IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

    Еми аз като гледам повечето професори от Ковид лобито са добре охранени и гледани.............Явно основни принципи водещи до здравето на човек им се изплъзват и се питам аджаба как да си поверя живота на подобно светило на науката...........
    С възрастта и заседналия начин на живот с колата, хапване, пийване, пушене...някои неща са неминуеми.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

      Само дето не си схванал правилно постановката - хората не искат да получават безплатни съвети, а да дават. И само липсата на "една хартийка" ги спира да практикуват медицина.
      Ами аз с подобни философи им казвам да, опитай, да, така е и ги пращам да се учат и да практикуват. То ако със всеки взема да споря и да го играя забавачница деня замина.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        А познанието позволява ли да се прави разлика между знанията и действията/бездействията на дебелите професори?
        Риторичен въпрос......

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          Наука е когато мастит добре охранен професор по медицина ти говори за здравето на хората..........Познанието е виждайки този дебел добре охранен професор по медицина да си зададеш въпроса как болен човек-всеки добре охранен човек е болен или на път да стане болен-върви по път които или ще го направи пациент на негов колега или ще го вкара преждевременно в гроба ще лекува другите и ще им помага след като той не разбира основни принципи водещи до здраве.И разбираш в един момент че между науката и познанието има голяма разлика.................за тези дето схващат разбира се.........
          А познанието позволява ли да се прави разлика между знанията и действията/бездействията на дебелите професори?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Естествено че наднорменото тегло и метаболитния синдром са сериозно обменно нарушение с последствия - сърдечно-съдови и обменни заболявания като масовия така добре познат диабет например. И Хипертония, атеросклероза....Къшинг синдром, Адипозо-генитална дистрофия....още да изреждам ли?
            Това и самия дебел професор трябва да го знае.
            Еми аз като гледам повечето професори от Ковид лобито са добре охранени и гледани.............Явно основни принципи водещи до здравето на човек им се изплъзват и се питам аджаба как да си поверя живота на подобно светило на науката...........

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Понякога в живота на човек се случват непредвидени неща. В един момент се оказваш болен и по една или друга причина съвременната медицина ти слага кръста. Чуваш диагноза, проценти и евентуален изход ...

              Някои хора просто не се съгласяват с на вид, очевидното. Започват да търсят начин да се справят с проблема, защото не могат да се откажат. Четат, образоват се, научават се да се справят с медицинската терминология. И пречупват лечебните практики през призмата на собствените си знания и умения. Ако и това не помогне има редица митични източни учения, които не винаги лекуват тялото, но се оказват ползотворни върху състоянието на духа. Струва ми се, че случая с mia11 е такъв.
              Наздраве!
              Да, състоянието на духа е изключително важно. Съгласен съм и съм сериозен.
              Наздраве!
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                Само дето не си схванал правилно постановката - хората не искат да получават безплатни съвети, а да дават. И само липсата на "една хартийка" ги спира да практикуват медицина.
                Естествено че я схванах
                Ако намерят и кой да им плаща, могат да се пишат за професионални инфлуенсъри.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  Наука е когато мастит добре охранен професор по медицина ти говори за здравето на хората..........Познанието е виждайки този дебел добре охранен професор по медицина да си зададеш въпроса как болен човек-всеки добре охранен човек е болен или на път да стане болен-върви по път които или ще го направи пациент на негов колега или ще го вкара преждевременно в гроба ще лекува другите и ще им помага след като той неразбира основни принципи водещи до здраве.И разбираш в един момент че между науката и познанието има голяма разлика.................за тези дето сващат разбира се.........
                  Естествено че наднорменото тегло и метаболитния синдром са сериозно обменно нарушение с последствия - сърдечно-съдови и обменни заболявания като масовия така добре познат (но всъщност много непознат като причини, варианти, регулация, патогенеза и усложнения и предотвратяването им) захарен диабет например. И Хипертония, атеросклероза....Къшинг синдром, Адипозо-генитална дистрофия....още да изреждам ли?
                  Това и самия дебел професор трябва да го знае.
                  Last edited by bulgarian lev; 22.11.2020, 23:43.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Когато човек нещо не му е ясно търси обяснение. Разбирам те, но не бих могъл да ти обясня всичко, зашото трябва да имаш други познания.
                    До токсемията ли сведе всички болести?. Елементарничко, как не съм се сетил. Знаеш ли изобщо определението за токсемия, токсикоинфекция, токсико-инфекциозен шок....ей такива неща.
                    Добре си бъбрим и е весело, но дотам. В спофове и полемики не влизам, щом можеш и самоука медичка да станеш радвам се. Но се казва знаха, правач...демек чушкопек. Радвам се че имаш куража да пишеш.
                    Да, тя медицината изисква разгърнато, всеобхватно мислене, прилики, симулиращи и подобни една на друга болести и проявления, Дедуктивно мислене, философия, Етика, а защо не и История, право...(деонтология). Това е така, но основното е че трябва да четеш, много да четеш, в количката, носилката, операционната, пред скенера, пред листа с изследванията няма да научиш нищо, а ще приложиш това което си прочел и научил. А всеки вижда толкова колкото знае.
                    Понякога в живота на човек се случват непредвидени неща. В един момент се оказваш болен и по една или друга причина съвременната медицина ти слага кръста. Чуваш диагноза, проценти и евентуален изход ...

                    Някои хора просто не се съгласяват с на вид, очевидното. Започват да търсят начин да се справят с проблема, защото не могат да се откажат. Четат, образоват се, научават се да се справят с медицинската терминология. И пречупват лечебните практики през призмата на собствените си знания и умения. Ако и това не помогне има редица митични източни учения, които не винаги лекуват тялото, но се оказват ползотворни върху състоянието на духа. Струва ми се, че случая с mia11 е такъв.
                    Наздраве!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                      За това не трябва да се обяснява на никой нищо. Човек докато сам не осъзнае че му липсват дори базисни понятия по добре да си чупи главата сам. А да се дават безплатни съвети е най голямата простотия. Ако човек не плаща скъпо за нещо просто не го цени
                      Само дето не си схванал правилно постановката - хората не искат да получават безплатни съвети, а да дават. И само липсата на "една хартийка" ги спира да практикуват медицина.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        За четенето на книги граматика НЕ ТРЯБВА.Трябва жажда за знание и любознателност.Аз имах и сега ги имам както едно време.Не се интересувам от наука а от познание.Надявам се че правиш разликата между двете.
                        Добре, поправям се. Познание. Аз него имах предвид. Добре, получавай го и внимавай какви книги четеш. Четенето на книги винаги е полезно, художествена литература, класика, романи, разкази, съвременна проза, научна фантастика, крими...всичко. но се съмнявам че специализирани познания се черпят от там.
                        ...но...прощавай, като четеш, виж обърни внимание и как се пише някоя дума де, то само ще ти се загнезди в паметта.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Граматиката ти е слабичка викаш. Нооо науката си я изпипал до съвършенство.
                          Наука е когато мастит добре охранен професор по медицина ти говори за здравето на хората..........Познанието е виждайки този дебел добре охранен професор по медицина да си зададеш въпроса как болен човек-всеки добре охранен човек е болен или на път да стане болен-върви по път които или ще го направи пациент на негов колега или ще го вкара преждевременно в гроба ще лекува другите и ще им помага след като той не разбира основни принципи водещи до здраве.И разбираш в един момент че между науката и познанието има голяма разлика.................за тези дето схващат разбира се.........
                          Last edited by Hermes73; 22.11.2020, 23:30.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            За това не трябва да се обяснява на никой нищо. Човек докато сам не осъзнае че му липсват дори базисни понятия по добре да си чупи главата сам. А да се дават безплатни съвети е най голямата простотия. Ако човек не плаща скъпо за нещо просто не го цени
                            1000 лайка, Равновесие!
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Другите учения могат само да допълнят знанията по медицина, но не могат да ги заместят. Така погледнато поради липса на качествена медицинска основа са напълно безполезни за вас в тази посока и даже вредни. Създават ви илюзия а знание. Виж дипломиран лекар би могъл да се обогати от тази информация и да добави нещо към това което знае, защото има познания да прецени какво от написаното може да е вярно и какво не. Аз също много често изпадам в такова положение. Завършил съм икономика, издържал съм пред КФН изпит за брокер и малко по-късно и за консултант, първата ми сделка на с облигации е през 1998 а с акции през 2000 г., но се появява някой който опъва кабели във виваком и ми развива детайлни теории за икономика и ми говори колко съм прост. Лично аз ползвам и познанията си по история, психология и какво ли не още при борсовата търговия, но те сами по себе си без тази основа могат само да дадат илюзия за знание. Та затова се радвам на описанията на истински лекар, които осъзнавам, че не мога да разбера в цялост. Липсват ми 6 години учене в университет и вероятно над 20 години опит. Как да стане?
                              За това не трябва да се обяснява на никой нищо. Човек докато сам не осъзнае че му липсват дори базисни понятия по добре да си чупи главата сам. А да се дават безплатни съвети е най голямата простотия. Ако човек не плаща скъпо за нещо просто не го цени

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Граматиката ти е слабичка викаш. Нооо науката си я изпипал до съвършенство.
                                За четенето на книги граматика НЕ ТРЯБВА.Трябва жажда за знание и любознателност.Аз имах и сега ги имам както едно време.Не се интересувам от наука а от познание.Надявам се че правиш разликата между двете.
                                Last edited by Hermes73; 22.11.2020, 23:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X