IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
    ..Смъртност и риск от смърт са две думи за едно и също число, използвани при различни ситуации....
    Грешка на ниво 7-ми клас.

    По твоята логика цианкалият (гугли) е безобиден за ядене/пиене - па гледаме у статистиката -> в цяла Европа едва ли има и 100 човека умрели от цианкалий - смъртност <0,3/млн. всъщност от антифриз са умрели повече , следователно антифриза е по-отровен ???

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
      Не разбирам възражението.

      Смъртност и риск от смърт са две думи за едно и също число, използвани при различни ситуации.
      Първата дума за това число се използва за вече случили се събития, а втората дума за същото число се използва за очаквани идентични събития при предположението че процесът ще е същия.

      На примера от предишния ми пост
      10 човека на милион граждани на Германия под 65 години са умрели от Ковид-19. Това е смъртността в Германия.

      Ако нещата не са променени, можеш да смяташ своя шанс да умреш от Ковид-19 10/1 000 000 , то ест 0.001% или една хилядна от процента.
      Което е по-малко от шанса да загинеш в автомобилна катастрофа.
      Не, не са едно и също число. Ако имаш 10% шанс да се заразиш и 0.5% смъртност ако си заразен, ще имаш риск от смъртност 10%*0.5%= 0.05% или 10 пъти по-нисък от риска за смъртност ако вече си се заразил. тогава ще е 100%*0.5%

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Това не е смъртност а риск от смърт. Риска от смърт ти е риска да се заразиш * реалната смъртност. Ако риска да се заразиш е 1 т.е. сигурно е че ще се заразиш, чак тогава риска от смърт съответства на реалната смъртност. Същото е и за вече заразените.
        Не разбирам възражението.

        Смъртност и риск от смърт са две думи за едно и също число, използвани при различни ситуации.
        Първата дума за това число се използва за вече случили се събития, а втората дума за същото число се използва за очаквани идентични събития при предположението че процесът ще е същия.

        На примера от предишния ми пост
        10 човека на милион граждани на Германия под 65 години са умрели от Ковид-19. Това е смъртността в Германия.

        Ако нещата не са променени, можеш да смяташ своя шанс да умреш от Ковид-19 10/1 000 000 , то ест 0.001% или една хилядна от процента.
        Което е по-малко от шанса да загинеш в автомобилна катастрофа.
        Last edited by Иван Петкандраганов; 05.12.2020, 14:08.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
          Абсолютния шанс за смърт от Ковид-19 за хора на възраст под 65 години, по данни за 17 юни, на милион е
          от 10 в Германия до 349 в Ню-Джърси, и от 5 в Индия до 96 в Мексико.

          За хора над 80 години е, на хиляда
          от 0.6 във Флорида до 17.5 в Кънетикът.

          Най-високата смъртност от Ковид-19 при <65 годишни е равна на средната смъртност при пътуване в кола между 4 и 82 мили на ден за 13 страни и 5 щата, а за други 8 щата и ЮК е равна на тази при 106–483 мили на ден.


          The absolute risk of COVID-19 death as of June 17, 2020 for people <65 years old in high-income countries ranged from 10 (Germany) to 349 per million (New Jersey) and it was 5 per million in India and 96 per million in Mexico. The absolute risk of COVID-19 death for people ≥80 years old ranged from 0.6 (Florida) to 17.5 per thousand (Connecticut). The COVID-19 mortality rate in people <65 years old during the period of fatalities from the epidemic was equivalent to the mortality rate from driving between 4 and 82 miles per day for 13 countries and 5 states, and was higher (equivalent to the mortality rate from driving 106–483 miles per day) for 8 other states and the UK.
          ​​​​​​https://www.sciencedirect.com/scienc...854?via%3Dihub
          Това не е смъртност а риск от смърт. Риска от смърт ти е риска да се заразиш * реалната смъртност. Ако риска да се заразиш е 1 т.е. сигурно е че ще се заразиш, чак тогава риска от смърт съответства на реалната смъртност. Същото е и за вече заразените.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

            Абсолютно същото се случи и на мен, само че на няколко пъти и на различни континенти. Погребал съм поне 10000 хартиени книги и не съжалявам за нито една. От поне 15 години чета единствено на електронни четци и компютърни екрани. Като ми се наложи да чета хартиена книга, особено техническа, буквално се изприщвам. Препоръчай хапове
            Някои книги, а и учебници не стават за четене на монитор. Убий ме, но Властелина на пръстена не мога да го чета на четец.

            Също така има доста книги, които ги няма в нета. На първо време се сещам за едно издание от 1926 година по минералогия и петрография. Никъде в нета не съм срещала такова описание на различните кристални решетки.
            Наздраве!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

              Абсолютно същото се случи и на мен, само че на няколко пъти и на различни континенти. Погребал съм поне 10000 хартиени книги и не съжалявам за нито една. От поне 15 години чета единствено на електронни четци и компютърни екрани. Като ми се наложи да чета хартиена книга, особено техническа, буквално се изприщвам. Препоръчай хапове
              А пък аз ви мислех за ЕнтИлегенти. Noblesse Oblige - я сега си представете следната картина: Седнал интелектуалецът, загърнат в своя халат, в дълбокото и меко кресло, пред камината, всмукващ с блаженство от ароматния дим на горящата лула и разлистващ, КАКВО- таблет или kindle.
              Че вие таковахте майката на целия атавистичен сюжет. Марш на пазара за книги. АмаХа
              П.С. Мнението ми да послужи като свежа глътка от чашата с вода, отпивана от участниците в ТВ студио, по време на оживен дебат

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Груба грешка!
                Абсолютно същото се случи и на мен, само че на няколко пъти и на различни континенти. Погребал съм поне 10000 хартиени книги и не съжалявам за нито една. От поне 15 години чета единствено на електронни четци и компютърни екрани. Като ми се наложи да чета хартиена книга, особено техническа, буквално се изприщвам. Препоръчай хапове

                Коментар


                • Затова не използвам хапчета за сваляне на температурата. Ако тя се задържи постоянна над 39 градуса над три дена, направо при личния за антибиотик. Било е само един път. Останалите пъти организмът сам се е справял. Говоря за изкарване на болестта у дома.

                  Коментар


                  • Абе какво става тази сутрин. Шефа на МВР болницата ни успокоява. Високата темп. е реакция на организма и до 38С не се прави лечение. Само при посиняване от недостиг на въздух да се търси лечение в болница. Говореш с мек успокояващ тон. Преди това друга лекарка каза идзненадващи неща за PCR тестовете. След преболедуване дори да си положителен не заразяваш. Еврогейтаците да не са сменили плочата? Сега ще ги видим тукашните писачи какви ще ги пишат. Сигурното е, че се роди новия Спасител - ваксината. Ще ходим на задължителни поклонения в новита храмове при новите Спасители в бяло
                    Last edited by vikhunter; 05.12.2020, 09:10.

                    Коментар


                    • Абсолютния шанс за смърт от Ковид-19 за хора на възраст под 65 години, по данни за 17 юни, на милион е
                      от 10 в Германия до 349 в Ню-Джърси, и от 5 в Индия до 96 в Мексико.

                      За хора над 80 години е, на хиляда
                      от 0.6 във Флорида до 17.5 в Кънетикът.

                      Най-високата смъртност от Ковид-19 при <65 годишни е равна на средната смъртност при пътуване в кола между 4 и 82 мили на ден за 13 страни и 5 щата, а за други 8 щата и ЮК е равна на тази при 106–483 мили на ден.


                      The absolute risk of COVID-19 death as of June 17, 2020 for people <65 years old in high-income countries ranged from 10 (Germany) to 349 per million (New Jersey) and it was 5 per million in India and 96 per million in Mexico. The absolute risk of COVID-19 death for people ≥80 years old ranged from 0.6 (Florida) to 17.5 per thousand (Connecticut). The COVID-19 mortality rate in people <65 years old during the period of fatalities from the epidemic was equivalent to the mortality rate from driving between 4 and 82 miles per day for 13 countries and 5 states, and was higher (equivalent to the mortality rate from driving 106–483 miles per day) for 8 other states and the UK.
                      ​​​​​​https://www.sciencedirect.com/scienc...854?via%3Dihub
                      Last edited by Иван Петкандраганов; 05.12.2020, 08:26.

                      Коментар


                      • Вероятноста дете под 15 години да умре от Ковид-19 е по-малка от вероятността да го удари мълния.


                        School age children more likely to be hit by lightning than die of coronavirus, analysis finds – The Telegraph
                        https://www.telegraph.co.uk/politics...-oxbridge
                        Last edited by Иван Петкандраганов; 05.12.2020, 09:16.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          За какво ми е да си купя и чета цяла тухла от 500страници като ми трябват 10 от тях?
                          Има ги в интернет, има търсачка а не прелистване.
                          И после като не ми трябва - къде да я хвърля? Като продадох имотите 2 библиотеки с книги, учебници и списания по математика основно отидоха на боклука. Родителите ми цял живот, че и аз 10 години сме ги събирали.
                          Както казва един колега - целия ми живот се събира в една кутийка 1х2х3см
                          Груба грешка!
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                            чета и двете тези и си изграждам мнение. Като си го изградя спирам с активното четене
                            Трябва да имаш и базово знание изградено от преди Короната, само с четене на "двете мнения" в момента не става. Има твърде много дезинформация.

                            Общо взето ако си имал някакви базови знания в коя да е сериозна наука, от преди Корона кризата, сега нямаше да имаш толкова голям проблем да осмислиш вярната информация.

                            Тези които са внимавали в часовете по химия, физика, математика и микробиология, а също така дори успешни трейдъри на борсата които имат идея как да правят математически анализ на графика, могат доста добре да се справят.

                            Разбира се никой не може да даде, абсолютно точна прогноза, защото не са известни всички параметри на задачата.

                            Но както във физиката един обект с голяма маса, набрал значителна инерция, се спира все по-трудно, така и епидемията, колкото повече заразени и болни има, толкова по трудно ще бъде да се удържи. Някои смятат, че като се заразят всички и заразата просто ще спре, а аз бих ги попитал, а защо да не мутира и да на продължи.... защо да спре?! Вируса на грип, при все, че е забележим само зимата и всяка година боледуваме от него, не сме изградили тотален имунитет (въпреки ваксините) и всяка година убива хора. Защо Короната ще е по-слаб, аз лично не виждам причина, ще имаме имунитет за няколко месеца и после ще трябва реимунизация.... т.е. 50% ще трябва да станат "абонати" на чичко доктор, само за да удържаме положението и да живеем някакъв що годе "нормален" живот.... който обаче няма да е съвсем нормален и вероятно никога няма да е както преди.

                            На мен ми е трудно да повярвам, че 50% от населението в България биха се имунизирали, освен ако не ги принудят... те не искат 50% едни елементарни маски да носят...

                            Правителството първо ще опита с доброволна ваксина, но това няма да проработи и след това ваксината постепенно ще започне да става задължителна, докато не стане абсолютно задължителна за всички. До това ще ни докарат антимаскърите.... няма да носим маски, но ще трябва на всеки 6 месеца (вероятно до края на живота си) да се имунизираме. Аз лично в такъв ад не искам да живея, вие ако искате продължавайте да подхвърляте маските като "парцали". Но общо взето това са двете решения, а за фармацевтичните гиганти е идеален варианта с ежегодното ваксиниране.

                            Така че избирайте, носете си маските, пазете се... или бъдете готови ваксините постепенно да станат задължителни. Всъщност аз имам усещането, че това е и една от причините умишлено да се прави тази дезинформация, за да може възможно най-много хора да се заразят и да стане неизкореним (подобно на грипа). После просто няма да има друг вариант освен ваксина, някой ден ще осъмнем с нов "мутирал щам на КОВИД 19" и пак ваксинация и така, докато не стане ежегодно или дори през 6 месеца.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                              И защо си мислиш, че влизам в дарка от собствения си компютър в моя дом ???? Що не си представиш например ей така за спорта, че влизам от компютър от някоя държавна институция примерно
                              Всеки нормален човек би си наел компютър някъде другаде, би си инсталирал собствен vpn на него и така би ползвал нета, естествено от собствения си компютър в собствения си дом. Сървъра твой, логове няма. Какви държавни институции са те патили да не си във втори клас?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                                Имам само 30,7гб - книги ПДФ. Само за траки 37, история 178 току що ги проверих. А имам много малко. Трябва да взема да попълня колекцията
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X