IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Коронавирусът прерастна в пандемия в държави. У нас 50 болни и двама умрели от рак, но все още има глупаци дето ходят с маски по улиците..
    Last edited by X_Y; 08.09.2020, 19:47.

    Коментар






    • Следваща прогноза

      Като гледам какво се случва в Индия вирулентността не e паднала и вируса не мутирал в посока отслабване. Основна тежест за степента на пандемията остава поведението на хората и слънчевата радиация, до израждане на масов естествен имунитет или изкуствен такъв чрез ваксини.


      Заветните 500 - 600 ново заразени на ден за България ще бъдат стигнати около нова година.

      И темата ще я налазят отново Зомби Равновесие, Матезнайко, антиваксари, и Грую ще се жалва че не мое да оди по кръчми.
      Last edited by Todor Sabev; 08.09.2020, 17:47.

      Коментар


      • Бях много силно убеден тогава, защото видях какво стана в Англия. Както нямаше нищо и после изведнъж десетки и после стотици хиляди болни...

        Но тука по нашите ширини явно играе друга логика

        Бутилката я имаш. Казали сме и така ще бъде

        Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        За 18.09, да, но има още време, сега ако решат да затварят, що да не вдигнат пак бройките? Иначе аз се кефя, че имаше топки - и ти, и репрезентативния, ако спечеля, с ще отворя вискито по специален повод, ще видим какъв, и ще почерпя приятели с него, че децата още са малки и не стават за компания

        Коментар


        • Todor Sabev
          Member




          28.06.2020, 09:28



          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          Хоспитализирани 423 преди седмица 314. 34% ръст на хоспитализираните, почти сигурно има и 30% ръст на заразените. Това за седмица. С тези темпове след един месец в болница ще са 1400 човека. А към края на август 4600. И половината от капацитета на болниците ще е запълнен. Ако не се налагат нови ограничителни мерки края на септмеври в болница ще са 15 0000 човека. Реално ще трябва да се мине към серозни ограничителни мерки най-късно от средата на юли, иначе септември ще се налага хората да умират вкъщи и по улиците.






          Те от тук пак съм аз

          Юли ще осцилират около сто Август ще паднат устойчиво под сто. Като от октомври би могло имаме ново ускорение над двеста или пак да кретат около стоте зависи какъв ще е общия тренд на пандемията в северното полукалбо през зимния период. В момента нямаме ускорение по скоро презастъпване ако погледнем технически графиката.




          Коментар




          • Todor Sabev
            Member

            Я да види кой кво в писал


            28.06.2020, 09:49



            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            Откритите могат да осцилират и около 0 ако не правят тестове. Реалните заразени растят с по 30% на седмица и това няма да се промени - поне не надолу, освен ако не наложат много сериозни ограничения.






            От тук съм аз.

            Процеса е фрактален а не линеен. Екзогения фактор слънце чрез слънчевата радиация оказва също силно влиание. Статистистиката излиза с лак спрямо момента на зарязяване. Така че пикът от 166 от изразава разхлабените мерки плюс практически липса на слънце цял месец. Ако беше прав и следвахме линейно ускорение би трабвало да сме поне 300 - 400 на ден вече. Но както се вижда последните дни не щем да ускоряваме а тъпчем на едно място което е. в спряка корелация със степента на слънцегреене с малък лак.
            Разбира. поведението на хората е основен фактор.

            Подобно нещо очаквам да се случи и в Индия с настъпване на дъждовните мусони. Индия да догони Сащ и Бразилия ако не и да ги изпревари по брой новозаразени ня ден.

            Мишо да подготвя пиячката за Груич.




            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Хаха... ще пиеш ти скоро Talisker на 10 години, признавам. Еми не е лошо уискито, много готино даже

              За коя дата бяхме казали? 18-ти септември ли беше?


              За 18.09, да, но има още време, сега ако решат да затварят, що да не вдигнат пак бройките? Иначе аз се кефя, че имаше топки - и ти, и репрезентативния, ако спечеля, с ще отворя вискито по специален повод, ще видим какъв, и ще почерпя приятели с него, че децата още са малки и не стават за компания
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Хаха... ще пиеш ти скоро Talisker на 10 години, признавам. Еми не е лошо уискито, много готино даже

                За коя дата бяхме казали? 18-ти септември ли беше?


                Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Има ли живиииии, има лииииииии? Баси мъртвитлото, явно всички сме измрели и никой не пише. кво става с трупове на купове и т.н. - какво ви прогнозирах преди 2-3 седмици - ръст около ходенето в Малякостан към 4-5.09 и после спад. И това без да съм "гениален" математик - буахаха.

                Ето и за циклопчето По думи на медика заразяването с морбили е 30 пъти по-смъртоносно от това с COVID-19, а също последиците от морбили могат да са по-тежки от тези от коронавируса. A медикът е председателят на Центъра за защита правата в здравеопазването д-р Стойчо Кацаров - предполагам, някой "тъпак", който нищо не разбира. Ех, това пр грипче, колко последствия ще донесе със себе си и 99% от тях ще са косвени, благодарение на ковидиотите (да не ги зиреждам, знаем се в темата), които решиха да щрауса да си заровят главата в пясъка, обаче се оказа, че отдолу е бетон, а не пясък...

                Коментар


                • https://www.facebook.com/10923279407...4281741907946/

                  Това испанско правителство се е побъркало, ще закарат жената в ареста, че не носи маска по тротоарите на Мадрид.
                  Не стига, че са мързели, ама са и тъпи.
                  Селена не знам как ги търпи тия наследници на Маврите ??

                  Коментар


                  • Има ли живиииии, има лииииииии? Баси мъртвитлото, явно всички сме измрели и никой не пише. кво става с трупове на купове и т.н. - какво ви прогнозирах преди 2-3 седмици - ръст около ходенето в Малякостан към 4-5.09 и после спад. И това без да съм "гениален" математик - буахаха.

                    Ето и за циклопчето По думи на медика заразяването с морбили е 30 пъти по-смъртоносно от това с COVID-19, а също последиците от морбили могат да са по-тежки от тези от коронавируса. A медикът е председателят на Центъра за защита правата в здравеопазването д-р Стойчо Кацаров - предполагам, някой "тъпак", който нищо не разбира. Ех, това пр грипче, колко последствия ще донесе със себе си и 99% от тях ще са косвени, благодарение на ковидиотите (да не ги зиреждам, знаем се в темата), които решиха да щрауса да си заровят главата в пясъка, обаче се оказа, че отдолу е бетон, а не пясък...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение
                      COVID-19-causing-an-unprecedented-heart-crisis-all-recovered-patients-urged-to-go-for-heart-screenings-even-asymptomatic-individuals
                      Тук (както и почти навсякъде) не се търси, нито се приема добронамерено, информация относно заболяването и последствията от него. Виж, ако има шегички или картинки - супер.

                      Иначе, според моите изключително базови и повърхностни познания по биология - вирусите превземат клетките и ги използват като фабрики за нови вируси, при което клетките биват унищожени; Клетките на сърдечния мускул не се възстановяват; съответно, ако събереш 2+2, ще получиш 4, което е ужасно зле приет резултат. Ако можеше да се слагат минуси тук, щеше да имаш доста, защото се отклоняваш от официално одобрената от сектата на плоскоземците версия, че "Само грипче, 0.0000000001% са действително умрелите, останалите ще го изкараме, без да разберем".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
                        БЦЖ-то ни спаси от мор. Западно-еврогейските джендъри нямат БЦЖ и затова в Италия млади здрави хора падат като зрели круши по улиците. Жабарите винаги са били булката през втората световна. Италия е държавата, която е воювала най-много през втората световна и където и да ходят все са яли бой.

                        Западните народи винаги са били по-изнежени. Ми то не става само да нагъваш салати и вегански храни. Трябва и истинска храна да се яде сирене, месо, кашкавал, свинско.. И секс с индивиди от другия пол, опа извинявай имах предвид женският, не някой измежду другите официално признати 37 пола..
                        Някой вярва ли още на кремълската статистика за COVID-19 ?
                        Ето ви я правдата
                        Избыточная смертность за июль
                        Россия +16% (+25 тыс относительно июля за 3 года)
                        Москва +9,3% (+740 случаев относительно июля за 3 года)

                        Ингушетия +92,0%, Дагестан +78,1%, КЧР +74,1%, Чечня +73,4%, Алания +57,2%, Татарстан +54,2%, Башкортостан +47,7%, Свердловская область +45,5%, КБР +45,1%, СКФО +44,5%, Чувашия +43,0%
                        Last edited by barbaron; 06.09.2020, 15:24.

                        Коментар


                        • COVID-19-causing-an-unprecedented-heart-crisis-all-recovered-patients-urged-to-go-for-heart-screenings-even-asymptomatic-individuals
                          COVID-19-Heart: Despite early reports and studies that showed the heart was affected by a variety of ways by the SARS-CoV-2 infection including just recent studies that showed the SARS-CoV-2 was able to attack the heart tissues directly and despite so many numerous articles that that showed that the emerging impact of the COVID-19 on heart health, in the last few days doctors and researchers are r...

                          Коментар


                          • Специално за моята любимка вСелена - мачът Германия-Испания от снощи
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение

                              Да ти направят свирка с маска - БЕЗЦЕННО.
                              За всичко останало има мастер кард.

                              Коментар


                              • БЦЖ-то ни спаси от мор. Западно-еврогейските джендъри нямат БЦЖ и затова в Италия млади здрави хора падат като зрели круши по улиците. Жабарите винаги са били булката през втората световна. Италия е държавата, която е воювала най-много през втората световна и където и да ходят все са яли бой.

                                Западните народи винаги са били по-изнежени. Ми то не става само да нагъваш салати и вегански храни. Трябва и истинска храна да се яде сирене, месо, кашкавал, свинско.. И секс с индивиди от другия пол, опа извинявай имах предвид женският, не някой измежду другите официално признати 37 пола..

                                Коментар

                                Working...
                                X