IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    Моля, имайте предвид че болниците са осигурили буферен капацитет, заради очаквания пик!
    Поради това, повечето психиатрични отделения не работят в момента.
    Ами бая народ се изнесе към форума ...
    И като стана въпрос за тях да споделя още нещо Оникално - клиниката на 4-ти км не приема пациенти , но администрацията ходи на работа всеки ден ....шото ръководството е решило, че не могат да работят от вкъщи . А знаете ли , че там е бил открит позитивен още преди десетина дни ?
    Но защо да търсим кусури на психиатричните отделения , .....хубаво, че поне държавата се управлява добре
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
      Ако се правиш на идиот или се държиш подозрително ще те арестуват... аз от къде да знам че няма да им показваш средни пръсти на полицайте (и почваш да бегаш) - ако те стигнат ще те арестуват
      Моля, имайте предвид че болниците са осигурили буферен капацитет, заради очаквания пик!
      Поради това, повечето психиатрични отделения не работят в момента.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

        Добре, и без баса мисля, ако Мутафа наложи безсмисленото ходене с маски (от собствен безсилен яд, разбира се; Мутаф, явно транквилизаторите не ти стигат, вземи си отпуска два-три месеца, момченце), да се поразходя пък с противогаза.

        Ако имам възможност, ще дам репортаж тук след това.
        Аз съм за маскарада , дори трябва да е задължителен при всеки следващ грип
        Ама сега ще си ходя със шал - казват , че можело ....само да не ме арестуват по друг закон

        п.с. Да ви припомня реплика от "Време разделно" :
        ".....защо сложи чалмата ? ....защото избора на шапки беше малък ...."
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

          Днес в сутрешното Мутаф-шоу чух, че щял да иска тази мярка.

          Кой субект на държавната власт я е приел? Може би съм изпуснал, осветли ме, моля?
          Заповядай!
          Всички граждани, когато се намират в закрити или на открити обществени места (в т.ч. транспортни средства за обществен превоз, търговски обекти, паркове, църкви, манастири, храмове, зали, улици, автобусни спирки и др.), са длъжни да имат поставена защитна маска за лице за еднократна или многократна употреба или друго средство, покриващо носа и устата (в т.ч. кърпа, шал и др.). Обществени са и местата, и пространствата, които са свободно достъпни, и/или са предназначени за обществено ползване. Това важи и за места, на които се предоставят обществени услуги.

          Такова нареждане дава здравният министър със своя Заповед № РД-01-197/11.04.2020 г., която можете да прочетете тук.
          https://www.mh.government.bg/bg/novi...-maska-ili-dr/

          Коментар


          • Предвид заповедта, значи да очакваме, че духовните лица ще извършват службите по Великден с маски... Което ми изглежда като доста голяма подигравка с вярата. Или пък от утре ще започнат да ни разясняват изключенията от заповедта.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

              1. Аз виждам ясно тренда в Чехия, като те почват от много по високо ниво от нас - защо с малко усилия да не успеем ? (като имаме 0-5 отключваме нещо (моловете например) маските остават (въпреки че е рециркулиран въздух с малко миене на ръце дезинфекция и маски (може и камери за температура да си сложат моловете да хващат силно симптоматичните и да не ги пускат вътре) може да го удържим да не мръднат) и парковете пак маските остават после ще видим какво още можем да отключим и можем ли да се справяме като тайванците

              2. Пред нас има две неща който могат да издънят положението да почнем постепенно да откючваме (миряните за великден - ако са с маски - не противоречи на канона да си с маска мисля - ще е много по безопасно за тях на великденската литургия) и гетата там с маски ще си намалят риска зашото друго няма какво да направим и без маска да не ги пускаме извън гетото

              3. Талеб е съгласен с това за маските - а той е на почит в този форум

              В идеалния случай ще имаме да дадем на всички висок клас маски ама това имаме това правим
              (по т.1.) А защо в Чехия да е само ефект от маските ?

              Вероятно са предприели и други мерки. Ние продължаваме с нищо-правенето. Банско след като го обявиха за "точксично", сега не могат една седмица да се организират да направят 1000 теста, че да си проверят поне теорията.... Не можем да направим и по 1'000 теста на продавачки, контрольори, завърнали се от чужбина и т.н., за да имаме някаква реална представа.... ама в Маските сме силни ?!?

              (по т.3.) - кой е Талеб ? (не че аз съм от най-активните хора в този форум, но разпознавам доста от никовете, но точно него дори не съм го чувал )

              (по т.2.) - Знаеш ли, за Великден лично аз съм за по-крути мерски - ЗАБРАНА за събирания/чествания и т.н !!! По какво струпването на много хора в (или около) църквата да е по-различно от футболен мач или концерт ? Това е логична и резонна мярка - струпванията на хора са опасни - факт. Но аз пак питам - кого ще застраша или как ще се заразя когато вървя сам по улицата ?!?!

              Да сме отговорни, да спазваме предпоръките (дистанция, миене на ръце, липса на струпвания) - ОК. Но за бога, защо трябва да ме правят на идиот да вървя сам по улицата с маска.... И това на фона на други малоумни ограничения - примерно ограничение да посетя парк (САМ или с дете/смейство, с които вкъщи пак сме по 24 заедно) ?.... Отчитаме дейност с мерките, а реално по отношение на тестването се правим на интересни, че пестим пари....

              Абосолютни олигофрени !

              ======

              Така и не ми отговори на въпроса - смяташ ли че Маските, ще ни свалят от 20-25 случая дневно (за мен нормално ниво за 7 млн.държава, което е приемливо и не е причина за драматчни рестрикции) на 0-1-2 случая ?

              P.S. Като цяло ми правиш добро впечатление (въпреки че сме на различни мнения) - поддържаш добър тон, постваш линкове към научна информация и като цяло се аргументираш грамотно и интелигентно.... Но като цяло имам чувството, че твърде много приемаш за даденост казаното от PR генерала (естествено и истинския/баш генерал) като единствено правилна стратегия, без да пречупваш нещата през числата и фактите в България до момента.




              Коментар


              • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                Замислям се, ако Мутафа пробие задължението да ходим с маски, да походя с противогаза, за който говорех по-долу.

                Мисля, че ще ме арестуват.
                Ако ти мислиш, че не – нека хванем бас с теб.

                Разбира се, ще трябва да ми повярваш на думите, ако не успея сам да направя снимки, щото хората, които бих могъл да въвлека да правят снимки, отдавна напуснаха България с отвращение.

                Хващаме ли бас дали ще ме арестуват с противогаза?
                Ако се правиш на идиот или се държиш подозрително ще те арестуват... аз от къде да знам че няма да им показваш средни пръсти на полицайте (и почваш да бегаш) - ако те стигнат ще те арестуват
                Мъни беше пуснал една мацка с противогаз в билата в гемания само е станала популярна във фейса
                Last edited by marketleverage; 11.04.2020, 16:52.
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Маските са задължителни от утре (12) до 26 април. Така че още утре може да качиш снимки с противогаза.
                  Днес в сутрешното Мутаф-шоу чух, че щял да иска тази мярка.

                  Кой субект на държавната власт я е приел? Може би съм изпуснал, осветли ме, моля?

                  ПП. За снимките – ще ми се да пратя снимки как ме арестува некаква жандармерийска гмеж. Но сам няма да мога да ги правя.

                  Коментар


                  • Направих си извадка на новоустановените с Корона от началото до днес в табличен вид на Excel. Сложих данните в три графики.
                    Проста линейна за броя случаи, брой случаи усреднено за 9 дни и брой случаи средно за 5 дни. И двете фрафики ми показват, че пикът на новооткрити случаи е между 28 март и 3 април. До тогава нараства, а след това спадат.
                    Разбира се е много рано да се прави категорично заключение.
                    Ще се опитам да прикача файла, щото не знам как да изкарам само графиката.
                    Не мога да го кача. Дава ми някакъв invalid.
                    Сигурно ми намеква нещо.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                      Добре, и без баса мисля, ако Мутафа наложи безсмисленото ходене с маски (от собствен безсилен яд, разбира се; Мутаф, явно транквилизаторите не ти стигат, вземи си отпуска два-три месеца, момченце), да се поразходя пък с противогаза.

                      Ако имам възможност, ще дам репортаж тук след това.
                      Маските са задължителни от утре (12) до 26 април. Така че още утре може да качиш снимки с противогаза.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                        Напълно провален експеримент е британския,заедно с този на цяла Европа!

                        Засега Лукашенко много добре се справя,а цял свят го чака да се провали с почти дословни сталински методи (подчертаното е лишено от това което твърди пропагандата през последните 60 години!
                        Беларус игнорираше проблема. И дълго време нямаше заразени, после записваше по 1-2, но не взеха мерки. Продължиха мачове, спортни прояви и други събирания на хора на едно място. Заразата се разпространи хубаво и БУМ - бомбата гръмна. Само за 2 дена направиха толкова колкото ние имаме общо. И сега ще си растат нагоре и ще затварят тепърва.

                        Коментар


                        • За стария вирус САРС колко време е активен на какви повърхности и каква температура го убива и за колко време.

                          Някои са почти същите показатели като на КОВИД-а

                          https://www.who.int/csr/sars/survival_2003_05_04/en/


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                            Хващаме ли бас дали ще ме арестуват с противогаза?
                            Добре, и без баса мисля, ако Мутафа наложи безсмисленото ходене с маски (от собствен безсилен яд, разбира се; Мутаф, явно транквилизаторите не ти стигат, вземи си отпуска два-три месеца, момченце), да се поразходя пък с противогаза.

                            Ако имам възможност, ще дам репортаж тук след това.
                            Last edited by 78-10; 11.04.2020, 16:26.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                              Напълно провален експеримент е британския,заедно с този на цяла Европа!

                              Засега Лукашенко много добре се справя,а цял свят го чака да се провали с почти дословни сталински методи (подчертаното е лишено от това което твърди пропагандата през последните 60 години!
                              Е как не нема да се справя добре я виж статистиката практически никой ни влиза и излиза в тази страна тези три месеца първо е северна. Белоруските граждани имат визи за Европейския съюз

                              ,, а европейците са се засилили на бегом да посещават Беларус,,

                              единствения начин да влезе вируса е от любимата ти Русия ако разбира се там се развихри пандемията за което не съм сигурен по ред причини които няма да изброявам мисля че си достатъчно интелигентен да се сетиш.

                              А според мен най - добре ще се справят с пандемията ,,Инуити,, или някой върховен лидер- вожд на племе по поречието Амазонка.
                              Last edited by Todor Sabev; 11.04.2020, 16:27.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                                Човек, наду ни главите с тези малоумни маски !!?!

                                Откъде реши, че са такава манна-небесна.... Какво ще ми помогне като си вървя сам по улицата (да не си "летят" вирусите според теб) или на кого ще навредя.

                                И като си толкова голям защитник на тая простотия, я кажи по-директно - СМЯТАШ, ЧЕ СЛЕД КАТО НАДЕНЕМ СКАФАНДРИТТЕ ОТ УТРЕ, СЛЕД 10-15 ДНИ ЩЕ ПОЧНЕМ ДА ДАВАМЕ НЕ ПО 20 НОВОЗАСЕЧЕНИ ВИРУСОНОСИТЕЛИ (КАТО В МОМЕНТА), А ПО 0 (НУЛА) НА ДЕН ИЛИ ТАМ НЯКЪДЕ (0-1-2).

                                Щот нали това е контапункта на колегата, дето ти посочи с числа, че на 7 млн. население правим средно 20-25 нови случая и то БЕЗ нарастваща прогресия..... Та според теб след утре, ще свалим случаите до 0 с маските, така ли ?

                                Кажи честно и ясно ?
                                След утре не, но след 20 дена.

                                Няма да пиша за китайците как ги свалиха. Но Южна Корея има общо 10 000, като имаше едно изригване където засече 800 за един ден (2 дни). Нещо се получи бъг в матрицата - свалиха гарда и те за момент и бум веднага нараснаха случаите им. В момента са ги свалили на 20-30. Те освен маски, социална дистанция, да не се събират на групи и тестват много и като хванат някой го изолират и тестват и неговите контакти.

                                Коментар

                                Working...
                                X