IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

    Маската намалява кислорода .... .. от там се променя алкално-киселиния баланс на организма.. и на там гоогле ще ти каже
    Не е само това...
    При издишване се отделят всякакави отпадни продукти от организма ( както потта от кожата, урината от бъбреците и т.н. ).
    Маската ги задържа и след това си ги вдишваме отново. Има изследвания, че тези продукти наистина причиняват рак на белия дроб...при продължително ежедневно носене на маски, разбира се....Тези идиоти дето карат хората да носят маски по паркове и плажове са за бесило...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
      Тукашното 30 год залитане към хаоса, също не е решение.
      Зависи.
      Проблема ни е, че не ни дават кредити друго е да дължим 700-800 милиарда долара / за нашите размери иначе трилиони/ .. че и повече...визирам запада... а за връщане .. при тях тази дума е непозната... печатане до дупка.... 50тина години... буташ после фин система, но тук трябва особена ловкост техните овце /при тях фалита е неизбежен/ да се хванат , че причината е друга.. ковид например..... и после пак.. наново...
      Last edited by al4en; 05.04.2021, 21:56.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

        Това пък откъде?
        Маската намалява кислорода .... .. от там се променя алкално-киселиния баланс на организма.. и на там гоогле ще ти каже

        Коментар


        • Тукашното 30 год залитане към хаоса, също не е решение.
          Зависи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Испания хептен изтрещя, маските стават задължителни навън, без значение дали вървиш сам по пътя, печеш се на плажа или плуваш във басейн или във морето, за всеки над 6 год, глоба 100 евро от сряда.
            Изключение има само за тези над 18 год които спортуват навън.
            що ве........ я колко е убаво в европата....... във францията тотален локдаун след локдаун, страхотии, филми на ужасите, дет викаш в испанията хептен откачиха с тия маски. Евем ти западния стандарт и заплащане и всичките им западни евани ценности. От БГ по убаво нема, тука е рай, никви закони, и да има такива всичко е през пръсти, рай е тука, рай братя българи. Имам авери и познати като се върнат тука по време на пандемията плачат от радост като видят колко е спокойно у нас.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
              +1
              Не знам къде си учил биология, но подари цвете на учителката или бутилка на учителя, че са ти оставили мисленето на биолог.....
              Да!
              След двамата ми родители най-много са ме оформили няколко учителя, като първият беше другарката Димитрова, класната ни от I до IV клас, като гледам сега била е 25-30 годишна, която се стараеше освен да ни налива знания, да ни покаже, че можем да се учим да мислим сами.

              За биоложката, обяснила ни тогава ролята на Т-клетките, по-късно разбрах, че ни е пре(по)давала знания от най-съвременни и нови тогава постижения - освен основните, разбира се.

              Такива бяха и учителите по останалите дисциплини по природонаучни дисциплини в 29 гимназия (ЕСПУ) "Георги Бакалов" в София по мое време. Свалям им шапка!

              Като запалиха в мен интереса, продължих сам да се интересувам, и това ми помогна да запомня преподаваното тогава.
              Имал съм късмет на учители, струва ми се.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                После ще има бум на ракови заболявания
                Това пък откъде?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                  Испания хептен изтрещя, маските стават задължителни навън, без значение дали въриш сам по пътя, печеш се на плажа или плуваш във басейн или във морето, за всеки над 6 год, глоба 100 евро от сряда.
                  Изключение има само за тези над 18 год които спортуват навън.
                  После ще има бум на ракови заболявания, брутални идиоти.. но винаги може повече... и по-домовете с маски

                  Коментар


                  • Испания хептен изтрещя, маските стават задължителни навън, без значение дали вървиш сам по пътя, печеш се на плажа или плуваш във басейн или във морето, за всеки над 6 год, глоба 100 евро от сряда.
                    Изключение има само за тези над 18 год които спортуват навън.
                    Last edited by hazard; 05.04.2021, 17:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                      Много интересно, как политиката оказва влияние на отношението на българите към вируса и ваксините?
                      Червените и неуспелите станаха антиваксъри, а сините и успяващите - проваксъри.
                      Червен никога не съм бил , а генерализациите са назаднъчаВ и регресивен начин на мислене !

                      Коментар


                      • Много интересно, как политиката оказва влияние на отношението на българите към вируса и ваксините?
                        Червените и неуспелите станаха антиваксъри, а сините и успяващите - проваксъри.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                          Момчета и момичета, спомнете си биологията от училище поне, ако не се интересувате от съвременната наука.

                          Антигени има при сравнително скорошно посещения на вируса. След някое време имунната система прибира армията, щото нема нужда от нея.
                          Но информацията и бойните планове остават в Генералния щаб, което са Т-клетките и подобни, и при пръв сигнал от разузнаването се разгръщат моментално.

                          Това е разликата между човек с имунитет срещу даден вирус и без него.
                          На организма без имунитет тепърва му трябва време да се запознае и научи как да действа. И в 0.03 процента (три стотни от процента или 3 на 10 000) армията ин ги може да се окаже слаба и да се появят сериозни последици.
                          Организмът с опит, информация и планове в генщаба мигновено прекършва врата на вируса.

                          През лятото четох изследване на шведския медицински институт Каролинска за наличието на имунитет, но чрез тестове на тези Т-клетки. Разбира се, оказало се е, че хората с имунитет срещу ковид-вируса са много повече, отколкото показват антигенните два теста и особено прословутия ПР-тест.
                          Но тестът на Т-клетките е много скъп.

                          Ако потърсите на "Karolinska T-cell tests", може би ще намерите тази информация... а мен ме мързи, а и не ми и трябва, щото си помня наученото още от гимназията по въпроса.
                          Браво !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                            Момчета и момичета, спомнете си биологията от училище поне, ако не се интересувате от съвременната наука.

                            Антигени има при сравнително скорошно посещения на вируса. След някое време имунната система прибира армията, щото нема нужда от нея.
                            Но информацията и бойните планове остават в Генералния щаб, което са Т-клетките и подобни, и при пръв сигнал от разузнаването се разгръщат моментално.


                            Това е разликата между човек с имунитет срещу даден вирус и без него.
                            На организма без имунитет тепърва му трябва време да се запознае и научи как да действа. И в 0.03 процента (три стотни от процента или 3 на 10 000) армията ин ги може да се окаже слаба и да се появят сериозни последици.
                            Организмът с опит, информация и планове в генщаба мигновено прекършва врата на вируса.

                            През лятото четох изследване на шведския медицински институт Каролинска за наличието на имунитет, но чрез тестове на тези Т-клетки. Разбира се, оказало се е, че хората с имунитет срещу ковид-вируса са много повече, отколкото показват антигенните два теста и особено прословутия ПР-тест.
                            Но тестът на Т-клетките е много скъп.

                            Ако потърсите на "Karolinska T-cell tests", може би ще намерите тази информация... а мен ме мързи, а и не ми и трябва, щото си помня наученото още от гимназията по въпроса.
                            +1
                            Не знам къде си учил биология, но подари цвете на учителката или бутилка на учителя, че са ти оставили мисленето на биолог.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                              Момчета и момичета, спомнете си биологията от училище поне, ако не се интересувате от съвременната наука.

                              Антигени има при сравнително скорошно посещения на вируса. След някое време имунната система прибира армията, щото нема нужда от нея.
                              Но информацията и бойните планове остават в Генералния щаб, което са Т-клетките и подобни, и при пръв сигнал от разузнаването се разгръщат моментално.

                              Това е разликата между човек с имунитет срещу даден вирус и без него.
                              На организма без имунитет тепърва му трябва време да се запознае и научи как да действа. И в 0.03 процента (три стотни от процента или 3 на 10 000) армията ин ги може да се окаже слаба и да се появят сериозни последици.
                              Организмът с опит, информация и планове в генщаба мигновено прекършва врата на вируса.

                              През лятото четох изследване на шведския медицински институт Каролинска за наличието на имунитет, но чрез тестове на тези Т-клетки. Разбира се, оказало се е, че хората с имунитет срещу ковид-вируса са много повече, отколкото показват антигенните два теста и особено прословутия ПР-тест.
                              Но тестът на Т-клетките е много скъп.

                              Ако потърсите на "Karolinska T-cell tests", може би ще намерите тази информация... а мен ме мързи, а и не ми и трябва, щото си помня наученото още от гимназията по въпроса.
                              Ти каква биология си учил щото аз такива неща не съм учил.Отделно това ми беше най омразният и тъп предмет.

                              Коментар


                              • Между другото в нормален и здрав организъм броят на вирусите и бактериите е с 30% по-голям от броя на всички собствени клетки на организма.
                                Това е нормалното. Не "новото нормално", а нормалното за организмите от стотици милиони години, та до сега.

                                А до неотдавна се е смятало, че броят на вирусите и бактериите нормално е 10 пъти по-голям от този на клетките на тялото.

                                Коментар

                                Working...
                                X