IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Доста са с ковид вече, това за София.
    От Понеделник до вчера имам вече 11 познати с ковид.
    От тях четирима са си правили тестове и са положетелни.
    Другите са им контактни лица или са семейство, със симптоми, всички го карат в къщи и леко са притеснени, някои (3ма) вече 9 - 12 ден са стемпература 37.5 - 38.2
    Само една жена(възрастна) е с пневмония - дано се оправи.
    Едно дете на 18 години го кара леко, то има положителен тест.
    Другите го карат без висока температура, нямат обоняние- това е от 4 тия ден нататък и като цяло общ дискомфорт, казаха, че общо взето си е гадно.
    Аз миналия Вторник усетих няква гад в мен, Сряда лежах цял ден, съвсем лека кашлица , температура 37 -37.3. Болки в гърдите, в начало горе, а в Четвъртък отзад над бъбреците. От вчера почти не усещам болки, темпертатура 37. Мисля, че моето беше друг вирус,
    Не съм спирал да работя, освен миналата Сряда, все пак спазвайки дистанция.
    Профилактика ми беше и е с кислородна вода , сребърна вода, прополис и алкохол.
    Също сокове от цвеклп, моркови ябълки, джинджифил, тиква и др , всичко домашно.
    Булъон от домашно пиле.
    Не всико се смесва и не всеки ден се взема от всички магийки.
    Бъдете здрави!
    Кофти работа е, но не е чак толкова страшно.
    Проблема май е че се кара доста дълго във времето ,от 9 до 15 и нагоре дена дискомфорт и си като парцал.
    И пак, пазете се, колко по нататък го изкараме май е по добре

    Коментар




    • В Китай като затвориха всичко какво ядоха?! Като казвам всичко нямам предвид абсолютно всичко. Стратегическите производства остават отворени, всички останали се прибират в къщи. Всички останали се прибират в къщи, защото като започнат да окапват стратегическите, заради разни лигльовци, които не искат за 2 месеца да си седнат на задниците, всички отиваме в гробищата, с или без КОВИД?! Разбираш ли или да повторя още 5 пъти?! Трябва ли затварянето да се случва хаотично, затваряме преди да сме стигнали т.нар. точка от която няма връщане, защото достигнем ли я ще трябва и АЕЦ-а да спираме, посред зима. Разбираш ли или още трябва да ти се разяснява? Какво не ви стана ясно за цялото това време?! Всичко работи с хора, в момента заради всякакви екскурзианти и кръчмари се случва всичко това, ако си бяха седнали на задниците лятото, сега щеше да е спокойно и можехме да работим почти като без КОВИД... но не... зор, зор да се отвори всичко и да се остави вируса да си направи плацдарм през лятото, та сега да ни е*е м***та. Вместо да го натиснем когато имахме възможност, сега ще го спираме... когато набира сила, все по-трудно ще бъде. Ние имаме един единствен враг и това е вируса, а такива като теб му помагат... във военно време. Ако бяхме през соца. вече да сте заминали "доброволци" по болниците, вместо да пишете небивалици по форумите. Толкова е лесно, който не вярва, доброволец в КОВИД отделение, докато не повярва.
      Last edited by X_Y; 29.10.2020, 09:09.

      Коментар


      • Заприличахме на Титаник... кораба потъва, оркестъра си свири...


        Мисля че правим по 10к на ден новозаразени на ден... вероятно са повече...

        Можеби сме на около 10 дни преди сценария който се разигра в Ухан, с тази разлика че ние не сме Китай... и не е ясно от къде ще дойде помощ... нашите политици помощ от Марс ли очакват?! Защо още не сме затворили всичко?! Защо сме в някакъв жалък "частичен локдаун"... вируса явно не се впечатлва особено много.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
          В България бройката от 2569 трябва да е връх, понеже лаболатораториите работят на максимум и % на заразяемост е 22.8.
          Тоест ще се движат между 500 и 2500.
          Даже сега привидно трябва и да спаднат. за да се покаже, че мерките дават ефект и народа да не роптае нито за пари, нито за работа.

          Италия е със 25000 заразени днес, като 7758 са от нашата позната Ломбардия (с популация 10 милиона)
          Франция влиза във втори локдаун за един месец, училищата са отворени.
          много хора не се тестват и кашлюцат
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Аз имам увеличени моноцити от днешните кръвни изследвания. Другото си ми е обичайно, не в нормите но нормално за мен
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Говорейки за ваксини гледах едно интервю на един доцент имунолог (българин).

              Та той каза че грипните ваксини са "безопасни" (цитирам го дословно). Демек в грипните ваксини слагали обикновено 3 щама на вирусите дето се очаква да върлуват, но ги слагали в такова малко количество че често не задействали имунната система. Затова и били доста безполезни. И по-добре било без тях.

              Т.е. като си удариш грипна ваксина и ако не почувстваш някакъв дискомфорт и че се разболяваш - значи забрави да е ефективна и да те предпази от грипа като дойде.

              А ги правели "безопасни" ясно що - да не пострада някой и да не се разправят със съдилища и неустойки. Щото 1 на 100 000 да даде фира като си слага такава ваксина си е сериозен проблем.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение

                Мангъров е специалист в професията си и му вярвам безрезервно. Другите от щаба не са вирусолози.
                Мангъров и аз го уважавах, като специалист, някъде до към края на месец май тази година! След това, поведението на този "индивид", не просто противоречи на Лекарската ЕТИКА и ХИПОКРАТОВАТА КЛЕТВА, НО ТОЗИ ЧОВЕК Е ЗА ЗАТВОРА! Там да лекува изтърпяващите наказание лишаване от свобода! АКо бяхме диктатура, като в Руската федерация, онова човече с говорни дефекти Мангъров щеше да бъде заточен в някоя поправителна колония и щяха да са забравили за него!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                  от gigow Всъщност следващите 1-2-3 години ще има увеличена бройка на починали от болести, защото ТАЗИ година не са лекувани адекватно заради коронавирусната ИСТЕРИЯ.
                  Което ще рече,че през МИНАЛИТЕ години болните са лекувани адекватно,което пък ще рече, че здравната ни системе предишните години е била на добро ниво?!А в предишни постове непрекъснато хулеше разбитата от БХ здравна система?!Чат - пат не ти схващам много добре логиката!?
                  Изобщо не значи това! Говоря за адекватност спрямо лошата ни здравна система.
                  Тази година обаче е КАТАСТРОФА. И гражданите се лекуват НЕАДЕКВАТНО дори според сринатата от ГЕРБ за 10 години здравна система. Политическата истерия "Ковид" в следващите години ще има тежко отражение.

                  Ама ти си ебати герберастката логика! Щом тази година е зле, според тебе предните е добре?!??!?!?! Ми не! ГЕРБ са злокачествен ТУМОР, рак, който трябва да бъде безмилостно изрязан и УНИЩОЖЕН. А престъпникът от Банкя, в затвора!

                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Аз все още имам антитела 7 месеца след като го карах


                    Ами то затова атакува възрастните и с придружаващи заболявания където имунната система не им е наред на хората и по-бързо изчезват антителата и Т-клетките не "помнят" толкоз добре.

                    Преди имаше статия по темата, която съм пускал тука за Т клетките и крос-имунитет както му викат. Демек ако си изкарал някои вирус от фамилията или дори обикновена настинка имаш Т клетки (това е нещото дето помни имунния отговор) и той действал даже и срещу Ковида. Затова младите го карали доста леко почти незабележимо.

                    Но с напредване на възрастта тези Т-клетки вече не били толкова ефективни или ако имаш разклатена имунна система.

                    Коментар


                    • В България бройката от 2569 трябва да е връх, понеже лаболатораториите работят на максимум и % на заразяемост е 22.8.
                      Тоест ще се движат между 500 и 2500.
                      Даже сега привидно трябва и да спаднат. за да се покаже, че мерките дават ефект и народа да не роптае нито за пари, нито за работа.

                      Италия е със 25000 заразени днес, като 7758 са от нашата позната Ломбардия (с популация 10 милиона)
                      Франция влиза във втори локдаун за един месец, училищата са отворени.
                      Last edited by hazard; 28.10.2020, 22:23.

                      Коментар


                      • Аз все още имам антитела 7 месеца след като го карах

                        Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        Кофти тръпка за ваксината и пр.

                        Руски учен (малко стар на 69) се заразява и после си тества антителата и след 3 месеца ги няма. 6 месеца след първото заразяване решава да се зарази втори път като посещава пациенти без предпазни средства. И втория път го изкарва по-тежко от първия.


                        https://www.dailymail.co.uk/news/art...mpossible.html

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                          Кофти тръпка за ваксината и пр.

                          Руски учен (малко стар на 69) се заразява и после си тества антителата и след 3 месеца ги няма. 6 месеца след първото заразяване решава да се зарази втори път като посещава пациенти без предпазни средства. И втория път го изкарва по-тежко от първия.


                          https://www.dailymail.co.uk/news/art...mpossible.html
                          да, това са индикациите, които идват и от други места. ваксините ако въобще работят, ще трябва да се слагат по няколко пъти, което както се досещате няма да стане.

                          към изходите, господа!
                          Last edited by arbeitmachtfrei; 28.10.2020, 22:09.

                          Коментар


                          • Кофти тръпка за ваксината и пр.

                            Руски учен (малко стар на 69) се заразява и после си тества антителата и след 3 месеца ги няма. 6 месеца след първото заразяване решава да се зарази втори път като посещава пациенти без предпазни средства. И втория път го изкарва по-тежко от първия.


                            https://www.dailymail.co.uk/news/art...mpossible.html

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                              Това число не е вярно.

                              До 41та седмица на 2019та са починали 83 684 души, а тази година до същата седмица са 82 010 човека, тоест 1674 човека по-малко. Тази зима грип не е имало, затуй болните и немощните умират от Ковид. Предвид намаляването на населението с по 50 000 всяка година, то през тази би трябвало да умрат 700-800 човека по-малко от миналата, ако са същите условия.
                              Така че Ковидът има още да наваксва, ако иска да достигне миналогодишната смъртност.
                              Да не говорим, че 2018та смъртността е по-висока от 2019та.

                              Всъщност следващите 1-2-3 години ще има увеличена бройка на починали от болести, защото ТАЗИ година не са лекувани адекватно заради коронавирусната ИСТЕРИЯ.
                              Което ще рече,че през МИНАЛИТЕ години болните са лекувани адекватно,което пък ще рече, че здравната ни системе предишните години е била на добро ниво?!А в предишни постове непрекъснато хулеше разбитата от БХ здравна система?!Чат - пат не ти схващам много добре логиката!?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                                Българи
                                26 октомври в 21:04 ч. ·
                                Статистиката показа с 3000 умрели по-малко тази година в сравнение с миналата.
                                Това число не е вярно.

                                До 41та седмица на 2019та са починали 83 684 души, а тази година до същата седмица са 82 010 човека, тоест 1674 човека по-малко. Тази зима грип не е имало, затуй болните и немощните умират от Ковид. Предвид намаляването на населението с по 50 000 всяка година, то през тази би трябвало да умрат 700-800 човека по-малко от миналата, ако са същите условия.
                                Така че Ковидът има още да наваксва, ако иска да достигне миналогодишната смъртност.
                                Да не говорим, че 2018та смъртността е по-висока от 2019та.

                                Всъщност следващите 1-2-3 години ще има увеличена бройка на починали от болести, защото ТАЗИ година не са лекувани адекватно заради коронавирусната ИСТЕРИЯ.
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X