IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Oф, Гросче, ма ти си непоправим, честно! Значи, цъкаш си тук на уърлдометъра - https://www.worldometers.info/coronavirus/, после отиваш на континента Африка и виждаш, че имат 100 К умрели (явно и джурналястите в нг он еър са спали някъде, като са преписвали), от които половината в Южна Африка (това е държава, а не територията на половината Африка ) После отиваш на Европа - дава ти 800К умрели. След това отиваш на население нейде из гуугъл дебрите и си правиш статисика, хайде, аз ще я направя вместо теб:

    Европа - 800 милки население/800К умрели, или 1/1000 умрели
    Африка - 1300 милки население/100К умрели или 1/13 000 умрели

    И кво, ми той тоя грип яко избива европейците (Южна Африка е с най-голямото европейско население в цяла Африка - там бури, мури, чел си), а не засяга афроафриканците. Що ли? Пр грипче, сър!
    Казах ви че има естествена относителна невъзприемчивост и обратно.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Ми нищо, продължаваме напреТ - я, да попитам - тоя вирус що не вирее в Африка? И къде е тазгодишният грип?
      Къв грип при тез световни мерки бре пич
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение


        Европа - 800 милки население/800К умрели, или 1/1000 умрели
        Африка - 1300 милки население/100К умрели или 1/13 000 умрели

        И кво, ми той тоя грип яко избива европейците (Южна Африка е с най-голямото европейско население в цяла Африка - там бури, мури, чел си), а не засяга афроафриканците. Що ли? Пр грипче, сър!

        Mного е просто. Болшинството африкански страни изобщо не тестват и никой не води статистика колко са измрелите. Особено пък за тези дето изобщо не са помирисвали болница.

        ЮАР прекара една от най-свирепите карантини изобщо някъде. Че май и досега там не продават алкохол. А за белите е пълна мистерия какво имаш предвид - те без друго са има няма 4 милиона...какво очакваш да променят в статистиката? Да не говорим че болшинството живеят в къщи и никога не са ползвали градски транспорт.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          Щот в-к "Марица" и в-к "Тиквено семе" са най - миродавните информационни агенции по света и у нас....

          Коментар


          • Аз пък да напомня, че Индия спря Ковид-а преди около месец.
            Държава с два милиона бездомни, река за къпане и понятия "мръсна ръка" и "чиста ръка".

            Яко дезинфекция и социална дистанция пада, Индия е световноизвестна с липсата на физически контакт между хората и живеенето в обширни и отдалечени едно от друго ранчота.

            Второ, понеже видях по-рано тролски статистики за "3% смъртност" ... да, от официално доказаните тестове. Които са около 10% от реално изкаралите го.
            Истинската смъртност от Ковид според различни източници се движи между 0.08 и 0.5%.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

              В линка си го пише много ясно 56 000 умрели само в неделя.Единствената държава в която няма Ковид е Нова Зеландия а ние се чудехме защо
              най-големите богаташи си купуват там имения и строят подземни бункери.
              Oф, Гросче, ма ти си непоправим, честно! Значи, цъкаш си тук на уърлдометъра - https://www.worldometers.info/coronavirus/, после отиваш на континента Африка и виждаш, че имат 100 К умрели (явно и джурналястите в нг он еър са спали някъде, като са преписвали), от които половината в Южна Африка (това е държава, а не територията на половината Африка ) После отиваш на Европа - дава ти 800К умрели. След това отиваш на население нейде из гуугъл дебрите и си правиш статисика, хайде, аз ще я направя вместо теб:

              Европа - 800 милки население/800К умрели, или 1/1000 умрели
              Африка - 1300 милки население/100К умрели или 1/13 000 умрели

              И кво, ми той тоя грип яко избива европейците (Южна Африка е с най-голямото европейско население в цяла Африка - там бури, мури, чел си), а не засяга афроафриканците. Що ли? Пр грипче, сър!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Бате, ти си готов за министър председател - някога БХ се беше изцепил, че само за ден в Англия са умрели 20 000 човека на ден, пък то се оказа, че било от началото на пандемията толкова Та и ти така - 56 000 умрели в цялата Африка, дето е над 1 милиард човека!!! И дето болниците им са на ултра примитивно ниво - ми то само у нас има 10 000 умрели С ковид при има-няма 7 милки население. Или в Африка ги удря 30 пъти по-слаба от нас - бах тоя избирателен грип
                В линка си го пише много ясно 56 000 умрели само в неделя.Единствената държава в която няма Ковид е Нова Зеландия а ние се чудехме защо
                най-големите богаташи си купуват там имения и строят подземни бункери.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  Вирее как да не вирее,само в неделя жертвите му са 56 000.https://www.bgonair.bg/a/4-world/211...i-23-mln-dushi
                  Бате, ти си готов за министър председател - някога БХ се беше изцепил, че само за ден в Англия са умрели 20 000 човека на ден, пък то се оказа, че било от началото на пандемията толкова Та и ти така - 56 000 умрели в цялата Африка, дето е над 1 милиард човека!!! И дето болниците им са на ултра примитивно ниво - ми то само у нас има 10 000 умрели С ковид при има-няма 7 милки население. Или в Африка ги удря 30 пъти по-слаба от нас - бах тоя избирателен грип
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Ми нищо, продължаваме напреТ - я, да попитам - тоя вирус що не вирее в Африка? И къде е тазгодишният грип?
                    Вирее как да не вирее,само в неделя жертвите му са 56 000.https://www.bgonair.bg/a/4-world/211...i-23-mln-dushi

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      Не съм страхлив ,но се замислих какво ли ще се случи ако пак запеем старата песен 5000 заразени и160 починали?
                      Ми нищо, продължаваме напреТ - я, да попитам - тоя вирус що не вирее в Африка? И къде е тазгодишният грип?
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение


                        Ако Природата беше безгрешна, ние с теб едва ли щяхме да си пием питието у Кръчмата. Еволюцията в голяма степен се дължи на грешки при презаписване на наследствената информация.
                        Наздраве, хаджи!
                        Ем, ти по-добре ги знаеш нещата с мутацията и пермутацията, така че ще замълча като по-неинформиран. Играта на Господ, дето се мъчим да я играем особено силно в последните 100-на години, накрая такъв ще ни хо нахендри, че чак се плаша да си го помисля. И това, при положение че не съм особено вярващ.
                        Наздраве, тнм!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          ъхъ, Гросче, бате, толкова време пишеш тук и все си на страхлива позиция. А уж интелигентен човек, ма точно както със залитанията по Спароток и псевдонауката на тема История, така и тук не можеш да отсееш зърното от плявата - тоя грип винаги има пик във вторник и сряда и дъно в неделя и понеделник. А да, и заразява само в нощните барове, но не и във фитнесите. Отделно в ресторантите на хотелите също не заразява, но заразява във всички останали ресторанти и т.н.

                          Продължавай да чакаш пика

                          Не съм страхлив ,но се замислих какво ли ще се случи ако пак запеем старата песен 5000 заразени и160 починали?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Т.е. единият се е пообъркал от заливащата го ежедневно по всички медии Хистерия, а другият, със здрав разум, следва хилядолетният повик на майката природа, която, поне досега, винаги е била безгрешна...

                            Ако Природата беше безгрешна, ние с теб едва ли щяхме да си пием питието у Кръчмата. Еволюцията в голяма степен се дължи на грешки при презаписване на наследствената информация.
                            Наздраве, хаджи!
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Не съм се засегнал бре, прецик, от какво да се засегна - ти поне не си многониково, нали? Просто си имам теза и си я защитавам фром дъ вери бегининг - това е грип и точка. Малко по-сериозен грип, но грип - и да, сухите клонки си заминават при всякакви грипни епидемии. И не, не е чума, че да се затваряме в бункерите като след ядрена атака.

                              Иначе за лешперкото цял разказ ви бях написал какво ми каза онзи морски вълк от Ченгене скеле, ама явно от варненските участници от яхтата Кор Кароли, дето внасят замразения китайски, представяйки го за пресен бг лешпер, са звъннали където трябва, та бидох изтрит за спам. Та затова и не пиша за лешперя, вземам си калканче и съм рахат
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Това е правилният начин. Един решава да вземе необходимите според него предпазни мерки, друг се доверява на естествения подбор.
                                Наздраве!
                                Т.е. единият се е пообъркал от заливащата го ежедневно по всички медии Хистерия, а другият, със здрав разум, следва хилядолетният повик на майката природа, която, поне досега, винаги е била безгрешна...
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X