IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Трябва ли българските лекари да отидат в чужбнина за да кажат истината...?
    Преди малко лекар от Австрия зададе въпроса - защо в Австрия при подобен брой заболели имат 4 пъти по-малко смъртни случаи ..?
    Не 40 % а 4 пъти !!! Защо ?
    Защото, там имат здравеопазване, лекарите са изгонени от храма на парите, кражбите и корупцията...
    Защото, милионите не потъват в корупционни обществени поръчки и лекарите не са се наредили на опашка за да си получават парите от фармацефтичните фирми за изписани скъпи, ненужни и понякога протовопоказни лекарства....
    Защото, не са спрели да лекуват милионите хора с хронични заболявания..
    Защото, нямат посран от страх ЩАБ....
    Защото, нямат тиква за пръв строител, магистралка.., епидемиолог, ваксър и производител на ваксини......
    Защото.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
      Хотели как лучше, а получилось как всегда

      https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A5...B3%D0%B4%D0%B0

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Ако не се почувствам леко зле аз лично бих се притеснил чв няма имунна реакция и каскада, нито би имало респонз. Дискомфортът, температурата и всичко останало се дължи на гама интерфероновата секреция при ефекта на изграждане на имунна компетентност.
        Въпроса е като цяло качеството на всички ваксини е много ниско,заради това че са правени набързо .Глобално картинката с ваксинацията не, е добра ,и всичко това като реакции удря и влошава здравето,имунния статус се нарушава в перспектива,риска от увреждания е висок все още,нужни са още години докато се види коя ваксина какво причинява и какви са и проблемите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


          Маските ни пазят. Сигурен съм! (но около мен все по-често има хора, без маски - не зная какво да мисля!)...

          Бях много озадачен, когато видях какво стълпотворение имаше в преддверието, към кабинета на (очевидно) търсен зъболекар...

          Навън имаше още толкова. (и се работи с предварително обявени часове!)

          Дали всички имаха маски - не мога да твърдя, но в кабинета (почти съм сигурен), че маските се свалят..

          (Едно малко отклонение: надявам се и гинеколозите да работят по подобна схема - не по отношение на маските!)


          ............

          У мен възникна сложен за разрешаване казус.

          Дали няма връзка между напливът пред зъболекарските кабинети и Ковид (не зная положението, пред гинекологичните кабинети)?

          Всичко това ми дава вяра в бъдещето!

          Веднага си задавам въпроса: КОЙ, смазан от тежестта на вируса - би тръгнал на зъболекар? А коя - и на гинеколог?

          ..............

          И как мога да говоря подобни (несериозни) неща? Преки впечатления.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
            [ATTACH=CONFIG]n3735172[/ATTACH]


            Постнах тая снимка в темата "Забавни снимки и куриози",но като се замислих,мястото и е точно в тази тема...
            .....
            поста ти няма нищо общо с темата за ковид
            алюзията с двете снимки има
            съвсем друга цел
            "младежа" на снимката отива на фронта на 31г. и се прибирана 35..,
            евгиний е художник и график ,не ми се дтлбае повече.., но силно се надявам такива като теб след 4 април да останат безработни, че да спрат да драскат глупости по интернет....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от neon7 Разгледай мнение
              COVID Cases Are Spiking In A Dozen States With High Vaccination Rates

              As Europe struggles with a "third wave" of COVID infections that's forcing more governments to reimpose at least some lockdown measures, the US is finding that the number of newly confirmed cases is climbing again, with some of the biggest week-over-week increases seen in states that had been praised for their vaccination diligence.
              https://www.zerohedge.com/covid-19/c...cination-rates
              Преди време същите приказки се приказваха за УК и Израел - как мерки, как ваксинирали, ама болните растели.

              Е мина време и при тях положението се нормализира. Дали от стаден имунитет, щото всички го прекараха, дали от ваксини, дали от мерки - не е ясно. А може и от всички фактори взети заедно.

              Така че просто си трябва време да мине, за да се нормализират нещата. При първоначални симптоми появяващи се средно 5 дни след заразяване. Само от тук имаш 1 седмица лаг.


              Коментар


              • Тук има една здравна анкета (анонимна) за хора с ревматологични заболязания, прекарали вируса. Инициативата е на лекари от болница "Каспела" в Пловдив.
                Ако някой иска да помогне с личен опит на докторите, а и на други пациенти, ето това е:
                https://rheumatologycovid19.bg/?fbcl...wJPaq35UfpnI4M

                Коментар


                • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                  Всъщност, като размислих, се извинявам на колегата Бертрам за репликата.
                  Може би е по-добре да вземем и Спутник.
                  Немалка част от по-възрастното населението живее с носталгични чувства към СССР.
                  Тези хора по-скоро биха приели да се ваксинират с руска ваксина, отколкото със "западна".
                  По-добре руска или каквато и да е, отколкото никаква.
                  важното е да има избор без политика.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

                    Аз пък се срещам редовно с хора без маски и неваксинирани (голям брой) и сред тях двама, работещи баш в леговището на звяра ковид... по-точно "звяра".
                    Аре бе, цяла година става, няма ли да ме хваща тоа ваш "звяр"? Не се пазя и съм му много лесна плячка...

                    Маските ни пазят. Сигурен съм! (но около мен все по-често има хора, без маски - не зная какво да мисля!)...

                    Бях много озадачен, когато видях какво стълпотворение имаше в преддверието, към кабинета на (очевидно) търсен зъболекар...

                    Навън имаше още толкова. (и се работи с предварително обявени часове!)

                    Дали всички имаха маски - не мога да твърдя, но в кабинета (почти съм сигурен), че маските се свалят..

                    (Едно малко отклонение: надявам се и гинеколозите да работят по подобна схема - не по отношение на маските!)

                    ............

                    У мен възникна сложен за разрешаване казус.

                    Дали няма връзка между напливът пред зъболекарските кабинети и Ковид (не зная положението, пред гинекологичните кабинети)?

                    Всичко това ми дава вяра в бъдещето!

                    Веднага си задавам въпроса: КОЙ, смазан от тежестта на вируса - би тръгнал на зъболекар? А коя - и на гинеколог?

                    ..............

                    И как мога да говоря подобни (несериозни) неща? Преки впечатления.

                    Коментар


                    • Личи си руският ни корен
                      Защо Русия пренебрегва смъртните случаи от COVID-19? - Последни Новини от DNES.BG

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Добре че има толкова много антиваксъри в България, заради тях и аз и семейството ми сме ваксинирани от близо месец, ако ги нямаше сигурно и до есента нямаше да се добера до ваксина.
                        Факт. Само за втората доза е малко сложно май, вече ги няма зелените коридори, поне засега. Със записване би трябвало да стане, през май месец примерно.

                        Коментар


                        • COVID Cases Are Spiking In A Dozen States With High Vaccination Rates

                          As Europe struggles with a "third wave" of COVID infections that's forcing more governments to reimpose at least some lockdown measures, the US is finding that the number of newly confirmed cases is climbing again, with some of the biggest week-over-week increases seen in states that had been praised for their vaccination diligence.
                          https://www.zerohedge.com/covid-19/c...cination-rates

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            дали България би прескочила ЕК и взела Спутинк както направи Унгария.

                            каскетът и неговата команда дадоха отговор изминалите дни.
                            И какво е взела Унгария? Реално ги тъпчат основно с китайски ваксини, руската е пара в свирката, те дори не могат да произведат бройка да покрие поне тия дето да се навили с пропагандна цел. Няма бройки дори и за самата русия.
                            Аз лично не бих си инжектирал нищо китайско, камо ли руско. На фона на Орбан, нашата тиква изглежда почти нормален.

                            Коментар


                            • Click image for larger version

Name:	162104257_1365502783815706_3450611563024381935_n.jpg
Views:	2
Size:	55.7 КБ
ID:	3735172


                              Снимки на същия младеж, направени с интервал от 4 години ... 4 години от Великата отечествена война. Първата снимка показва художника Евгений Степанович Кобитев в деня, в който е изпратен на фронта през 1941 година. На втория - той е на връщане от войната. Портрет на мъж, преминал 4 години война. На първата снимка той ви гледа, а на втората - през вас. Спуска се до костите.Изтъняло лице с дълбоки бръчки и най-важното - напълно променен, неспокоен поглед - 4 години нечовешка война оставиха своя незаличим отпечатък....

                              Постнах тая снимка в темата "Забавни снимки и куриози",но като се замислих,мястото и е точно в тази тема...
                              Моля,дежурните про- и анти- Русия ,да не се включват...Постът ми има съсвсем друга насоченост.

                              Вгледайте се много добре в двете снимки с разлика 4-ри години и се замислете ,какво е преживял тоя млад мъж.
                              И после се замислете над мерките ,които трябва да спазваме -
                              - носене на маски при определени обстоятелства- каква драма,каква трагедия,пречат ни да дишаме,намаляват ни ситурацията,пречат ни да изказваме мнението си??????? ....и т.н.
                              -непосещаване на заведения,мол-ове ,чалготеки и прочее - каква драма,каква трагедия,как силно влияе това на психическото ни здраве...
                              -избягване на големи роднино/приятелски сбирки - каква драма,колко потиснати се чувстваме,колко душевно наранени....
                              А бе, имаше ли и други мерки,че не се се сещам?!Да не би да има,пък аз да не съм разбрал и дане ги спазвам?!

                              И пак се вгледайте в двете снимки....В какви разглезени го*вна сме се превърнали днешните хора......

                              Коментар


                              • Всъщност, като размислих, се извинявам на колегата Бертрам за репликата.
                                Може би е по-добре да вземем и Спутник.
                                Немалка част от по-възрастното населението живее с носталгични чувства към СССР.
                                Тези хора по-скоро биха приели да се ваксинират с руска ваксина, отколкото със "западна".
                                По-добре руска или каквато и да е, отколкото никаква.

                                Коментар

                                Working...
                                X