IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Грешно е, но все пак да кажем, че е от 16 януари, когато наистина са нямали кой знае каква информация.



    След като нямаш информация се подготвяш за най-лошото. А не да препоръчваш най-лекото.

    Едно е да кажеш "Не знаем все още дали се прехвърля от човек на човек, бъдете внимателни", друго е да кажеш "Споко, не се прехвърля от човек на човек".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

      За носене на маски на публични, обществени места(как ще се прецизират в разпоредбата/закон също е отворен въпрос) съм съгласна, писах го отдавна, но съм категорично против да е задължително за непрекъснатото им носене по улици, оттам ще скочат до парковете, до полянките и планините... Желанието за забрани е станало обсебващо за някои хора...

      Ще трябва и по-подробно да разгледаме каква е вредата от носенето на обикновени маски, които са масово предлаганите, съответно ще са масово ползваните. Какво се случва с издишвания въздух? С наслояването на външната повърхност на маската на различни бактерии и вируси? И ред други въпроси.
      Защото, налагането им сега, най-вероятно ще остане за дълго време, както и други от уж, "временните" ограничения.

      И, щом населението ще е подложено на това, трябва да е задължително и за всички публични лица в публичните им изяви!
      Не може да се дават пресконференции, брифинги, интервюта, често стоящи рамо до рамо и хората, които въвеждат забраната да не я спазват!
      Както ние в ежедневието си ще се справяме с комуникациите си през маски, така и те.
      Политиците просто изпълняват инструкциите които им спускат отгоре архитектите на кризата. Дава им се план, те го изпълняват мислейки си че така ще си подсигурят бъдещето и ще се освободят от отговорност. Съсипват цялата икономика и съдбите на стотици хиляди хора, а после ще кажат ами криза е, дойде отвън, целият свят приемаше същите мерки, ние не сме виновни.....абе ще си измият ръцете по най подлият начин.

      Те обаче са наясно с реалната ситуация и знаят че фактите не са такива каквито се представят за пред обществото. Казано накратко, ако опасността наистина беше толкова голяма колкото ни я представят, политиците щяха да носят не маски ами противогази и дори цели hazmat костюми. Може би дори изобщо нямаше да им видим очите. Всички щяха да си стоят вкъщи а не като сега по цял ден да обикалят из страната със лимузините заедно с десетките си бодигардове.

      Самият факт че масово самите политици, полицаи и др. важни клечки в държавата ходят без маски, и всеки ден се събират на големи групи ясно показва с какво си имаме работа.
      Last edited by alphaomega; 11.04.2020, 20:08.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

        За носене на маски на публични, обществени места(как ще се прецизират в разпоредбата/закон също е отворен въпрос) съм съгласна, писах го отдавна, но съм категорично против да е задължително за непрекъснатото им носене по улици, оттам ще скочат до парковете, до полянките и планините... Желанието за забрани е станало обсебващо за някои хора...

        Ще трябва и по-подробно да разгледаме каква е вредата от носенето на обикновени маски, които са масово предлаганите, съответно ще са масово ползваните. Какво се случва с издишвания въздух? С наслояването на външната повърхност на маската на различни бактерии и вируси? И ред други въпроси.
        Защото, налагането им сега, най-вероятно ще остане за дълго време, както и други от уж, "временните" ограничения.

        И, щом населението ще е подложено на това, трябва да е задължително и за всички публични лица в публичните им изяви!
        Не може да се дават пресконференции, брифинги, интервюта, често стоящи рамо до рамо и хората, които въвеждат забраната да не я спазват!
        Както ние в ежедневието си ще се справяме с комуникациите си през маски, така и те.
        Стига де, таман са се нагласили в елегантно небрежен вид, че ще ги дават по телевизията, и да ги на караш да сложат маска.., ми то пламенния устрем към светлото бъдеще няма как да се улови с такива прегради ?!

        Иначе властта правилно се ориентира че няма как да ме принуди да съм "отговорен", трябва да ме убеди. Формално мога да нося маска и закачена на едното си ухо, сигурен съм че ако току що се е скъсала закачалката за другото ухо не могат да ме глобят, или ще падне в съд, ако има такива институции в близко бъдеще де Изобщо с репресия за спазване на вече наложената репресия няма да стане

        Коментар


        • Грешно е, но все пак да кажем, че е от 16 януари, когато наистина са нямали кой знае каква информация.


          Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Специално за тази епидемия почти всичко което казваха в началото излезе грешно.


          1. Не се предава от човек на човек.

          https://twitter.com/WHOWPRO/status/1217646741677166593

          According to the latest information we have, there is no clear evidence of sustained human-to-human transmission and there are no infections reported among health care workers.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            За вас няма особено значение, пак ще сте в опозиция. Важното е да си карате в насрещното...
            Бъди алтърнатив, бъди космат!
            Ми, махнете тъпата и против здравето на човека забрана за излизане в паркове и разходки в планините и виж дали ще съм против!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              За вас няма особено значение, пак ще сте в опозиция. Важното е да си карате в насрещното...
              Бъди алтърнатив, бъди космат!
              Аз мисля ,че вече са се сбогували и с президентската институция....Не, че чак толкова ме интересува...Просто -наблюдения и интуиция....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                За носене на маски на публични, обществени места(как ще се прецизират в разпоредбата/закон също е отворен въпрос) съм съгласна, писах го отдавна, но съм категорично против да е задължително за непрекъснатото им носене по улици, оттам ще скочат до парковете, до полянките и планините... Желанието за забрани е станало обсебващо за някои хора...

                Ще трябва и по-подробно да разгледаме каква е вредата от носенето на обикновени маски, които са масово предлаганите, съответно ще са масово ползваните. Какво се случва с издишвания въздух? С наслояването на външната повърхност на маската на различни бактерии и вируси? И ред други въпроси.
                Защото, налагането им сега, най-вероятно ще остане за дълго време, както и други от уж, "временните" ограничения.

                И, щом населението ще е подложено на това, трябва да е задължително и за всички публични лица в публичните им изяви!
                Не може да се дават пресконференции, брифинги, интервюта, често стоящи рамо до рамо и хората, които въвеждат забраната да не я спазват!
                Както ние в ежедневието си ще се справяме с комуникациите си през маски, така и те.
                Баце си е все с маска още от както са препоръчителни ( от щаба носят маски като влизат в залата - ама ги сваляха като почнат да говорят - в момента ми е рано сутрешния брифинг да кажа как са тази седмица ) във ВМА са задължителни за всички и в администрацията отдавна предпазиха ги от техен асимптоматичен колега...





                Теб мен и буквално целия форум са ни израждали акушерки с такива многократни маски от три слоя тъкан памук (вероятно само тези под 25 са ги израждали с еднократни)

                Въвеждаме същите мерки като Израел https://hamodia.com/2020/04/07/israe...ome-mandatory/

                Israel’s recommendation to wear face masks will become compulsory as of Sunday, following a new Health Ministry directive approved by the government.

                Under the new rules, masks must be worn when leaving home. Acknowledging a shortage of masks, the authorities said they can be homemade or makeshift, but should cover the mouth and nose.
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                  Така се започва! Всички инакомислещи се затварят и трият!

                  Вземи под внимание, че ако утре се смени налаганата теза на мейнстрийма, ти също може да бъдеш сред низвергнатите!
                  Почакай малко - има свобода на словото, където всеки може да си изкаже мнението, но има и всеобщо доказани от науката истини, които няма как да ги отречеш. Например че 2+2=4. Ами ако някой твърди, че не е 4, явно говорим за умишлена манипулация.

                  В случая с клипа беше същото - автора твърдеше, че PCR теста не може да разпознае COVID-19, и от там построяваше една изцяло измислена теория, базираща се на тази грешна аксиома..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    Вземи под внимание, че ако утре се смени налаганата теза на мейнстрийма, ти също може да бъдеш сред низвергнатите!
                    За вас няма особено значение, пак ще сте в опозиция. Важното е да си карате в насрещното...
                    Бъди алтърнатив, бъди космат!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение


                      Охо, това вече пресолява тортата От политбюро ли ти препоръчаха да нападаш СЗО или е самоинициатива Внимавай, властта ги цитира ежедневно да оправдава мерки, а не цитира американски милиардери по здравни въпроси
                      Ето ти един цитат за вижданията на тези милиардери:
                      "На 7 август Тръмп написа в Туитър: "Да гледам фалшивите новини на CNN е по-добре, отколкото да гледам Шепърд Смит в шоуто с най-нисък рейтинг по Fox News. Всъщност, когато мога, превключвам на OANN!"

                      Предлагам да Вярваме на СЗО а не на CNN
                      СЗО са политкоректна организация, която се стремеше повече да изчисти имиджа на Китай вместо реално да се бори с епидемията. И така е от доста време. Бюрократи които вредят повече.

                      Специално за тази епидемия почти всичко което казваха в началото излезе грешно.


                      1. Не се предава от човек на човек.

                      https://twitter.com/WHOWPRO/status/1217646741677166593

                      According to the latest information we have, there is no clear evidence of sustained human-to-human transmission and there are no infections reported among health care workers.



                      2. Ама никакъв смисъл няма да спирате полетите.

                      https://twitter.com/WHOWPRO/status/1217646749545664514

                      Travel advice was posted by @WHO on 10 January. Based on currently available information, WHO does not recommend any restriction of travel or trade.



                      3. Няма такова нещо като асимптоматично пренасяне.

                      https://twitter.com/who/status/1223659708072038400
                      Asymptomatic #2019nCoV infection may be rare, and transmission from an asymptomatic person is very rare with other coronaviruses, as we have seen with MERS. Thus, transmission from asymptomatic cases is likely not a major driver of transmission http://bit.ly/36QhfKq



                      4. Няма голям смисъл от маските

                      https://twitter.com/who/status/1234095938555260929

                      When to use mask

                      • If you are healthy, you only need to wear a mask if you are taking care of a person with suspected #coronavirus infection.
                      • Wear a mask if you are coughing or sneezing


                      Вземи да им четеш Туитер акаунта от януари насам и ще ти се поиска да ги изправиш до стената и .... сещаш се.
                      Last edited by mathematician; 11.04.2020, 19:54.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Помните ли линка, който ТАТО няколко пъти се опитваше да ни го пробутва в тази тема с огромни черни букви?
                        Ето какво има в момента на този линк:

                        https://www.facebook.com/hristo.vlad...702942311/?t=6

                        ФАЛШИВА ИНФОРМАЦИЯ
                        Проверено от независими проверители на фактите


                        Явно Facebook и You Tube извършват цензура и трият всички дезинформации, за което ги поздравявам. Щеше да е хубаво и в тази тема модераторите да триеха всички платени манипулации и дезинформации, които вече се знае от кои хора се публикуват.
                        Така се започва! Всички инакомислещи се затварят и трият!

                        Вземи под внимание, че ако утре се смени налаганата теза на мейнстрийма, ти също може да бъдеш сред низвергнатите!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                          Всъщност, ваксините са вредни по друг начин.
                          Благодарение на тях популацията от хора достигна над 7млрд.
                          Оцеляват и слаби, и болни, и прости.
                          Губи се естествения подбор, а това води до Борисов, Меркел и Джонсън - премиери, Радев и Тръмп - президенти, Гешев - гл. прокурор(няма аналог).
                          Вместо да се иградят едни по-здрави, умни и силни нации.
                          И ти па,егати и логиката извади....
                          Слаб(физически) не е задължинелно да слаб умствено..
                          Силен и здрав(физически) не е задължително да е силен умствено...
                          Това ,че някой е със силен и здрав организъм , не му пречи да е идиот,глупак,тиранин,деспот,нарцис,малоумник....и т.н.
                          Историята помни много недъгави гении и още повече здрави и прави,дето нищо не са свършили през целия си живот.....
                          Нали не мислиш,че Стивън Хокинг е по-малко ценен за обществото от един телефонен измамник?!

                          П.П. И преди да започнат ваксинациите,които в историчиски план са от съвсем скоро,историята помни бая лидери идиоти...
                          Last edited by retro_69; 11.04.2020, 19:52.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                            .....
                            Не знам как може да се прецизира за на улицата закона щото в някой ситуации трябва да се разминаваш с хора...

                            Да направим ниските цифри и аз съм оптимист ще почнем да махаме и другите ограничения

                            ...
                            За носене на маски на публични, обществени места(как ще се прецизират в разпоредбата/закон също е отворен въпрос) съм съгласна, писах го отдавна, но съм категорично против да е задължително за непрекъснатото им носене по улици, оттам ще скочат до парковете, до полянките и планините... Желанието за забрани е станало обсебващо за някои хора...

                            Ще трябва и по-подробно да разгледаме каква е вредата от носенето на обикновени маски, които са масово предлаганите, съответно ще са масово ползваните. Какво се случва с издишвания въздух? С наслояването на външната повърхност на маската на различни бактерии и вируси? И ред други въпроси.
                            Защото, налагането им сега, най-вероятно ще остане за дълго време, както и други от уж, "временните" ограничения.

                            И, щом населението ще е подложено на това, трябва да е задължително и за всички публични лица в публичните им изяви!
                            Не може да се дават пресконференции, брифинги, интервюта, често стоящи рамо до рамо и хората, които въвеждат забраната да не я спазват!
                            Както ние в ежедневието си ще се справяме с комуникациите си през маски, така и те.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Повечето хора си мислят, че СЗО са тотално некомпетентни и политкоректни. Бил Гейтс и той ги критикува яко за действията им по време на Ебола.
                              Няма пари за тяхната издръжка $500 мил/год и затова 80% са на хранилка от спонсорства.
                              А който поръчва музиката ....
                              Айде бе, и Гейтс ги спонсорира.

                              Все едно аз съм Филип Морис Компани и поръчвам на някой забутан и изгладнял Нюкясълски институт да ми направи изследване за вредата от електронните цигари.
                              Ами вредни ще излезнат електронните цигари, нищо че са само 8% от пазара.
                              След време, който от тези производители оцелее, ще го купя.
                              Last edited by hazard; 11.04.2020, 19:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                Повечето хора си мислят, че СЗО са тотално некомпетентни и политкоректни. Бил Гейтс и той ги критикува яко за действията им по време на Ебола.

                                Охо, това вече пресолява тортата От политбюро ли ти препоръчаха да нападаш СЗО или е самоинициатива Внимавай, властта ги цитира ежедневно да оправдава мерки, а не цитира американски милиардери по здравни въпроси
                                Ето ти един цитат за вижданията на тези милиардери:
                                "На 7 август Тръмп написа в Туитър: "Да гледам фалшивите новини на CNN е по-добре, отколкото да гледам Шепърд Смит в шоуто с най-нисък рейтинг по Fox News. Всъщност, когато мога, превключвам на OANN!"

                                Предлагам да Вярваме на СЗО а не на CNN

                                Коментар

                                Working...
                                X