IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Изпреварихме Италия по заразени за денонощие. У нас 240, а в Италия - 193. Италия е с население 60 млн. души, а ние с 6 млн...

    Коментар


    • При вас има ли залепени листчета с номерца за късане с текст - Болница търси пациенти за работа като болни от covid-19, безплатно настаняване и храна.

      Коментар


      • "В Интензивните отделения в страната са настанени 29 души, в болниците - 498. Хоспитализираните ще нарастват, защото пътеката стана 1200 лв. (цената на клиничната пътека бе повишена с решение на правителството - б.р.). Ако вчера можеха да направят 1 000 000 теста, щяха да открият 56 000 заразени", написа Мангъров във Фейсбук.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мачу Пикчър Разгледай мнение

          Грую се аргументира с факти и математика, ти в отговор се аргументираш с "ще".


          Това умишлено вдигане на бройката положителни случаи е много вредно за България в чужбина. Защото и там само поглеждат бройката и увеличението на положителните случаи, без да знаят или обръщат внимание, че бройката тестове се е вдигнала десетократно, и ни слагат в черните си списъци.

          Почвам да подозирам, че НОЩ играят нещо курвачката срещу Борисов.
          Оп, това късно го виждам - тази теория я слушам от поне месец и половин, откакто плешивото годжи нещо спря да се появява. Бил нарцис, казват негови познати, та сега бил яко сърдит на БХ. Не знам дали е вярно, но изглежда много логично, още повече когато сайтовете на корпулентното момче продължават да използват бомбастични заглавия всеки ден за ковид-19, вместо кротичко да го отбелязват с елементарна сводка. та гледаме мача - вече и без публика, поне на днешния мач между локо и литекс в Пловдив
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Наздраве, винаги си зареден с много енергия.
            Все пак много, много не се срещай с родителите си и не води децата при тях често. Жизнеността ти няма много да помогне ако вируса ги накаца.Вируса е коварен някои нямат симптоми и са само вирусопреносители, примерно децата.
            Децата са при бабите си вече 5-ти месец - един месец при едната баба, един месец при другата, те няма как да са преносители, преносители можем да сме аз и жена ми. Ходим всяка седмица да ги видим - не ми се разкарва особено, но няма как. Ходихме и по време на карантията и блокадата всяка седмица, а мисля, че разказах и как заобикаляхме блокадите на София през Елин Пелин, Вакарел, Долна баня и Самоков, за да отидем от северозапада в югозапада. разбира се, първо съм питал и едните, и другите родители - те са ми разрешили, наясно са с риска, обаче, както казват в такива случаи - очакването на смъртта е по-лошо от самата смърт. И така - живи и здрави да сме, другото се оправя, стига да има икономика де
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

              No hard feelings, Грую, само лек бъзик

              Пожелавам ти на 70+ години жена ти да не те мрази и презира обаче
              Няма бе, тя и сега е Флюбена в мен след 17 години връзка - изпуска ли се такъв левент
              Поне разнообразихме малко темата, ако модераторът счета за излишен флууд, да ни поизтърка, че наистина сме офф

              П.С. И нтересно ми е утре дали ще са високи бройките, или ще ги свалим наполовина. Наскоро четох един, хм, младеж с теории на конспирациите, та според него (не споделям тази теория, просто я спомянвам, за мен е безумна) сега правим такива бройки, които да са хем по-високи от преди 2 месеца, хем да не са нещо отчайващо лошо, за да можем да накараме маляките да ни блокират, ерго, понеже нямаме чужди туристи, нашите да си ходят у нас. Ма дали е така? Просто храна за размисъл
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Ха, мерси, ние с Мишо си лафим, няма проблем - ако на годините на Тръмпи жена ми изглежда като Мелания (т.е. имам възможността да финансирам подобна поддръжка), ше съм повече от успешен мъж Затова го приемам за комплимент. Живи и здрави, Мишо и Тоше, и наздраве - вчера беше добър ден и съм доволен, да видим днес как ще е
                Наздраве, винаги си зареден с много енергия.
                Все пак много, много не се срещай с родителите си и не води децата при тях често. Жизнеността ти няма много да помогне ако вируса ги накаца.Вируса е коварен някои нямат симптоми и са само вирусопреносители, примерно децата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Ха, мерси, ние с Мишо си лафим, няма проблем - ако на годините на Тръмпи жена ми изглежда като Мелания (т.е. имам възможността да финансирам подобна поддръжка), ше съм повече от успешен мъж Затова го приемам за комплимент. Живи и здрави, Мишо и Тоше, и наздраве - вчера беше добър ден и съм доволен, да видим днес как ще е
                  No hard feelings, Грую, само лек бъзик

                  Пожелавам ти на 70+ години жена ти да не те мрази и презира обаче

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                    Той може да го приеме както иска
                    Ха, мерси, ние с Мишо си лафим, няма проблем - ако на годините на Тръмпи жена ми изглежда като Мелания (т.е. имам възможността да финансирам подобна поддръжка), ше съм повече от успешен мъж Затова го приемам за комплимент. Живи и здрави, Мишо и Тоше, и наздраве - вчера беше добър ден и съм доволен, да видим днес как ще е
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Чекай са, ти комплимент ли му правиш или го обиждаш.
                      Той може да го приеме както иска

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение


                        Българският Доналд Тръмп

                        Само дето умрелите няма да спрат, а ще скочат бая, ама нищо. Важното е кръчмарите да продават буламачи на клиентите и да правят парички келнерите
                        Чекай са, ти комплимент ли му правиш или го обиждаш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Не всички българи са простаци, а само някои. В този форум всички ги знаем кои са простаците, само където те самите не го знаят това. Мислят се за интересни, а всъщност простотията извира от всяка една тяхна дума.
                          Да си простак, не е същото като да си прост!

                          И аз съм простак, но може и да не съм прост!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                            ....
                            Реално всеки да си преценя дали да се пази или не, но честно казано ми писна на от ..... с елементарното им мислене!
                            За пореден път се убеждавам, че масовия българин е прост ....
                            Не всички българи са простаци, а само някои. В този форум всички ги знаем кои са простаците, само където те самите не го знаят това. Мислят се за интересни, а всъщност простотията извира от всяка една тяхна дума.
                            Last edited by RUBLA; 09.07.2020, 11:06.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Предполагам прави впечатление, че след всеки нов скандал се правят все повече и повече тестове?
                              Досега кога тестовете са надхвърляли 4000+ броя? Кой спомена, че капацитета е ~3000?!
                              А процентът на откритите заразени варира средно м/у 5% и 6%.
                              Неделите - по 500 теста (съботите скандали нЕма).
                              Това са тотални простотии! Учудвам се колко са прости българите!

                              Разбира се, че като има повече болни и разрастване на заразата, повече хора ще имат оплаквания и ще си правят тестове!

                              Голямата част от тестовете са от частни лаборатории където хора със симптоми се тестват! Ако заразата се разраства, разбира се, че ще има бони хора и такива, които ще се тестват и ще излизат позитивни!

                              Имам приятел с Короновирус и от РЗИ, дори не са тествали работниците в малката му фирма, само ги питали как се чувстват. А са работили глава до глава!

                              Толкова до конспирацията, че има поръчение да се НАДУВА бройката на заразените.

                              Ако се правеха тестове както в другите страни в БГ бройката щеше да е вече над 800-1000 на ден!

                              Аз съм против карантините, докато болниците не се задъхват и няма чували с трупове!

                              Реално всеки да си преценя дали да се пази или не, но честно казано ми писна от ..... с елементарното им мислене!


                              За пореден път се убеждавам, че масовия българин е прост...
                              Last edited by RUBLA; 09.07.2020, 11:03. Причина: Спазвайте добрия тон!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                Предполагам прави впечатление, че след всеки нов скандал се правят все повече и повече тестове?
                                Досега кога тестовете са надхвърляли 4000+ броя? Кой спомена, че капацитета е ~3000?!
                                А процентът на откритите заразени варира средно м/у 5% и 6%.
                                Неделите - по 500 теста (съботите скандали нЕма).
                                Не се знае и крият колко са нови и колко са положителни тестове на вече известни вирусоносители като тези в болница или под домашен затвор.



                                Но ето още една лъжа на НОЩ.

                                Казват, че лабораториите в страната нямат физическата възможност за толкова много тестове и това е така.

                                От НОЩ отговарят, че бройката тестове може да се увеличи над физическите възможности на лабораториите, защото правят хитрия номер да обединят 5 или 10 индивидуални проби заедно и да ги тестват като една.
                                Ако този обединен тест е отрицателен, всичките 5-10 индивидуални се обявяват за отрицателни.
                                Ако обединения покаже положителен, вече изследват индивидуалните един по един.
                                Практична идея, но тя може да вдигне само бройката на отрицателните тестове. За положителните си трябват един по един.

                                Ако речем, че процентът положителни тестове, относно всички, се запазва, а той се запазва, каквото и да лъжат Мъни и Матеев по-долу, това означава, че натоварването на лабораториите все пак се е вдигнало с толкова пъти, колкото пъти се е вдигнала общата бройка тестове, а това е физически невъзможно, виж горния абзац.

                                Коментар

                                Working...
                                X