IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


    Ти предполагам не си от София... но ако си, можеш да отидеш пред коя да е болница и ще се увериш, че изобщо не бездействат. Друг е въпроса, че заради КОВИД пациенти, съвсем скоро няма нищо друго да лекуват... и ако някой си счупи главата ще трябва да чака да му "мине", без лекарска помощ.
    Това е още един проблем. Ето тази жена умря от рак, защото никой не й обърна внимание по време на първата вълна на пандемията в Испания. И като нея още легион.

    https://www.antena3.com/noticias/soc...001d7d93e.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      Параграф 22.
      Уж има пандемия - предполага се МНОГО БОЛНИ, а болниците бездействат
      https://www.zarata.info/%d0%bf%d0%b0...jvvl9wDDd5Bdqw
      Не е точно така. Епидемия очевидно има.

      Малко данни от статистиката (пак, такъв съм аз, вярвам на сухите числа).

      За първите 20 седмици на 2019та са починали 44 616 човека. За същите на 2020 са починали 41 764 души. Изоставане с близо 3 000.
      Обаче от 21 до 40 седмица положението е различно. През 2019та са починали 37 210 души, а 2020 са 38 217 души. Или през 2020 от 21 до 40 седмица са починали хиляда човека повече.
      Като цяло до 40 седмица през 2019та са починали 81 826 дъши, а през 2020 са 79 981. Тази година са 1850 помалко до сега, което приблизително съответства на годишното намаление на населението и средностатистическите отклонения.


      Аз си обяснявам нещата така. През 2019 зимата има тежък грип и отнася болните и ония на преклонна възраст. През пролетта и лятото грип няма.
      През зимата на 2020 няма тежък грип и повече болни и немощни доживяват до пролетта. И ги отнася ковидът.

      Демек дали ще е грип, дали ще е ковид, оная с косата ще ни отнесе като ни дойде времето.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


        Ти предполагам не си от София... но ако си, можеш да отидеш пред коя да е болница и ще се увериш, че изобщо не бездействат. Друг е въпроса, че заради КОВИД пациенти, съвсем скоро няма нищо друго да лекуват... и ако някой си счупи главата ще трябва да чака да му "мине", без лекарска помощ.
        Вчера бях на 2 болници баш в СОФИЯ. БЕЗДЕЙСТВАТ
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
          Параграф 22.
          Уж има пандемия - предполага се МНОГО БОЛНИ, а болниците бездействат
          https://www.zarata.info/%d0%bf%d0%b0...jvvl9wDDd5Bdqw

          Ти предполагам не си от София... но ако си, можеш да отидеш пред коя да е болница и ще се увериш, че изобщо не бездействат. Друг е въпроса, че заради КОВИД пациенти, съвсем скоро няма нищо друго да лекуват... и ако някой си счупи главата ще трябва да чака да му "мине", без лекарска помощ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
            Та така за маските и хората ,правилата и хората и т.н.
            Малко излезе от контекста отивайки при банките.
            Сърбия и Гърция са държави със сходен балкански манталитет, в момента са в пъти с по-малко заразени (защо, нали там също живеят лумпени балканци ?), със фунционираща обаче здравна система.
            Да не би преди Ковида си имал доверие на БГ болници ?
            Стига сте нарочвали народа, проблема е, че държава няма последните 30 год.
            Управляващите не искаха да се справят през тези години със проблемите, поради заинтересованост, неукост и безхаберие.
            Във завод Арсенал има по-строга организация и по-голям контрол относно местата за пушене и пушачите, прост пример.А, значи там може да има ред ?
            Трябва да действаш превантивно, а не както Матеев да вини работника му тройкаджия пушач със 8-ми клас, че е направил пожар.
            След дъжд, качулка, ПОСЛЕ е сложил камерите, наказанията, десетките указания залепени на видни места.
            А, тука в условие на епидемия е пълен организационен управленски хаос.
            Децата, и те ли са виновни, че са със поне 40% функционална неграмотност ?
            Понеже са разглезени, мързеливи и тъпи ?
            Или пак държавата ?
            Като гледам как мислиш ти и други, е вероятно пак, псевдоГербери може да ни управляват.
            Last edited by hazard; 17.10.2020, 12:24.

            Коментар


            • Параграф 22.
              Уж има пандемия - предполага се МНОГО БОЛНИ, а болниците бездействат
              https://www.zarata.info/%d0%bf%d0%b0...jvvl9wDDd5Bdqw
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                "А бе ,какво стърчиш там ,като Гюро Михайлов?!"А човекът,чисто и просто,с швейцарско чувство за ред и дисциплина , е изгорял жив,пазейки някаква тъпа каса.....
                Та така за маските и хората ,правилата и хората и т.н.
                Не трябва да бъде забравен. Гюро не е бил български войник, а част от желязната източнорумелийска милиция. Четете Симеон Радев. Люксембург и Нидерландия с радост взеха цветовете под които умря Михайлов други достойни българи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Личи си, че си много аналогов - кината работят, аз лично бях на кино в събота с децата, да гледаме "Тролчетата" - киното (Ринг мола до Икеа) беше пълно на максималния си капацитет, т.е. на 50% с места през седалка, но на всеки ред. извън София, в малките населени места (язък, че го няма ретро-то, той имаше май бакалийка в малко населено място, та от зор гласуваше и агитираше за герП по тази причина) никой не носи маски в магазините, или в най-добрият случай си ги държат в джоба. В заведенията е рехаво, на фона на предишни години - факт.

                  И всякакви мерки умират до ниво градски транспорт, където (от 3-4 месеца го ползвам ежедневно) сме гъз до гъз и освен ако не си с противогаз, защитата от смехотворните маски е не нулева, ми дори отрицателна - та аз смрадта от чесън и пот усещам, какво остава за друго. С две думи - пунта мара и мижи да те лажем.

                  А най-хубавото е, че на БХ му се дръпна лайното от протестите и се усети, че с нови мерки ще последва протест, който ще го измете за ден, затова и нови мерки няма. Няма и да има. Политически вирус, сър!
                  Груев,Груев,Груев.....Нищо не си разбрал....Аз не гласувам по принцип,де юре и де факто....Защо ли?!Защото това е мое конститционно право...А това ,че в кратък изблик на яд ,съм изтърсил ,че ще гласувам за Герб,означава едиствено,че съм бил ядосан в тоя момент ....и нищо повече...Колкото до маските,моето лично мнение е,че трябва да се носят в затворени помещения,не толкова да намали човек вероятността да се зарази човек,а колкото човек да намали вероятността да заразява другите....Има малка разлика,нали...
                  Бъди сигрен ,че Герб/приеми Герб ,като метафора/ ще управляват още дълго ....Може и да се смени абревиатурата,но хората,които ще се нагнездят в "новата абревиатура",няма да се различават особено много от настоящите....Манталитет,какво да правиш...
                  Беше споменал в някой от постовете си,че ако сме си реформирали съдебната система,България щяла да стане Швейцария...Груев,ама ти сериозно ли?!А швейцарските ред,правила,дисциплина и точност виждаш ли ги масово в околните?!Щото аз - не!
                  А този ред и правила и дисциплина швейцарците ги научават в първите си седем години, и в последващите години само ги затвърждават, и така в продължение на поколения...
                  Да не би да си мислиш ,че швейцарските банки са някаква случайност....Или пък швейцарската гвардия,дето пази папата....Защо ,според теб тази гвардия не съставена от италианци?!
                  Знаеш ли ,като споменах за швецарската гвардия, се сетих за един печален герой от българската история,за когото мнозина съвременни българи,даже не са и чували....А за мен,той би бил абсолютен швейцарски гвардеец...И знаеш ли ,как е останал в масовото съзнание на българите?! - С подигравателния израз "А бе ,какво стърчиш там ,като Гюро Михайлов?!"А човекът,чисто и просто,с швейцарско чувство за ред и дисциплина , е изгорял жив,пазейки някаква тъпа каса.....
                  Та така за маските и хората ,правилата и хората и т.н.
                  Last edited by retro_69; 16.10.2020, 21:51.

                  Коментар


                  • Мефистофел не седи мирен

                    https://as.com/diarioas/2020/10/16/a...54_356209.html

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Той да не е купил акции в Gilead или какво? Ако е, значи е абдал

                      И какъв самолет, какви пет лева? Говорим за човек, който е дарил $45млрд.

                      Дарил милиарди? И как ги е спечелил? Да не е садил картофи? Да не е произвел кило пшеница, с което да нахрани гладен? Едно дърво не е засадил през живота си! Един пирон не е забил. Експлоатирал десетки, после стотици и се възползвал от това, че САЩ и идиотската система за "авторско право" владее света и станал несметно богат.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Той да не е купил акции в Gilead или какво? Ако е, значи е абдал

                        И какъв самолет, какви пет лева? Говорим за човек, който е дарил $45млрд.

                        Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        Сега би трябвало на всеки идиот, дори на тъп гербер, да му стане ясно защо е цялата пушилка с Ковида. За да могат контролираните от САЩ производители на лекарства да ни съдерат още една кожа от гърба. и да може билгейтсовци да си купят още по-модерни реактивни самолети, че старите вече са им станали на три години.

                        Коментар


                        • Една новина отпреди два дни.
                          България купува 2 500 флакона „Ремдесивир“ за лечение на COVID-19

                          Правителството ще осигури 2 100 000 лева за закупуване на 2 500 флакона от лекарството „Ремдесивир“, което се използва при лечение на COVID-19.
                          Стойността на един флакон е 345 евро без ДДС.
                          А ето и новината от днес:
                          Ремдесивир" не лекува COVID-19, откри СЗО

                          https://segabg.com/hot/category-zdra...d-19-otkri-szo


                          Сега би трябвало на всеки идиот, дори на тъп гербер, да му стане ясно защо е цялата пушилка с Ковида. За да могат контролираните от САЩ производители на лекарства да ни съдерат още една кожа от гърба. и да може билгейтсовци да си купят още по-модерни реактивни самолети, че старите вече са им станали на три години.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                            Ама не само не съм правил подобни изследвания, даже не ми е минавало през ум, че на някой може да му хрумне да пръсне едни общи пари за да го направи.
                            То ако можеше така от МВР, щяха да ни анкетират по телефона, я кажи ми ти правил ли си нещо лошо миналата седмица.
                            А мис Свят щяхме да я избираме по телефона в зависимост от това , коя от анкетираните най-много обича мира.
                            Жив и здрав и ти. И се пази!!!
                            Е, аз не с лошо, само попитах - уважавам страховете на всеки, особено за близките му, стига да не се преекспонират, както с това грипче (не от ттеб, по принцип). Живи и здрави, пак ще си пишем, нали затова са форумите Успех и на теб, и все нагоре!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Е, как да ги питат очи в очи, нали ковида грипа гулема (както го наричат колегите) е толкова опасен и заразен, че я задали 2 въпроса, преди да обърнат петалата, я не, къ я мислиш ти тая работа. Отделно, личи си, че никога не си правил (поръчвал) подобни изследвания - огромната част от тях се правят по телефона (за песетене на средства основно). Та така - стойте си вкъщи и не излизайте, навън е мноооого страшно, ама много.
                              П.С. Очаквам още следващата седмица или най-късно до края на месеца да почнем да падаме като бройки - зер зимен сезон иде, трябва да си приберем пр грипчето за пред хората. Щото той много заразява в края на сезона, ако можем да гепнем някой грант за провален сезон, ама ако няма грантове, Банско е най-нековид мястото на всички земни кълбета
                              Ама не само не съм правил подобни изследвания, даже не ми е минавало през ум, че на някой може да му хрумне да пръсне едни общи пари за да го направи.
                              То ако можеше така от МВР, щяха да ни анкетират по телефона, я кажи ми ти правил ли си нещо лошо миналата седмица.
                              А мис Свят щяхме да я избираме по телефона в зависимост от това , коя от анкетираните най-много обича мира.
                              Жив и здрав и ти. И се пази!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                                Ама той контекста е ясен. В контекста на задължително или силно препоръчително носене на маски Началството е питало едни хора по телефона дали са носили и маски. И они са отговорили с Да!. Носихме!
                                Поне да ги бяха питали очи в очи, белким някой се изчерви, че да знаем процента, който се изчервява в подобен контекст.
                                Не е и това контекста. Има 154 заразени и 160 незаразени. Питат ги носите ли маски. 6 човека от тези които са заразени казват никога и 5 човека от тези които не са заразени казват никога. 108 човека от заразените казват че постоянно носят маски и 118 човека от незаразените казват че постоянно маски. Това в САЩ. При другите отговори за маски също няма никакви особени разлики.

                                Някакви хора, които обаче не ги кефи да четят какво постват взимат процента на тези които винаги носят маска и процента на тези които изобщо не носят маска от другата група и правят някакво заключение на границата на откровена дебилност от това.

                                Коментар

                                Working...
                                X