IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Болките при всеки са различни аз се отървах с три дена температура до 37.5-38 дори не я усещах жена ми ме гонеше с термометъра.Един ден ми беше отпаднало и си лежах целия ден.Потене обилно потене и сухота в гърлото.Много вода се пие...Иначе лекарствата са с шепи поне два антибиотика за кашлицата за сърцето пробиотик лекарства против образуване на тромби.Ебало си е мамата.Аз имах храчки кашляш болка няма докато отхрачиш сутринта и през нощта през дня спокойно.Днес ми беше 13 ден ще пия антибиотиците до неделя включително.Пази се ако имаш възможност не си подавай носа навът поне три седмици

    С риск да те обидя, ще посоча, че цитираш пост, насочен към Вал. Исках да чуя нея (теб често те засичам тук)...

    Тъй като не притежавам този чудодеен уред за следенето на температура - чак се чудя, ако се разболея - как бих се чувствал без термометър...

    И какво правиш: мериш и гледаш с широко отворени очи? Не изчакваш спирането на живака и вече търчиш към лекаря?

    Защо правиш всичко това, ако си наясно, още преди меренето на температурата, че си с Ковид? Кой ще те лашка напред-назад, ако не може да вземе парите от нашумялата клиничната пътека?

    Важно е, че сте излекувани!

    Схвана ли сега защо исках да прочета усещането на друг човек?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      Горещия чай върши много по добра работа от вода. Топлите напитки сякаш наистина прецакват вируса
      Имам един родопски чай служебен много ми облекчаваше кашлицата с една лъжица мед от Балкана.

      Коментар


      • Герб не се справиха с коронакризата а направо се усраха. Те са виновни за некадърноста си. В цвла европа тежки мерки боко отваря фитнеси и ресторанти .... а може би целта е повече заразени паника покрай изборите и нов мандат за корумпираната шайка. Жалко за болните и починалите, ясно е че за шайката важни са изборите и след това еврофондовете, пък който оцеле оцелее

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
          Какви строги мерки бе перинчо. Не дрънкай глупости че ме напушва смях. Това меркили са хахаха. Айде всеки от тук да си признае дали е бил на ресторант януари и февруари. Знаеш ли приятелю как работеха тия заведения?? Привидно уж затворено а вътре се пръскаха по шевовете. Даже ла авеню и др заведения ги правеха дискотеки, и това ли са ти мерките ба тия некадърници герб? Знаеш ли в европа ако те хванат че бачкаш и не изпълняваш глобата е десетки хиляди и ти запечатват заведението, а тук ганьовците им е все тая с мизерните глоби. Що да не работи човек ако прави 5 бона чисто пък го глобят с три. Айде в канала гербаджии смешни
          Аз на заведение не съм бил от миналия август когато бях на почивка.И съм бил на открито.На ресторант бях за последно на банкета за Коледа ама 2019 но тогава за вирус не се говореше

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            Липсата на всякакви мерки води до ръст от 200% на 5 дена. Това означава че за за 2месеца помита 10 милиона ако има няколко суперспредъра.

            Маски навсякъде пречат да има какъвто и да било ръст, това правят в Тайван. Но не мисля че в България е реалистично да се очаква че деца а и възрастни ще стоят с маски ако никой не ги следи.

            Заведенията правят около 10% ръст, толкова бе през лятото. Тогава си имаше и спортни събития така че и тях можем да ги сложим в тази графа. Това означава че пак може да се развие сериозна епидемия но ще отнеме година. Училищата ако има някакви мерки правят около 50% ръст толкова се случи и есента и сега.


            Аз ти гарантирам че лед като се срещнат с вируса очи в очи или не дай си Боже загубят близки ще се научат и ще станат по католици от Папата.Днес се запознах с едно момче което чакаше да приемат баба му в болница.Каза ми тоя Ковид ни изтреби рода останали сме аз баба и леля.Питам го на колко си години а той вика на 32...Едвам се сдържах да не заплача..Молеше да Бог поне баба му и леля му да пощади.Не ми се коментира повече че ми става много тъжно

            Коментар


            • Какви строги мерки бе перинчо. Не дрънкай глупости че ме напушва смях. Това меркили са хахаха. Айде всеки от тук да си признае дали е бил на ресторант януари и февруари. Знаеш ли приятелю как работеха тия заведения?? Привидно уж затворено а вътре се пръскаха по шевовете. Даже ла авеню и др заведения ги правеха дискотеки, и това ли са ти мерките ба тия некадърници герб? Знаеш ли в европа ако те хванат че бачкаш и не изпълняваш глобата е десетки хиляди и ти запечатват заведението, а тук ганьовците им е все тая с мизерните глоби. Що да не работи човек ако прави 5 бона чисто пък го глобят с три. Айде в канала гербаджии смешни

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Болките при всеки са различни аз се отървах с три дена температура до 37.5-38 дори не я усещах жена ми ме гонеше с термометъра.Един ден ми беше отпаднало и си лежах целия ден.Потене обилно потене и сухота в гърлото.Много вода се пие...Иначе лекарствата са с шепи поне два антибиотика за кашлицата за сърцето пробиотик лекарства против образуване на тромби.Ебало си е мамата.Аз имах храчки кашляш болка няма докато отхрачиш сутринта и през нощта през дня спокойно
                Горещия чай върши много по добра работа от вода. Топлите напитки сякаш наистина прецакват вируса

                Коментар


                • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                  Вал, на теб съм склонен да вярвам. Би ли казала какви са болките и усещането? (въпросът ми не е провокативен!) И, ако кажеш какви са процедурите - също бих ти бил благодарен!

                  ИСкрено ти желая бързо възстановяване!
                  Болките при всеки са различни аз се отървах с три дена температура до 37.5-38 дори не я усещах жена ми ме гонеше с термометъра.Един ден ми беше отпаднало и си лежах целия ден.Потене обилно потене и сухота в гърлото.Много вода се пие...Иначе лекарствата са с шепи поне два антибиотика за кашлицата за сърцето пробиотик лекарства против образуване на тромби.Ебало си е мамата.Аз имах храчки кашляш болка няма докато отхрачиш сутринта и през нощта през дня спокойно.Днес ми беше 13 ден ще пия антибиотиците до неделя включително.Пази се ако имаш възможност не си подавай носа навът поне три седмици.Витамини добавки лекарствата са купчини
                  Last edited by national power; 18.03.2021, 22:51.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                    Да, с учениците може и да се изсмуче от пръстите някаква последователност, но с всичко останало такава няма.
                    Липсата на всякакви мерки води до ръст от 200% на 5 дена. Това означава че за за 2месеца помита 10 милиона ако има няколко суперспредъра.

                    Маски навсякъде пречат да има какъвто и да било ръст, това правят в Тайван. Но не мисля че в България е реалистично да се очаква че деца а и възрастни ще стоят с маски ако никой не ги следи.

                    Заведенията правят около 10% ръст, толкова бе през лятото. Тогава си имаше и спортни събития така че и тях можем да ги сложим в тази графа. Това означава че пак може да се развие сериозна епидемия но ще отнеме година. Училищата ако има някакви мерки правят около 50% ръст толкова се случи и есента и сега.



                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

                      Пеше, и ти ли си болен?
                      Аз да чукна дърво от вчера си мисля че съм здрав.Но около мен са болни.Притеснявам се за мама която е доста напреднала възраст.Гледам жената шета нещо ама тя върви след мен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        По принцип новините малко се изместват и не включват лага.

                        На всякъде действат по един и същи принцип - като положението стане зле и почват да затягат мерките. Съответно ти чуваш 1-2 новини. Че въпреки строгите мерки няма подобрения и сега налагат вечерен час. Обаче след още 2-3 седмици почва спада.

                        УК в момента са доста добре. Третата вълна мина и в момента имат колкото нас заразени при 10 пъти повече население. Така че и при тях дали от мерки, дали хората почват да се пазят, дали от ваксини, дали от стаден имунитет нещата проработиха. В Сърбия предполагам са като нас. Може би седмица пред нас.

                        На повечето места е така. Т.е. трябва 1-3 седмици след мерките да се усети някаква промяна. Или плато или намаляване.

                        Мисля, че въпросът със сърбите има и друг аспект. Сърбите и унгарците - нали ползват преимуществено китайска ваксина? (дано не съм останал с грешно впечатление)...

                        И още мисля, че тия ваксини, създадени за други раси и континенти - не би трябвало да имат очакваният ефект от създателите си и при нас.... (може да допускам груба грешка...)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

                          Mного просто - спира се дифузното разпространение/разрастване на болните.
                          В момента съм болна от КОВИД - потвърдено и от тест. Лепнах го в офиса, където идват подсмърчащи безотговорници. От екип от 15 човека, осем сме болни.
                          И, не, не е обикновен грип - болките, които изпитвам, нямат нищо общо с тези на грипа.

                          Вал, на теб съм склонен да вярвам. Би ли казала какви са болките и усещането? (въпросът ми не е провокативен!) И, ако кажеш какви са процедурите - също бих ти бил благодарен!

                          ИСкрено ти желая бързо възстановяване!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            Спряха учениците по рано
                            Да, с учениците може и да се изсмуче от пръстите някаква последователност, но с всичко останало такава няма.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                              С всичко изложено съм съгласен, като ще ми е интересно да чуя и коментар на контрапункта: че при брутални мерки (вкл. вечерен час, маски на открито, тотален локдаун) много държави, вкл. околните, така и не успяват да овладеят положението.

                              Определено това е интересен феномен, особено за страни като Сърбия и Великобритания, които ваксинират като бесни, всичко е затворено отдавна, но положението се влошава до драматизъм. Слава Богу, при нас като че ли мерките (да се надяваме) все още работят.

                              По принцип новините малко се изместват и не включват лага.

                              На всякъде действат по един и същи принцип - като положението стане зле и почват да затягат мерките. Съответно ти чуваш 1-2 новини. Че въпреки строгите мерки няма подобрения и сега налагат вечерен час. Обаче след още 2-3 седмици почва спада.

                              УК в момента са доста добре. Третата вълна мина и в момента имат колкото нас заразени при 10 пъти повече население. Така че и при тях дали от мерки, дали хората почват да се пазят, дали от ваксини, дали от стаден имунитет нещата проработиха. В Сърбия предполагам са като нас. Може би седмица пред нас.

                              На повечето места е така. Т.е. трябва 1-3 седмици след мерките да се усети някаква промяна. Или плато или намаляване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Не си прави шега с тая гад
                                Пеше, и ти ли си болен?

                                Коментар

                                Working...
                                X