IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

    Ама той контекста е ясен. В контекста на задължително или силно препоръчително носене на маски Началството е питало едни хора по телефона дали са носили и маски. И они са отговорили с Да!. Носихме!
    Поне да ги бяха питали очи в очи, белким някой се изчерви, че да знаем процента, който се изчервява в подобен контекст.
    Е, как да ги питат очи в очи, нали ковида грипа гулема (както го наричат колегите) е толкова опасен и заразен, че я задали 2 въпроса, преди да обърнат петалата, я не, къ я мислиш ти тая работа. Отделно, личи си, че никога не си правил (поръчвал) подобни изследвания - огромната част от тях се правят по телефона (за песетене на средства основно). Та така - стойте си вкъщи и не излизайте, навън е мноооого страшно, ама много.
    П.С. Очаквам още следващата седмица или най-късно до края на месеца да почнем да падаме като бройки - зер зимен сезон иде, трябва да си приберем пр грипчето за пред хората. Щото той много заразява в края на сезона, ако можем да гепнем някой грант за провален сезон, ама ако няма грантове, Банско е най-нековид мястото на всички земни кълбета
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Това изследване за маските изобщо не казва това. Даже във фейсбук като се публикува с него върви предупреждение че не рпедставя информацията вярно, като пропуска контекста. Това и изследване за това кои хора е по-вероятно да се заразят. И стига до логичното заключение че хората които имат повече контакти, ходят по заведения и барове и са се срещали със заразени е по-вероятно да се заразят. Като и при заразените и при незаразените носенето на маски е горе долу идентично
      Ама той контекста е ясен. В контекста на задължително или силно препоръчително носене на маски Началството е питало едни хора по телефона дали са носили и маски. И они са отговорили с Да!. Носихме!
      Поне да ги бяха питали очи в очи, белким някой се изчерви, че да знаем процента, който се изчервява в подобен контекст.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


        И какво от това след като нищожен брой хора умират?

        Маски - определено да, дори и да намалят леко грипната зараза, пак е файда. Хигиена, миене на ръце - също. Работа от вкъщи за който може - с две ръце подкрепям. Пенсионери да пазаруват само рано по магазините - мечта ми е от дете. Киносалони...не познавам никой който да ходи на кино, още ли не са фалирали?

        Ама заключване на градове, ограничаване на полети ми се струва пълна идиотщина. Политиците вече са инвестирали толкова много в епидемията, макар и с грандиозно закъснение, че докато не обрулят всички плодове няма да се възпрат.
        Личи си, че си много аналогов - кината работят, аз лично бях на кино в събота с децата, да гледаме "Тролчетата" - киното (Ринг мола до Икеа) беше пълно на максималния си капацитет, т.е. на 50% с места през седалка, но на всеки ред. извън София, в малките населени места (язък, че го няма ретро-то, той имаше май бакалийка в малко населено място, та от зор гласуваше и агитираше за герП по тази причина) никой не носи маски в магазините, или в най-добрият случай си ги държат в джоба. В заведенията е рехаво, на фона на предишни години - факт.

        И всякакви мерки умират до ниво градски транспорт, където (от 3-4 месеца го ползвам ежедневно) сме гъз до гъз и освен ако не си с противогаз, защитата от смехотворните маски е не нулева, ми дори отрицателна - та аз смрадта от чесън и пот усещам, какво остава за друго. С две думи - пунта мара и мижи да те лажем.

        А най-хубавото е, че на БХ му се дръпна лайното от протестите и се усети, че с нови мерки ще последва протест, който ще го измете за ден, затова и нови мерки няма. Няма и да има. Политически вирус, сър!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          Има и нов световен рекорд с 399 093 с позитивен PCR за едно денонощие.

          И какво от това след като нищожен брой хора умират?

          Маски - определено да, дори и да намалят леко грипната зараза, пак е файда. Хигиена, миене на ръце - също. Работа от вкъщи за който може - с две ръце подкрепям. Пенсионери да пазаруват само рано по магазините - мечта ми е от дете. Киносалони...не познавам никой който да ходи на кино, още ли не са фалирали?

          Ама заключване на градове, ограничаване на полети ми се струва пълна идиотщина. Политиците вече са инвестирали толкова много в епидемията, макар и с грандиозно закъснение, че докато не обрулят всички плодове няма да се възпрат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
            Като писах, че маските са като футболни мрежи спиращи комари, колегата дето по-разбира каза, че вирусите се лепят за водните капки, а те са като баскетболни топки......Толкова големи и почти толкова податливи на външни атмосферни влияния..
            Около мен има близо десетина заболели....Аз бях 1 ден като намокрена гугутка.....От почти седмица ми е отмаляло, но нямам температура....
            Щях да се изследвам, но не ми се дават 100 лв....Ходя с маска за да не заразя евентуално някой....Те така...

            пп Никой от карантираните не дава усложнения....Почиват си вкъщи и пият фервекс....
            Да не ти се е свил смок у кесията? Ходи си пусни един бърз тест за антитела - сал 30 български лефа е. Аз, дето съм толкова практична и не ръся пари за щяло и не щяло, си направих преди време.
            Наздраве!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Това изследване за маските изобщо не казва това. Даже във фейсбук като се публикува с него върви предупреждение че не рпедставя информацията вярно, като пропуска контекста. Това и изследване за това кои хора е по-вероятно да се заразят. И стига до логичното заключение че хората които имат повече контакти, ходят по заведения и барове и са се срещали със заразени е по-вероятно да се заразят. Като и при заразените и при незаразените носенето на маски е горе долу идентично

              Коментар


              • Като писах, че маските са като футболни мрежи спиращи комари, колегата дето по-разбира каза, че вирусите се лепят за водните капки, а те са като баскетболни топки......Толкова големи и почти толкова податливи на външни атмосферни влияния..
                Около мен има близо десетина заболели....Аз бях 1 ден като намокрена гугутка.....От почти седмица ми е отмаляло, но нямам температура....
                Щях да се изследвам, но не ми се дават 100 лв....Ходя с маска за да не заразя евентуално някой....Те така...

                пп Никой от карантираните не дава усложнения....Почиват си вкъщи и пият фервекс....

                Коментар


                • https://glasove.com/categories/novin...zWhAIyxT2aB7SU
                  ДОЛУ МАСКИТЕ на 16.10.2020 в 10:46
                  Според изследването 70.6 % от заболелите (със симптоми) ВИНАГИ са носили маска. На този фон 3.9% от заразените НИКОГА не са носили маска. Ето линка към официалния документ: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/...mm6936a5-H.pdf , Reported use of cloth face covering or mask 14 days before illness onset (missing = 2)Never6 (3.9)5 (3.1) Always108 (70.6)118 (74.2) Това е официален правителствен документ, моля разпространявайте за да се знае истината!

                  Коментар


                  • Нов рекорд - 914 с позитивен PCR от 6300 теста и 15 починали за последното денонощие.

                    Има и нов световен рекорд с 399 093 с позитивен PCR за едно денонощие.
                    Last edited by Mateev; 16.10.2020, 10:20.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                      Корона вирус разбира се има. Никога не съм твърдял, че няма. И той не е безобиден. Както и грипният вирус не е безобиден. Аз твърдя, че той не е това страхотно страшилище, което да е причина за идиотските мерки, като блокади, разпускане на училища, карантиниране на цял клас заради един с положителен тест, който дори не е болен. Ей такива неща. Като блокиране на икономиката.

                      Днес говорих с един приятел, на който майка му е в старчески дом и то със сериозна обездвиженост и придружаващи заболявания.
                      Та всичките стари хора в този дом, който е за хора със заболявания, са дали положителни писиар тестове. И НИТО един не е проявил симптоми на заболяването. Това са около 25 човека, възрастни, на легло в голямата си част и с множество заболявания.

                      И да, някои от тях скоро сигурно ще починат и ще ги обявят за жертва на Ковида....
                      А идиотите апокалиптоси ще се завират в миши дупки от страх.

                      Кога най-накрая ще разберете, че от този вирус НЯМА ДА СЕ ОТЪРВЕМ. Ще живеем с него оттук нататък.
                      Нали и аз това казвам и няма да ревете че са на път да ви затворят болницата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Дерзай Гигов коронавирус нет а и да има той е безобиден.
                        Корона вирус разбира се има. Никога не съм твърдял, че няма. И той не е безобиден. Както и грипният вирус не е безобиден. Аз твърдя, че той не е това страхотно страшилище, което да е причина за идиотските мерки, като блокади, разпускане на училища, карантиниране на цял клас заради един с положителен тест, който дори не е болен. Ей такива неща. Като блокиране на икономиката.

                        Днес говорих с един приятел, на който майка му е в старчески дом и то със сериозна обездвиженост и придружаващи заболявания.
                        Та всичките стари хора в този дом, който е за хора със заболявания, са дали положителни писиар тестове. И НИТО един не е проявил симптоми на заболяването. Това са около 25 човека, възрастни, на легло в голямата си част и с множество заболявания.

                        И да, някои от тях скоро сигурно ще починат и ще ги обявят за жертва на Ковида....
                        А идиотите апокалиптоси ще се завират в миши дупки от страх.

                        Кога най-накрая ще разберете, че от този вирус НЯМА ДА СЕ ОТЪРВЕМ. Ще живеем с него оттук нататък.
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от representjah

                          И все се каня да те попитам - какво точно е БХ?
                          Леле, сериозно, ма ти на кой свят живееш.
                          За китайците е това
                          https://www.trip.com/hotels/anji-hot.../baihui-hotel/

                          Ама всеки нашенец знае че става въпрос за това
                          https://offnews.bg/politika/radan-ka...-i-637944.html

                          Някой верно бе отбелязал че деградацията на нацията върви в направление Бай Ганъо > Бай Тошо >БХ...какво ли още ни чака след него...
                          Last edited by pipbel; 15.10.2020, 13:21.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            палачинката вече се обръща. Вируса си го третират като обикновено грипче и всички дето затваряха вече им паднаха в съда глупостите.
                            Следващата стъпка е в съда да са подсъдими - дали ще е за всяване на паника или надскачане на правомощията все тая.
                            Какъв е министъра на здравеопазването че ще затваря държавата заради някъв грип?
                            Да си затваря и лекува болните, за държавата си има други дето отговарят. Между другото и те ще се обзаведат с обвинения
                            Че е грипче, грипче е, може би с 50% по тежко от грипчето, лошото е, че никой не го е карал още и заразява на талази. След два сезона с ваксина, без ваксина, няма и да му обръщаме внимание, защото ще заразява като грипчето, някакъв малък процент от населението около 10 % на сезон.
                            Сега трябва по-внимателно, че средата ще се насити много с вируса и ще почне да сваля повече хора на легло.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Ти гледай на тебе да не пратят за всяване на паника
                              къде бе, в бункера ли?
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Ти гледай на тебе да не пратят за всяване на паника
                                палачинката вече се обръща. Вируса си го третират като обикновено грипче и всички дето затваряха вече им паднаха в съда глупостите.
                                Следващата стъпка е в съда да са подсъдими - дали ще е за всяване на паника или надскачане на правомощията все тая.
                                Какъв е министъра на здравеопазването че ще затваря държавата заради някъв грип?
                                Да си затваря и лекува болните, за държавата си има други дето отговарят. Между другото и те ще се обзаведат с обвинения
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X