IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение

    И кое например ? Само не казвай , че кръчми и фитнеси не трябва да отварят . Никой насила не те кара да ходиш , има хора дето ни кефят тия неща обаче .
    според мен най-заразното място са фитнесите.
    особено зимния сезон яко се бачка на климатици и не се вкарва много въздух, че сметката за ток отива в космоса
    ходиш потен пипаш дръжки, лостове и тн после се бършеш с хавлия, пипаш лице и тн естествени реакции
    всичко живо диша тежко и дълбоко и няма как с маска или ако има е проформа

    и някой да ми обясни , че това е по-малко заразно от един клуб примерно.

    един позитивен без проявени симптоми да иде във фитнеса и да направи една 'потна' кръгова тренировка и след него 10 уреда ще 'светят' поне няколко часа, защото никой не може да ме убеди, че след всяка серия ще тича някой да ги бърше уредите със спирт или дезифектант.

    ама пусто да ги отварят, че спорта бил важен.
    март месец миналата година с 20 заразени са ни връщали полицаи 2 пъти от княжевската пътека с децата.... сега с поне 50К позитивни (неоткрити) ще ми пускат фитнесите....wtf
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Не съм се уплашил.Знам че не съм безсмъртен и винаги съм го твърдял.И в началото и сега ако някой тръгне да всява паника пак ще пиша както в началото.Моето мнение винаги е било че трябва да имаме едно наум и че зад този вирус стои разум.Винаги ще съм против хора които искат да налагат безумни мерки на другите и винаги ще бъда за отговорно поведение на всеки човек.Никакви крайности и безумия и в двете посоки.Има повишена смъртност факт ие трябва да се замислим.Умряха млади хора за чиято смърт не мога да виня здравеопазването.Винаги ще съм против безотговорното поведеие.Ваксина може би няма да сложа на тоя етап.И накрая капепетата са безумна мярка и винаги ще съм против нея.
      Какъв разум бре ?Зад вируса има топ режисьори.Глобални,с многи пари.Ти си безсмъртен,щото вирусите умират е радиацията.Само като те доближат и това от АЕЦА ги трепе на място.Всичките мутации са безсилни пред това дето го излъчваш след работна смяна.
      Знаеш ли какво е станало след 30,те Голямата Депресия ?Нали знаеш история.Припомни си я.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        Я вижте кои вземат корона субсидии “Къщи за тъщи” с коронасубсидии: големци от ГЕРБ, ДПС и дори Александър Манолев

        Фирмата “Агротрейд” – Ана Димитрова, на която се води скандалната къща за гости на бившия зам.-министър Александър Манолев е получила 1800 лв. европейски пари от Държавен фонд земеделие за справяне с ковид-кризата. Общо 171 фирми с къщи за гости са получили такива субсидии, като сред тях са 15 фирми свързани с политически лица, предимно от ГЕРБ и ДПС, както и чиновници от ДФЗ.
        ДФЗ е мечтаната работа на всеки .Там мини да видиш автопарка отзад.Лас Вегас пасти да яде.

        Коментар


        • Я вижте кои вземат корона субсидии “Къщи за тъщи” с коронасубсидии: големци от ГЕРБ, ДПС и дори Александър Манолев

          Фирмата “Агротрейд” – Ана Димитрова, на която се води скандалната къща за гости на бившия зам.-министър Александър Манолев е получила 1800 лв. европейски пари от Държавен фонд земеделие за справяне с ковид-кризата. Общо 171 фирми с къщи за гости са получили такива субсидии, като сред тях са 15 фирми свързани с политически лица, предимно от ГЕРБ и ДПС, както и чиновници от ДФЗ.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
            Факт е, че Швеция има 7.14% надсмъртност за 2020. Чехия - 14.44%. САЩ - 17.94%. Испания- 18.62%.
            Тъпата Швеция, дето нищо не затвори, нали...
            ​​​
            ​​
            Колко надсмъртност имат съседите на Швеция, щото правилното сравнение е с тях - Финландия, Дания, Норвегия. Стигат ли до 2% надсмъртност?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              прави ми впечатление, че доста по-малко болни се рапортуват, а уж тестове се правят.
              медиите (послушни) и те намалиха отразяването.
              дали пък не минаха в режим покриване, че да може да 'отворят' държавата победоносно предизборно и да кажат, че боеко е спасил нацията.
              Не само заразените. Намаляват и другите показатели - хоспитализирани, в интензивното, никой не пише сърцераздирателни постове във фейса, че няма места в болниците. Намалява и общата смъртност според НСИ.

              Не знам дали е заради мерките или заради това че повечето хора са го прекарали или заради това че "вироглавите" са го прекарали вече, а тея дето се пазят вируса още не е стигнал до тях. Някаква комбинация от всичките е явно, но кой фактор с какви тегла участва не е ясно.

              Дано се разминем от третата вълна, ама надали.

              Въпреки че при испанския грип ни удря леко първата и най-силно втората, после при трета и четвърта почти не сме засегнати.

              Коментар


              • Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение

                  Извинявай, но какво се пречупи у теб? В началото пишеше по коренно различен начин за цялата ситуация. Уплаши ли се? Какво? Потърси ли отговорите някъде другаде или първосигнално се уплаши, като починаха твоите близки и съседи? Или се бъркам с друг човек? Разкажи!
                  Не съм се уплашил.Знам че не съм безсмъртен и винаги съм го твърдял.И в началото и сега ако някой тръгне да всява паника пак ще пиша както в началото.Моето мнение винаги е било че трябва да имаме едно наум и че зад този вирус стои разум.Винаги ще съм против хора които искат да налагат безумни мерки на другите и винаги ще бъда за отговорно поведение на всеки човек.Никакви крайности и безумия и в двете посоки.Има повишена смъртност факт ие трябва да се замислим.Умряха млади хора за чиято смърт не мога да виня здравеопазването.Винаги ще съм против безотговорното поведеие.Ваксина може би няма да сложа на тоя етап.И накрая капепетата са безумна мярка и винаги ще съм против нея.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                    Мангъров e бeceн oт пpeинaчaвaнeтo нa фaĸтитe и злoyпoтpeбитe c нoвия щaм нa виpyca. Cпopeд нeгo тoвa нe e нищo дpyгo, ocвeн цeлeнacoчeн oпит дa ce пpoдължи c бeзyмнитe мepĸи и дa ce oпpaвдaят дeйcтвиятa нa пpaвитeлcтвoтo
                    „Bижтe caмo нaй-нoвoтo 20 – днec oбявиxa, чe вeчe нe вcичĸи мacĸи били eфeĸтивни cpeщy виpyca, a caмo тeзи cъc зaщитa FFР2. Kaĸ cтaнa тaĸa и тo извeднъж?!

                    Зaщo бяxa xвъpлeни тoлĸoвa милиoни зa пopъчĸи нa дoceгaшнитe мacĸи, cлeд ĸaтo нe ca eфeĸтивни?! A ceгa тpябвaлo xopaтa дa cи ĸyпyвaт дpyги, чиятo цeнa e мeждy 3 и 6 лeвa – зa eднoĸpaтнo пoлзвaнe. Toвa e бeзyмиe!

                    И аз съм бесен
                    Сега най големия цирк ще бъде с ваксините .
                    Мадрид спира с ваксините защото няма ваксини .
                    Не могат да закрият театъра не върви нито да кажат хоп вируса го няма ,защото нямат ваксини,или че изведнъж е изчезнал ,защото ще ги разкричт веднага ,нито върви да продължават да държат хората затворени .
                    Трябва да измислят някаакъв сценарий ,но каквото и да измислят вече и децата разбраха че всичко е скалъпено с бели конци .

                    Коментар


                    • Мангъров e бeceн oт пpeинaчaвaнeтo нa фaĸтитe и злoyпoтpeбитe c нoвия щaм нa виpyca. Cпopeд нeгo тoвa нe e нищo дpyгo, ocвeн цeлeнacoчeн oпит дa ce пpoдължи c бeзyмнитe мepĸи и дa ce oпpaвдaят дeйcтвиятa нa пpaвитeлcтвoтo
                      „Bижтe caмo нaй-нoвoтo 20 – днec oбявиxa, чe вeчe нe вcичĸи мacĸи били eфeĸтивни cpeщy виpyca, a caмo тeзи cъc зaщитa FFР2. Kaĸ cтaнa тaĸa и тo извeднъж?!

                      Зaщo бяxa xвъpлeни тoлĸoвa милиoни зa пopъчĸи нa дoceгaшнитe мacĸи, cлeд ĸaтo нe ca eфeĸтивни?! A ceгa тpябвaлo xopaтa дa cи ĸyпyвaт дpyги, чиятo цeнa e мeждy 3 и 6 лeвa – зa eднoĸpaтнo пoлзвaнe. Toвa e бeзyмиe!

                      И аз съм бесен
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Не съм казвал подобно нещо.Аз не мисля да ходя по кръчми и фитнеси и съм съгалсен че никой никого не кара насила.Големият въпрос е какво правят колегите с които ходиш на работа.Моите не ходят по фитнеси кръчми и нам кво си отговорни и почтени хора са.Разбрали сме че дори и при най малък симптом се уведомява ръководството и се вземат мерки като крайна е отпуск или болничен според зависи.Най куриозното е че шефа лежа в болница правиха му три теста и трите отрицателни а ми разказа че за него това си е ковид и че доста тежко го е изкаеал...Досега всички колеги са супер.Но ако някой е безотговорен може да ви натръшка всичките и да имате големи неприятности.От друга страна не можеш да спреш хората да работят и да гладуват,Всички трябва да се държат отговорно.Едните искат разпускане за да може по изборите да има бум както беше през ноември другите искат затварянето да продължи.Изобщо там където има политика става мамата...
                        Извинявай, но какво се пречупи у теб? В началото пишеше по коренно различен начин за цялата ситуация. Уплаши ли се? Какво? Потърси ли отговорите някъде другаде или първосигнално се уплаши, като починаха твоите близки и съседи? Или се бъркам с друг човек? Разкажи!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение

                          И кое например ? Само не казвай , че кръчми и фитнеси не трябва да отварят . Никой насила не те кара да ходиш , има хора дето ни кефят тия неща обаче .
                          Не съм казвал подобно нещо.Аз не мисля да ходя по кръчми и фитнеси и съм съгалсен че никой никого не кара насила.Големият въпрос е какво правят колегите с които ходиш на работа.Моите не ходят по фитнеси кръчми и нам кво си отговорни и почтени хора са.Разбрали сме че дори и при най малък симптом се уведомява ръководството и се вземат мерки като крайна е отпуск или болничен според зависи.Най куриозното е че шефа лежа в болница правиха му три теста и трите отрицателни а ми разказа че за него това си е ковид и че доста тежко го е изкаеал...Досега всички колеги са супер.Но ако някой е безотговорен може да ви натръшка всичките и да имате големи неприятности.От друга страна не можеш да спреш хората да работят и да гладуват,Всички трябва да се държат отговорно.Едните искат разпускане за да може по изборите да има бум както беше през ноември другите искат затварянето да продължи.Изобщо там където има политика става мамата...
                          Last edited by national power; 27.01.2021, 16:28.

                          Коментар


                          • https://www.dnes.bg/obrazovanie/2021...enicite.477989 Поредното откритие на учените !?!?!??! Децата от Октомври 2020 са онлайн

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Радвам се че си здравомислещ и отговорен.Не мога да преценявам живота на другите хора нито пък да им давам съвети как да живеят.Не мога да отрека обаче че тоя вирус донесе и много положителни неща .Някои трябва да останат и след него.
                              И кое например ? Само не казвай , че кръчми и фитнеси не трябва да отварят . Никой насила не те кара да ходиш , има хора дето ни кефят тия неща обаче .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение


                                Съгласен съм, съгласен съм, съгласен съм.
                                Нито отричам вируса, нито че е по-тежък от грипа, нито че от него се умира.
                                Факт е, че всички мои познати, близки, колеги и приятели го изкараха леко или безсимптомно с минимални изключения.
                                Факт е, че не всички хора имат този късмет и вируса е коварен и не сме знае кой и как.

                                Факт е и обаче, че при нормално състояние на глобалната геополитика и социален инженеринг щеше да има известни мерки, частица от сегашните "Не излизай!", "Не работи!", "Не се срещай с хора!" и култовото "Не говори!".

                                Факт е, че локдауните водят до нови локдауни.

                                Факт е, че Швеция има 7.14% надсмъртност за 2020. Чехия - 14.44%. САЩ - 17.94%. Испания- 18.62%.
                                Тъпата Швеция, дето нищо не затвори, нали...

                                Факт е, че с панделка и целофан ни сервираха нов начин на живот.
                                Няма не искам, няма недей - живота ти ще бъде опазен от страшния вирус, колкото и да ти е скъп живота...
                                ​​​
                                ​​
                                Радвам се че си здравомислещ и отговорен.Не мога да преценявам живота на другите хора нито пък да им давам съвети как да живеят.Не мога да отрека обаче че тоя вирус донесе и много положителни неща .Някои трябва да останат и след него.

                                Коментар

                                Working...
                                X