IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За първи път чувам здрав човек да разпространява ГРИПЕН вирус.
    Може би щот Радев е за ГРИПЕН (самолет уж му викат)
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      АРМИЯТА ОБЕЗГЛАВЕНА! 17 генерали от ВВС и сухопътните войски с коронавирус след срещата с Румен Радев


      Самият той все още се прави на здрав, но неговият секретар и дясна ръка Димитър Стоянов е приет в тежко състояние във ВМА. Според лекарите той от поне 10 дена е бил болен и е ръсил вируса наляво и надясно, докато най-накрая тежките му сиптоми са го свалили.


      Като цяло поведението на Радев е силно безотговорно. Едва ли не умишлено зарази всички генерали от армията и направи опит да зарази и висши властимащи в Молдова. Създаде национален скандал, създаде и международен скандал. Този човек е направо неадекватен, и се чудя защо все още не му е направен импийчмънт.

      #Оставка за Радев и след това затвор !!!!!
      Ще се изкефя ако Радев направи партия и спечели да видим тогава....
      Last edited by RUBLA; 30.10.2020, 20:16. Причина: Спазвайте добрия тон!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение

        Грипа си има добър и много добре финасово обезпечен ПР, едва ли има нужда от доброволци. Виж статистиката и кажи какво точно те притеснява

        То дори и да не е отразено по медиите нещастието си е нещастие, не трябвали да се притесняваме не само когато е медийно брутално обезпечено ?!

        https://www.nsi.bg/bg/content/18121/...B8%D1%86%D0%B8
        Какво да и гледам на тая статистика?

        Ние имаме от март до сега малко над 1000 починали от Ковида. Те нищо не променят на фона на всички починали.

        Като направим 1000 трупа от Ковид за 10 дни - тогава ще повлияят на статистиката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

          Питай българин как да надхитриш системата. Най-най-най хитрите надхитрители на света. На всеки закон, правило, наредба и ограничение ще му намерят слабото място. Затова си живуркаме като диваци, понеже надхитряваме всеки опит за ред.
          Научете се да пишете незаобиколими закони, а не мрънкайте. Бота ти е цитирал чл36 ал9 от закон!
          Какалинки

          Коментар


          • Как пък няма един заразен трудов колектив от Кауфланд. Да затворят за десет дни един обект. Айде де. Ама няма. Основоно държавна администрация и политици прихваща.

            Коментар


            • Математика, съгласен съм, че може да има повишена смъртност..
              Все пак това си е лесно разпостраняващ се нов вирус причиняващ дискомфорт и усложнения.
              Ама , кажи и средната възраст на умрелите в горните градове, пък да не говорим за други здравословни показатели на умрелите.
              Ей ся Нинова , БХ и др политици ще умрат ли, едва ли.
              Има ковид, заразява, кара се по дълго от настинака и понякога с по голям дискомфот, ама 500 - 700 умрели в Бг на ден, ъпсурд.

              Коментар


              • В средата на юни, спомням си, здравният министър тогава Кирил Ананиев на изслушване в парламента оптимистично заяви: „Организацията в болниците, която действа в момента, ще остане в сила за дълъг период от време, за да могат да посрещнат предизвикателствата през есента и зимата“.
                Нещо повече – тогава той обяви, че първоначално е имало трудности, но сме „намерили необходимата организация, необходимите стъпки, които трябваше да предприемем за осигуряване на нормалното функциониране на здравната система в ситуацията на Ковид-19“.
                „Днес виждаме, че всичко това се оказа поредната голяма лъжа. Защото много по-страшна от новината за броя на заразените е информацията за това, че болниците една по една започват да блокират. Медиците у нас така и не получиха реално финансово обезпечение за своята битка с вируса. Тоест проблемът на здравната система у нас съвсем не са изявите на Мангъров, а факта, че управлението на държавата е в ръцете на нещо много по-опасно от коронавируса.
                Нали извънредното положение беше въведено, за да може болниците да бъдат подготвени? Нали блокирахме държавата, за да подготвим здравната система за удара?
                Само, че лекарите се нуждаят от нещо повече от телевизионни интервюта и бодряшки уверения. Оня с джипа преди да излезе в карантина раздаде близо 3 милиарда, ама не съм чул да е отделил от тези пари за здравеопазване. И това е големият проблем. Убеден съм, че лекарите у нас могат да се справят с коронавируса. Но виж ГЕРБ е много по-страшно заболяване“..

                Ето ви жалката истина за ГЕПИгруп - Некадърник до лъжеца

                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  2 пъти по-малко бяха Март

                  Сега след 10 месеца са 10 пъти повече.

                  След още 10 месеца може да са 100 пъти повече.

                  От катастрофи в България загиват около 2-3 дневно (2 и малко нещо на ден се пада).

                  В момента от Ковида може да кажеш че загиват 10 пъти повече. Само за 10 месеца имаш голямо увеличение.

                  Ако след още 10 месеца имаш поредното 10-кратно увеличение кой ще е виновен тогава?
                  Грипа си има добър и много добре финасово обезпечен ПР, едва ли има нужда от доброволци. Виж статистиката и кажи какво точно те притеснява

                  То дори и да не е отразено по медиите нещастието си е нещастие, не трябвали да се притесняваме не само когато е медийно брутално обезпечено ?!

                  https://www.nsi.bg/bg/content/18121/...B8%D1%86%D0%B8

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
                    Математика, стига глупости с тия умрели ве.
                    Някъде назад бях прочел, че можело да станат 100, 200, 300 та дори 700 (уау) човека умрели от ковид на ден.
                    При една по тежка настинка (ковид), да умрат ,човека, два пъти и отгоре от средно статистическите умрели на ден в България не корелира с здравия разум, ама хич. Ако беше няква наистина пандемична ситуация, е друга работа.
                    100 и отгоре може да ги напишат някой Понеделник, като съберат съботонеделните случаи.
                    Ако пък се случи да има серия от няколко седмици със значително повишена смъртност, това ще се отрази на следващите 8 - 10 месеца с намалена т
                    Пролетта в най-засегнатите райони на Европа смъртността беше 4 пъти над нормалната - за справка Бергамо - сега ще кажете стига го дъфкахте това Бергамо.

                    Но освен Бергамо където беше 4 пъти по-висока от нормалната, Лондон, Мадрид, Ню Йорк стигаше до 3 пъти над нормалната смъртност за март-април.

                    За целия УК го беше докарала близо 2 пъти над нормалната за няколко седмици през пролетта.

                    Статистики има, не е като да няма. Вече всичко излезе за пролетта. На който му се рови може да рови.

                    Коментар


                    • АРМИЯТА ОБЕЗГЛАВЕНА! 17 генерали от ВВС и сухопътните войски с коронавирус след срещата с Румен Радев


                      Самият той все още се прави на здрав, но неговият секретар и дясна ръка Димитър Стоянов е приет в тежко състояние във ВМА. Според лекарите той от поне 10 дена е бил болен и е ръсил вируса наляво и надясно, докато най-накрая тежките му сиптоми са го свалили.

                      Като цяло поведението на Радев е силно безотговорно. Едва ли не умишлено зарази всички генерали от армията и направи опит да зарази и висши властимащи в Молдова. Създаде национален скандал, създаде и международен скандал. Този човек е направо неадекватен, и се чудя защо все още не му е направен импийчмънт.

                      #Оставка за Радев и след това затвор !!!!!
                      Last edited by RUBLA; 30.10.2020, 20:16. Причина: Моля спрете да публикувате линкове на ПИК във форума.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        След като не са ти осигурили БЕЗПЛАТНА МАСКА НЕ МОГАТ ДА ТЕ ГЛОБЯТ.
                        Питай българин как да надхитриш системата. Най-най-най хитрите надхитрители на света. На всеки закон, правило, наредба и ограничение ще му намерят слабото място. Затова си живуркаме като диваци, понеже надхитряваме всеки опит за ред.

                        Коментар


                        • Математика, стига глупости с тия умрели ве.
                          Някъде назад бях прочел, че можело да станат 100, 200, 300 та дори 700 (уау) човека умрели от ковид на ден.
                          При една по тежка настинка (ковид), да умрат ,човека, два пъти и отгоре от средно статистическите умрели на ден в България не корелира с здравия разум, ама хич. Ако беше няква наистина пандемична ситуация, е друга работа.
                          100 и отгоре може да ги напишат някой Понеделник, като съберат съботонеделните случаи.
                          Ако пък се случи да има серия от няколко седмици със значително повишена смъртност, това ще се отрази на следващите 8 - 10 месеца с намалена т

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                            Предполагам поне 2 пъти по-малко от загиналите при катастрофи и то преобладаващо млади хора.
                            2 пъти по-малко бяха Март

                            Сега след 10 месеца са 10 пъти повече.

                            След още 10 месеца може да са 100 пъти повече.

                            От катастрофи в България загиват около 2-3 дневно (2 и малко нещо на ден се пада).

                            В момента от Ковида може да кажеш че загиват 10 пъти повече. Само за 10 месеца имаш голямо увеличение.

                            Ако след още 10 месеца имаш поредното 10-кратно увеличение кой ще е виновен тогава?


                            Между другото сред починалите в днешните данни има младеж на 27 години без придружаващи заболявания.

                            И близо половината от починалите в днешните данни са без информация за предишни заболявания. Някои от тях са на по 50+ години. И има няколко под 50 с придружаващи заболявания.

                            Или с други думи вируса взе да покосява и по-младите и такива без придружаващи заболявания. Явно вирусния товар им идва много и имунната система не може да насмогне - все пак и тя си има капацитет. Или се получава свръх отговор на имунната система.

                            Коментар


                            • Покъртителна изповед на една преподавателка по английски:

                              Г-жо Иванова, как се отразяват ограничителните мерки срещу коронавируса върху хора със свободни професии, като вашата?

                              Добре, с мерките, които предприе властта срещу коронавируса, може и да не умра от коронавирус. Но, след като ни забраниха да работим, със сигурност ще умра от глад и нищета. Всичко това ми изглежда като война за изтребване на народа. Просто обричат мен и много хора на гибел. Това каза пред Фрог нюз преподавателката по английски Илиана Иванова, която има зад гърба си над 30 години стаж.

                              Ние сме едни от най-засегнатите от мерките на управляващите срещу коронавируса, защото разчитаме на работа, която ни се дава от езикови центрове. Те се затварят за втори път и на на практика аз и колегите ми отново оставаме без работа. Не получаваме и помощ от държавата. Оставени сме на съдбата - всеки да се оправя кой както може. Имах съвсем малки спестявания, които ми помогнаха да свържа двата края при първото затваряне. С много икономия ми стигнаха да не умра от глад. Разбира се, не ми е възможно да плащам сметки. Тъкмо сега започнахме пак работа и нов- още по-голям шок. Този път той наистина е огромен, защото вече няма с какво да живея. Край. Зная, че много хора са в същото положение. Ние няма откъде да изкарваме средства.

                              Виждате ли някакъв изход?

                              Не, единственото, което виждам, е че съм оставена на произвола на съдбата. Сегашната забрана да работим, се оказва пагубна за мен и колегите ми.

                              Не ви ли вдъхват надежда думите на премиера Бойко Борисов от днес, който нареди на подчинените си министри да обгрижват всеки човек?


                              Той и първият път си ги говори такива. Гледа те в очите и те лъже. Никой колега не е получил никаква помощ. Хората са ги връщали, че няма пари. Управляващите само си говорят, но реално до нас нищо не стига. Мислила съм да взема кредит за храна и елементарни нужди, но нали трябва да го връщаш. А като нямаш сигурна работа, как да стане. Банките веднага ще те притиснат. Така освен, че ще умреш от глад, ще останеш и без жилища, на улицата. В момента с всички тези действия, властта обрича мен и много хора на гладна смърт. За първи път в живата ми се случва някой да ми забрани да работя, без реална помощ.

                              Как смятате да продължите?


                              Изобщо не виждам как ще живея. Усещам мерките не като спасителни, а като опит за убийство. За мен това е посегателство върху живота ми. Мога да разкажа за още много хора в същото положение. Освен да се моля Господ да ми помогне, друг вариант не виждам. Такъв стрес никога не съм преживявала в живота си. Извършват индиректно убийство. И никой не го е грижа. Прости ти казват: “Можеш да умреш”.
                              https://frognews.bg/novini/uchitelka...-nishteta.html


                              Това е истината, скъпи ми герберасти и апокалиптоси.
                              Вие сте виновни за обедняването на много хора. Виновни сте за всяване на паника, за психическото унищожение на огромен брой хора. Вие извършвате убийство с идиотските си мерки.
                              И с подкрепата си за престъпника Бойко Борисов!
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • глобите за неносене на маска отпадат.
                                "За маловажни случаи на административни нарушения наказващият орган може: да не наложи наказание, като предупреди нарушителя устно или писмено, че при повторно извършване на нарушение ще му бъде наложено административно наказание“. МВР и в частност актосъставителите определено не са запознати с тази разпоредба, коментират юристи. Вместо да предупреждават хората просто да си слагат маски, ораните на МВР и РЗИ директно ги глобяват. Според съда в случай че веднага след предупреждение покриете носа или устата си с предпазна маска или "друго средство“, нарушението ви следва да се третира като маловажно.

                                "Държавните и общинските органи създават необходимите условия за изпълнение на мерките по ал. 4 и 7, като средствата за осъществяването им се осигуряват от държавния бюджет, съответно от общинските бюджети".
                                След като не са ти осигурили БЕЗПЛАТНА МАСКА НЕ МОГАТ ДА ТЕ ГЛОБЯТ.
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X