IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Тъни мъни знаеш че съм кораво копеле.Досега съм ходил на лекар два пъти за очила и веднъж стъпих на едно стъкло та един приятел ме оперира в двора у нас и на два пъти хвърляше нещо на кучето с думите са ти е паднал...Не съм против лекарите но трябва да се вземат в ръце и да не ършат простотия след простотия...Като отидох в Тетевен в болницата да ми извадят стъклото нямаха упойка и го вадиха без упойка...Така го извадиха че после моят приятел Бог да го прости ми извади пясък и гума от крака.Ако знаеш как боли като ти слагат упойка на ходилото се едно ти пръсват мозъка.След време на моята жена майка почти си отряза палеца с една брадва и като я закарах в тетевенската болница тама един циганин се разхождаше с един парцал на корема и се показваше дръжката на един забит нож.Лекарите си пиеха най спокойно кафе докато циганите не се взеха в ръце и не ги насметоха...Още една среща имах преди много години щерката си изсипа една вряла тенджера със супа на главата а доктора се мърдосваше та се наложи да му поприказвам няколко секунди...Казах му че ако не започне веднага просто ще го убия на секундата с един удар оня пребледня и се разтрепера .Казах му действай се едно си войник под тревога инач жив от тука няма да излезеш...Взе да пелтечи....Та те така затова и не стъпвам при такива смешници
    Ся, то и аз съм здрава кучка, откъдето и да ме погледнеш Единственото лекарство, което ползвам са капки за очи. Трябва да пия и нещо за анемията, но съм доста небрежна в това отношение.

    Пеше, дори с теб да се радваме на сравнително добро здраве, това не означава, че близките ни не боледуват. Лекарите са затова - да ни лекуват. И както всеки труд и към техния трябва да се отнасяме с дължимото уважение.

    Вярно, и в тяхното стадо има доста мърша, но има хора отговорни, които знаят каква клетва са полагали. Може би съм леко пристрастна, защото най-добрата ми приятелка е лекарка или защото жените в родата ми са били лечителки ... Както и да - желателно е с докторите да се срещаме на маса с питиета и мезета, а не на операционна такава.
    Наздраве!
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • https://www.youtube.com/watch?v=CAwi...2WrGo0&index=5

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Пеше, никога не плюй в кладенец. След време може да ти се наложи да пиеш вода от него.
        Наздраве!

        П.П. Днес е празник на билкарите и знахарите. Както преди време написах, хората сме крехки същества. Затова винаги ще имаме нужда от лечители.
        Тъни мъни знаеш че съм кораво копеле.Досега съм ходил на лекар два пъти за очила и веднъж стъпих на едно стъкло та един приятел ме оперира в двора у нас и на два пъти хвърляше нещо на кучето с думите са ти е паднал...Не съм против лекарите но трябва да се вземат в ръце и да не ършат простотия след простотия...Като отидох в Тетевен в болницата да ми извадят стъклото нямаха упойка и го вадиха без упойка...Така го извадиха че после моят приятел Бог да го прости ми извади пясък и гума от крака.Ако знаеш как боли като ти слагат упойка на ходилото се едно ти пръсват мозъка.След време на моята жена майка почти си отряза палеца с една брадва и като я закарах в тетевенската болница тама един циганин се разхождаше с един парцал на корема и се показваше дръжката на един забит нож.Лекарите си пиеха най спокойно кафе докато циганите не се взеха в ръце и не ги насметоха...Още една среща имах преди много години щерката си изсипа една вряла тенджера със супа на главата а доктора се мърдосваше та се наложи да му поприказвам няколко секунди...Казах му че ако не започне веднага просто ще го убия на секундата с един удар оня пребледня и се разтрепера .Казах му действай се едно си войник под тревога инач жив от тука няма да излезеш...Взе да пелтечи....Та те така затова и не стъпвам при такива смешници

        Коментар


        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
          Благодаря за отговора на специалист, благодаря.
          Сега видях, че хлябът ми е леко мухлясал, но ще си го хапна.
          Свикнал съм да ям мухлясал хляб, но все още не съм стигнал до това да го харесвам.

          Какво казва лекарското тяло за ядене на мухлясал хляб?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Винаги се умира от усложненията. От вторични поражения. И от самото изгаряне не се умира, а от хиповолемичен шок, от протеинова загуба, водно-солеви дисбаланс, инфекции и сепсис вследствие изгорените тъкани водещи в крайна сметка до полиорганна и особено остра бъбречна недостаръчност и неизменно настъпващата след нея сърдечна недоататъчност.
            Патоанатомите виждат под микрископа пневмония ако я има, ако не миокардит и цитопатогенното действие на вируса върху миокрадните мускулни клетки (кардиомиоцити) може и да не се вижда дори. Само косвени белези - еозинофилия, фрагментиране на миофибрите, изместване на ядра от периферията към центъра, много слаби белези които не всеки ще види, защото за да търсиш нещо трябва да го знаеш и ссеки вижда това което познава.
            А и друго. При една пневмония или друго поражение вирусното присъствие трябва да се докаже. Трябва да се направи с ин ситу хибридизация (CISH) директно върху хистологичния парафинов срез доказване на вирусната днк или рнк. Важи са всички вируси. Няма как да го видиш иначе. Методиката е базирана така че при позитивен резултат виждаш цветен сигнал (така се казва - точици в клетките - ядрата ако е днк или цитоплазмата ако е рнк вирус).
            Не забравяй че от починалите от Грип през 1918 са запазени парафинови блокчета от тъканите им и тогава не е било възможно, но днес с генно-молекулярни методи именно от тъканните проби на тези починали се извършвст куп изследвания и така е станало ясно дори и какъв е бил щама на грипните вируси от тогава. Но едва днес - през последните 15 години когато този тип изследвания станаха възможни.
            Благодаря за отговора на специалист, благодаря.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Пеше, никога не плюй в кладенец. След време може да ти се наложи да пиеш вода от него.
              Разбира се, че винаги ще плюя в отровния кладенец.

              Ще си намеря нов, а ако не намеря, ще умра от жажда, но не от овчедушие.

              Нема да мра от вашия страх. От страх нема да умра като вас – проверено.

              Вашите кладенци на страхливци не ми ги рекламирай, а и надали Пешко ще ви се хване, тъпи страхливи женски, които не можете да възпитате мъжко дете за мъж.
              Last edited by R1a1; 24.06.2020, 16:42.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                На един преглед от тия задължителните един изтрещел доктор каза на колегата да спре с цигарите а човека никога не е пушил...Въобще 90% са пълни смешници
                Пеше, никога не плюй в кладенец. След време може да ти се наложи да пиеш вода от него.
                Наздраве!

                П.П. Днес е празник на билкарите и знахарите. Както преди време написах, хората сме крехки същества. Затова винаги ще имаме нужда от лечители.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Lev нали и при мене така беше - изреди всички болести за които се съмняваха дофторите, че и повечето в епикризите ми ги писаха
                  Първоначално питаха докторите колко години съм работил в мина, толкова "силикозирани" ми бяха дробовете. Не даваха особени надежди, после увеличаваха срока на преживаемост на 3, 10 години, а сега викат че и 20+ са много вероятни. Не че нямам спад от 10% на сатурацията ама преди падаше повече и по бързо (за 5-10 стъпала), сега мога да кача 10 етажа и успявам да поддържам прилично ниво, а не тотал блокаж. Понеже съм магаре не го правя, ама въпреки това се подобрявам
                  Та си мисля на база моя опит че повечето ще се възстановят почти напълно при изчезване на вируса от тялото. Няма да станат бегачи ама ще си живеят нормално без големи физически натоварвания
                  И аз се надявам. Освен това фиброзата едва ли е дифузна, по-скоро заема отделни сегменти от двата бели дроба. Дано да са алармите напразни. Когато не познаваш нещо е по-добре да го уважаваш достатъчно.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                    Самият научен свят е разделен по темата, следва ли да се учудваме на скромнопишещите тук? Те просто заемат едната или другата страна без да познават конкретната лексика и да имат нужното познание. Кой от нашите ерудити от НОЩ може да участва в такъв спор, след като самите светила са на нож един спрямо друг? Лесно е да се присмиваме на което и да е мнение, правим го с еднаква лекота и спрямо незнаещите, и спрямо къде-къде по-знаещите. Проблемът даже не е в познанието, а в отрицанието. И едните, и другите - отричат. А познанието е някаква друга категория, затисната в случая от пропагандна истерия. Не е за вярване как така изведнъж човешкият живот придоби такава ценност до степен, че даже се усъмнихме в нашата смъртност.
                    Принципно е така. Съгласен съм. Мислиш безпристрастно и задълбочено.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      На един преглед от тия задължителните един изтрещел доктор каза на колегата да спре с цигарите а човека никога не е пушил...Въобще 90% са пълни смешници
                      На профилактичните аз излизам здрав - 2 пъти съм се габаркал, другия месец ще ми е за 3-ти път, ако ходя че с тези маски. За очите само вече не мога да лъжа че от космоса се вижда че не е наред едното
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Lev нали и при мене така беше - изреди всички болести за които се съмняваха дофторите, че и повечето в епикризите ми ги писаха
                        Първоначално питаха докторите колко години съм работил в мина, толкова "силикозирани" ми бяха дробовете. Не даваха особени надежди, после увеличаваха срока на преживаемост на 3, 10 години, а сега викат че и 20+ са много вероятни. Не че нямам спад от 10% на сатурацията ама преди падаше повече и по бързо (за 5-10 стъпала), сега мога да кача 10 етажа и успявам да поддържам прилично ниво, а не тотал блокаж. Понеже съм магаре не го правя, ама въпреки това се подобрявам
                        Та си мисля на база моя опит че повечето ще се възстановят почти напълно при изчезване на вируса от тялото. Няма да станат бегачи ама ще си живеят нормално без големи физически натоварвания
                        На един преглед от тия задължителните един изтрещел доктор каза на колегата да спре с цигарите а човека никога не е пушил...Въобще 90% са пълни смешници

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Не, не всички. С тежко протичане и пневмония. И то индивидуално, но процентът е значителен. Възпланието води до каскада и в ексудативната (една от острите фази) и пролиферативната фаза особено (фаза на резорбция или организация на огнището на възпаление) преобладават разрастване а съединителна тъкан (фиброза). Особено при хиперреактивно реагиращи хора. Отделят се EGF, фактор стимилиращ фибробластите да продуцират колаген. И други митогени също. Проблемът на белодробната фиброза е съдовата капилярна редукция, обемът на циркулаторното съдово русло намалява значително и обемът кръв койро трябва да постъпи в белия дроб при систола на дясната камера трябва да се разпредели в много малък обем от тази редуцирана микроциркулация. Това обременява камерата, тя работи срещу повишено налягане. Развива се т.нар. белодробно сърце, cor pulmonale, с хипертрофия и последваща дилатация на дясна камера и цялата дясна половина на сърцето. Декомпенсацията настъпва много по бързо отколкото ори хипертонично сърце - хипертрофоя и/или дилатация на лявата половина (л камера и л. предсърдие) при болни с артериална хипертония.
                          А и в двата случая към дилатираните кухини (камери) се добавя и клапна инсуфициенция на съответните клапи - трикуспидална вдясно и митрална (бикуспидална) вляво.
                          След 5 години може да се очакват (започнат) последствията от една б. фиброза, с различна скорост се развиват, но това не знапи че я няма. Най-тежки белодробни фибрози са при силикозата, вторични форми на туберкулоза, фермеровия бял дроб, Хаман-Рич, донякъде и Гудпасчър, Чърг-Щраус синдромите, хроничната идиопарична интерстициална пневмония, дифузна агногенна белодробна фиброза и някои други.
                          Lev нали и при мене така беше - изреди всички болести за които се съмняваха дофторите, че и повечето в епикризите ми ги писаха
                          Първоначално питаха докторите колко години съм работил в мина, толкова "силикозирани" ми бяха дробовете. Не даваха особени надежди, после увеличаваха срока на преживаемост на 3, 10 години, а сега викат че и 20+ са много вероятни. Не че нямам спад от 10% на сатурацията ама преди падаше повече и по бързо (за 5-10 стъпала), сега мога да кача 10 етажа и успявам да поддържам прилично ниво, а не тотал блокаж. Понеже съм магаре не го правя, ама въпреки това се подобрявам
                          Та си мисля на база моя опит че повечето ще се възстановят почти напълно при изчезване на вируса от тялото. Няма да станат бегачи ама ще си живеят нормално без големи физически натоварвания
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                            Трябва да се погледне от друг ракурс на проблема Ковид.

                            Тая масирана психоза със злоупотреба на думата "заразен" от СЗО и подета от либералните медии, целенасочено е поставено на първо място.
                            На първо място трябва да са бройките на Хоспитализирани и Починали, а Заразени трябва да е на последно място.
                            Естествено, мерките трябва да се спазват, 1/2 метра дистанция, маски на закрито, дизинфекция.
                            Никой не го интересува колко за пациентите на травми в Пирогов, гледа се колко са починали от травми.
                            Както и хората питат дали имаш деца и колко, а не - колко пъти си правил секс.
                            Естествено непредпазливоста при Ковида , както и в старото време водят към Пирогов или към акушерките (образно казано)
                            И не делене Умрели върху 1 мил от популацията на определена страна,
                            а Умрели като проценти от жителите на града или селото - така ще видиш дали има клъстер.
                            Така,че от Март до сега нямаме увеличение на хоспитализираните и умрелите по дни.
                            Да не говорим, че в началото не се и знаеше как и със какво да се лекуват хоспитализираните и тези със малки/средни симптоми.

                            А и високата бройка умрели отчасти е вина от политиката на отделната държава.
                            Какво прави тя, след като ти усетиш евентуални симптоми за Ковид ? Тука грешния опит е на УК, да са обаждаш на службите само когато вече не можеш да дишаш, а дотогава да стоиш у вас.А резултата от смъртни случаи е налице.

                            Какво прави държавата за превенция на населението от тази несмъртоносна толкова зараза ? Ами примера е със БГ, безконтолно влизане на заразени гастари и слаб контрол за спазване на карантината от тях.

                            Аз бих споменал и още един основен проблем, с който изглежда се справиха само китайците и никой друг. Проблемът е, че дали един човек е положителен или не се разбира с голямо закъснение - от 24 до 48 часа. През това време какво да правим с него? Не можем да го вкараме в инфекциозното, защото ако е здрав, насила ще го заразим. Не можем и да чакаме 2 денонощия без лечение, защото ако е болен, и не започнем веднага да го лекуваме, с това чакане в къщи можем да го убием.

                            Решението е да се преструктурират всички инфекциозни отделения в цялата страна, като се направят в тях да има много на брой малки стаи, всяка от които е предназначена само за един единствен човек. Така изолацията и дезинфекцията вместо на ниво цяло отделение ще се сведе до ниво една единствена стая, и в едно отделение едновременно ще може да се лекуват както заразно болни, така и потенциално здрави хора, които все още не са се заразили.

                            През цялото време на епидемията аз не чух нито една дума за подобен тип реорганизация, докато китайците на секундата се усетиха, и построиха нови болници, в които за всеки пациент си имаше отделна стая с отделен вход. Това е редно да се направи и в България във всяко едно инфекциозно отделение. Още по-добре е инфекциозните отделения да са на приземния етаж в отделна сграда, и входните врати на единичните стаи директно да излизат навън или в някакъв навес/коридор с много интензивна вентилация на въздуха.

                            А най-добре е да са някакви преместваеми модули тип контейнер, които да могат да се местят между болниците, да се стоварват някъде в двора и за секунди да се свързват към ток и кислород, и така за нула време да започнат да функционират. Важното е да се спазва правилото - едно помещение напр. 3x3 с един пациент.
                            Last edited by Mateev; 24.06.2020, 14:49.

                            Коментар


                            • Трябва да се погледне от друг ракурс на проблема Ковид.

                              Тая масирана психоза със злоупотреба на думата "заразен" от СЗО и подета от либералните медии, целенасочено е поставено на първо място.
                              На първо място трябва да са бройките на Хоспитализирани и Починали, а Заразени трябва да е на последно място.
                              Естествено, мерките трябва да се спазват, 1/2 метра дистанция, маски на закрито, дизинфекция.
                              Никой не го интересува колко за пациентите на травми в Пирогов, гледа се колко са починали от травми.
                              Както и хората питат дали имаш деца и колко, а не - колко пъти си правил секс.
                              Естествено непредпазливоста при Ковида , както и в старото време водят към Пирогов или към акушерките (образно казано)
                              И не делене Умрели върху 1 мил от популацията на определена страна,
                              а Умрели като проценти от жителите на града или селото - така ще видиш дали има клъстер.
                              Така,че от Март до сега нямаме увеличение на хоспитализираните и умрелите по дни.
                              Да не говорим, че в началото не се и знаеше как и със какво да се лекуват хоспитализираните и тези със малки/средни симптоми.

                              А и високата бройка умрели отчасти е вина от политиката на отделната държава.
                              Какво прави тя, след като ти усетиш евентуални симптоми за Ковид ? Тука грешния опит е на УК, да са обаждаш на службите само когато вече не можеш да дишаш, а дотогава да стоиш у вас.А резултата от смъртни случаи е налице.

                              Какво прави държавата за превенция на населението от тази несмъртоносна толкова зараза ? Ами примера е със БГ, безконтолно влизане на заразени гастари и слаб контрол за спазване на карантината от тях.


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                                https://m.24zdrave.bg/Article/8735723

                                Четете и се учете. В тази игра 2+2 не прави 4.
                                Много хора дрънкат глупости и отнемат излишно телевизионно време. Драскането пък от такива нямащи си и понятие от нещата е главозамайващо.
                                Самият научен свят е разделен по темата, следва ли да се учудваме на скромнопишещите тук? Те просто заемат едната или другата страна без да познават конкретната лексика и да имат нужното познание. Кой от нашите ерудити от НОЩ може да участва в такъв спор, след като самите светила са на нож един спрямо друг? Лесно е да се присмиваме на което и да е мнение, правим го с еднаква лекота и спрямо незнаещите, и спрямо къде-къде по-знаещите. Проблемът даже не е в познанието, а в отрицанието. И едните, и другите - отричат. А познанието е някаква друга категория, затисната в случая от пропагандна истерия. Не е за вярване как така изведнъж човешкият живот придоби такава ценност до степен, че даже се усъмнихме в нашата смъртност.
                                Last edited by pinoccio; 24.06.2020, 14:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X