IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Какво точно здравна застраховка имаш?Щото аз исках да си застраховам кредитът в банката.Ама усповията по застраховката не могат да ги покрият и космонавтите,които излетяха онзи ден.Така е направена,че трябва да излъжеш ако искаш да покриеш всички изисквания.
    Говорех по принцип за застраховките.

    Иначе имам една Живот + някаква здравна към нея - нещо комбинирано се води. Беше отначало към Дженерали като взеха да навлизат на пазара, ама после се отказаха да правят от тези живот и беше прехвърлена към Съгласие при същите условия - след някакви пазарлъци между КФН и застрахователите (явно така работи закона и регулацията).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Факт, но мисля, че не бяхме на първо място смъртност (сега проверявам - трети сме, преди нас са Лесото/тов е в Африка и има яко спин, яко мрат, по генерагоджевски/ и Литва, според доклада на ЦРУ). Затова ми е ултра смешно, когато някой от амбразурчиците-апокалиптоси ми заговори за застраховки и миличкият БХ и "Спасителя" генералгоджи, които изгонили ужасяващата "чума на 21 век", като превантивно затворили народа вкъщи и го уморили от нервни разстройства. Още по-веселото е, че вирусът трепе основно електорат на БСП, а БХ не се е показал като особено дремещ му за точно тези хора - справка: всяко селце или малко градче, които са пропищели от набезите на тъмнозеления електорат на герП, но да не политизирам темата.

      Апропо, мисля, че е редно да продължим да си стоим вкъщи - ей така, като застраховка, че не се знае втората вълна кога ще ни удари и дали Бх ще ни спаси от тулупите, сеещи смърт...
      Данните на ЦРУ не са актуални.Смъртността в България е 15,5 на хиляда.Категорично сме на първо място в света.А във видинските села смъртността е 37 на хиляда.Невиждано нещо в мирно време и без смъртносна епидемия.
      А трябва да се има предвид,че населението е по-малко от официалните данни заради неотчетена емиграция,така че смъртността е още по-висока процентно.
      Last edited by mirodes; 01.06.2020, 16:51.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        На година в България умират по 110 хиляди души.От началото на прехода са измрели 3,5 милиона души.Повече от половината от сегашното население.България е държавата с НАЙ-ВИСОКА СМЪРТНОСТ В СВЕТА.Ама на никой не му пука.А ни плашат с болест,от която са умрели по-малко от 200 човека.А е много съмнително дали са умрели от тази болест,щото досега двама души са ми казвали за„неприлични„предложения от болници,в които са им предлагали да запишат в акта за смърт,че техни.близки са умрели от коронавирус.
        Факт, но мисля, че не бяхме на първо място смъртност (сега проверявам - трети сме, преди нас са Лесото/тов е в Африка и има яко спин, яко мрат, по генерагоджевски/ и Литва, според доклада на ЦРУ). Затова ми е ултра смешно, когато някой от амбразурчиците-апокалиптоси ми заговори за застраховки и миличкият БХ и "Спасителя" генералгоджи, които изгонили ужасяващата "чума на 21 век", като превантивно затворили народа вкъщи и го уморили от нервни разстройства. Още по-веселото е, че вирусът трепе основно електорат на БСП, а БХ не се е показал като особено дремещ му за точно тези хора - справка: всяко селце или малко градче, които са пропищели от набезите на тъмнозеления електорат на герП, но да не политизирам темата.

        Апропо, мисля, че е редно да продължим да си стоим вкъщи - ей така, като застраховка, че не се знае втората вълна кога ще ни удари и дали Бх ще ни спаси от тулупите, сеещи смърт...
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          И твърдо и упорито нямаш доблестта да кажеш, че си сгрешил (да не кажа омазал с някои неприятно миришещи екскрементни субстанции) с прогнозата си. Както и тъпото генералгоджи, дето щеше да умирга яко!!! Разбира се, че никой не иска да умират хора, ама на, умират, и то умират всеки ден - има-няма по 300 човека. Всеки от тези 300 човека си има съдба, близки, познати, приятели, за които смъртта му е трагедия. Лична трагедия, не национална, надявам се, че схващаш поне това? И ще продължат да умират тези 300 човека - с/без ковид - все тая. Нека поне да умрат при близките си, а не отритнати като кучета, без искрица надежда в края на живота си.

          Ама какво ли се обяснявам, все едно аз съм прогнозирал милиарди заразени по експоненциалния ръст и десетки или стотици милиони умрели при двуцифрена смъртност от едно кирливо грипче. Наистина нямате срам!!!
          На година в България умират по 110 хиляди души.От началото на прехода са измрели 3,5 милиона души.Повече от половината от сегашното население.България е държавата с НАЙ-ВИСОКА СМЪРТНОСТ В СВЕТА.Ама на никой не му пука.А ни плашат с болест,от която са умрели по-малко от 200 човека.А е много съмнително дали са умрели от тази болест,щото досега двама души са ми казвали за„неприлични„предложения от болници,в които са им предлагали да запишат в акта за смърт,че техни.близки са умрели от коронавирус.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Аз прогнози (и модели) рядко правя, щото знам, че те не работят. Дори и да на направя - пак знам че те не работят.

            Предпочитам застраховките. И по-добре да имам застраховка, дори и да не настъпи застрахователно събитие - това всъщност е най-добрия вариант.

            Най-кофтито вариант е да нямаш застраховка и после да поемеш/плащаш като поп всичките щети.
            Какво точно здравна застраховка имаш?Щото аз исках да си застраховам кредитът в банката.Ама усповията по застраховката не могат да ги покрият и космонавтите,които излетяха онзи ден.Така е направена,че трябва да излъжеш ако искаш да покриеш всички изисквания.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              И твърдо и упорито нямаш доблестта да кажеш, че си сгрешил (да не кажа омазал с някои неприятно миришещи екскрементни субстанции) с прогнозата си. Както и тъпото генералгоджи, дето щеше да умирга яко!!! Разбира се, че никой не иска да умират хора, ама на, умират, и то умират всеки ден - има-няма по 300 човека. Всеки от тези 300 човека си има съдба, близки, познати, приятели, за които смъртта му е трагедия. Лична трагедия, не национална, надявам се, че схващаш поне това? И ще продължат да умират тези 300 човека - с/без ковид - все тая. Нека поне да умрат при близките си, а не отритнати като кучета, без искрица надежда в края на живота си.

              Ама какво ли се обяснявам, все едно аз съм прогнозирал милиарди заразени по експоненциалния ръст и десетки или стотици милиони умрели при двуцифрена смъртност от едно кирливо грипче. Наистина нямате срам!!!
              Аз прогнози (и модели) рядко правя, щото знам, че те не работят. Дори и да на направя - пак знам че те не работят.

              Предпочитам застраховките. И по-добре да имам застраховка, дори и да не настъпи застрахователно събитие - това всъщност е най-добрия вариант.

              Най-кофтито вариант е да нямаш застраховка и после да поемеш/плащаш като поп всичките щети.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Тука няма уин-уин ситуация. Никой не иска да умират хора, за да може да каже "Видя ли бе, познахме".

                Уин ситуацията беше да се избегне с колкото се може по-малко щети - както човешки, така и икономически. И тя се случи, поне засега. Дано не избухне нещо някъде от младите тинейджъри дето се събират, че тогава ще правим по 600 нови на ден.

                Дали можеше по-леко с по-малко карантина да се случи - сигурно е можело, особено сега постфактум е лесно да говорим и да анализираме какво е можело и какво е трябвало да се направи. Но предварително като не знаеш развоя на събитията винаги е по-добре да се застраховаш.

                Застраховките са за това, да не плащаш щетите после. И винаги застраховките са по-евтини от самите щети. Така че застраховката с мерките си струваше.
                И твърдо и упорито нямаш доблестта да кажеш, че си сгрешил (да не кажа омазал с някои неприятно миришещи екскрементни субстанции) с прогнозата си. Както и тъпото генералгоджи, дето щеше да умирга яко!!! Разбира се, че никой не иска да умират хора, ама на, умират, и то умират всеки ден - има-няма по 300 човека. Всеки от тези 300 човека си има съдба, близки, познати, приятели, за които смъртта му е трагедия. Лична трагедия, не национална, надявам се, че схващаш поне това? И ще продължат да умират тези 300 човека - с/без ковид - все тая. Нека поне да умрат при близките си, а не отритнати като кучета, без искрица надежда в края на живота си.

                Ама какво ли се обяснявам, все едно аз съм прогнозирал милиарди заразени по експоненциалния ръст и десетки или стотици милиони умрели при двуцифрена смъртност от едно кирливо грипче. Наистина нямате срам!!!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Все сте в уин-уин ситуация и все нямате доблестта да си признаете, че с вашите приказки за апокалипсиса разбихте нервната система на хиляди пъти повече от жертвите, а някои още са се окопали в землянките и чакат втората, третата или петата вълна...
                  Тука няма уин-уин ситуация. Никой не иска да умират хора, за да може да каже "Видя ли бе, познахме".

                  Уин ситуацията беше да се избегне с колкото се може по-малко щети - както човешки, така и икономически. И тя се случи, поне засега. Дано не избухне нещо някъде от младите тинейджъри дето се събират, че тогава ще правим по 600 нови на ден.

                  Дали можеше по-леко с по-малко карантина да се случи - сигурно е можело, особено сега постфактум е лесно да говорим и да анализираме какво е можело и какво е трябвало да се направи. Но предварително като не знаеш развоя на събитията винаги е по-добре да се застраховаш.

                  Застраховките са за това, да не плащаш щетите после. И винаги застраховките са по-евтини от самите щети. Така че застраховката с мерките си струваше.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
                    Имам усещането, че на много хора им хареса това лежане и пърдяне дома по цял ден. Не можеш ги накара да се върнат на работа. Искат си хоум уъркинга хората, само дето ми работят по 4 часа на ден, щото през останалото време все нещо имат да правят (да разбъркат супата може би). Всъщност си бръмчат по собствени задачки, нищо, че е карантинно и домашно.
                    Ааа, нема такава карантина дето да могат да ми сложат и аз да не можем да я излежим.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


                      С тези темпове няколко стотин години ще чакаме да се изпълнят тъпите предсказания на нааканите от страх апокалиптоси.
                      Имало шестима заразени, трима настанени в болници. На хотел ли са настанени, не се разбира? Болни ли са? Ако са болни, тогава ги ПРИЕМАТ за лечение в болниците, а не ги настаняват.

                      И апокалиптосите, вместо да се ИЗВИНИТЕ, че месеци наред всявате паника и страх (което е наказуемо по Наказателния кодекс! Къде си Гешев?) , вие нахалствате да продължавате с истеричните си простотии. Хайде всички ВИЕ, излезте пред форума и се извинете за недопустимите си писания. Не искам да ви изброявам, щото ще изтърва много от вас. Ама наказуемите от закона ваши писания си стоят във форума.
                      Поне се ИЗВИНЕТЕ бе!
                      Е, нали това беше целта бе. Да правим по 6, ако може и по по-малко. А не по 600 като една Швеция, дето вече втори месец прави по 600 нови на ден.

                      Според мен трябва да ни благодарите, че избегнахме апокалипсиса.

                      Но от теб лично не очаквам да ни оцениш усилията дето положихме тука с колегите да избегнем най-лошия сценарий.

                      Коментар


                      • Имам усещането, че на много хора им хареса това лежане и пърдяне дома по цял ден. Не можеш ги накара да се върнат на работа. Искат си хоум уъркинга хората, само дето ми работят по 4 часа на ден, щото през останалото време все нещо имат да правят (да разбъркат супата може би). Всъщност си бръмчат по собствени задачки, нищо, че е карантинно и домашно.

                        Коментар


                        • Аз засилих малкия на градина. Ей така контролно, за 20 дни преди моренцето.
                          Лелките с ужас приемаха всяко дете сутринта и на всеки, ама и вие ли тръгвате, и вие ли?

                          Викам и вие ли ще вземате заплати тоя месец?

                          Много са ги наплашили, ама яко (по генерал годжи скрития).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            gigow нищо не е свършило преди наистина да е свършило. Няма нужда да се дърпа дявола за опашката. Ню Йорк е 20 милиона щат, жертвите са 29 хиляди, като и там дават не повече от 30% с антитела. Та прогнозата за 20000 потенциални жертви в България съвсем не изглежда толкова откъсната от реалността
                            Равновеско, от не се запреш, както би казал бате пешо - като ви давах възможности за бас, при това за 200 бройки, не за 20 000, що никой не се върза, щяхте да пиете по едно уиски за сметка на тъпака Грую, който нищо не разбира от апокалипсиса, ма взе, че позна, че всичко е пунта мара. А, забравих, не сте хазартни типове като болния маника Грую. Да, и другото - "ми радвам се, че не стана, щото иначе шоГ и ужасТ" - все сте в уин-уин ситуация и все нямате доблестта да си признаете, че с вашите приказки за апокалипсиса разбихте нервната система на хиляди пъти повече от жертвите, а някои още са се окопали в землянките и чакат втората, третата или петата вълна...


                            Хазартче, браво бе, напипа ключа за бараката - за пари ли, а, за много ли? Супер стана с това грипче - сега "фашистите", дето са виновни за всичко (е, те талианите са орогиналните фашисти, ма нищо, ние знаем от сАвеЦкото кино, че такива са дойчовете), ще плащат яко, а фалиралата и абсолютно безумна във финансово отношение Южна Европа пак ще лаша здраво. Най-много разбира се, ще вземат най-фалиралите, за да не се разпадне ЕС. Ще плащат "Фашиситите", няма как, зер чумата на 21 век е това, не е шега работа.

                            Ето, това за Матейко, ще кажа добра дума и за БХ - ако наистина е знаел, че всичко е пунта мара, но го е нарпавил, за да лапне кинтата - евала му бичим. ЕС е дойна крава и трябва яко да се дои по всички възможни начини - маляките са нашата пътеводна светлина в случая. Та евала, БХ, макар че не съм убеден, че изобщо е имало каквато и да е мисъл в кухата му кратуна и още по-тъпото му прокси генералгоджи!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Щабът: Няма новозаразени деца с К-19, няма и сред медиците, няма починали, има само 6 нови заболели

                              Няма новозаразени деца с К-19 за последното денонощие, няма и сред медиците, няма починали, има само 6 нови заболели.

                              Тези оптимистични данни съобщи съпредседателят на Националния оперативен щаб за борба с коронавируса и главен държавен здравен инспектор доц. д-р Ангел Кунчев, който още в началото обяви, че днес брифингът ще е много кратък.

                              Трима от шестимата са настанени в болница, добави Кунчев. Заразяемостта за вчера е 1,73%.

                              С тези темпове няколко стотин години ще чакаме да се изпълнят тъпите предсказания на нааканите от страх апокалиптоси.
                              Имало шестима заразени, трима настанени в болници. На хотел ли са настанени, не се разбира? Болни ли са? Ако са болни, тогава ги ПРИЕМАТ за лечение в болниците, а не ги настаняват.

                              И апокалиптосите, вместо да се ИЗВИНИТЕ, че месеци наред всявате паника и страх (което е наказуемо по Наказателния кодекс! Къде си Гешев?) , вие нахалствате да продължавате с истеричните си простотии. Хайде всички ВИЕ, излезте пред форума и се извинете за недопустимите си писания. Не искам да ви изброявам, щото ще изтърва много от вас. Ама наказуемите от закона ваши писания си стоят във форума.
                              Поне се ИЗВИНЕТЕ бе!
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Гигов, инвестирай във водоноска, че воден режим се задава при Вас,
                                а ръцете ... и тялото трябва да се мият заради Вируса.
                                Ревизоро спомена, че не е виновен, понеже Тича по начало бил за напояване,
                                и май със лятното снабдяване на Варна ще отечете в канала.

                                Коментар

                                Working...
                                X