IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Продължавайте да се плашите взаимно забавно е.Всички ша Омрем само део сте пропуснали бройката на умрелите в Чехия за да се посмеем.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      Ето едно новина за Чехия, която илюстрира колко бързо се променят нещата и каква динамика има.

      Правителството на Чехия реши да върне някои от най-драстичните ограничения в борбата с разпространението на новия коронавирус, след като днес заразените надхвърлиха близо 120 хиляди (само в петък новите случаи бяха над 8600). В началото на септември заразените бяха около 25 хиляди.

      По данни от понеделник активните случаи са почти 60 хиляди, а настаняването на заразени в болниците почти се е удвоило за последните 2 седмици до повече от 2100 души. Това принуди някои болници да намалят грижите, които не са свързани със спешна помощ, и да преоборудват легла само за хора с COVID-19.

      Демек от 25 хил до над 120 000 хил за има няма месец. 4-но увеличение за месец. Заразените настанени в болници са се удвоили за последните 2 седмици.

      Виждате колко е динамична картината и как след още малко увеличения и удвоявания може да няма места в болниците. А до януари има още 2 месеца и половина. А след него още 2 месеца зима, докато почне да се показва слънцето.


      А иначе вие си приказвайте за колко умирали от рак, преяждане, катастрофи, сезонен грип и пр. Само да кажа, че нито една от известните болести към момента не удвоява хоспитализираните за 2 седмици.


      Те не възприемат изобщо това което им пишеш. Те смятат, че вируса не съществува, ще трябва да мине още много време докато тези хора се убедят... при 3 - 4% смъртност, трябва да се разболеят 1 милион в България за да се задръстят болниците и моргите.... чак тогава "дървените глави" ще повярват... на такъв етап няма да има никакво значение, че са "повярвали"... трагедията вече ще се е случила...

      Какво значение има днес, че в Бергамо вече вярват в Коронавируса... като вече са си дали жертвите... за съжаление София е 10 пъти по-голяма от Бергамо, а България, 50 пъти.... освен това ако София се "разболее" останалата част на страната няма да има силите да ни помага, ще настане хуманитарна катастрофа, това ни чака ако не вземем никакви мерки и чакаме всички лично да се докоснат до вируса да го изкарат тежко, зада "повярват".

      Коментар


      • Ето едно новина за Чехия, която илюстрира колко бързо се променят нещата и каква динамика има.

        Правителството на Чехия реши да върне някои от най-драстичните ограничения в борбата с разпространението на новия коронавирус, след като днес заразените надхвърлиха близо 120 хиляди (само в петък новите случаи бяха над 8600). В началото на септември заразените бяха около 25 хиляди.

        По данни от понеделник активните случаи са почти 60 хиляди, а настаняването на заразени в болниците почти се е удвоило за последните 2 седмици до повече от 2100 души. Това принуди някои болници да намалят грижите, които не са свързани със спешна помощ, и да преоборудват легла само за хора с COVID-19.

        Демек от 25 хил до над 120 000 хил за има няма месец. 4-но увеличение за месец. Заразените настанени в болници са се удвоили за последните 2 седмици.

        Виждате колко е динамична картината и как след още малко увеличения и удвоявания може да няма места в болниците. А до януари има още 2 месеца и половина. А след него още 2 месеца зима, докато почне да се показва слънцето.


        А иначе вие си приказвайте за колко умирали от рак, преяждане, катастрофи, сезонен грип и пр. Само да кажа, че нито една от известните болести към момента не удвоява хоспитализираните за 2 седмици.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
          Относно статистиката.
          /приемам, че никой не я манипулира, което не е 100% сигурно/

          Ще направя груба, хашлашка, непрофесионална статистика на направените тестове отнесени към цялото население.
          1. 5000 теста на ден прави 0.07% вероятност един човек да бъде изобщо тестван.
          2. после 10% да е положителен /пренебрегвам факта, че през 90% от времето беше 3-4%/
          3. после 3.66% да е смъртен случай
          Това е 0.0002562% шанс за всичко подред за един ден - за една година шансът да сте в тази статистика е 0.0935%.

          Анализ, публикуван в The Lancet, посочва 397 към 100 000 души - жертви на неправилното хранене за 2017 година за България. Това са 27 790 души за цялата страна за една година. Шансът да сте били сред тях е 0.397%. Има-няма 4-5 пъти по-висок шанс, в сравнение с предходната статистика.

          Кажете, вие какви "мерки" вземате, относно неправилното хранене? Няма ли някой да я забрани тая лоша храна по магазините?

          Има едно нещо дето му се вика динамика.

          Демек твоите сметки са верни за днес при днешните данни, при 500 заразени с 5000 теста.

          Само да ти напомня, че до преди 1 седмица правихме под 200 заразени. Тогава шанса е бил 2 пъти по-малък - според твоите сметки, които не подлагам на съмнение.

          Демек шанса да попаднеш в тази група е нараснал двойно само за 1 седмица.

          Ако правим по 1000 заразени, а ако правим по 5000? Шансовете да попаднеш в тази група растат като ракета към космоса, ако не се вземат някакви мерки.

          Докато това пиене, това ядене, това пушене - да убиват хора, но те не нарастват двойно за 1 седмица. Демек там нямаш някакви резки ръстове, там имаш една права линия дето леко мърда нагоре или надолу.


          И второ тези болести дето си изброил не са предават по въздушно капков път и малко ме е грижа за хората дали ядат, пият, пушат и се друсат. Стига да не шофират надрусани или пияни.

          При дифузно разпределение тая гадост може да я хванеш в магазина, в градския транспорт и пр. места, които трябва чат пат да ги посещаваш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vlado74 Разгледай мнение
            Защо Матеев не казва,че данните дето ползва статистически са супер изкривени,защото много от държавите нямат данни за брой излекувани!!??
            Добре де гледай за България. Или и на нашите не вярваш. Ние също сме около 4%.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

              На мен лично не ми трябва, но предполагам медицинските власти я ползват, както и погребалните.
              абсолютно съм сигурен, че наистина не ти трябва!
              въпроса е защо я натрисаш във форума, още когато беше над 9% ?
              Last edited by barovec; 12.10.2020, 22:45.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vlado74 Разгледай мнение
                Защо Матеев не казва,че данните дето ползва статистически са супер изкривени,защото много от държавите нямат данни за брой излекувани!!??
                Защото не е в тон с неговата песен, истината и коректността не са от значение.

                Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                Това No1 май не е релевантно за тоя случй и трябва да е,
                1. Вероятността да се заразиш
                Необходимо е, за да може да се направи сравнението в края.
                Last edited by perin; 12.10.2020, 22:21.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение
                  Относно статистиката.
                  /приемам, че никой не я манипулира, което не е 100% сигурно/

                  Ще направя груба, хашлашка, непрофесионална статистика на направените тестове отнесени към цялото население.
                  1. 5000 теста на ден прави 0.07% вероятност един човек да бъде изобщо тестван.
                  Това No1 май не е релевантно за тоя случй и трябва да е,
                  1. Вероятността да се заразиш

                  Коментар


                  • Защо Матеев не казва,че данните дето ползва статистически са супер изкривени,защото много от държавите нямат данни за брой излекувани!!??

                    Коментар


                    • Относно статистиката.
                      /приемам, че никой не я манипулира, което не е 100% сигурно/

                      Ще направя груба, хашлашка, непрофесионална статистика на направените тестове отнесени към цялото население.
                      1. 5000 теста на ден прави 0.07% вероятност един човек да бъде изобщо тестван.
                      2. после 10% да е положителен /пренебрегвам факта, че през 90% от времето беше 3-4%/
                      3. после 3.66% да е смъртен случай
                      Това е 0.0002562% шанс за всичко подред за един ден - за една година шансът да сте в тази статистика е 0.0935%.

                      Анализ, публикуван в The Lancet, посочва 397 към 100 000 души - жертви на неправилното хранене за 2017 година за България. Това са 27 790 души за цялата страна за една година. Шансът да сте били сред тях е 0.397%. Има-няма 4-5 пъти по-висок шанс, в сравнение с предходната статистика.

                      Кажете, вие какви "мерки" вземате, относно неправилното хранене? Няма ли някой да я забрани тая лоша храна по магазините?
                      Храната, която ядем, поставя 11 млн. души по света в риск от по-ранна смърт всяка година.
                      Last edited by perin; 12.10.2020, 21:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Ще ни разкриеш ли тайната на твоите сметки, или ще ни оставиш да си умрем в неведение?

                        Щото според статистиката смъртноста е 4% от CLOSED CASES, и цифрата си стои стабилна от много време.

                        За правещите се на неразбрали ще обясня за пореден 101-ви път:

                        От всички хора по света, детектирани като положителни за коронавирус посредством PCR тест, тези хора или оздравяват, или умират, или в момента все още са с неизяснен статус. Тези, на които статуса вече е изяснен, се наричат CLOSED CASES, като от тях 4% са умрели, а 96% са оздравели.

                        Тези с все още неизяснен статус не ги броим в тази статистика, и ги наричаме ACTIVE CASES. До 30 дена обаче те също ще преминат в CLOSED CASES и също 4% от тях ще умрат и 96% ще оздравеят.

                        Всякакви опити да се включва и останалото население в тази статистика са смешни, защото за останалото население все още не се знае каква е ситуацията с него. Могат да се раздуват всякакви кръчмарски локуми, но истина в тях няма как да се намери. Има само една единствена доказана с милиони случаи истина (статистика), и тя е следната:

                        Положителен PCR тест -> Active Cases -> след 20-30 дена Closed Cases, от които имаме 4% смъртност.

                        Тука няма никакви годишни бази, защото е смешно да привързваме статистиката към времето. Всеки следващ месец е с различна статистика от предишния, така че е повече от смешно да правим прогноза за бъдещи месеци на базата на миналите. Например заразяването и смъртноста към днешна дата за един единствен ден е повече, отколкото през първите 2-3 месеца от епидемията.
                        Здравейте,от дълго време чета форума,но днес вече реших да се регистрирам ,за да направя коментар специално на Матеев !За статистиката използваш данните от https://www.worldometers.info/coronavirus/ ,а защо не споделяш ,че там данните са супер изкривени?!!!Защо не казваш колко от страните нямат данни за излекуваните случаи,а само за смъртните такива?Какъв е този зор да лъжеш хората и да ги караш да се страхуват??Ето ти пример от твоята велика статистика,с която заблуждаваш хората:
                        7 Spain 890,367 32,929 N/A N/A 1,590 19,041-
                        -за пояснение първите цифри са броя заразени и броя починали,а там където няма информация трябва да е броя излекувани !
                        Ето ви за пример и коректно попълнена таблица:
                        8 Peru 849,371 33,305 743,969 72,097 1,210 25,661
                        Не го знам кой е Матеев,но според мен страда от жестоки комплекси или се е продал на някой ,за да пише тези глупости тук.И в двата случая не говори нищо хубаво за него.Желая здраве на всички и по-малко страх!Вирус има и всички ще умрем някога,но не пожелавам на никой да умира от паника!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Не, той просто е извън статистиката. Какъв обаче е процента на хората извън статистиката - никой не знае. Каквото и число да си измислите, ще е с чесане зад врата и гледане в тавана.
                          А ти защо си толко убедн че тия от статистиката не са се почесали отзаде

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
                            така написано уточнението, вече става въпрос за нещо съвсем различно

                            а така наречената ''смъртност с положителен ПСР" падна на 3,5% най вече защото тестовете се увеличиха 10 пъти
                            предполагам с новите бързи тестове , дето ще ги плаща касата, до нова година ще падне на 2,5%
                            и защо ни е тогава тая статистика , влияеща се в основна степен от брой тестове?
                            На мен лично не ми трябва, но предполагам медицинските власти я ползват, както и погребалните.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              Уважаеми статистици....
                              Ако се разболееш от грип и попаднеш в статистиката с усложнения, вероятността да Омреш е 8 %.....( ако си над 80 г - 30 % )

                              пп Котактен съм с огромна вероятност да съм заразен...Вчера бях с доста от симптомите за КОВИД, но явно бъркам..Днес съм по-добре... Утре ще си правя бърз тест и се надам да съм положителен, че ич не ми стига времето....Ще си почина ( или ще почина...)
                              Оправяй се бързо. Може и да е Ковид, може и да не.

                              Какво ще рече бърз тест? Кръвните ли? Не съм сигурен че те ще хванат нещо при така написаното разяснение.

                              Коментар


                              • Уважаеми статистици....
                                Ако се разболееш от грип и попаднеш в статистиката с усложнения, вероятността да Омреш е 8 %.....( ако си над 80 г - 30 % )

                                пп Котактен съм с огромна вероятност да съм заразен...Вчера бях с доста от симптомите за КОВИД, но явно бъркам..Днес съм по-добре... Утре ще си правя бърз тест и се надам да съм положителен, че ич не ми стига времето....Ще си почина ( или ще почина...)

                                Last edited by 4i40; 12.10.2020, 20:13.

                                Коментар

                                Working...
                                X