IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Момчета и момичета, спомнете си биологията от училище поне, ако не се интересувате от съвременната наука.

    Антигени има при сравнително скорошно посещения на вируса. След някое време имунната система прибира армията, щото нема нужда от нея.
    Но информацията и бойните планове остават в Генералния щаб, което са Т-клетките и подобни, и при пръв сигнал от разузнаването се разгръщат моментално.

    Това е разликата между човек с имунитет срещу даден вирус и без него.
    На организма без имунитет тепърва му трябва време да се запознае и научи как да действа. И в 0.03 процента (три стотни от процента или 3 на 10 000) армията ин ги може да се окаже слаба и да се появят сериозни последици.
    Организмът с опит, информация и планове в генщаба мигновено прекършва врата на вируса.

    През лятото четох изследване на шведския медицински институт Каролинска за наличието на имунитет, но чрез тестове на тези Т-клетки. Разбира се, оказало се е, че хората с имунитет срещу ковид-вируса са много повече, отколкото показват антигенните два теста и особено прословутия ПР-тест.
    Но тестът на Т-клетките е много скъп.

    Ако потърсите на "Karolinska T-cell tests", може би ще намерите тази информация... а мен ме мързи, а и не ми и трябва, щото си помня наученото още от гимназията по въпроса.

    Коментар


    • Видяхте ли какво става у Бразилия дето управлява бате Болсонаро... Бизвесът се надига на протест, че бат Болсонаро не въвежда никакви мерки срещу короната

      Да не говорим, че генералите у армията на Болсонаро всите вкупом подадоха оставка...


      The armed forces are not the only institution losing patience with Bolsonaro. A week earlier, hundreds of prominent business leaders signed a manifesto demanding effective government action to control the fast-worsening second wave of the pandemic, which threatens Brazil’s stuttering economic recovery.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
        https://offnews.bg/analizi-i-komenta...to-749102.html

        Една интересна статия за боцкането и хората.
        Всички тези цифри, предоставени от компаниите, трябва да се приемат с известна доза скептицизъм, защото реалността е по-различна от контролираното клинично изпитване. Например "Пфайзер" включват около 20 000 човека инжектирани с ваксината .....
        Най се лъже след (рибо)лов, изпитания и преди избори.... и във форумите.
        Тези 20000 доброволци са подбрани здрави хора, без придружаващи заболявания, като макс 15% са над 65 год, така и баба знае.
        Ама при такъв голяма финансова печалба ще има за всеки по веригата, за години наред.

        Специално в БГ, нацията е епидемиологично болна и без Ковида.
        850 000 жени имат проблем със щитовидната жлеза, над половин милион души имат диабет, 1/3 са със наднормено тегло, отделно тези със високо кръвно, холистерол, пушенето и препиването.
        Настрана са стресираните, ядящите евтини боклуци и залежалите.
        Отделно, липсата на политика по превенцията и профилактиката.
        Last edited by hazard; 03.04.2021, 17:57.

        Коментар


        • https://offnews.bg/analizi-i-komenta...to-749102.html

          Една интересна статия за боцкането и хората.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
            Всички си направиха тест и преди и след ваксинацията . Преди ваксинацията и четиримата бяха отрицателни а след ваксинацията трима са положителни като са скрили факта че вече са били ваксинирани а този който е отрицателен е казал че вече е ваксиниран.
            Какъв тест са си правили? Серологичен?

            Коментар


            • Click image for larger version

Name:	viber_image_2021-04-03_12-04-37.jpg
Views:	1
Size:	71.9 КБ
ID:	3741561

              Коментар


              • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                Моят беше такъв. Колко ти излезе показателя?
                4

                Коментар


                • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение

                  Имунологичният тест, който си правих, е със следните референтни стойности:

                  SARS-CoV-2 IgG S1,S2 /количествен/ до 12 AU/ml. отрицателен, 12 - 15 AU/ml. несигурен, над 15 AU/ml. положителен.
                  Моят беше такъв. Колко ти излезе показателя?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Има различни тестове и при тях начина на измерване на антителата е различен.

                    Аз не знам кога към изкарала коронавируса, но титрите ми са около 300. Това е сравнително нисък резултат и показва, че съм преболедувала леко. Така е за стойности до около 500.

                    При друг начин на изброяване, предполагам, граничните числата ще са други.
                    Наздраве!
                    Наздраве ТNM

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
                      Днес, 4 месеца след короната, реших да се отдам на внезапния порив да се изследвам за антитела(IgG). При норма до 12 аз имам 128. Интересно ми е, ако някой друг си е правил, да сподели резултати.
                      Имунологичният тест, който си правих, е със следните референтни стойности:

                      SARS-CoV-2 IgG S1,S2 /количествен/ до 12 AU/ml. отрицателен, 12 - 15 AU/ml. несигурен, над 15 AU/ml. положителен.
                      Last edited by марин; 02.04.2021, 16:52.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
                        Днес, 4 месеца след короната, реших да се отдам на внезапния порив да се изследвам за антитела(IgG). При норма до 12 аз имам 128. Интересно ми е, ако някой друг си е правил, да сподели резултати.
                        Има различни тестове и при тях начина на измерване на антителата е различен.

                        Аз не знам кога към изкарала коронавируса, но титрите ми са около 300. Това е сравнително нисък резултат и показва, че съм преболедувала леко. Така е за стойности до около 500.

                        При друг начин на изброяване, предполагам, граничните числата ще са други.
                        Наздраве!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                          Моят съсед, който се ваксинира с първа игла на" Астра Зенека" през март в момента е заразен с Ковид ,така че има резон в твоят въпрос ,но
                          той води до спиране на работа на много места.

                          Има, и още как....

                          ‘Breaking Through’ — States Report Growing Number of COVID Cases Among Fully Vaccinated
                          https://childrenshealthdefense.org/d...ly-vaccinated/


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            Първата доза ти дава между 50 и 70% защита от заразяване, така че си е съвсем нормално доста хора които са ваксинирани да се заразят. Ако влезе и в болница вече ще е притеснително, но ако е само заразен, значи всичко си е както са си го казали от производителя
                            На векторните ваксини против Ковид според мен трябва да се гледа скептично и не само защото тази на" Астра Зенека" води до тромбози ,но
                            има други неща които са притеснителни.

                            Коментар


                            • Днес, 4 месеца след короната, реших да се отдам на внезапния порив да се изследвам за антитела(IgG). При норма до 12 аз имам 128. Интересно ми е, ако някой друг си е правил, да сподели резултати.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                                Моят съсед, който се ваксинира с първа игла на" Астра Зенека" през март в момента е заразен с Ковид ,така че има резон в твоят въпрос ,но
                                той води до спиране на работа на много места.
                                И къде виждаш причинно-следствената връзка?

                                Ако се е скарал с жена си или ако е блъснал колата, пак ли причината ще е ваксинирането?

                                Коментар

                                Working...
                                X