IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
    Излязоха данните за починалите.
    Само 12 под 50г и 32 под 60г.
    Само 12 човека, в средата на живота си, умират на ден от китайския дар! Пей хей и хайде на хорото! Да изгорим маските!

    Коментар


    • Излязоха данните за починалите.
      Само 12 под 50г и 32 под 60г.
      Attached Files
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        След 3 седмици карантина в Гърция страната отново регистрира черен рекорд на починали с коронавирус – 108 за денонощие.

        Абе тоя локдаун голяма работа върши.
        По голям успех ще имат с локдаун на слънцето, еле зимата ...
        При нас са 189. По-добри сме просто, ем сме 2 пъти по-малобройни. "Бегай земьо, шоп те гази"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Да езика ми е пиперлив груб селски но нрава ми не е лют.Дразня се от мрънкащи хора които смятат че трябва да се случва това което те искат и че всичко трябва да се съобразява с личните им капризи и прищевки....Решил някой че трябва да работи на бюро в офис да има служебен телефон лаптоп и кола и заплата минимум 6000 чисто и по стар обичай някой да му го осигури и ако това не се случва няма работа кмета е лош политиците са лоши.Всичко и всички трябва да се променят само той не.Работа има за целия китайски народ ама народа не тръси работа.Народа не иска да работи иска да команди и да живее в лукс.На такива съм и е..л пу...ката майчина.Ако са ми на ръцете просто ще ги оставя да пукнат от глад...Казвал съм много пъти че на едно четиричленно семейство му трябват къща с двор два декара и една нива три декара за да си осигури прехраната...10 колкошки 10 зайчета 20 кила свинско 20 кила телешко две агнета 150 кила картофи 10 кила боб 150 буркана грах фасул чушки паприкаш лютеница и 40 кила сирене са предостатъчни..Три чекмеджета фризер с патладжан чушки са предостатъчни за изхранване...
          Малко се измества фокуса на дискусията ни. Както и да е. Аз не приемам, че е справедливо на хората(па било то и от града), които се трудят и изкарват прехраната си в сектора на дребния семеен бизнес, да се отнема насилствено възможността да могат да се препитават. И да - тези хора имат право да недоволстват, защото от техните данъци(преки и косвени) се изхранват доста тунеядци на заплатка. Тук не говорим за хората с капризи и прищевки. Аз такива, както казваш, не мога да ги мисля. Да те питам, като по запознат, как седи въпроса с училищата по селата?

          П.С. Моля за извинение ако не отговарям своевременно, но съм "back at work" след вируса.
          Last edited by neptun266; 24.11.2020, 11:17.

          Коментар


          • След 3 седмици карантина в Гърция страната отново регистрира черен рекорд на починали с коронавирус – 108 за денонощие.

            Абе тоя локдаун голяма работа върши.
            По голям успех ще имат с локдаун на слънцето, еле зимата ...
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

              Абе забелязвам, че си с пиперлив език и лют нрав-няма лошо . Светът се е появил по непонятни нам пътища и едва ли е за "за нечии капризи и прищевки," но това не означава, че е неправилно да се постараем да оценим ситуацията в обществото, което включва усилието да разберем и проблемите на другите около нас(не само нашите, че кой ги няма). И кой е казал, че като смениш управниците "ВСИЧКО СЕ ОПРАВЯ".Но трябва ли да си изберем доживотно едни, че зер да не се хабим за избори. . Panta Rhei. Да не ме разбереш погрешно- аз по барове и дискотеки не ходя. И не смятам това за загуба, но съм против затваряне на целия дребен и семеен бизнес(малките търговски обекти)
              Да езика ми е пиперлив груб селски но нрава ми не е лют.Дразня се от мрънкащи хора които смятат че трябва да се случва това което те искат и че всичко трябва да се съобразява с личните им капризи и прищевки....Решил някой че трябва да работи на бюро в офис да има служебен телефон лаптоп и кола и заплата минимум 6000 чисто и по стар обичай някой да му го осигури и ако това не се случва няма работа кмета е лош политиците са лоши.Всичко и всички трябва да се променят само той не.Работа има за целия китайски народ ама народа не тръси работа.Народа не иска да работи иска да команди и да живее в лукс.На такива съм и е..л пу...ката майчина.Ако са ми на ръцете просто ще ги оставя да пукнат от глад...Казвал съм много пъти че на едно четиричленно семейство му трябват къща с двор два декара и една нива три декара за да си осигури прехраната...10 колкошки 10 зайчета 20 кила свинско 20 кила телешко две агнета 150 кила картофи 10 кила боб 150 буркана грах фасул чушки паприкаш лютеница и 40 кила сирене са предостатъчни..Три чекмеджета фризер с патладжан чушки са предостатъчни за изхранване...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                За съжаление искате или не искате до един всички ще бъдете тествани и ДНК паспортизирани- тоест влизате в база данни на ЦРУ
                Голям праз, като ти направят ДНК-то паспортизирана, радвай се, ще станеш вечен

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                  Каквото стадото, такъв и овчерина.

                  На мен лично Бойко ми се издигна леко в очите, като гледам коментарите тук във форума и навън по улиците.

                  Аз лично никога няма да поискам да стана премиер на България, след това което се случва в момента.

                  Но той си го каза човека някога... "С такъв материал разполагаме." Пък ние всички скочихме... е прав е бил, такъв е мат'ряла спор няма, Бойко познава БГ народа по-добре от мен. Това днес мога да го кажа с голяма убеденост. Признавам му го, Бойко си познава народа, а това е важно за един управленец.


                  Относно цифрите, по моделите които имам аз... първата цифра вче я достигнахме... т.е. 200 (189 е достатъчно близо), от тук нататък има два пътя, плавно покачване до най-много 2000 на ден, което трябва да е абсолютно достижимия максимум.... ( т.е. при повече от 2000 на ден вируса би трябвало сам да се огранични, дано никога не достигаме тази цифра)... или задържане между 100 и 200 случая за около 1 месец и после плавен спад до март месец или до набавянето на ваксината (ако тя е ефективна). През лятото разбира се ще се върнем на "летния режим на вируса" т.е. значително по-малко случаи и съответно по-малко починали.

                  В момента правим твърде малко тестове и това не ни дава пълната картина на заболелите... т.е. съответно реалната цифра на заболелите е спекулативна и предвиждането какво ще случи в "бъдеще" е по-трудно.

                  Общо взето моделите даваха грешни данни, защото се оказва, че топлото време има доста по-голямо значние от очакваното. Очевидно вируса обича студеното време, каквито предположения имах и аз през лятото. Но тогава понеже случаите паднаха, всички станаха големи оптимисти, че вируса "ще си ходи".

                  Това че вируса е по-силен през по-студено време се вижда и от Южна Корея и Япония, които носят почти фанатично маски, да не говрим за хигиената в Япония.... т.е. тези хора показват максимума който може да се постигне с хигиена и дисциплина, но и при тях има нарастване (въпреки че са много по-добре от нас).

                  Според мен трябва да затворим детските градини, училищата, заведенията и моловете, поне до март месец, в противен случай ни очаква лош сценарии, но е трудно да се каже до колко случая на ден ще достигне смъртността, защото всяка държава и всеки човек са уникални... т.е. няма модел който да хване особеностите на всяка държава и да я приложи върху друга.

                  Наблюдавам и нещо друго лошо в момента, хората започнаха да крият, че са болни и спряха да си правят тестове, това е много лоша тенденция и може съвсем да обърка сметките на всички, това не се наблюдава в другите развити държави.... а Африканците ги пази топлото време.
                  Когато тоя екземпляр бати Бойко се появи на небослона един колега се оказа пророк думите му бяха следните......Бойко и народа са си лика прилиха любов от пръв поглед.Тук ша има латиноамерикански сериал( турските тогава не бяха измислени)булката ше яде шамари ше бяга при майка си но в крайна сметка ще се връща щото не може без любимия.Бойко повече няма да е министър председател но не защото ще загуби изборите а защото няма да иска повече.Големият проблем не е Бойко а голямата част от българският народ едно дивашко нецивилизовано недисциплинирано мързеливо зависливо и арогантно племе.В нашата държава не е възможко да се налагат и спазват закони и правила.Всяко говедо иска закони и правила ама за другите....То разбира се трябва да паркира където иска когато иска и за колкото иска и общината е длъжна да му задоволява капризите и желанията.То не иска да работи ама някой лош чорбаджия трябва да го вземе на работа и да му дава заплата колкото му трябва.Това говедо трябва да има пари за цигари алкохол наркотици бензин и разбира се за 20г каляска за другото ако остане..Говедото постоянно мрънка и недоволно от другите и смята че е единствено и неповторимо и че светът е създаден да се съобразява с неговита капризи и настроения.Според мен за да се оправим ще трябва да се възстанови Австро Унгарската империя и да ни пороби минимум 1000г.В Чехия за 600г се е получило при нас ще е необходим по голям срок.При българина само две мерки имат ефект бой и глад..Бой и трошене на всички дебели глави

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                    Според мен Хидрохлорихина би трябвало да действа, но до колкото знам за да е ефективен този подход Хидрохлорихина трябва човек да го вземе още при първи симптоми, но Хидрохлорихина е с рецепта, което означава, че няма как да се случи, следователно няма как и да се докаже дали действа. Освен това си мисля, че не при всички случаи би работил... т.е. човек ако поеме солидна доза КОВИД, няма да му помогне Хидрохлорихина.

                    Аз лично си мисля че чай с мед действа повече... от тези лекарства, но ето няма кой да проведе едно изследване и да "докаже", защото няма кинти в тая работа с меда. Ние с жена ми вече изяодхме един голям буркан с билков мед, за последните 2 месеца... но кой ни вярва на нас... хорта като чуят чай с мед... махват с ръка и казват.... е и аз пия чай с мед и не ми действа.... еми пиеш чай с мед един път в годината, а то трябва всеки ден по два пъти и то всеки ден, през целия зимен сезон. Жена ми дори започна кекс и торта да прави с част мед и по-малко захар, стават много вкусни и не са толкова сладки.

                    До сега сме здрави, но ние не сме представителна извадка. Освен това как може да се каже коя от всички мерки които сме взели действа най-много. Вероятно всичко действа в комбинация и когато тези комбинирани мерки се натрупат, се получава солидна защита. Но това не означава, че утре ако на някой от нас ни се наложи да отидем някъде без маски, няма да се разболеем.

                    Мисълта ми за Хидрохлорихина е същата, възможно е и да действа но да не е много ефективен. А те искат с него хора да вадят от гроба... е най-вероятно не става.

                    Според мен аспирина също би трябвало да действа при първи симптоми. А Витамин Д трябва да се пие през целия зимен сезон.

                    https://www.bgonair.bg/a/36-sutreshe...-apiterapiyata

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Що се засягаш? Разкажи ми за живота щом аз нищо не знам. Ще слушам с интерес. Кои са отговорни за войните, изразявай се по-точно. Германците ли? Американците? Те тея дето правят войни продължават и днес. Затова дойде вируса. Те го създадоха? Ама удари и тех. Сега пък и войните щом намесваме....
                      И друго мисля. Ако е създаден или модифициран от хора вируса...не мога да кажа нищо, това означава че който го е създал знае всичко за него. Не е изключено да дава ноу хауто на компании срещу милиарди и лъжичка по лъжичка...те съответно ще размахат поне 4 вида базука. Това е единствената конспирация върху която се замислям.
                      Защото трансформиран от природата вирус както беше свински грип, МЕРС би пламвал няколко пъти на малки взривове преди да набере мощ. Тук стана експлозивно. Не съм сигурен в това което казвам, всичко е възможно!
                      Левчо, и аз споделям някои съмнения отскоро (може да звучи смешно). Не е коснпирация а само съмнение
                      Знаеш ли дали има някакви лаборатории в тоя бранш, ситуирани около Ню Джърси. Първо оттам викаха срещу Китай и разни други неща. Накратко - и аз вече допускам, че може да е работено по вируса, защото не всичко е съвсем природно и естествено и през втората вълна. Модификация може да обясни и това, че от един момент pcr тестовете започнаха да дават доста по-голям % грешка, а и облекчаващо лечение като медикаменти и т.н. през първата вълна, вече няма същия ефект. (затова и оня доктор за който споменава neon7 във видеата, вече не може да се похвали със същия успех от откритото от него лечение от първа вълна и затова и за ремдесевира положението сякаш е подобно, с него и без него все тая, и ако в началото не се ползваха толкова антибиотици, сега май се промени тяхното интегрално колиичество, а не към конкретен случай). Възможно ли е принципно вирусът от първата вълна (ако приемем за оригинал) да се комбинира и с бактерия и възможно ли е това да се докаже със сегашното състояние на изследвания ( не съм медик, така, че не се вързвай ако и казаното ти се струва еретично , може да е "сън", но не изключвам вероятността някои 'разработчици" да са го постигнали. А и науката напредва бързо през последните десетилетия, предполагам, че е изкусително за току що прохождащи буйни и суйни млади лъвчета, да се докажат, да пробват и други неща добре платени но различни от овцата Доли, за чието създване новината вече не представлява интерес )
                      Ps. няма никаква връзка, само за разведряване - някога при компютърждиите от времето когато почти нямаше глобална мрежа, май е имало бум на компютърни вируси, дори само от това да се покаже кой е по-по- добър в създаването и доминирането на "възможностите" си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                        За съжаление искате или не искате до един всички ще бъдете тествани и ДНК паспортизирани- тоест влизате в база данни на ЦРУ
                        Забрави да намесиш извънземните, илюминатите, КГБ, МОСАД, Междугалатическия съюз и Съюза на ракиджиите с кисели краставички, като всичките тези организации ще се изпотрепят една с друга за да се сдобият точно с твоето ДНК, което е безценно и представлява най-търсената стока в цялата вселена.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                          Аз лично си мисля че чай с мед действа повече... от тези лекарства, но ето няма кой да проведе едно изследване и да "докаже", защото няма кинти в тая работа с меда. Ние с жена ми вече изяодхме един голям буркан с билков мед, за последните 2 месеца... но кой ни вярва на нас... хорта като чуят чай с мед... махват с ръка и казват.... е и аз пия чай с мед и не ми действа.... еми пиеш чай с мед един път в годината, а то трябва всеки ден по два пъти и то всеки ден, през целия зимен сезон. Жена ми дори започна кекс и торта да прави с част мед и по-малко захар, стават много вкусни и не са толкова сладки.
                          За който не знае, топлинната обработка на меда унищожава в него всички ензими и други полезни съставки, и го превръща в най-обикновена глюкоза + фруктоза. Не че така е вреден, но ако искате да ползвате полезните свойства на меда, никога не го нагрявайте над 50 градуса. Тоест дори и чая трябва да изчакате да поизстине, и чак тогава да му сложите лъжичка мед.

                          Допустимо е леко нагряване на меда с цел декристализация, но това трябва да се прави с температура 35-40 градуса за 48 часа.
                          Last edited by Mateev; 24.11.2020, 08:53.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                            За мен проблема е, че могат да ти вкарат нещо съвършенно различно /от това което обсъждате/..само да няма нова болест след време .. пък той нека си е Иван
                            Мисля, че по-страшният проблем е, че ти вкарват точно това, което ти казват. Синтетично РНК, което ти "вписва инструкции" в клетките, прави се за пръв път в историята, и реално погледнато, още не е дори на етап бета-тест, а вече искат да го прилагат. Какви са шансовете за рак, автоимунни реакции, antibody-dependent enhancement, и напълно непредсказуеми странични ефекти от това? Първите бета-тестери (ние) ще имат шанса да разберат.
                            Last edited by cyclop; 24.11.2020, 08:50.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                              За съжаление искате или не искате до един всички ще бъдете тествани и ДНК паспортизирани- тоест влизате в база данни на ЦРУ
                              Моля те, напиши го още веднъж и още веднъж и пак и после още няколко пъти. Напиши го пак и после го напиши пак. И го напиши още веднъж. Възможно е някой да не го е прочел, когато го написа вече 20 пъти?
                              Last edited by cyclop; 24.11.2020, 08:43.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                                За мен проблема е, че могат да ти вкарат нещо съвършенно различно /от това което обсъждате/..само да няма нова болест след време .. пък той нека си е Иван
                                Вярваш ли, че може да ти "вкарат нещо" трябва да спреш всякаква храна, течности и медикаменти. От къде да знаеш какво са сложили в дюнерджийницата, бутилираната вода, инжекцията срещу тетанус, банката физиологичен разтвор? Защо някой ще си прави толкова зор да създава нова ваксина, с която да ти го "вкарва", когато и сега има десетки с които може да го направи?

                                Коментар

                                Working...
                                X