IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Увеличават се рекордно заразените от COVID, но НАМАЛЯВАТ болните от COVID и НАМАЛЯВАТ умрелите от COVID.
    По болниците няма и такова голямо увеличение на лежащо болни и интубирани.
    Или изкуствено създават паника като завишават броя на позитивните тестове или болестта е станала безобидна.
    Старецът Тръмп я пребори за 72 часа и продължава да не носи маска.
    А в България не смятат тестовете на човек, а на бройка.
    Тоест броят за три отделни теста - тестовете на един заразен, правени в отделни дни, просто проверяват кога ще даде негативен резултат.
    Риска ще е само липсата на медицински персонал.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Има доста сведения ,че преди потопа който се е случил 6000 г пр.Хр. хората са живяли много по-вече от сега и дълголетници от по 200-300 г
      е било често срещано.Тогава атмосферата е била по друга и това явно е забавяло остаряването.
      Не знам от къде ги черпиш тия сведения,но ако приема ,че наистина ги има и са верни ,то в главата ми нахлуват едни безумни хипотези....
      Ако съм живял по това време и като един нормален човек на двадесет и две три години имам две деца,по същата логика моите две деца на подобни гозини имат по две деца и т.н и тн ....,то на 270 години ще имам около 4-5 хиляди внуци и пра-пра ......вунци....Още по-страшно ще стане ако сме били по-плодовити и сме имали всяко поколение средно по три деца ....А най- страшно ще е, ако аз и жена ми - и на 50 можем да имаме деца,и на 100, и на 150,и на 200 ,и на 250..... В тоя ред на мисли,синът ми ,който ще се се родил на 250 - та ми годишнина,какъв ,по- дяволите ,ще са пада на всичките ми пра-пра -пра и прочее внуци....Пълно мазало...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


        Много от тези неща не са напълно изяснени, но по всичко изглежда че не си прав. Чудя се на увереността, с която ги представяш. Не е много далеч от религиозните фантазии на Пешето.
        Само няма да бъркаш Бог с религиите и попщината.Две различни неща са.И днес има хора които говорят с едни други хора дето според наса самъртви.Да има много измамници и всякакви но има и хора които имат такива способности.Науката не може да обясни това явление тя какво ли може де.Това че не разбираме едно нещо или не го виждаме не означава че не съществува.Науката има много боб да яд докато наистина открие нещо по тоя въпрос.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

          Матеев,моето лично мнение е,че никога няма да станем безсмъртни и слава Богу!, и никога няма да живеем по 800 години ,и слава Богу!
          Откакто се пръкнал човек,капацитетът му е бил около 80 години ,по рядко - 90..... и изключения сто,сто и кусур....Благодарение не само на медицината,а и на куп други фактори в наше време, доста от хората успяват да изпълнят този капацитет...В миналото,пак поради нивото на медицината ,а и на куп други фактори,много малко от нашите предци са успявали да запълнят този капацитет....
          Чисто физиологически - при човека,а и не само при него ,се виждат много ясни изразени стадии....При човек,съвсем простичко бих ги определил(със сигурност има и по-точни класации,но това не е чак толкова от значение) така :
          Детство,юношество - двадесетина години
          Младост -двадесетина години
          Зрялост - двадесетина години
          Старост(упадък) - двадесетина години

          Та ми и чудно ,ти какво точно предлагаш с тия 800 години....Да разтегнем детството до 200 години?!Пази Боже!Ще е изключително безумно да срещаш по улиците невръстни 160-годишни деца,или пък 320 годишни младежи,или пък 500 годишни зрели хора,или пък 750 годишни старци???!!!Пази Боже!Убеден съм ,че това няма да се случи в каквото и да е бъдеще...Но дори и да греша ,и това да се случи,съм изключително щастлив,че е сигурно ,че няма да го доживея....
          Има доста сведения ,че преди потопа който се е случил 6000 г пр.Хр. хората са живяли много по-вече от сега и дълголетници от по 200-300 г
          е било често срещано.Тогава атмосферата е била по друга и това явно е забавяло остаряването.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Дори и някога да станем безсмъртни, благодарение на развитието на медицината, пак средната продължителност на живота няма да надхвърли 800 години. Това е заради процента на нещастни случаи, от които се умира. Когато станем безсмъртни, ще умираме само от нещастни случаи, и ще е почти невъзможно някой да доживее до 1000 години.

            Колкото до пренаселването на земята - не съм съгласен с тази теза. Дотогава ще сме завлядяли цялата слънчева система, и хората ще са се разселили по много планети и спътници, както и по космически станции. Също така и с хранителния проблем - дотогава ще сме измислили изкуствено генерирани протеини, мазнини и въглехидрати, така че гладът ще е последният проблем.

            Най-голям проблем виждам в обществено икономическия и политическия аспект. Морала, интелекта и безкрайната простотия не успяват да догонят технологичното развитие, в резултат на което според мене бъдещето ще е една дълга последователност от икономически и политически кризи, както разбира се и локални войни.
            Матеев,моето лично мнение е,че никога няма да станем безсмъртни и слава Богу!, и никога няма да живеем по 800 години ,и слава Богу!
            Откакто се пръкнал човек,капацитетът му е бил около 80 години ,по рядко - 90..... и изключения сто,сто и кусур....Благодарение не само на медицината,а и на куп други фактори в наше време, доста от хората успяват да изпълнят този капацитет...В миналото,пак поради нивото на медицината ,а и на куп други фактори,много малко от нашите предци са успявали да запълнят този капацитет....
            Чисто физиологически - при човека,а и не само при него ,се виждат много ясни изразени стадии....При човек,съвсем простичко бих ги определил(със сигурност има и по-точни класации,но това не е чак толкова от значение) така :
            Детство,юношество - двадесетина години
            Младост -двадесетина години
            Зрялост - двадесетина години
            Старост(упадък) - двадесетина години

            Та ми и чудно ,ти какво точно предлагаш с тия 800 години....Да разтегнем детството до 200 години?!Пази Боже!Ще е изключително безумно да срещаш по улиците невръстни 160-годишни деца,или пък 320 годишни младежи,или пък 500 годишни зрели хора,или пък 750 годишни старци???!!!Пази Боже!Убеден съм ,че това няма да се случи в каквото и да е бъдеще...Но дори и да греша ,и това да се случи,съм изключително щастлив,че е сигурно ,че няма да го доживея....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Единствената алтернатива за дългосрочно живеене с този коронавирус са непрекъснатите предпазни мерки, както и периодичното ваксиниране, ако се появи свястна и надеждна ваксина. Това ваксиниране обаче ще дава само 3-4 месечна отсрочка, след което трябва да се повтаря, потретва и така до безкрай.

              Много от тези неща не са напълно изяснени, но по всичко изглежда че не си прав. Чудя се на увереността, с която ги представяш. Не е много далеч от религиозните фантазии на Пешето.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Стига се прави на по-умен от всички лекари по света. Положителен PCR означава наличие на ДНК на вируса в носоглътката, ако е вземан от там, което пък означава, че дадения човек заразява други хора. Може да не е проявил сиптоми, но че заразява другите - това е абсолютно сигурно.
                За глупостта бронебойни патрони няма открити така че продължавай да вярваш на лекарите...и чакай от тях безсмъртие.Ти понеже обслужваш властта имаш кинта...ще ти явземат всичката....щото глупостта по такива кат тебе ходи.Човек който вярва на докторите си копа землянка и от там не излиза.Ти си се разпищолил ходиш из града пазаруваш какъв вирус каква зараза?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Ако вярваш в Господ, върви да се подвизаваш в някой религиозен форум, и престани да цапаш този, защото той е ИНВЕСТИЦИОНЕН ФОРУМ.
                  Да вярвам в Господ не във властта.Нарочно не споменавам ГЕПП щото ти каза че защитаваш всяка власт..А в кой форум да ходя не е твоя работа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Матейко как така хем сме безсмъртни хем нещастни случаи????!!!!!!Със земните си тела не можем да съществуваме извън Земята.Технолоичните революции са лош избор и път духовното трябва да изберем.Материята е по слаба от Духа...За властта моралът и и твоите любовни отношения с нея не желая да коментирам.Докато материалното е водещо напредък няма да има.
                    Ако вярваш в Господ, върви да се подвизаваш в някой религиозен форум, и престани да цапаш този, защото той е ИНВЕСТИЦИОНЕН ФОРУМ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      За милионен път повтарям че положителен писиар не означава болен или заразен.
                      Стига се прави на по-умен от всички лекари по света. Положителен PCR означава наличие на ДНК на вируса в носоглътката, ако е вземан от там, което пък означава, че дадения човек заразява други хора. Може да не е проявил сиптоми, но че заразява другите - това е абсолютно сигурно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                        Вчера процента на заразяване в БГ е бил 11%, тоест в понеделник може да има 650 заразени при 5550 теста.
                        Във Европа, Франция е лидер за вчера със 27к бройки, УК е със 15к, а Испания спадна на 5.5к (но със умрели 241), Чехия - 8.6к, Белгия, Холандия, Украйна, Италия, Германия и Полша по 5к, Русия - 12к.
                        За милионен път повтарям че положителен писиар не означава болен или заразен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Дори и някога да станем безсмъртни, благодарение на развитието на медицината, пак средната продължителност на живота няма да надхвърли 800 години. Това е заради процента на нещастни случаи, от които се умира. Когато станем безсмъртни, ще умираме само от нещастни случаи, и ще е почти невъзможно някой да доживее до 1000 години.

                          Колкото до пренаселването на земята - не съм съгласен с тази теза. Дотогава ще сме завлядяли цялата слънчева система, и хората ще са се разселили по много планети и спътници, както и по космически станции. Също така и с хранителния проблем - дотогава ще сме измислили изкуствено генерирани протеини, мазнини и въглехидрати, така че гладът ще е последният проблем.

                          Най-голям проблем виждам в обществено икономическия и политическия аспект. Морала, интелекта и безкрайната простотия не успяват да догонят технологичното развитие, в резултат на което според мене бъдещето ще е една дълга последователност от икономически и политически кризи, както разбира се и локални войни.
                          Матейко как така хем сме безсмъртни хем нещастни случаи????!!!!!!Със земните си тела не можем да съществуваме извън Земята.Технолоичните революции са лош избор и път духовното трябва да изберем.Материята е по слаба от Духа...За властта моралът и и твоите любовни отношения с нея не желая да коментирам.Докато материалното е водещо напредък няма да има.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Може и да си прав. Надявам се да си прав, защото иначе ни чака едно доста нерадостно бъдеще.
                            Чакат те старост болести и смърт и с вирус и без него.Е тва ти е бъдещето..така че гледай настоящето

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Може и да си прав. Надявам се да си прав, защото иначе ни чака едно доста нерадостно бъдеще.
                              Към момента има няколко доказани повтори заразявания с ковид. До колкото търсих всички от повторно заразените нямат симптоми или са минимални

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Това не е съвсем сигурно. Заболелите от първия SARS имат още имунитет, но през T клетките, а не през антитела
                                Може и да си прав. Надявам се да си прав, защото иначе ни чака едно доста нерадостно бъдеще.

                                Коментар

                                Working...
                                X