IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение


    През 2019г. Министерски съвет прие Национална програма за подобряване ваксинопрофилактика при сезонния грип 2019-2022. В тази програма има и статистика на смъртни случаи след усложнения на респираторни заболявания. Статистиката за периода 2007-2019, т.е. над едно десетилетие, е съвсем ясна - между 1300 и 1700 души средногодишно. А сега сравни тази цифра с 12.000 трупа. Десет пъти разлика и то при наличие на локдауни, маски и социална дистанция. Ако не бяха тези мерки, вероятно щяхме да сме х20.

    Моля, престанете да демонстрирате собствената си интелектуална недостатъчност.
    https://btvnovinite.bg/bulgaria/obsh...e79MOTXoYE-nI0

    И това без PCR-и, без бързи тестове, без надписване, без хоспитализации заради тлъстата клинична пътека.

    Аз недоумявам как досега са умирали по 6000 българи годишно и ние сме имали наглостта да пътуваме, да пазаруваме и да си люлеем децата на люлки. Това са 60 000 живота повече за 10 години локдаун.

    Тц, тц, тц, добре, че дойде 2020 и настъпи новата епоха - вирусите живеят в социалния, икономически и културния живот и само с тяхното унищожение ще унищожим и вируса!
    Венсеремос и базов доход за всички!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Ясно е, че трудно мога да изляза на глава с хора, които ги е страх от собствената им сянка - бъдете здрави и си пазете психичното здраве най-вече, защото за него няма открити нито хапчета, нито ваксини. Мен ме оставате да си мра на спокойствие, докато рина труповете на купове всяка сутрин пред блока. Спирам да пиша за известно време, пък вие си драскайте на воля и се плашете - ососено тези, дето вярват, че биткойнът бил пари
      груец,
      за твоите анти тела ще пишат в учебниците по вирусология, но я ми кажи не се ли притесняваш за възрастни близки хора.
      то почти няма без някави болежки и хронични проблеми хора над 60-65г в България. Тях би ли ги окуражил да си градят по естествен път антитела.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Ясно е, че трудно мога да изляза на глава с хора, които ги е страх от собствената им сянка - бъдете здрави и си пазете психичното здраве най-вече, защото за него няма открити нито хапчета, нито ваксини. Мен ме оставате да си мра на спокойствие, докато рина труповете на купове всяка сутрин пред блока. Спирам да пиша за известно време, пък вие си драскайте на воля и се плашете - ососено тези, дето вярват, че биткойнът бил пари
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Ми виж любимият на всички испански грип и си отговори на много въпроси. само дето сегашното е поне 10 пъти по слабо
          А пневмонията,която се развива в следствие на вируса,тогавашен и сегашен,която май е и основна причина(и пряко,и косвено увреждайки жизненоважни органи) за смъртността...,при испанския грип, с кой точно антибиотик я лекуваха тогава,че съм забравил?!Мисля,че и ти има въпроси ,на които да си отговориш....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            [ATTACH=CONFIG]n3738557[/ATTACH]


            това горе е Италия,а мисля в Белгия задминаха за момент и 90%
            Предполагам, че трябва да вземеш под внимание факта кои са били диагностицирани в началото- само тези в тежко и критично състояние в болниците. Нормално да получиш висока смъртност.
            Last edited by neptun266; 26.03.2021, 15:04.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              А бе, нямам идея,каква му е смъртността, може дори и да е по-ниска от на грипа,само че грипа идва,поочука,поудари и отнесе,който е решил да отнася със себе си в рамките на месец -два......и пак другата година ....Пък на тоя пргрип/Груев/,нещо му по-длъчък сезона ...Като е почнал от миналия март-април , с увеличаваща се скорост,та до тоя март...И ...разбирам през май , да вземе да поизчезне, добре....Ама ,засега няма такива изгледи....Дано пък греша...Та за мен, най -големият проблем с тоя пргрип/Груев/ е доста дългият и все още неприключил "сезон".....
              Ретро, вирусът е още нов, популацията не се е сблъсквала с него досега. Трябва да мине време за повече изводи. Да сме живи и здрави, тази тема да потъне в забвение и след някоя година да си я изтуваме от праха само като лош спомен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Не чета само заглавия, просто ми е енигма това пр грипче - хем не е нищо особено, хем ревът е все едно е чума. Всъщност чума е - за икономиката и особено за средната класа, както и за децата, дето сега са на 5-10 години и ги формираме като характери. Ма нищо де, и това ще мине, просто процентът хипохондици ще нарастне в пъти
                Нямам нищо против плурализма и свободата човек да има собствено мнение. Проблемът е, че днес с интернет и социалните мрежи света се промени в такава посока, че всеки един човек получава трибуна, каквато има и Нобелов лауреат. През 80-те и 90-те години на миналия век мнението на някой неграмотен маргинал е оставало в кръчмата или кафенето. Днес не е така. В случая този неграмотен маргинал се явяваш ти, а за съжаление у нас мнозинството от населението е такова - неграмотно и с претенции.

                През 2019г. Министерски съвет прие Национална програма за подобряване ваксинопрофилактика при сезонния грип 2019-2022. В тази програма има и статистика на смъртни случаи след усложнения на респираторни заболявания. Статистиката за периода 2007-2019, т.е. над едно десетилетие, е съвсем ясна - между 1300 и 1700 души средногодишно. А сега сравни тази цифра с 12.000 трупа. Десет пъти разлика и то при наличие на локдауни, маски и социална дистанция. Ако не бяха тези мерки, вероятно щяхме да сме х20.

                Моля, престанете да демонстрирате собствената си интелектуална недостатъчност.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Много красиво изкривяване на статистиката не че не е вярна, просто е изкривена - това е все едно да взема една катастрофа и преди да са оздравели всички участници в нея, да си избера двамата починали и да кажа, че на база приключилите случаи смъртността от автомобилни катастрофи е 100% - забранете автомобилите, тези убийци гадни и долни. После ще я коригирам на 10% да речем, след като другите 20 ранени (да кажем, че са блъснали автобус) оздравеят. та и с пр грипчето в началото беше същото - 2 седмици чакане, после още 2 седмици карантина и чак след това те водят оздравял, а междувременно починали 5 човека и айдееее, смъртността е 100%.
                  Това го знаеш сега,
                  питам за действията ти на 25.02.2020 , предния ден имаш доклад за 80% на 25-ти за 82% в други държави разузнаването докладва същото.
                  Моля дайте разпореждания.

                  пп
                  Гърция се справи най-добре в региона. Цяло лято пътуваха без ограничения. А българите бяхме като чумави заради мангъсарянците.
                  ппп
                  Само испанския остана незадминат от короната, но неговия брой жертви е за три год. период.....
                  Last edited by satz; 26.03.2021, 14:42.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Не ми се спори на тема история и особено фили-фоби (аз мразя въпросния сатрап), но ако не беше въпросния сатрап, помощта от най-голямата икономика в света щеше да иде при чукчите в Якутия, щото друготе вече щяха да бачкат нейде из немските заводи. Да не говорим, че при Москва 1941, другарят сатрап ги спира сам, чужда помощ няма. След това - да, помощта е с огромно значение, но, както казах, темата е друга, просто го дадох за пример, че ако не беше той, а някой западен лидер, рашките щяха да бъдат прегазени като франсетата за нула бройки
                    Колко па да е сам? Хитлер вече повече от две години води война в Великобритания по това време, до юни 1941ва със съюзник същия тоя сатрап.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                      А бе, нямам идея,каква му е смъртността, може дори и да е по-ниска от на грипа,само че грипа идва,поочука,поудари и отнесе,който е решил да отнася със себе си в рамките на месец -два......и пак другата година ....Пък на тоя пргрип/Груев/,нещо му по-длъчък сезона ...Като е почнал от миналия март-април , с увеличаваща се скорост,та до тоя март...И ...разбирам през май , да вземе да поизчезне, добре....Ама ,засега няма такива изгледи....Дано пък греша...Та за мен, най -големият проблем с тоя пргрип/Груев/ е доста дългият и все още неприключил "сезон".....
                      Ми виж любимият на всички испански грип и си отговори на много въпроси. само дето сегашното е поне 10 пъти по слабо
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        Хм, дали? Ако зад него не беше най-мощната икономика която светът е виждал, дали сатрапът щеше да бъде заколен набързо първо от своите или от нацистите?
                        Не ми се спори на тема история и особено фили-фоби (аз мразя въпросния сатрап), но ако не беше въпросния сатрап, помощта от най-голямата икономика в света щеше да иде при чукчите в Якутия, щото друготе вече щяха да бачкат нейде из немските заводи. Да не говорим, че при Москва 1941, другарят сатрап ги спира сам, чужда помощ няма. След това - да, помощта е с огромно значение, но, както казах, темата е друга, просто го дадох за пример, че ако не беше той, а някой западен лидер, рашките щяха да бъдат прегазени като франсетата за нула бройки
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                          [ATTACH=CONFIG]n3738557[/ATTACH]


                          това горе е Италия,а мисля в Белгия задминаха за момент и 90%
                          Много красиво изкривяване на статистиката не че не е вярна, просто е изкривена - това е все едно да взема една катастрофа и преди да са оздравели всички участници в нея, да си избера двамата починали и да кажа, че на база приключилите случаи смъртността от автомобилни катастрофи е 100% - забранете автомобилите, тези убийци гадни и долни. После ще я коригирам на 10% да речем, след като другите 20 ранени (да кажем, че са блъснали автобус) оздравеят. та и с пр грипчето в началото беше същото - 2 седмици чакане, после още 2 седмици карантина и чак след това те водят оздравял, а междувременно починали 5 човека и айдееее, смъртността е 100%.
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев

                            уважаема бабо-реститутке на Женевското, пардон дружбенското езеро, не прехвърляйте своите мокри мечти на чалга и кючеци върху една доста ерудирана глава. Смъртта на един човек е трагедия, смъртта на милион - статистика. странно, но този човек е успял да пречупи може би най-организираната и боеспособна военна машина, която светът е познавал. Може би, ако беше плакал за всеки един човек, щеше да е друго? Или пък ако чакаше със сълзи и сополи? Но ако не ви харесва този сатрап (щото е сатрап, но твърде често само такива печелят войните, а пък нали плачете, че сме във война), нека ви припомня друг, дето е демократ - не вярвай на статистика, която не си подправил. Ма що ли да учим история, като знаем всико и за всички, когато сме се сврели в миша дупка у дома си?

                            А, забравих, всички тези 12 000 щяха още да са живи, дори бих казал, щяха да са безсмъртни, нищо че средната им продължителност на живот на починалите С ковид е над средната продължителност на живот в България. Абе страшно е, много е страшно...
                            Хм, дали? Ако зад него не беше най-мощната икономика която светът е виждал, дали сатрапът щеше да бъде заколен набързо първо от своите или от нацистите?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Не чета само заглавия, просто ми е енигма това пр грипче - хем не е нищо особено, хем ревът е все едно е чума. Всъщност чума е - за икономиката и особено за средната класа, както и за децата, дето сега са на 5-10 години и ги формираме като характери. Ма нищо де, и това ще мине, просто процентът хипохондици ще нарастне в пъти
                              Смъртта на 12 хиляди българи за 12 месеца не било нищо особено! Повече от рака на гърдата и рака на простатата взети заедно! Това е проява на самовлюбен егоцентрик - щом мен не ме засяга, значи не е нищо особено. До го духат другите, важното е търбуха да е пълен и кючека да е на макс.

                              Коментар


                              • Click image for larger version

Name:	dea_rate.jpg
Views:	1
Size:	30.8 КБ
ID:	3738557



                                това горе е Италия,а мисля в Белгия задминаха за момент и 90%

                                Коментар

                                Working...
                                X