IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    При тези статистически данни за смъртност и процент тежки случаи има само два възможни варианта, или лъжеш, или имаш изключително тесен кръг от приятели и познати. Няма трети вариант.
    И каква точно е статистиката г-н Трол(ГРОБ)?

    80% карат без симптоми или с леки такива, 15% с умерени симптоми като кашлица и няколко дена температура, 5% пневмонии, тежко прекарване и хоспитализации! С други думи 1 на 20 кара тежко! Само че!!!!

    С вируса са се сблъскали около 15% от населнието, което ще рече, че човек, за да познава тежко изкарал, той не просто трябва да има познат 1:20, а да има познат 1:20 от прилепчивите и заразили се 15% от обществото. Все пак остават 85% незаразени, голяма част, от които и потенциално неприлепчиви!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

      Никъде не съм казвал, че съм против самосъзнанието на хората да пазят други хора, когато се чувстват болни! Тъй като PCRа е менте, явно ще трябва да е на самосъзнание, но тук опираме до болничния ако човека работи за друг.

      Струва ми се, че не се разбираме! Аз не съм против самосъзнанието, а съм против глупавите и тоталитарни мерки!
      Не мога да вдяна, точно за какво се бориш?
      Като не си против самосъзнанието, за какво иде реч?
      ПСР, лечение, карантина!
      За какво разтягаме локуми и пр.
      Айде лека, че ме тикаш към Ендер, Равновесие и другите....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        При тези статистически данни за смъртност и процент тежки случаи има само два възможни варианта, или лъжеш, или имаш изключително тесен кръг от приятели и познати. Няма трети вариант.
        Има трети вариант, но ти не го виждаш по разбираеми причини.

        Той не е част от администрацията в страната.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          На живо естествено! 4-5 човека от близкото ми обкръжение и вече други, които само познавам без да сме близки!
          При тези статистически данни за смъртност и процент тежки случаи има само два възможни варианта, или лъжеш, или имаш изключително тесен кръг от приятели и познати. Няма трети вариант.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

            Там, където предполагам че си ,много от обитателите си мислят,че са гении....
            Виждам, че си много "хитър и остроумен", би следвало и аз да се опитам да ти отговоря в същия стил!

            Там, където аз предполагам че си ,много от обитателите си мислят, че са императори...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              На "живо" ли ги познаваш тези много хора,или имаш предвид анонимни профили из интернет пространството?!
              На живо естествено! 4-5 човека от близкото ми обкръжение и вече други, които само познавам без да сме близки!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sorento Разгледай мнение

                Винаги съм ценял чуждото мнение.Човек винаги трябва да се съобраява с различната гледна точка.
                В случая обаче, разбираш, че клони с цинизъм.
                Ще ти кажа защо.Искам да сравниш цената.
                2 седмици в къщи, срещу разпространение на ковид.
                Локдаун от 1 месец и повече, няма да свърши работа, като собственото самосъзнание.
                От тия две седмици, в повечето случаи едната седмица я караш като грип.Неадекватно с болки в къщи.
                Остава една.Кажи ми струва ли си ?!
                Правителството със всичките си мерки, няма как да свърши и една йота, от това, което може да свърши всеки един от нас.
                Да предположим, че хората не умират, а само ги боли.
                Трябва ли да ги боли?!Цената не е толкова солена.
                Дали правителството е адекватно?
                След последното разпределение е ясно кой е взел политическите и воените влияния и кой икономическите.
                Тези които са назначени да управляват това правителство, няма как да позволят това да продължи.
                И не не гохаресвам, нито действията които прилагат.Нищо не зависи от никой тук.
                Говориш за избори.Всеки прави своите избори, никой не решава от името на никой.
                Говорим за две седмици в къщи.Относно това, че твоите познати го карат леко.
                Предполагам, че имаме голяма възрастова разлика.
                Никъде не съм казвал, че съм против самосъзнанието на хората да пазят други хора, когато се чувстват болни! Тъй като PCRа е менте, явно ще трябва да е на самосъзнание, но тук опираме до болничния ако човека работи за друг.

                Струва ми се, че не се разбираме! Аз не съм против самосъзнанието, а съм против глупавите и тоталитарни мерки!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Защо да изпитвам гняв? Не виждам логика!

                  Защо да съм агресивен? Агресията е проява на слабост! От къде да се е появила тази слабост? Да не би ти и останалите тролове да ме превъзхождате интелектуално и да ме мачкате с брилянтната си мисъл? Струва ми се, че ти си много скъсал с действителността!
                  Там, където предполагам че си ,много от обитателите си мислят,че са гении....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                    Когато говорим за вируса, ние говорим за обществото като цяло и това, което ни интересува е, точно сухата статистика, а не частните случаи!

                    Ти си карал вируса тежко, познаваш и починали. Аз познавам много хора, които са го карали все леко и никой не е починал!
                    .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ...........
                    На "живо" ли ги познаваш тези много хора,или имаш предвид анонимни профили из интернет пространството?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Знаеш ли защо изпитваш толкова голям гняв? Има огромна разлика между представата ти за света и реалността. Всеки път когато се сблъскваш с обективната действителност изпитваш огромна болка. Има само едно разрешение на проблема. Да изравниш представите си с действителността. За съжаление вървиш по другия път. Отричаш всеки факт, който оборва илюзиите ти. Затова ставаш и все по-агресивен. Според мен не ти е лек живота а би могъл да бъде стига да приемеш света такъв какъвто е и да изоставиш илюзиите. Много интересен беше в темата за Тръмп докато обясняваше как е спечелил изборите. От години не бях виждал човек толкова силно скъсал със действителността. В тази тема трябва внимателно да слушаш какво пише bulgarian lev. Той е може би единственият от пишещите компетентен на тема медицина. Освен това е интелигентен човек и не вярвам да почне да ми дава акъл на тема финансови пазари или на теб за електронна търговия. Добре е хората да имаме не само реалистична представа за света но и за своята компетентност в няколкото неща от които си имаме хабер и своята безкрайна некомпетентност в милиони други. Айде лека. Давай го по-весело. Идва хубав уикенд. Печелбарите му казват шабат.
                      Защо да изпитвам гняв? Не виждам логика!

                      Защо да съм агресивен? Агресията е проява на слабост! От къде да се е появила тази слабост? Да не би ти и останалите тролове да ме превъзхождате интелектуално и да ме мачкате с брилянтната си мисъл? Струва ми се, че ти си много скъсал с действителността!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sorento Разгледай мнение

                        Разбирам какво ми казваш.
                        Но, никой не може да влезе в обувките на другия.

                        Много си прав!

                        (ако се "барикадирам" някъде и майка ми умре, при положение, че съм имал възможност да й помогна, не бих си простил това! Малко е сложно да разсъждавам по-натам..., но пък - ако аз умра, дали не й дължа живота си? Дилемата е изключително сложна!..., НО едва ли това е дилема на всички, за да имам някакви претенции да бъда ПОНЕ МАЛКО РАЗБРАН!)

                        Все пак - да не оставя някакви съмнения: спазвам препоръчаните мерки и не клинча от отговорност, ако и мотивите ми да са крайно лични!

                        Те - чии мотиви не са лични?

                        ........ ..

                        А, да - не са лични мотивите на министър-председателя, но той си ги превърна в лични!

                        Дамммм! Никога през живота си не съм си позволявал да отсъствам от моето работно място - и това - месеци наред, в епидемичната обстановка на втората вълна на корона-вируса...

                        Извод (за да обобщим) : НИКОЙ не може да влезе в обувките И на министър-председателя на Република България.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          +1
                          +1

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Когато говорим за вируса, ние говорим за обществото като цяло и това, което ни интересува е, точно сухата статистика, а не частните случаи!

                            Ти си карал вируса тежко, познаваш и починали. Аз познавам много хора, които са го карали все леко и никой не е починал!

                            Ако гледаме теб и твоите наблюдения, вируса е чудовище. Ако гледаме моите наблюдения, вируса не би следвало да "съществува"!

                            Истината обаче, не е нито в твоите, нито в моите наблюдения! Истината е в статистиката, а тя казва,че този вирус има леталитет между 3 и 5 пъти повече от стандартна грипна година!

                            От тук на сетне дебата трябва да е този, ние между кое и кое избираме, защото в случая всеки ход е цугцванг!

                            Разбира се, че умират и млади, така е при всички болести. Въпроса е дали умират много или малко! Ако умират малко, по всяка вероятност младите биха избрали да си живеят живота! Няма алтернатива на това!

                            Аз не смятам, че живота на един 60 годишен е по-малко ценен от този на 30 годишния! Истината обаче е тази, че повечето, които са 60+ могат да се пазят самостоятелно, защото в голямата си част са пенсионери. Младите, които са слабо застрашени трябва да им се даде възможност да живеят свободно и да движат икономиката! За някои това не означава просто дискотеки и барове, а доходи и храна!

                            Като изключим платените тролове във форума има една друга съществена група хора, които са ПРО мерки и тн.... Това са пенсионери и държавни служители от различни сфери, както и такива работещи в частния сектор, но с незасегнати доходи. Тези хора са запазили доходи и работа, мерките за тях означават по-малко натоварване и повече тяхна здравна сигурност!
                            Тези хора разсъждават само от гледна точка ЕГОИЗЪМ! Тези хора не мислят за българите! Мислят само за себе си! Те не мислят, за бъдещата бедност, не мислят за всички безработни, сегашни и бъдещи!

                            Сега ще ти кажа и кой съм аз, за да направиш разликата! Аз се занимавам изцяло с онлайн търговия! Повече карантини, повече потенциален оборот и печалба за мен! Отделно всичките ми лични инвестиции са "дефанзивни", колкото по-бедни са българите, толкова по-богат ще съм аз!

                            Я сега се запитай, защо аз вървя против финансовите си нтереси?
                            Аз ще ти отговоря!

                            Първо, аз не ценя парите, за мен те не са стимул! Ако имам добър стандарт от там на сетне за мен никакви пари не могат да ме мотивират чисто като цел!

                            Второ, аз обичам България и българите! Аз искам бъдещите поколения да имат добър живот тук и да са щастливи! Няма да се чувствам добре, ако аз съм добре финансово, а хората страдат и всичко е прецакано в страната!

                            Правиш ли сега разликата, в това как на мен наистина ми ПУКА за нещата и за хората, сравнение с това, някой помияр, запазил доходите си и тн... да хленчи и да плаши с вируса единствено и само поради личния си страх и личния си егоизъм! Когато същите тези хора ти кажат, че някой еди къде си бил умрял, не си мисли, че първото, което им излиза в главата е страданието на близките или мъките на човека преди да почине. Това, за което реално мислят като ти го казват е мисълта, че самите те са застрашени и смятат, че всички останали трябва да съпреживяват собственото им усещане за опасност!

                            А всичко се свежда до нещо много просто. Който го е страх и иска да се пази, го прави за себе си! Който не го е страх и не иска да се пази, просто си живее както преди! Хората трябва да решават, а не някой от тяхно име!
                            Винаги съм ценял чуждото мнение.Човек винаги трябва да се съобраява с различната гледна точка.
                            В случая обаче, разбираш, че клони с цинизъм.
                            Ще ти кажа защо.Искам да сравниш цената.
                            2 седмици в къщи, срещу разпространение на ковид.
                            Локдаун от 1 месец и повече, няма да свърши работа, като собственото самосъзнание.
                            От тия две седмици, в повечето случаи едната седмица я караш като грип.Неадекватно с болки в къщи.
                            Остава една.Кажи ми струва ли си ?!
                            Правителството със всичките си мерки, няма как да свърши и една йота, от това, което може да свърши всеки един от нас.
                            Да предположим, че хората не умират, а само ги боли.
                            Трябва ли да ги боли?!Цената не е толкова солена.
                            Дали правителството е адекватно?
                            След последното разпределение е ясно кой е взел политическите и воените влияния и кой икономическите.
                            Тези които са назначени да управляват това правителство, няма как да позволят това да продължи.
                            И не не гохаресвам, нито действията които прилагат.Нищо не зависи от никой тук.
                            Говориш за избори.Всеки прави своите избори, никой не решава от името на никой.
                            Говорим за две седмици в къщи.Относно това, че твоите познати го карат леко.
                            Предполагам, че имаме голяма възрастова разлика.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                              В общи линии ми е през оная работа какво мислят идиотите за мен
                              +1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение


                                Всичко това хубаво!
                                Но когато човек по някакъв начин се дистанцира от групата на идиотите, трябва да си даваме сметка, дали той така си е решил или някаква широка общност от доказани НЕидиоти му е казала, че го смята също за НЕидиот!

                                За съжаление в 99,99% от случаите самите хора си решават, че не са идиоти и това за тях се превръща вече в даденост!
                                Знаеш ли защо изпитваш толкова голям гняв? Има огромна разлика между представата ти за света и реалността. Всеки път когато се сблъскваш с обективната действителност изпитваш огромна болка. Има само едно разрешение на проблема. Да изравниш представите си с действителността. За съжаление вървиш по другия път. Отричаш всеки факт, който оборва илюзиите ти. Затова ставаш и все по-агресивен. Според мен не ти е лек живота а би могъл да бъде стига да приемеш света такъв какъвто е и да изоставиш илюзиите. Много интересен беше в темата за Тръмп докато обясняваше как е спечелил изборите. От години не бях виждал човек толкова силно скъсал със действителността. В тази тема трябва внимателно да слушаш какво пише bulgarian lev. Той е може би единственият от пишещите компетентен на тема медицина. Освен това е интелигентен човек и не вярвам да почне да ми дава акъл на тема финансови пазари или на теб за електронна търговия. Добре е хората да имаме не само реалистична представа за света но и за своята компетентност в няколкото неща от които си имаме хабер и своята безкрайна некомпетентност в милиони други. Айде лека. Давай го по-весело. Идва хубав уикенд. Печелбарите му казват шабат.

                                Коментар

                                Working...
                                X