IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Докато не стане като в Юхан или в Бергамо няма да мирясате.
    И какво стана в Ухан и в Бергамо?И сега защо не става?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Мисля, че в коментара на Равновесие ударението е върху съсирването. Самият процес на коагулацията е защитен механизъм на организма, касаещ загубата на кръв. Нарушаването цялостта на даден кръвоносен съд провокира съответния процес. Разните му там бели и червени кръвни телца се преобразуват в "запушалка"/май така и думаха дофтурите/

      Предполагам, че при възпаление на кръвоносните съдове на белите дробове се стига до същата реакция на организма - кръвта се съсирва, пътищата за циркулация на кръвта се запушват и хомо сапиенса не мое да диша, щото среща недостиг на кислород.
      Наздраве!
      Да но това е крайния етап.
      разболяваш се - реакция - пневмония (вижда се на томограф като стъкло), увеличено налягане за преодоляване на съпротивлението - пукане на капиляри - съсирване на течовете - тромб - емболия може и в сърцето, мозъка да удари.
      Човек не може да диша още при натрупването на съединителната тъкан - затруднена обмяна на кислорода, па и не може да разгъне и дроба че да го напълни с въздух - няма еластичност от съединителната тъкан. Правят се упражнения - разтягане и дишане (и аз съм правил)
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Ако не забелязваш статиите са от научно списание и от BBC. Не са от близ, пик или нова телевизия.
        Демек от самопровъзгласилите се за безгрешни и уникални...Ха ха ха

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          Днес е гепало Тити Папазов,утре може да събори Корнела,Доган а може би негово превъзходителство от гр Банкя.Пред природата всички сме
          равни няма богат,беден,клошар или политик.
          Безсмъртни няма.И недосегаеми за Бог няма.Аз съм изумен от тоя вирус изумен...Хората някак си изпитаха животински ужас от смъртта бяха забравили че са смъртни а вирусчето им го припомни.Аз вярвам в разума на Природата и него наричам Бог.Знам че винаги ще бъда в неговите ръце.Знам че той знае по добре от мен кое е добро за мен.В живота си имам няколко доказателства за това...Най важните решения в моя живот ги взе Той.Аз първоначално ритах фърлях къчове но животът ме научи на търпение.Разбрах че не всичко става сега и веднага.Че не всичко което искам е добро за мен...И че на тоя свят няма скрито покрито.....Точно когато си мислиш че си се скрил и хоп всичко лъсва....Тия дето си ги изброил дори не желая да коментирам жалкият им животец прекаран в страх да не отидат в затвора да не обеднеят да не се разболеят заобиколени от позмазвачи и лицемери готови да им забият ножа веднага в гърба скъпи грозни вещи грозни къщи...Мерси не желая такъв живот..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Докато не стане като в Юхан или в Бергамо няма да мирясате.
            Това пък е друга мистерия, освен в тези градове, нямаше Такива процентни зарази например в Пекин или Рим.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Аре надмина Матейко.
              Как откриват двойна бронхопневмония на пациентите с ковид? Сигурно 90% се разболяват от това, другите не се разболяват.
              Така нареченото възпаление е реакция на организма и представлява съединителна тъкан - тя като се натрупа повечко и се вижда като стъкло, още повече и като шпакловка .
              Тя възпрепятства обмяната на вещества и кислорода.
              Една манджа с грозде от подочути тук таме някои термини без никаква идея за какво става дума
              Мисля, че в коментара на Равновесие ударението е върху съсирването. Самият процес на коагулацията е защитен механизъм на организма, касаещ загубата на кръв. Нарушаването цялостта на даден кръвоносен съд провокира съответния процес. Разните му там бели и червени кръвни телца се преобразуват в "запушалка"/май така и думаха дофтурите/

              Предполагам, че при възпаление на кръвоносните съдове на белите дробове се стига до същата реакция на организма - кръвта се съсирва, пътищата за циркулация на кръвта се запушват и хомо сапиенса не мое да диша, щото среща недостиг на кислород.
              Наздраве!

              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                НИКОЛКО. ТИ плямпаш глупости. Ти трябва да доказваш
                Ако не забелязваш статиите са от научно списание и от BBC. Не са от близ, пик или нова телевизия.

                Коментар


                • Някой даваха за пример Швеция и какво 73 хил болни е 5500 сдали багажа и това не е краят.Лаладжиите да си посипят главата с говна.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    Ми потърси, от къде да знам колко. Нали всички умрели са умрели с ковид, а не от него.
                    НИКОЛКО. ТИ плямпаш глупости. Ти трябва да доказваш
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Има проблем, даже сериозен проблем, особено в нечии глави - обществото е поляризирано и колкото повече апокалиптиците реват като вдовица за ху, така де хляб, толкова повече смъртожадните олигофрени като мен ще вървят против измислените правила (това за равновеско, за да го предаде в централата, той си знае ). Като престанете да ни плачете как ще измрем яко, като се държите нормално и си стоите вкъщи, тогава и ние, щото ноблес облигат, ще се съобразим с вас и във ваше присътвие ще пазим отстояние и ще носим маски. Толкова е простичко, ама не, забрани, цукалото до леглото и юргана през главата - е, няма да стане
                      Докато не стане като в Юхан или в Бергамо няма да мирясате.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Колко хора са починали от изброените - енцефалит, менингит?
                        Ми потърси, от къде да знам колко. Нали всички умрели са умрели с ковид, а не от него.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                          Според мен си играем с огъня и ситуацията най-вероятно вече е изтървана. Колкото по-дълго се правим, че няма проблем, толкова по-висока ще е цената.
                          Абсолютно. Въпрос на две, максимум три седмици е това което се случва сега да избухне като пълни болници бързо растящи смъртни случаи и в общи линии паника.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            Естествено че си нямам идея защо някой конкретно паднал на дадено you tube видео е паднал. При ковид пада и до 50 като причинява и липса на кислород без човек да усети, че всъщност му липсва

                            The mechanism of why oxygen levels drop has to do with how well the blood flow through the lungs matches the airflow through the lungs. For some reason, which we cannot identify yet, in certain patients the virus affects both the blood vessels in the lungs, as well as air sacs in the lungs, mismatching the flow of blood and air, causing the oxygen levels to drop. The reason that individuals are not feeling as short of breath or looking to be short of breath is still a bit of a mystery. As with a lot of things to do with COVID-19, this has not been determined yet.

                            https://www.news-medical.net/news/20...detection.aspx

                            но причинява и други симптоми, които могат да предизвикат бърз колапс, също и енцефалит, менингит, инсулт, инфаркт и други усложнения предизвикани от вируса или от съсиреците.

                            https://www.sciencemag.org/news/2020...ody-brain-toes
                            https://www.bbc.com/future/article/2...d-19-infection
                            Той ковида даже разболява без 90% да разберат никога.
                            Ходи си отрежи главата - няма и да разбереш нито па ние че ти липсва
                            Колко хора са починали от изброените - енцефалит, менингит?
                            Last edited by bota156; 08.07.2020, 16:19.
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Я кажи при колко е това падане. Че аз имах 34 кислород в артериалната кръв и ходех(бая зор беше - все едно съм на Еверест . Сатурация около 60.
                              Единствения вариант да "падат кат круши" е да получават белодробна емболия
                              Естествено че си нямам идея защо някой конкретно паднал на дадено you tube видео е паднал. При ковид пада и до 50 като причинява и липса на кислород без човек да усети, че всъщност му липсва

                              The mechanism of why oxygen levels drop has to do with how well the blood flow through the lungs matches the airflow through the lungs. For some reason, which we cannot identify yet, in certain patients the virus affects both the blood vessels in the lungs, as well as air sacs in the lungs, mismatching the flow of blood and air, causing the oxygen levels to drop. The reason that individuals are not feeling as short of breath or looking to be short of breath is still a bit of a mystery. As with a lot of things to do with COVID-19, this has not been determined yet.

                              https://www.news-medical.net/news/20...detection.aspx

                              но причинява и други симптоми, които могат да предизвикат бърз колапс, също и енцефалит, менингит, инсулт, инфаркт и други усложнения предизвикани от вируса или от съсиреците.

                              https://www.sciencemag.org/news/2020...ody-brain-toes
                              https://www.bbc.com/future/article/2...d-19-infection

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                                Според мен си играем с огъня и ситуацията най-вероятно вече е изтървана. Колкото по-дълго се правим, че няма проблем, толкова по-висока ще е цената.
                                Има проблем, даже сериозен проблем, особено в нечии глави - обществото е поляризирано и колкото повече апокалиптиците реват като вдовица за ху, така де хляб, толкова повече смъртожадните олигофрени като мен ще вървят против измислените правила (това за равновеско, за да го предаде в централата, той си знае ). Като престанете да ни плачете как ще измрем яко, като се държите нормално и си стоите вкъщи, тогава и ние, щото ноблес облигат, ще се съобразим с вас и във ваше присътвие ще пазим отстояние и ще носим маски. Толкова е простичко, ама не, забрани, цукалото до леглото и юргана през главата - е, няма да стане
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X