IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Кой беше тоя?
    не е важен, даже и маловажен не е
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Ти пък, имаш ли представа изобщо какво е в Занзибар? Виж Зимбабве може, но в Занзибар може само да ахкаш от учудване.
      Не ги знам кои са най-бедни. То май трябва бая да се разровим да изнамерим по зле от нас - еле в европа. Никога не съм се интересувал от бедняците, 10х че ме информира че зимбабве са най-бедни. Тия ли са с банкноти по трилиони? Объркал съм 2-та щата
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Кой е неориентиран?
        Гарбовския?
        Кой беше тоя?
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Огън, жупел и малко цианкалий. Обичайните дози. Съм, съм. С намерение да се развихря, че нещо тая корона и тая стагнация взе да ми писва

          Ти вчера кво беше оклюмал, че чак форума напускаше. Нема сега да сдаваш багажа.

          Сетих се за единия си прадядо. Трепал ги е по пет на нож през балканската, маждусъюзническата и първата световна. С байонета.

          Против холерата са пиели йод. Връща се след всичките войни и що да види - жена му забягнала чак в някакъв крайдунавски град с някакъв руски офицер... Сега ... аз и нея я разбирам ...


          Той не се отчайва а отпрашва веднагически за натам. Теглил един як бой на руснака, друг възпитателен на жена си и си я е върнал обратно дома да си гледа децата. Две поколения след случката местните баби още я разказват ...

          Та като ме налегне угнетението от сегашната пандемия, все се сещам за тоя си прадядо и с какво пренебрежение щеше да ни изгледа всите ...

          Те така те ...
          Прав е бил, дядо ти, Селенка.
          Само не му се е чакало, тя оди къде оди па ще дойде. . Но май правилно е постъпил.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Ботича е леко неориентиран, не му се сърди.
            Кой е неориентиран?
            Гарбовския?
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Ти няма ли да искаш да те лекуват? При това ако може най-добрите. Аз ще изрина света. Вече го направих и затова съм жив.
              Спазвам 100 пъти по строги мерки от ФЕВРУАРИ. И съм за никакви мерки ако може и всеки да се пази както може и иска.
              Всеки да си решава дали да рискува да се разболее или да има какво да яде. Щото това е избора.
              Не нося маска, нося лигавник. МАСКАТА МИ ВРЕДИ ДОКАЗАНО.
              И съм против глупавите мерки щото ни водят към ФАЛИТ и ще страдаме много повече ВСИЧКИ заради малоумника българоубиец наричан галено тиква
              Ако бех на местото на Тиквата за твое село специално всяка вечер бих организирал лекции в хоремага без маски и ти главен лектор.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                Да, полирал си е кортекса до блясък...
                Не е глупав, напротив, така му е угодно да плещи и не е искрен дори към себе си. Преценил съм го отдавна.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Лекарите лекуват САМО тежките случаи. Другите и с лекарска и без лекарска ще го преболедуват. Умрелите нестигнали до интензивното отделение са друга губерния. Тука със сигурност сме по зле и от занзибар щото зависи само и единствено от огранизацията. На база посочената метрика ще оценя и колко по зле сме в организацията от другите въпреки 8 месеца време за подготовка на мерки за справяне с ковид. Така или иначе общата смъртност я смятат всички и няма нужда да се повтаряме.
                  Ще го смятам на дневна база. Като го направим за 1 седмица ще изчистим грешките от флуктоацията
                  Ти пък, имаш ли представа изобщо какво е в Занзибар? Виж Зимбабве може, но в Занзибар може само да ахкаш от учудване.
                  Last edited by bulgarian lev; 27.11.2020, 22:56.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                    Ботича е леко неориентиран, не му се сърди.
                    Да, полирал си е кортекса до блясък...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      Точно като твоята лидерка Корнелия. Половин година плю против маските, мерките, ограниченията, ама като кихна веднага се навря в ВМА и без ПСР. А през това време момчето с ПСР не го приеха в нито една софийска болница и умря. Така го разбират естствения подбор комунягите, нека има болести, фалити, катаклизми - те ще се измъкнат с привилегиите си и даже ще спечелят от чуждото нещастие.
                      И заяви че отива доброволец и понеже няма мед. образование че бъде санитарка. Дали отиде? Как мислиш?
                      https://www.mediapool.bg/korneliya-n...ews314824.html
                      Last edited by bulgarian lev; 27.11.2020, 22:52.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Ама нали и ти си доктор - твърдеше, че си инфекционист. Би ли светнал аудиторията какво работиш при тази професия, съчетана освен всичко друго с математика и статистика според твоите твърдения. И още един конкретен въпрос - след като си доктор, ти също ли си некадърник, пак по твоите твърдения?

                        Или всеки ден като се събудиш, започваш да лъжеш различни неща от предишния, защото си забравил какво си лъгал вчера и въобще през предишните дни?
                        Ботича е леко неориентиран, не му се сърди.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Искаш да кажеш че всички диагнози ще са фалшиви?
                          Примерно счупена кост - що да не го лекуват. За нелечими - РАК, ХОББ - за удължаване на живота да плащат
                          А и грипчето НИКАК не го лекуват. Бухането с 6-7 антибиотици е УБИЙСТВО. По добре нищо да не правят - само поддържаща терапия - падне сатурация - кислород, вдигнеш температура - течно хапче за сваляне в системата , и фраксиприн + физиологичен разтвор профилактично.
                          И много лесно се разбира с кръвните изследвания дали имаш сепсис или бактериална инфекция че да има нужда от антибиотик.
                          Много неща могат да се направят, еле като нивото на организация е в 19 век.
                          Болниците държавните НЕ ТРЯБВА ДА СА ТЪРГОВСКИ ДРУЖЕСТВА. А частните не трябва да плаща здравната каса - здравна каса не е нужна. Всичко е към министерството на здравето
                          Е, стъпи след дълги размишления на арабския модел. Богатите държави от залива....поне досега. Държавните подчинени на Министерството на Здравето. Бюджетни, с доплащане за чужденци, не е голяма таксата, просто много маймуни на клона. Частните са си частни. Имаш здравна застраховка, имаш работодател гарант нямаш проблеми. Не можеш да работиш и в двете. Или едното или другото. От държавна можеш да се преместиш в частна болница/клиника. Но обратното не можеш за чужденец. Напускаш държавата и идваш с друга работна виза в държавния сектор. Ако си във военно учреждение чакаш 6 месеца. Това за персонала.
                          Пациенти плашат яко в частния сектор, част им поема държавата, част застрахователя. Имаш застраховка, нямаш проблем. Искаш да се разкрасиш - отиваш плащаш и излизаш мнооого красив. И три цици ако искаш имаш ги.
                          Само че кранчето пресъхна та не знам докога. Разточителен бюджет = рестрикции=падане от високо= недовослство и ограничения, налози, вдигане на цени = политическа и социална нестабилност в бъдеще.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Къде са тез заплати по 3000лв.
                            Фиш от заплатата на медицинска сестра показва истината в здравеопазването ни - Новинарник (novinarnik.bg)

                            640лв чисто !!!!!
                            Някой вярва ли на измамниците по талавизора?
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                              кво да ти кажа ... мис
                              вчера беше егати и факания ден почна се още от сутринта, трябваше ми винтоверта и изведнъж спря да работи и тва е, край, после кучето болно, малката пък паднала и си навехнала крака, един авер има проблеми с едни други, познавам ги и ходих да го играя посредник и да ги усмирявам, на връщане спуках гума, два пъти ходих до София, докато ме нямало идвали от ВиК-то и ми начислили 20 кубика вода накрая жената ме изнерви щото тя пък избушила кухненския робот и оня взел че гръмнал ,, после ми каза ей тъй едно любвеобилно ,, че май е бременна .... си или не си бременна бе ?? Ми не ми идва ....
                              Накрая вечерта пратих всички в 1 друга вселена и изпих шише водка .... ся съм ок, даже ок на квадрат

                              уважаеми модита знам че не е по темата ама да не ви случват такива неприятности в 1 ден ... пази боже
                              https://www.youtube.com/watch?v=0CDZ-VXyqyU

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                                кво да ти кажа ... мис
                                вчера беше егати и факания ден почна се още от сутринта, трябваше ми винтоверта и изведнъж спря да работи и тва е, край, после кучето болно, малката пък паднала и си навехнала крака, един авер има проблеми с едни други, познавам ги и ходих да го играя посредник и да ги усмирявам, на връщане спуках гума, два пъти ходих до София, докато ме нямало идвали от ВиК-то и ми начислили 20 кубика вода накрая жената ме изнерви щото тя пък избушила кухненския робот и оня взел че гръмнал ,, после ми каза ей тъй едно любвеобилно ,, че май е бременна .... си или не си бременна бе ?? Ми не ми идва ....
                                Накрая вечерта пратих всички в 1 друга вселена и изпих шише водка .... ся съм ок, даже ок на квадрат

                                уважаеми модита знам че не е по темата ама да не ви случват такива неприятности в 1 ден ... пази боже
                                Ще ти кажа една поучителна притча, даже и аз не бях я чувал.

                                Животът е като домашен кекс.
                                Малко момче разказвало на баба си как всичко било лошо: училището, проблемите в семейството и здравословните проблеми вкъщи. Междувременно бабата приготвяла вкусен десерт. Тя попитала внука си дали обича да похапва кекс - той, разбира се, обичал.
                                - Ето, пийни си малко олио за готвене. - казала тя.
                                - Гадно! - казало момчето.
                                - Тогава какво ще кажеш за няколко сурови яйца?
                                - Противно е, бабо! - отговорило то.
                                - Тогава може би искаш малко брашно? Или може би сода за хляб? - попитала бабата.
                                - Бабо, всички те са гадни! - отговорило то.
                                На което бабата отговорила:
                                - Да, всички тези неща сами по себе си не са приятни на вкус. Но когато са смесени в правилните пропорции и по подходящ начин, те създават вкусен кекс!
                                И продължила:
                                - Съдбата работи по същия начин. Много пъти се чудим защо ни причинява толкова лоши и трудни моменти. Но тя знае, че, забърквайки всички тези неща по своя начин, те винаги ще са за добро. Просто трябва да й се доверим и да имаме смелостта да повярваме, че те всички ще съставят нещо чудесно!

                                8 месеца Ковид истерия минахме, види му се края, и още 8 да са, не е като да сме в началото.

                                Коментар

                                Working...
                                X