IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

    А покрай гореспоменатите ще си заминат една камара хора, които просто не са имали късмет...

    При толкова кауни не е изненада, че живеем в страната на тиквите. Бустанистан.
    За съжаление да. За щастие голямаа част от хората се пазят. Поне някакъв елементарен модел който съм си направил за мое ползване, че да не слушам само лъжите на правителството показва че поне 50% от хората се пазят силно или поне 80% относително се пазят. И като почнат да се проявяват резултатите от настоящите заразени се надявам този процент да се вдигне още повече и да се пазят още по-внимателно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Идиотите и невярващите в научно доказани факти победиха. Така че е хубаво да са наясно с шансовете си за оцеляване следващите месеци.
      А покрай гореспоменатите ще си заминат една камара хора, които просто не са имали късмет...

      При толкова кауни не е изненада, че живеем в страната на тиквите. Бустанистан.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
        приятелче
        макар и много рядко казваш нещо разумно
        много рядко , за тва и влизам в диалог
        15% айде моля?!?!
        и от кога стана против карантийте?
        това ми хареса вече
        При хората над 75 години смъртността е някъде там.
        Когато заразените минаха вече прага на възможно ограничаване. Има смисъл от карантина ако можеш да ограничиш разпространението на дадена болест. Този момент за ковид за България мина преди две или три седмици. В момента заразените са някъде между 100 и 150 хиляди. И да сложиш карантини следващите два месеца ще се разболеят още поне половин милион. И това няма да може да бъде ограничено с търсене на контакти и строги карантини на заразените. Просто вече нищо не може да помогне.

        Идиотите и невярващите в научно доказани факти победиха. Така че е хубаво да са наясно с шансовете си за оцеляване следващите месеци.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          Аз съм вече против карантините. Не мисля че има смисъл, заразените ще станат половин милион до като я наложат. Просто хората които са против карантините и ограниченията трябва да са наясно че следващите месеци има шанс между 0.5% и 15% да починат от този вирус.
          приятелче
          макар и много рядко казваш нещо разумно
          много рядко , за тва и влизам в диалог
          15% айде моля?!?!
          и от кога стана против карантийте?
          това ми хареса вече

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Чудя се, каква част от защитниците и зовящите за нкарантина са и гласуващи за управляващите
            Аз съм вече против карантините. Не мисля че има смисъл, заразените ще станат половин милион до като я наложат. Просто хората които са против карантините и ограниченията трябва да са наясно че следващите месеци има шанс между 0.5% и 15% да починат от този вирус.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
              Хидроксиклорокуина е ползван с десетилетия. Без проблеми. Някой беше извадил конкретно изследване, примерно, от английската асоциация на сърдечните хирурзи (не запомних точно, но достатъчно близко е) изследване от примерно 2017-2018, където изрично пишеше НЯМА СВЕДЕНИЯ ЗА СЪРДЕЧНИ ПРОБЛЕМИ, СВЪРЗАНИ С УПОТРЕБАТА. Това въз основа на употребата при стотици хиляди пациенти. И изведнъж -проблеми??
              Липсата на сведения за вреда, не е доказателство за липса на вреда. И ето че вече намират доказателства за вреда. Така че тази липса на данни вече е заменена с наличие на данни. За вреда.

              Коментар


              • Чудя се, каква част от защитниците и зовящите за нкарантина са и гласуващи за управляващите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                  Не знам дали ти осъзнаваш колко антимедицинко е това изказване, и не ти е за първи път.
                  Аз не съм лекар. Разчитам само на здравия си разум. Нещо което не забелязвам кой знае колко често в тази тема. Ако 19 годишно момче умира от болест за която няма лекарство, но има някакви индикации някое лекарство, което все още не е одобрено, за тази конкретна болест, може и да му помогне е съвсем нормално да се пробва това лекарство.

                  Разбираемо как смърт на толкова млад човек без странични заболявания е възможно да предизвика сериозен страх в съзнанието на хора, които до сега са си мислили че тази болест няма кой знае колко да им навреди. Но това са фактите. Дори и тинейджъри умират от ковид. Вероятността е достта по-малка от колкото при възрастни. Но смъртносттта между 18 и 44 години е 0.8% от разболелите се. Това не е никак малка смъртност. на всеки 1000 разболели се в тази възрастова група ще починат 8 човека. И една част от тях няма да имат никакви странични заболявания, няма да имат никакви рискови фактори. Просто няма да имат късмет.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Препарата против артрит между другото е едно от възможните лекарства което се свързвва с същите рецептори като вируса. Не знам дали осъзнавате, но в моментта няма нито една достъпно лекарство одобрено за лечение на този вирус. Всички са експериментални освен ремдесивир, но от него имат само САЩ. Те изкупиха цялото производство. Така че ако някой върви на много зле, какво точно бихте направили ако бяхте на мястото лекарите. Да го оставите да си умре, като му давате само проверени лекарства, които със сигурност не работят или да пробвате всеки шанс който може би имате. колко хора пиха хлорокин, просто за да имат някакъв шанс. Това се оказа че не помага, а всъщност и вреди. Но това оказване се случва когато някакви хора всъщност го пият това лекарство.
                    Не знам дали ти осъзнаваш колко антимедицинко е това изказване, и не ти е за първи път.

                    Коментар


                    • Хидроксиклорокуина е ползван с десетилетия. Без проблеми. Някой беше извадил конкретно изследване, примерно, от английската асоциация на сърдечните хирурзи (не запомних точно, но достатъчно близко е) изследване от примерно 2017-2018, където изрично пишеше НЯМА СВЕДЕНИЯ ЗА СЪРДЕЧНИ ПРОБЛЕМИ, СВЪРЗАНИ С УПОТРЕБАТА. Това въз основа на употребата при стотици хиляди пациенти. И изведнъж -проблеми??
                      Last edited by cyclop; 06.08.2020, 22:32.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Ти май се самолекуваш яко с ракия. Да знаеш това сваля имунитета. А до края на октомври ако съм прав в сметките си има към 50% вероятност всеки един от този форум да се зарази.
                        Мене не ме мисли. Аз имам вече Igg . Ами ги лекуваи с чука по тиквите психически. Дет требе ще помагам.
                        Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение

                          Какво ще направя ли?
                          Ща черпя една белина на екс и ще излекувам един трол от KOVID 19.
                          Ко, ща чакам да си умреш ли без да си пил белина???
                          Ти май се самолекуваш яко с ракия. Да знаеш това сваля имунитета. А до края на октомври ако съм прав в сметките си има към 50% вероятност всеки един от този форум да се зарази.

                          Коментар


                          • Друг също много сериозен въпрос, който се пропуска е какво се случи с психиката на огромни групи хора от различни възрасти.

                            Наскоро, на почти безлюден плаж, наблюдавах едно симпатично момиче, което пристигна с маска, поплува и си тръгна, слагайки маската. След няколко дни се засякохме навътре в морето, тя ме заговори, а я познах по плувната шапка Попитах с неудобство за маската, а се започна такава лекция с познатите от екраните приказки, че ми се приплака и пожелавайки й да не спира контакта с морето и слънцето, продължих в друга посока.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение
                              "Ремдесивир", при силно-повлияните от компанията производител клинични тестове, показа подобрение при изхода на пациентите... От 12 на 15%. От друга страна, хидроксито, в комбинация с ЦИНК, (което тенденциозно се пропуска в 100% от изследванията) действа изненадващо добре. Имаше първоначално сведения от цели болници в Италия, сега е достатъчно да погледнете смърността при цели държави - където се ползва тази комбинация, смъртността е значително по-ниска. Имаше сравнителни таблици, на който му се търси. Хидроксито има един много, много тежък страничен ефект - лечението с него е в пъти, в ДЕСЕТКИ ПЪТИ по-евтино от незначително ефективния ремдесивир. Даа, да си умреш - от яд. Може да се постигат добри резултати за малко пари, вместо посредствени резултати за купища пари. Как да не побеснееш?
                              Да, и ремдесевир не работи кой знае колко. А освен това че е десетки пъти по-евтино хлорокина докарва и сърдечни проблеми, ама сега що пък да не спестим 2 бона от сметката, пък някой ако умре от сърце, значи така му е било писано.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Препарата против артрит между другото е едно от възможните лекарства което се свързвва с същите рецептори като вируса. Не знам дали осъзнавате, но в моментта няма нито една достъпно лекарство одобрено за лечение на този вирус. Всички са експериментални освен ремдесивир, но от него имат само САЩ. Те изкупиха цялото производство. Така че ако някой върви на много зле, какво точно бихте направили ако бяхте на мястото лекарите. Да го оставите да си умре, като му давате само проверени лекарства, които със сигурност не работят или да пробвате всеки шанс който може би имате. колко хора пиха хлорокин, просто за да имат някакъв шанс. Това се оказа че не помага, а всъщност и вреди. Но това оказване се случва когато някакви хора всъщност го пият това лекарство.
                                Какво ще направя ли?
                                Ща черпя една белина на екс и ще излекувам един трол от KOVID 19.
                                Ко, ща чакам да си умреш ли без да си пил белина???
                                Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X