IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

    Е плевенски ти пък ... шегата е хубав начин да се покаже истината от късната ти младост .
    О, не Вифчо, аз съм вечно млад. От това зависи, запомни, как се чувстваш, комуникираш, движиш, как чукаш, как бързо ти минава и обръщаш и слаломираш...ако мрънкаш отсега ще навириш чучуля преди моите скромни пеесе.
    Нема да те уча, сам ще стоплиш, рано ти е още.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Кой не прави грешки в младостта си...и ти даже.
      Е плевенски ти пък ... шегата е хубав начин да се покаже истината от късната ти младост .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        Браво ,градация за сега е само "уж" . Защото някой ако ти изплЮщи jтвои мнения от преди не особено много време, друга грозновата личност ще види !
        Кой не прави грешки в младостта си...и ти даже.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Кой беше военния? Чешит, не си ли виждал чешити? Използвам меко определение да не обидя някого. Нека те мен обиждат, аз пък от подобни не се засягам, даже ми става смешно и някак си гот...гледай докъде стигат и преценявай къде живееш, забавно е. А и пази от грешки.
          Браво ,градация за сега е само "уж" . Защото някой ако ти изплЮщи jтвои мнения от преди не особено много време, друга грозновата личност ще види !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

            Благодаря за съветите и разясненията, от полза са ми, за да не залитна в колебания. Да видим ако спрат ваксинирането с АЗ дали ще позволяват втора доза на тези, които вече са поставили първата, защото аз определено ще искам да си завърша ваксинирането. Не обичам да оставям някои неща недовършени.
            Ще следим събитията с АЗ. Но мисля че ти без усложнения с първата би могъл. Не се тревожи, може да отложиш малко...не е казано точно на 21 ден, ноже до 3 месеца втора игла. Но не рискувай, едва 14 дена след втората можеш да разчиташ на адекватен имунитет.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              грую е относително млад, но проблемът поне според мен са поколението над 60 там вирусчето взима много сериозен % жертви. еле пък от тези, които го неглижират.
              Сещам се за поне двама "относително млади" познати които не го преживяха. Единия нямаше и 40, а другият беше най-здравият от кръга познати, майстор на бойни изкуства, медитации, спокоен и мъдър човек...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Поставил си си А Зенека. При липса на усложнения след първата няма да развиеш и след втората, СЗО отхвърли втора доза с друга ваксина. Затвърди становището че АЗ ваксината би могла да доведе до нежелани усложнения в комбинация със самия механизъм и индивидуални особености.
                Не, не е реакцията ти хиперреактивна заради преболедуването. Даже и заразени не е пречка да се набодат, стига да са клинично все още без симптоми, в инкубация например. Преболедували също. Няма проблем и те да се ваксинират. Просто внимавай и следи реакцията при втората игла. И то защото е АЗ, ако беше друга съвсем спокоен бъди. Но неполучили тромбози при първата няма да получат и при втората.
                Днес наблюдавах миокардит с екстрасистоли и аритмии, също и психотични разстройства - буйстване, псуване, замеряне с предмети на членове от семейството от прекарал ковид. Много са вече описаните от този род усложнения, мозъчни остатъчни явления, вероятно съдово обусловени - микротромбози и оток, енцефалит в зони на лимбичната система. Затова имат дълготраен психотичен синдром. Не е шега Ковида, не се заблуждавайте.
                Благодаря за съветите и разясненията, от полза са ми, за да не залитна в колебания. Да видим ако спрат ваксинирането с АЗ дали ще позволяват втора доза на тези, които вече са поставили първата, защото аз определено ще искам да си завърша ваксинирането. Не обичам да оставям някои неща недовършени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                  Съдейки по характера и равнището на дискусията в темата, голям процент са го прекарали.
                  Хахаха! ...някои и преди 2020.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                    Днес наблюдавах миокардит с екстрасистоли и аритмии, също и психотични разстройства - буйстване, псуване...
                    Съдейки по характера и равнището на дискусията в темата, голям процент са го прекарали.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от г-жа Фирдевс Разгледай мнение

                      По-скоро Куха лейка.
                      +10000000000000000000

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                        Благодаря, Док. И аз стигнах до същия логически извод, макар биологията да не ми е силната страна.
                        Чудя се също дали реакцията не е от евентуално преболедуване на вируса 3 месеца преди ваксинирането. Както съм досаждал и преди със скромната си персона, разболях се ноември, много сериозна кашлица и продължителна температура около 37,5 градуса. Обаче антигенният тест - 40 дни след симптомите, беше отрицателен.
                        Все пак реших да заложа на сигурното да се ваксинирам и седмица след това спряха временно прилагането на АС, а сега се чудят дали да не я забранят изобщо и то 3 седмици преди втората ми игла, ама че късмет.
                        Поставил си си А Зенека. При липса на усложнения след първата няма да развиеш и след втората, СЗО отхвърли втора доза с друга ваксина. Затвърди становището че АЗ ваксината би могла да доведе до нежелани усложнения в комбинация със самия механизъм и индивидуални особености.
                        Не, не е реакцията ти хиперреактивна заради преболедуването. Даже и заразени не е пречка да се набодат, стига да са клинично все още без симптоми, в инкубация например. Преболедували също. Няма проблем и те да се ваксинират. Просто внимавай и следи реакцията при втората игла. И то защото е АЗ, ако беше друга съвсем спокоен бъди. Но неполучили тромбози при първата няма да получат и при втората.
                        Днес наблюдавах миокардит с екстрасистоли и аритмии, също и психотични разстройства - буйстване, псуване, замеряне с предмети на членове от семейството от прекарал ковид. Много са вече описаните от този род усложнения, мозъчни остатъчни явления, вероятно съдово обусловени - микротромбози и оток, енцефалит в зони на лимбичната система. Затова имат дълготраен психотичен синдром. Не е шега Ковида, не се заблуждавайте.
                        Last edited by bulgarian lev; 13.04.2021, 00:51.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Това показва че имаш добра или даже засилена реактивност.
                          Но!!! Това означава че добре че не я изпитваш същата реактивност към истински вирус...точно тези хора са застрашени от имунни феномени и тежко протичане.
                          Благодаря, Док. И аз стигнах до същия логически извод, макар биологията да не ми е силната страна.
                          Чудя се също дали реакцията не е от евентуално преболедуване на вируса 3 месеца преди ваксинирането. Както съм досаждал и преди със скромната си персона, разболях се ноември, много сериозна кашлица и продължителна температура около 37,5 градуса. Обаче антигенният тест - 40 дни след симптомите, беше отрицателен.
                          Все пак реших да заложа на сигурното да се ваксинирам и седмица след това спряха временно прилагането на АС, а сега се чудят дали да не я забранят изобщо и то 3 седмици преди втората ми игла, ама че късмет.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            Да, интересно е да се прегледа темата отпреди година. Не мога да си обясня метаморфозите на определени участници, докато Груев е с изключително устойчиви убеждения - "не човек, а ламарина!"
                            По-скоро Куха лейка.
                            г-жа Фирдевс.2015г.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              Паникьори? Жалко, че на "грипчето" не му пука колко си "психически устойчив".
                              Не останахте много дето го неглижират напоследък.
                              грую е относително млад, но проблемът поне според мен са поколението над 60 там вирусчето взима много сериозен % жертви. еле пък от тези, които го неглижират.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                Бая бурна реакция на имунната система имах след първата доза АС, висока температура и треска плюс отпадналост като резултат. Засега съм на мнение, че ще си лепна и втората доза иначе за какво ходих да се ваксинирам. Дано не ни я забранят.
                                След първата доза мисля, че ваксината ме пази предвид и че бях в Бургас, точно когато беше най-заразно там. Така че, твърдо съм за втора игла.
                                Това показва че имаш добра или даже засилена реактивност.
                                Но!!! Това означава че добре че не я изпитваш същата реактивност към истински вирус...точно тези хора са застрашени от имунни феномени и тежко протичане. При еднакъв товар сравнен с други хора. Разбери че имунните реакции, силата и бързината на реакцията(реактивността) , изграждането на протективен имунитет са строго индивидуални.
                                А и след преболедуване имунитетът дори и при други инфекции не е толкоз комплексен, траен и напрегнат...разбирай и протективен, защото има вируси като грипните, морбилните и други които потискат имунитета докато се развива заболяването. Или чрез PD-L1 въздействие или с друг механизъм потискат Т кл имунен отговор. А дали и Ковид не е от тях? Може би, откъде си сигурен? Затова е по добре в пъти имунитет да се изгради с невирусно създействие, а с част от негов код...както е рнк ваксината. Или грипните рекомбинантни ваксини, или векторните...но не с вирус. Запомни това!
                                Last edited by bulgarian lev; 13.04.2021, 00:30.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X