IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

    Човек, наду ни главите с тези малоумни маски !!?!

    Откъде реши, че са такава манна-небесна.... Какво ще ми помогне като си вървя сам по улицата (да не си "летят" вирусите според теб) или на кого ще навредя.

    И като си толкова голям защитник на тая простотия, я кажи по-директно - СМЯТАШ, ЧЕ СЛЕД КАТО НАДЕНЕМ СКАФАНДРИТТЕ ОТ УТРЕ, СЛЕД 10-15 ДНИ ЩЕ ПОЧНЕМ ДА ДАВАМЕ НЕ ПО 20 НОВОЗАСЕЧЕНИ ВИРУСОНОСИТЕЛИ (КАТО В МОМЕНТА), А ПО 0 (НУЛА) НА ДЕН ИЛИ ТАМ НЯКЪДЕ (0-1-2).

    Щот нали това е контапункта на колегата, дето ти посочи с числа, че на 7 млн. население правим средно 20-25 нови случая и то БЕЗ нарастваща прогресия..... Та според теб след утре, ще свалим случаите до 0 с маските, така ли ?

    Кажи честно и ясно ?


    1. Аз виждам ясно тренда в Чехия, като те почват от много по високо ниво от нас - защо с малко усилия да не успеем ? (като имаме 0-5 отключваме нещо (моловете например) маските остават (въпреки че е рециркулиран въздух с малко миене на ръце дезинфекция и маски (може и камери за температура да си сложат моловете да хващат силно симптоматичните и да не ги пускат вътре) може да го удържим да не мръднат) и парковете пак маските остават после ще видим какво още можем да отключим и можем ли да се справяме като тайванците

    2. Пред нас има две неща който могат да издънят положението да почнем постепенно да откючваме (миряните за великден - ако са с маски - не противоречи на канона да си с маска мисля - ще е много по безопасно за тях на великденската литургия) и гетата там с маски ще си намалят риска зашото друго няма какво да направим и без маска да не ги пускаме извън гетото

    3. Талеб е съгласен с това за маските - а той е на почит в този форум

    В идеалния случай ще имаме да дадем на всички висок клас маски ама това имаме това правим
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      хаха
      ти знаеш ли как ще го изкараш?
      Де да мога да припкам - 100 метра НОРМАЛНО ХОДЕНЕ и съм на 150 пулс поради липса на кислород. Какво припкане да сънувам.
      Преди пулса ми беше 50-55 при спане 42, сега е 70-80, като се обърна в леглото и получавам сърцебиене !?!?
      Изкача 1 етаж и на 2-рия ми причернява - направо ПРИПАДАМ.
      Преди 2 години бях 73кг и не можех да ходя, придвижвах се с проходилка, от 116 преди 3, сега съм 98 и мога да ходя самостоятелно.
      Знаеш ли как се радвах като малко дете че мога да си вдигна крака, а?
      Всяко момче се радва когато почне да вдига крака когато не са неговите.
      Пожелавам ти да освен тази радост която спомена , да преживяваш и другата когато можеш и по - често.
      Last edited by Todor Sabev; 11.04.2020, 17:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

        Извини ме, но логиката е далеч от компетенцията ти. Твоето е демагогия.
        Кой от двата мои абзаца имаш предвид?
        Научи се, че това, което мислиш самият ти, другите най-вероятсно не го мислят... та пробвай да им/ни обясниш.

        И аз имах този твой проблем на 14-15 годишна възраст, споко.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
          Борис Джонсън?!
          Напълно провален експеримент е британския,заедно с този на цяла Европа!

          Засега Лукашенко много добре се справя,а цял свят го чака да се провали с почти дословни сталински методи (подчертаното е лишено от това което твърди пропагандата през последните 60 години!
          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
            И още нещо ако преди два месеца беше решил да се разходиш нагоре надолу с противогаз всички щяха да те гледат супер странно - днес почти навсякъде по света ще го приемат ок
            Замислям се, ако Мутафа пробие задължението да ходим с маски, да походя с противогаза, за който говорех по-долу.

            Мисля, че ще ме арестуват.
            Ако ти мислиш, че не – нека хванем бас с теб.

            Разбира се, ще трябва да ми повярваш на думите, ако не успея сам да направя снимки, щото хората, които бих могъл да въвлека да правят снимки, отдавна напуснаха България с отвращение.

            Хващаме ли бас дали ще ме арестуват с противогаза?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
              Както виждаш, предизвиквам те на разговор, не те заглушавам. А ако правилната ми логика те заглушава... е, оплачи се на Логиката.

              Западняците доста отдавна се отказаха от логика и напират на емоционалните загуби на личността – постистина, триггеринг, права на тъпите малцинства над нормалните хора.
              Извини ме, но логиката е далеч от компетенцията ти. Твоето е демагогия.

              Коментар


              • [QUOTE=78-10;n3578845]

                Логиката му, лелче, е проста и, затова, необорима.

                Основната причина за смърт от гриповете, включително грип-19, е недостатък на дишането, на снабдяването на организма с кислород. Обратната страна на този недостатък е, че се издишва и по-малко въглероден двуокис съответно – симетрия, бабче.

                Имайки някакви статистически данни от кои концентрации на издишвания въглероден двуокис на организма положението може да се смята болезнено, болестно, е предложено разделение: тези са здрави и не си губете времето с тях, а тези може да имат проблем. И тъй като здравите са 99.9%, тази логика за намаляване на нуждата от бройка тестовете за грип-19, е много ефективна.

                А сензорите и апаратите за определяне на концентрацията на въглероден двуокис в издишания въздух са много прости, много евтини и много бързи – 15 секунди.

                По-добре, бабе, си говори със стария Мермерски – от младите неща нямаш никакво разбиране.

                ПП. Като гледам, още си жива там, "в окото на бурята" (прочее, око има ураган, а не буря, баба), а?
                Даже и по форуми пишеш – при цялата ви тази там трагедия, цялата ви медийна трагедия, която и ти подклаждаш на стари години?
                Можеш ли да спиш по нощите от прелитащите самосвали с трупове, пълнещи фамозната ви ледена пързалка в Мадрид?[/

                По млада съм от теб. И като възраст и като мислене. Има карма. Внимавай.

                Както Ви гледам малка Ви е агитката. Два три жалки политически трола. Ще Ви пометат събитията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                  А чекай чекай малко, Защо плашачи? Та още откога ви успокоявам, че зорът е межжду 20 и 30 април?!
                  Може би дори в първата половина на май.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                    Не, не ми е проблем. Мога да нося и противогаз.
                    Проблем ми е подчинението на безсмислици. Неоснователно (според мен) налагане на прекомерни ограничения. Това ми е проблем. И при комунизма не съм го търпял и когато е било възможно съм го изразявал.
                    А онези "газ, чорапи, наметало" съм ги изтърпял, защото съм вярвал, че са част от необходимото обучение и защото доброволно съм отишъл да ставам офицер. Никой не ме е принуждавал. Ако бях обикновен войник, пак щях да ги изтърпя като част от обучението.
                    Ама сега не съм съгласен някакви да ме правят на идиот.
                    Може да го правиш не за себе си ами близките ти да са спокойни - предполагам ще са по-спокойни за теб ако носиш маска докато ходиш насам натам

                    И още нещо ако преди два месеца беше решил да се разходиш нагоре надолу с противогаз всички щяха да те гледат супер странно - днес почти навсякъде по света ще го приемат ок Ако се справим бързо с китайската чума не се знае кога пак ще имаш таква възможност

                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                      До следващия нов грип с това пренаселение на Земята
                      Ще почне пак я от Кетай, я от Индея.

                      Требва да поразредим хората, поне половината бройка са не само излишни, но вредни.
                      Не, никой няма да ги разрежда, нека си умрат/умрем сами от болести.

                      Обратна връзка, хора.
                      Ако ме питате защо – ми те раждат по 5-10 деца. Защо ги раждат, кой ще ги храни, кой ще ги образова, кой ще им трепери, когато са болни? Това "баща" на десет деца (циганин, афроамерикански негър, индиец) цивилизован индивид ли е, щом ги фърля на гърба на други?
                      Last edited by 78-10; 11.04.2020, 16:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Въпрос на време е да изкарат лекарствата и ваксините.Целият световен научен потенциял за това работи и мисля че до месец ще стане ясно.
                        До следващия нов грип с това пренаселение на Земята
                        Ще почне пак я от Кетай, я от Индея.

                        Требва да поразредим хората, поне половината бройка са не само излишни, но вредни.
                        Не, никой няма да ги разрежда, нека си умрат/умрем сами от болести.

                        Обратна връзка, хора.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Бота интересно ти как ще караш вируса дали ще ти реагира имунната система и нема нищо да усетиш и ще припкаш като младо яре по полянките.

                          Ама тая работа сигурно преди 30 години кога си бил 80 килограм пич и си гонил ку..вите.
                          хаха
                          ти знаеш ли как ще го изкараш?
                          Де да мога да припкам - 100 метра НОРМАЛНО ХОДЕНЕ и съм на 150 пулс поради липса на кислород. Какво припкане да сънувам.
                          Преди пулса ми беше 50-55 при спане 42, сега е 70-80, като се обърна в леглото и получавам сърцебиене !?!?
                          Изкача 1 етаж и на 2-рия ми причернява - направо ПРИПАДАМ.
                          Преди 2 години бях 73кг и не можех да ходя, придвижвах се с проходилка, от 116 преди 3, сега съм 98 и мога да ходя самостоятелно.
                          Знаеш ли как се радвах като малко дете че мога да си вдигна крака, а?
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Той може да се скатава, ама каза че одобрява близането.
                            За секс ли говорим сега?
                            И аз го одобрявам така.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                              Със слагането на маски имаме шанс да си върнем маскимално много свободи в минимално кратък период, защото като правим числа близки до нулата ще отключваме (без да махаме маските)
                              Човек, наду ни главите с тези малоумни маски !!?!

                              Откъде реши, че са такава манна-небесна.... Какво ще ми помогне като си вървя сам по улицата (да не си "летят" вирусите според теб) или на кого ще навредя.

                              И като си толкова голям защитник на тая простотия, я кажи по-директно - СМЯТАШ, ЧЕ СЛЕД КАТО НАДЕНЕМ СКАФАНДРИТТЕ ОТ УТРЕ, СЛЕД 10-15 ДНИ ЩЕ ПОЧНЕМ ДА ДАВАМЕ НЕ ПО 20 НОВОЗАСЕЧЕНИ ВИРУСОНОСИТЕЛИ (КАТО В МОМЕНТА), А ПО 0 (НУЛА) НА ДЕН ИЛИ ТАМ НЯКЪДЕ (0-1-2).

                              Щот нали това е контапункта на колегата, дето ти посочи с числа, че на 7 млн. население правим средно 20-25 нови случая и то БЕЗ нарастваща прогресия..... Та според теб след утре, ще свалим случаите до 0 с маските, така ли ?

                              Кажи честно и ясно ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                                Бота каза, че има (авто?)имунни проблеми, опасни, май, за живота му даже, та се скатава по собствен почин, както намира за подходящо.
                                Той може да се скатава, ама каза че одобрява близането.

                                Коментар

                                Working...
                                X