IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • прави ми впечатление, че доста по-малко болни се рапортуват, а уж тестове се правят.
    медиите (послушни) и те намалиха отразяването.
    дали пък не минаха в режим покриване, че да може да 'отворят' държавата победоносно предизборно и да кажат, че боеко е спасил нацията.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение

      Не отричам наличието на вируса, нито го омаловажавам. Аз самият го изкарах, жена ми и сестра ми също. Двама мои колеги на 40 и 47 години бяха в критично състояние, но слава Богу се оправиха. Отделно доста хора, които познавам също минаха през това. Преди годни имах своя момент на отрезвяване и добре ми беше напомнено, че съм смъртен, та в тази връзка те уверявам, не подценявам ситуацията ни най малко. Преди години когато се появи свинският грип също го изкарах и ще го помня цял живот.... беше адско. Тогава бях на 34, спортуващ, стараещ се да водя здравословен начин на живот, поне според моите схващания. В този период смъртността не е била също никак ниска в БГ, както и в световен мащаб, просто тогава машината не сработи. Смятам, че имам отговорно поведение според моите схващания за такова, но стоянето "под ключ" и всякакви подобни мерки само удължават "новото" времето. И да, съгласен съм с теб за паниката и това непрестанно бълване на данни за умрели, заболели и прочее. За жалост съвременния човек така се манипулира - " Казаха по телевизията" и никой не се замисля, не търси информация извън масмедиите
      Оооо, свинския грип беше абсурден. 20-годишен, в перфектна форма ... 5 дни се влачих до тоалетна и обратно в леглото с едва събрани сили.
      Нямам спомен да са блокирали демокрацията и движението на хора и стоки тогава...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Eдно е да слушаш по телевизора че днеска борбата с вируса загубили 50 човека друго е съседа ти на 42 да почине а жена му да бере душа в болницата и лекарите да ти казват молете си...друго е близък човек да умре на 35 и да остави жена на 30 с две малки деца да видиш как живота на три семейства се обърква.Друго е колега на 40 здрав прав човек спортист никога не боледувал да умре и да остави бременната си жена за която се е оженил преди няколко месеца...Друго е когато много народ измре...Уверявам те когато те засегне лично нещата са други.Най малкото се сепваш и почваш да си задаваш въпроси.Съгласен съм че някои от мерките са прекалени съгласен съм че не трябва да се всява паника но все пак всеки от нас нека се замисли за поведението си.Хора замислете се когато се сблъскате с болката и мъката на близки за вас хора уверявам ви ще се стъписате най малко.Съседа ми не вярваше че има вирус и не отиде на лекар щото да му минело интервюто за работа...после стана късно.Майка му и баща му ходят като сенки дори не знам какво да им кажа.Детенцето му още не знае пита къде са мама и тати и защо са отишли на почивка без мен.Баба му се чуди какво да му каже....Не се стряскайте от написаното а се пазете пазете и живота и здравето на близките си.Просто имайте по отговорно поведение.

        Съгласен съм, съгласен съм, съгласен съм.
        Нито отричам вируса, нито че е по-тежък от грипа, нито че от него се умира.
        Факт е, че всички мои познати, близки, колеги и приятели го изкараха леко или безсимптомно с минимални изключения.
        Факт е, че не всички хора имат този късмет и вируса е коварен и не сме знае кой и как.

        Факт е и обаче, че при нормално състояние на глобалната геополитика и социален инженеринг щеше да има известни мерки, частица от сегашните "Не излизай!", "Не работи!", "Не се срещай с хора!" и култовото "Не говори!".

        Факт е, че локдауните водят до нови локдауни.

        Факт е, че Швеция има 7.14% надсмъртност за 2020. Чехия - 14.44%. САЩ - 17.94%. Испания- 18.62%.
        Тъпата Швеция, дето нищо не затвори, нали...

        Факт е, че с панделка и целофан ни сервираха нов начин на живот.
        Няма не искам, няма недей - живота ти ще бъде опазен от страшния вирус, колкото и да ти е скъп живота...
        ​​​
        ​​

        Коментар


        • заглавието на темата трябва да се промени на "кога очаквате пандемията да отмине"
          Last edited by bdk; 27.01.2021, 14:46.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Eдно е да слушаш по телевизора че днеска борбата с вируса загубили 50 човека друго е съседа ти на 42 да почине а жена му да бере душа в болницата и лекарите да ти казват молете си...друго е близък човек да умре на 35 и да остави жена на 30 с две малки деца да видиш как живота на три семейства се обърква.Друго е колега на 40 здрав прав човек спортист никога не боледувал да умре и да остави бременната си жена за която се е оженил преди няколко месеца...Друго е когато много народ измре...Уверявам те когато те засегне лично нещата са други.Най малкото се сепваш и почваш да си задаваш въпроси.Съгласен съм че някои от мерките са прекалени съгласен съм че не трябва да се всява паника но все пак всеки от нас нека се замисли за поведението си.Хора замислете се когато се сблъскате с болката и мъката на близки за вас хора уверявам ви ще се стъписате най малко.Съседа ми не вярваше че има вирус и не отиде на лекар щото да му минело интервюто за работа...после стана късно.Майка му и баща му ходят като сенки дори не знам какво да им кажа.Детенцето му още не знае пита къде са мама и тати и защо са отишли на почивка без мен.Баба му се чуди какво да му каже....Не се стряскайте от написаното а се пазете пазете и живота и здравето на близките си.Просто имайте по отговорно поведение.
            Не отричам наличието на вируса, нито го омаловажавам. Аз самият го изкарах, жена ми и сестра ми също. Двама мои колеги на 40 и 47 години бяха в критично състояние, но слава Богу се оправиха. Отделно доста хора, които познавам също минаха през това. Преди годни имах своя момент на отрезвяване и добре ми беше напомнено, че съм смъртен, та в тази връзка те уверявам, не подценявам ситуацията ни най малко. Преди години когато се появи свинският грип също го изкарах и ще го помня цял живот.... беше адско. Тогава бях на 34, спортуващ, стараещ се да водя здравословен начин на живот, поне според моите схващания. В този период смъртността не е била също никак ниска в БГ, както и в световен мащаб, просто тогава машината не сработи. Смятам, че имам отговорно поведение според моите схващания за такова, но стоянето "под ключ" и всякакви подобни мерки само удължават "новото" времето. И да, съгласен съм с теб за паниката и това непрестанно бълване на данни за умрели, заболели и прочее. За жалост съвременния човек така се манипулира - " Казаха по телевизията" и никой не се замисля, не търси информация извън масмедиите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              А да си чувал какво е пренос на зараза по въздушно-капков път? Най-големият бич на всички времена е повярвалото си невежество.

              Я да ти видим регистрацията. На бас, че е от вчера.
              Какво значение откога ми е регистрацията с факта, че борим респираторен вирус със забрана да говориш? (Буквално!)

              Или и вие сте от убедените, че на 1 март 2020 сите световни политици изведнъж са се сепнали и са се загрижили за живота и здравето на народонаселението?

              Как да е, не можеш да забраниш на никой да му съсипят живота, защитавайки живота му от някакъв страшен външен агресор - я евреите, я САЩ, я вирус.

              Впрочем досега в човешката история "Съсипваме ви за ваше добро" никога не е бил лозунг на толкова глобално ниво. Живеем в интересни времена, и то наистина заради китайско проклятие.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение

                Само ме е страх, но не от "новия" щам, а от продължаващото безумие прикрито зад лицемерните думи, че ни спасяват. Овце сме, ама чак такива овце не очаквах, особено западняците. Как добре ни обучават на "ново" поведение под команда - крий се, пазарувай, плащай, излизай.......... Жалко за децата
                Eдно е да слушаш по телевизора че днеска борбата с вируса загубили 50 човека друго е съседа ти на 42 да почине а жена му да бере душа в болницата и лекарите да ти казват молете си...друго е близък човек да умре на 35 и да остави жена на 30 с две малки деца да видиш как живота на три семейства се обърква.Друго е колега на 40 здрав прав човек спортист никога не боледувал да умре и да остави бременната си жена за която се е оженил преди няколко месеца...Друго е когато много народ измре...Уверявам те когато те засегне лично нещата са други.Най малкото се сепваш и почваш да си задаваш въпроси.Съгласен съм че някои от мерките са прекалени съгласен съм че не трябва да се всява паника но все пак всеки от нас нека се замисли за поведението си.Хора замислете се когато се сблъскате с болката и мъката на близки за вас хора уверявам ви ще се стъписате най малко.Съседа ми не вярваше че има вирус и не отиде на лекар щото да му минело интервюто за работа...после стана късно.Майка му и баща му ходят като сенки дори не знам какво да им кажа.Детенцето му още не знае пита къде са мама и тати и защо са отишли на почивка без мен.Баба му се чуди какво да му каже....Не се стряскайте от написаното а се пазете пазете и живота и здравето на близките си.Просто имайте по отговорно поведение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
                  Вчера Френската академия по медицина е препоръчала да не се разговаря по улицата, цитирана от в. Стандарт.

                  Разбира се, противоепидемиолигична мярка в името на общественото здраве и живота на хората.

                  Очаквайте: Германия въвежда задължително носене на зелени чорапи всяка втора сряда на месеца в опит да спре страшния английски щам.


                  ​​​​​​Хем ме е яд, хем ме е страх, хем ми е смешно.
                  А да си чувал какво е пренос на зараза по въздушно-капков път? Най-големият бич на всички времена е повярвалото си невежество.

                  Я да ти видим регистрацията. На бас, че е от вчера.

                  Коментар


                  • Мда, безумните мерки лекичко се прокарват, за да останат.
                    Затова в Холандия палят и рушат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
                      Вчера Френската академия по медицина е препоръчала да не се разговаря по улицата, цитирана от в. Стандарт.

                      Разбира се, противоепидемиолигична мярка в името на общественото здраве и живота на хората.

                      Очаквайте: Германия въвежда задължително носене на зелени чорапи всяка втора сряда на месеца в опит да спре страшния английски щам.


                      ​​​​​​Хем ме е яд, хем ме е страх, хем ми е смешно.


                      Само ме е страх, но не от "новия" щам, а от продължаващото безумие прикрито зад лицемерните думи, че ни спасяват. Овце сме, ама чак такива овце не очаквах, особено западняците. Как добре ни обучават на "ново" поведение под команда - крий се, пазарувай, плащай, излизай.......... Жалко за децата

                      Коментар


                      • Вчера Френската академия по медицина е препоръчала да не се разговаря по улицата, цитирана от в. Стандарт.

                        Разбира се, противоепидемиолигична мярка в името на общественото здраве и живота на хората.

                        Очаквайте: Германия въвежда задължително носене на зелени чорапи всяка втора сряда на месеца в опит да спре страшния английски щам.


                        ​​​​​​Хем ме е яд, хем ме е страх, хем ми е смешно.



                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          И аз се надявах Ковида да ги гътне ,ама на виждаш ли толкова е и вирус.Чумата навремето май най добре си е вършила работата.И ти знаеш за телковото решение,нали ?Заплата плюс 2 ТЕЛК,а,и форумен герой!С парите на нас,всички българи!
                          Абе ти съвсем изперка сам си говориш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Ха ха ха българите нямаме нито вечерен час нито ушни марки.Рейтинга на БХ е нисък, затова е лабаво.
                            Магазините пълни за какво да протестираме.Затова от сит и ояден промяна няма да дойде.Трябва естествена смяна на поколенията.
                            Нагушили сме щото имаме акъл.Съмнявам се. По-скоро сте крали малко или много, не сте плащали данъци, нямаше контрол през тези 30 год.
                            И ти можеше да се нагушиш ма вдигаше революции и не слушаше като ти говорехме.Ами логиката му се бунтува, че нещата в БГ не са наред, затова ще да е.
                            Тая държавна работа сме я лапнали когато никой не искаше да я работи.Глупости, с наши и ваши се взима 99% работа в БГ, тия хуморески на някой първокласник ги разправяй.
                            И ти няма да напуснеш София.Защо ? Ако столицата не може да предложи нормално съществуване и работа, я пиши бягала държавата.
                            Ето в Крумовград ли беше оня ден чета средна заплата в обшината 2500 кинта стягай куфарите и в рудника.Това са надути заплати за свои хора, няма да го вземат, ама иначе общината изнемогва май.
                            Имотите са евтини въздуха чист ама ти не отиваш после ревеш че се нагушили с имоти.
                            И след като си заминем промяна за такива като теб няма да има.
                            Промяната става с разум и труд е не с революции.На Балканите не става така, трябва революция.
                            По вероятното е капитализмът да погуби мързеливите и негодните
                            Last edited by hazard; 26.01.2021, 23:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Ха ха ха българите нямаме нито вечерен час нито ушни марки.Магазините пълни за какво да протестираме.Нагушили сме щото имаме акъл.И ти можеше да се нагушиш ма вдигаше революции и не слушаше като ти говорехме.Тая държавна работа сме я лапнали когато никой не искаше да я работи.И ти няма да напуснеш София.Ето в Крумовград ли беше оня ден чета средна заплата в обшината 2500 кинта стягай куфарите и в рудника.Имотите са евтини въздуха чист ама ти не отиваш после ревеш че се нагушили с имоти.И след като си заминем промяна за такива като теб няма да има.Промяната става с разум и труд е не с революции.По вероятното е капитализмът да погуби мързеливите и негодните
                              За какво са ти ушни марки бре ,хората са ти направили ваксина и то в 2 дози.След втората доза ,ушната марка ще ти се стори като кламерче.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                                Няма лошо, малко стачки и недоволство, ама така караш правителството да отстъпва.
                                Тука, хиляда човека не можеш събра да протестират, затова го лашкат отзаде.
                                Нагушили сте се навремето със евтини НИ, лапнали държавна работа, Телк и снишено си седите.
                                Гласувате за статуквото, гледате БТВ - тъжна история сте, докато не си заминете промяна няма да има тъдява.
                                И аз се надявах Ковида да ги гътне ,ама на виждаш ли толкова е и вирус.Чумата навремето май най добре си е вършила работата.И ти знаеш за телковото решение,нали ?Заплата плюс 2 ТЕЛК,а,и форумен герой!С парите на нас,всички българи!

                                Коментар

                                Working...
                                X