IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Проба, проба, има ли живи, или си пишем от отвъдното? Абе, къде изчезнаха всички апокалиптоси - ретро69 сигурно е на партийните сбирки на герП, аналоговия и математика чат-пат се вясват и чакат "по-добри времена", когато ще могат да се изокат - "аз казах ли ви, че ще се мре, яко ще се мре", Мишо също се загуби, но той си има бас и те така, вСелената е в стихията си в панеляка в МадрИ и брои трескаво напАльони, като ги проверява да не се изтъркали, Матейко се врътна обидна и отиде да съгласува стратегията с местният щаб на герП и т.н.

    Остана сал равновеско да ръси глупости на килограм, но вече никой не му се връзва. Аз пък съм си сложил въжето на шията и чакам ковида грипа голема да дойде, че да се свършва вече. Абе много е тежко навън, не е истина колко е страшно и опасно, но ще се жертвам на ползу роду - както отидох на планина в Катарино, така ще ида и на море в Рейна дел маре. За вас го правя, заради вас ще се излежавам и ще пия виски на мокрия бар, щото ви уважавам, а и все някой трябва да се жертва. Иначе ме е страх, та чак мартинките ми треперят, но няма как, ще се мъча и това е
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

      Всеки един живот, който е можело да бъде спасен, е сам по себе си камара - от спомени, преживявания, емоции. Всеки от тях има близки, роднини, приятели и познати, което допълнително мултиплицира загубата за обществото. Да, знам, че не ти пука и не го разбираш, но всъщност това е много по-важно от абсолютната цифра на починалите.

      Ако това е, което те интересува, изказах предположенията си преди време - 4 до 6 месеца акумулация (писано през май) и около 2,5К нови смъртни случая до края на годината (края на юни). Тогава все още си мислех, че здравият разум ще надделее, но вече не съм такъв оптимист. Ходи се барай, ако за теб 2-3 000 души е нищо.
      и не тебе ше влеза в словореда
      последно неразбрах роним сълзи за камарата от Хора
      или за камара от спомени
      и що е туй "камара" и аджеба какво число е това?
      мдаа ,неми обяснявай че даже 1 число е важно?
      вчера в България са починали 280 човека!!!
      тва камара народ ли е , ила там си е просто статистика?
      и тебе да питам , ануари- февруари 2019 като имахме 2 к там що не ревахме?
      мда , и последно,
      как ще обясним , че 2020 ще приключи с най ниската снъртност в България за последните ПЕТ години?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
        еми съжалявам
        ама много , много си далеч
        до края на 2020 в най лошия случай ще стигнем 2к по официална статистика
        от тебе чета 50-100к ; милиони едва ли не
        съжаляван за хората наистина
        доста съм ,така да кажа Богобоязлив
        обаче само само януари и февруари 2019 ги имаме тия +2к смъртност
        как му казваше, есктра смъртост??
        щаба ти казва че откриват 1 на 8 до 10 заразени. дори и в момента масово не се тестват контактни лица - дори и такива от семейството на заразения. Числата със заразените са тотална измислица. Самият капацитет на тестове не позволява да се откриват над 2000 заразени на ден. Все пак трябваа с 6000 потенциал да тестват и хора които не са заразени. Ние тази граница сме я минали преди седмици

        Смятай смъртностт 0.5% починали 400 това прави заразени от преди 20 дена - все пак трябва да мине инкубация и влошаване та чак до смърт. Та заразени преди 20 дена 80000. 30% ръст на 5 дена това се връзва с ръстта на починалите. Та 30% ръст за 4 периода прави 175 000 заразени към момента. при 0.5% Смъртностт след 20 дена на тези нови 95000 и ще имаш нови 500 смъртни случаи. Това е само на заразените до момента.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
          еми съжалявам
          ама много , много си далеч
          до края на 2020 в най лошия случай ще стигнем 2к по официална статистика
          от тебе чета 50-100к ; милиони едва ли не
          съжаляван за хората наистина
          доста съм ,така да кажа Богобоязлив
          обаче само само януари и февруари 2019 ги имаме тия +2к смъртност
          как му казваше, есктра смъртост??
          2К е реалистичния минимум, след като на практика вече допуснахме масово заразяване. Все още ми е трудно да проумея как се случи това. Или по-точно казано - да се примиря с факта.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            Не, не съм далеч. Просто знаех че без мерки ще се стигне до този момент в който всичко е осрано без надежда за почистване. Е достигнахме го този момент. Ако не вярваш в 300 те починали на ден виж данните за Белгия. Те са имат два пъти повече население пика им е почти 500 починали на ден. И това когато имаха достта сериозни ограничения от седмици
            еми съжалявам
            ама много , много си далеч
            до края на 2020 в най лошия случай ще стигнем 2к по официална статистика
            от тебе чета 50-100к ; милиони едва ли не
            съжаляван за хората наистина
            доста съм ,така да кажа Богобоязлив
            обаче само само януари и февруари 2019 ги имаме тия +2к смъртност
            как му казваше, есктра смъртост??
            ти януари-февруари 2019 що не рева тука колко хора умират?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
              една камара?
              колко е една камара?
              40; 400?!?
              всеки ден в България умират около 270 човека
              тва камара ли е или кво?
              Всеки един живот, който е можело да бъде спасен, е сам по себе си камара - от спомени, преживявания, емоции. Всеки от тях има близки, роднини, приятели и познати, което допълнително мултиплицира загубата за обществото. Да, знам, че не ти пука и не го разбираш, но всъщност това е много по-важно от абсолютната цифра на починалите.

              Ако това е, което те интересува, изказах предположенията си преди време - 4 до 6 месеца акумулация (писано през май) и около 2,5К нови смъртни случая до края на годината (края на юни). Тогава все още си мислех, че здравият разум ще надделее, но вече не съм такъв оптимист. Ходи се барай, ако за теб 2-3 000 души е нищо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                извинявай,приятелче
                ще,ще ,ще
                писледните 6 месеца си тотално далеч, на 180 градуса
                така че и тва последно ще ще , няма да стане
                300 починали на ден?
                мн не , не виждам кой ще пусне атомна бомба в България, поне на този етап..
                Не, не съм далеч. Просто знаех че без мерки ще се стигне до този момент в който всичко е осрано без надежда за почистване. Е достигнахме го този момент. Ако не вярваш в 300 те починали на ден виж данните за Белгия. Те са имат два пъти повече население пика им е почти 500 починали на ден. И това когато имаха достта сериозни ограничения от седмици

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                  Ако съм прав за разпространението на вируса. А наистина е възможно доста сериозно да греша, все пак освен лекар не съм и математик. Но пак според елементарните сметки които си правя за мен и които достта добре се вписват в развитието на намерените случаи и на смъртните случаи последнните два месеца ще минем границата от 100 починали на ден от ковид някъде последната седмица на септември. През октомври починалите ще продължат да нарастват и пикът на починали може би ще е около 300 починали на ден, но не мисля че обществото ще му издържи психиката и още през септември ще наложат доста строги ограничения. Които в общи линии ще бъдат тотално безсмислени, защото няма да могат да ограничат нищо.
                  извинявай,приятелче
                  ще,ще ,ще
                  писледните 6 месеца си тотално далеч, на 180 градуса
                  така че и тва последно ще ще , няма да стане
                  300 починали на ден?
                  мн не , не виждам кой ще пусне атомна бомба в България, поне на този етап..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                    Буквално за първи път чувам това твърдение. По какъв начин е "доказано"?
                    всичката история за змията изяла прилепа , още първия път като я прочетох ми се стори една тотална пръдня
                    с извиние , тотална пръдня
                    всеки мислещ човек , предполагам би се осъмнил в тоя шит
                    има ли някой да вярва как змията изяла прилеп и отишла на пазара в ухан?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                      една камара?
                      колко е една камара?
                      40; 400?!?
                      всеки ден в България умират около 270 човека
                      тва камара ли е или кво?
                      Ако съм прав за разпространението на вируса. А наистина е възможно доста сериозно да греша, все пак освен лекар не съм и математик. Но пак според елементарните сметки които си правя за мен и които достта добре се вписват в развитието на намерените случаи и на смъртните случаи последнните два месеца ще минем границата от 100 починали на ден от ковид някъде последната седмица на септември. През октомври починалите ще продължат да нарастват и пикът на починали може би ще е около 300 починали на ден, но не мисля че обществото ще му издържи психиката и още през септември ще наложат доста строги ограничения. Които в общи линии ще бъдат тотално безсмислени, защото няма да могат да ограничат нищо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Аз не съм лекар. Разчитам само на здравия си разум. Нещо което не забелязвам кой знае колко често в тази тема. Ако 19 годишно момче умира от болест за която няма лекарство, но има някакви индикации някое лекарство, което все още не е одобрено, за тази конкретна болест, може и да му помогне е съвсем нормално да се пробва това лекарство.
                        "Съвсем нормално" е да се пробват седем антибиотика и неодобрен препарат против артрит - "може и да помогне".
                        "Умира от болест", можеш ли да дадеш някакво доказателство, че е умирал? Какво точно означава това, според мен в най-лошия случай просто е боледувал?

                        Може би моят здрав разум нещо не е в нормата..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

                          А покрай гореспоменатите ще си заминат една камара хора, които просто не са имали късмет...

                          При толкова кауни не е изненада, че живеем в страната на тиквите. Бустанистан.
                          една камара?
                          колко е една камара?
                          40; 400?!?
                          всеки ден в България умират около 270 човека
                          тва камара ли е или кво?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            Доказано е, че вирусът в България присъства от ноември.
                            Буквално за първи път чувам това твърдение. По какъв начин е "доказано"?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              А колко бяха заразените през януари и февруари?
                              Доказано е, че вирусът в България присъства от ноември.

                              Какъв % от населението са 75 годишните?
                              Не е доказано че съществува от ноемврри. Намерили са някакви антитела - доколкото четох, които е напълно възможно да антитела някой вид коронавирус на обикновена настинка.

                              Сигурно е имало някакви заразени януари и февруари. Но когато се гледа растежа на заразените ако тръгнат от 10 човека и се увеличават с 30% на 5 дена, до момента в който наложиха карантини ще са достигнали едвам 150 човека. Ако е имало 1000 болни на първи януари и се разпространява както сега се разпросттранява към началото на март болните са щели да бъдат само 16000. Много далеч 150 000 които най-вероятно са сега.

                              Коментар


                              • А колко бяха заразените през януари и февруари?
                                Доказано е, че вирусът в България присъства от ноември.

                                Какъв % от населението са 75 годишните?

                                Коментар

                                Working...
                                X