IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение

    И какво предлагаш, всички под ключ. Смяташ ли, че това е начина?? Едва ли има трезвомислещ, който да мисли че абсурдните мерки, особено в Европа помагат. Като новите мерки в Словакия - без PCR тест да не напускаш дома си
    Не знам защо мерките в Западна Европа не помагат. Факт е че у нас помогнаха като бяха взети преди 3 месеца.

    Наистина някои от мерките са абсурдни, но според мен се стига до това, че има хора, които не вярват на вируса, мислят, че маските са да мълчим, и не спазват дори и минимални предпазни мерки. Съответно правителствата налагат безумни мерки с цел да се ограничи движението на хора. Или от тъпотията на 10-20% или там колкото са - страдаме всички.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

      Логично, нелогично, той вируса затова се разпространява.

      При симптомните 2 дена преди да се появят симптоми те вече отделят вируси.

      Също така някои хора го карат изключително леко с много леки симптоми подобни на настинка, за които никой нито ходи на доктор, нито си седи у тях.
      Именно. Изключително коварен вирус, затова са и тези "нелогични" мерки. И през цялото време ходим на ръба на бръснача, много лесно само за месец пълно отваряне може да стане такъв апокалипсис пред болниците, във всеки род като почнат да умират членове поради липса на достъп до лечение, да видим кое правителство ще изкара повече от седмица.
      Без масова ваксинация няма отърване.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982
        Ти си безсмъртен,щото вирусите умират е радиацията.Само като те доближат и това от АЕЦА ги трепе на място.Всичките мутации са безсилни пред това дето го излъчваш след работна смяна.

        Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Ха ха не знаех че съм безсмъртен
        Ха-ха, Пешето е ядрен бог. Сега като се разпространи тази информация за лечебните свойства на радиацията и половин България ще се премести у Козлодуй или ще се бута около малкия реактор в жк "Младост", София. Споделяйте спасителната новина. Блокадата да пада, всички барове и ресторани да се снабдят с ядрен отпадък. Така ще решим и тоз въпрос.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Логично, нелогично, той вируса затова се разпространява.

          При симптомните 2 дена преди да се появят симптоми те вече отделят вируси.

          Също така някои хора го карат изключително леко с много леки симптоми подобни на настинка, за които никой нито ходи на доктор, нито си седи у тях.
          И какво предлагаш, всички под ключ. Смяташ ли, че това е начина?? Едва ли има трезвомислещ, който да мисли че абсурдните мерки, особено в Европа помагат. Като новите мерки в Словакия - без PCR тест да не напускаш дома си

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            Как да ни се струва, гений? Нелогично, предполагам е внушението което се опитваш да ни втълпиш. Айде още един професор по вирусология.
            Логично, нелогично, той вируса затова се разпространява.

            При симптомните 2 дена преди да се появят симптоми те вече отделят вируси.

            Също така някои хора го карат изключително леко с много леки симптоми подобни на настинка, за които никой нито ходи на доктор, нито си седи у тях.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Какъв разум бре ?Зад вируса има топ режисьори.Глобални,с многи пари.Ти си безсмъртен,щото вирусите умират е радиацията.Само като те доближат и това от АЕЦА ги трепе на място.Всичките мутации са безсилни пред това дето го излъчваш след работна смяна.
              Знаеш ли какво е станало след 30,те Голямата Депресия ?Нали знаеш история.Припомни си я.
              Ха ха не знаех че съм безсмъртен

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение
                https://www.dnes.bg/eu/2021/01/28/sl...ot-doma.478046 И тук голямо спасяване пада ......... и овцете блеят
                Home Secretary Priti Patel warns people trying to leave UK will be turned back at airports.

                Айде да видим, психозата докъде ще стигне.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                  Как да ни се струва, гений? Нелогично, предполагам е внушението което се опитваш да ни втълпиш. Айде още един професор по вирусология.
                  На Неончо му се чудя толкоз време се дъвче поне елементарни неща не научи.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • https://www.dnes.bg/eu/2021/01/28/sl...ot-doma.478046 И тук голямо спасяване пада ......... и овцете блеят

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение
                      "Всички анализи показват, че учениците са основният разпространител на вируса - т.нар. суперразпространители, т.е. един много малък брой хора, които заразяват голям брой други. Това е защото са безсимптомни и отделят много вируси.".

                      Това каза пред БНР д-р Аспарух Илиев, ръководител на лаборатория в Берн, който живее в Германия, експерт по безопасност на ваксините. Според него отварянето на училищата в България ще е грешка. Д-р Илиев подчерта, че не изказва мнение, а цитира факти от научни изследвания и анализи:

                      https://www.standartnews.com/balgari...te-450555.html

                      Безсимптомен отделя много вируси!Как ви се струва ?
                      Как да ни се струва, гений? Нелогично, предполагам е внушението което се опитваш да ни втълпиш. Айде още един професор по вирусология.

                      Коментар


                      • "Всички анализи показват, че учениците са основният разпространител на вируса - т.нар. суперразпространители, т.е. един много малък брой хора, които заразяват голям брой други. Това е защото са безсимптомни и отделят много вируси.".

                        Това каза пред БНР д-р Аспарух Илиев, ръководител на лаборатория в Берн, който живее в Германия, експерт по безопасност на ваксините. Според него отварянето на училищата в България ще е грешка. Д-р Илиев подчерта, че не изказва мнение, а цитира факти от научни изследвания и анализи:

                        https://www.standartnews.com/balgari...te-450555.html

                        Безсимптомен отделя много вируси!Как ви се струва ?
                        Last edited by neon7; 28.01.2021, 00:27.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                          Училищата са местата на суперразпространение:
                          https://www.dnes.bg/obrazovanie/2021...enicite.477989
                          Не се заигравайте само с децата.
                          Тук ще настъпите мотиката вече.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            според мен най-заразното място са фитнесите.
                            особено зимния сезон яко се бачка на климатици и не се вкарва много въздух, че сметката за ток отива в космоса
                            ходиш потен пипаш дръжки, лостове и тн после се бършеш с хавлия, пипаш лице и тн естествени реакции
                            всичко живо диша тежко и дълбоко и няма как с маска или ако има е проформа

                            и някой да ми обясни , че това е по-малко заразно от един клуб примерно.

                            един позитивен без проявени симптоми да иде във фитнеса и да направи една 'потна' кръгова тренировка и след него 10 уреда ще 'светят' поне няколко часа, защото никой не може да ме убеди, че след всяка серия ще тича някой да ги бърше уредите със спирт или дезифектант.

                            ама пусто да ги отварят, че спорта бил важен.
                            март месец миналата година с 20 заразени са ни връщали полицаи 2 пъти от княжевската пътека с децата.... сега с поне 50К позитивни (неоткрити) ще ми пускат фитнесите....wtf
                            Училищата са местата на суперразпространение:
                            https://www.dnes.bg/obrazovanie/2021...enicite.477989

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              според мен най-заразното място са фитнесите.
                              особено зимния сезон яко се бачка на климатици и не се вкарва много въздух, че сметката за ток отива в космоса
                              ходиш потен пипаш дръжки, лостове и тн после се бършеш с хавлия, пипаш лице и тн естествени реакции
                              всичко живо диша тежко и дълбоко и няма как с маска или ако има е проформа

                              и някой да ми обясни , че това е по-малко заразно от един клуб примерно.

                              един позитивен без проявени симптоми да иде във фитнеса и да направи една 'потна' кръгова тренировка и след него 10 уреда ще 'светят' поне няколко часа, защото никой не може да ме убеди, че след всяка серия ще тича някой да ги бърше уредите със спирт или дезифектант.

                              ама пусто да ги отварят, че спорта бил важен.
                              март месец миналата година с 20 заразени са ни връщали полицаи 2 пъти от княжевската пътека с децата.... сега с поне 50К позитивни (неоткрити) ще ми пускат фитнесите....wtf
                              Всичко да отваря.Икономиката е на първо място.Който е здрав да работи.Който не да се лекува.Вируса е едно недоносче.Това не вирус,а лека настинка.Изкарах го,не е приятно,но нищо повече от грип,който също може да убие човек.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Eдно е да слушаш по телевизора че днеска борбата с вируса загубили 50 човека друго е съседа ти на 42 да почине а жена му да бере душа в болницата и лекарите да ти казват молете си...друго е близък човек да умре на 35 и да остави жена на 30 с две малки деца да видиш как живота на три семейства се обърква.Друго е колега на 40 здрав прав човек спортист никога не боледувал да умре и да остави бременната си жена за която се е оженил преди няколко месеца...Друго е когато много народ измре...Уверявам те когато те засегне лично нещата са други.Най малкото се сепваш и почваш да си задаваш въпроси.Съгласен съм че някои от мерките са прекалени съгласен съм че не трябва да се всява паника но все пак всеки от нас нека се замисли за поведението си.Хора замислете се когато се сблъскате с болката и мъката на близки за вас хора уверявам ви ще се стъписате най малко.Съседа ми не вярваше че има вирус и не отиде на лекар щото да му минело интервюто за работа...после стана късно.Майка му и баща му ходят като сенки дори не знам какво да им кажа.Детенцето му още не знае пита къде са мама и тати и защо са отишли на почивка без мен.Баба му се чуди какво да му каже....Не се стряскайте от написаното а се пазете пазете и живота и здравето на близките си.Просто имайте по отговорно поведение.
                                Братле, здраво си се стресирал.

                                Коментар

                                Working...
                                X