IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    Значи все пак има ясно изразена генетична обусловеност.
    Е той аятолаха оня ден вика че вируса бил направен специално да таргетира иранския генотип. Аз съм чувал да ни изкарват роднини и с персите та и ние мое да намажем

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

      Извинявам се, че се намесвам в чужд разговор, но нали затова сме във форум

      Съгласен съм с изказаното мнение. Тези който се надсмиват и неглижират са още във фазата на отричането. Други, за разлика от тях, поради навременната информираност и подготовка сме вече психически привикнали към новата ситуация и проблема. Един вид с едни гърди напред сме. Това разбира се не трябва да ни кара да сваляме гарда. Ранното осмисляне и приемане на променената реалност, води до по-бързо адаптиране към последващите промени и запазване на психичното здраве.


      Поздрави и успех!
      Бъркаш! Ние не игнорираме или неглижираме болестта, а се опитваме да я позиционираме правилно сред приоритетите, от което зависят подходите за овладяването й. Сега, за да спасим хиляди, обричаме вероятно милиони. Повечето правителства са объркани и правят грешка след грешка. Разкъсват се търговски и производствени вериги и катастрофата е почти неминуема. Затова Тръмп маневрира в другата посока, но трябваше досега селективно да изолират. Вече за някои щати май е късно. Ще чакат на загоплянето.
      Last edited by Trakatrak; 26.03.2020, 17:07.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

        Ами те ги проверяват вкъщи тези дето са под карантина знам че като е кацнал на 11ти (ако на обяд) трябва да си седи на адреса който е посочил до 25ти

        ..
        Маркет, има нещо в историята около Каролев, което не ми е еднозначно ясно. Констатирах още преди, но не бях никак мотивиран да търся отговор. Субективно съм приел, че този човек е неудобен за бойковците и те са търсели начин "да му сложат капа".
        Ти изглежда си млад, това е повод за завист, не за подценяване, та дано знаеш какво е "да ти сложат капа".

        При излизане на новината за неговите неволи, прочетох следното:

        Владимир Каролев, който вчера наруши карантината, и пътува от София до Разлог и Банско, е пристигнал от Лондон на 11 март. В самолета от Лондон, в който е пътувал икономистът, е имало двама пътници, поставени под карантина заради коронавирус, научи DarikNews.
        Ето тук иде неяснотата! Какво значи, че в някакъв самолет имало поставени под карантина пътници? Тази фраза ме хвърля в множество хипотези, но не я разбирам еднозначно.

        Съвсем друго би било ако се заяви, че поради самото обстоятелство, че пристига от чужбина и е пресякъл държавна граница и в съответствие с правила и законодателство, подлежи на карантиниране. Никой н е каза точно това, а не мога да съм сигурен относно правилата, които са важели към дата 11.03.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

          това е интересно - въпроса за нас нали ни изкарваха със междини гени межу западно евразииски и средиземноморски гени на последните проучвания който имаше

          Дали ще сме близо до франция и италия и испания или до германия
          Значи все пак има ясно изразена генетична обусловеност.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
            Ако позволиш, след като отразя, че ако почерпиш, ще ти сложа +, "смъртност от болест" следва да е едно простичко уравнение, независимо от това дали е след края, на периоди или ежедневно - натрупването на величините ще води към едно. Аз лично се замислям, защо не се намери някой да съобщава точно тестуваните и резултатите от СЪОТВЕТНОТО изследване. Не ми се вярва, че не го следи някой. Ако нямат тези данни ... не са добре нещата. Та тези числа, като се наслагват с Ум/Положителни (умишлено не използвам "заразени") могат да представят една реалистична картина, която във времето ще бъде все по-близо до окончателния бъдещ резултат. Наздраве! Пардон, тук не трябва да се наздрависваме....
            При нас няма смисъл, защото случаите са много малко. Иначе за Китай споменаха резултати. Здраве да е! И дълъг живот, че да станем обекти на привличане откъм Ковида.

            Коментар


            • https://afera.bg/%d0%bf%d1%80%d0%be%...0%d1%83%d1%81/

              Това е доста интересно видео.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                Знам ,че си много запознат....Ако позволиш,все пак и аз да кажа две-три думи,като обикновен селяк и потомък на обикновени селяци, малко да се позащитя.....Цялата ми рода ,от всичките ми възможни страни,от най-дъртия та до бебето, са преки или косвени участници в Априлското въстание...И не,не са били богаташи...Били са обикновени селяци......Вие в Софето - града голяма по това време,какво точно правехте ,че не се сещам.....Чакахте Ботьова, да дойде да ви тропа на джамовете, да си покажете носовете навън,че сте се били изпокрили ,като мишки и без корона- пандемия....Е ,Ботьова не успя да дойде,завалията.......
                E, де, ти лично го прие, а не беше това целта. Моите предци по това време не са били в София - едните са били в Плевенско и Търновско, другите са били в Македония. Прапрадядо ми от едната страна е бил в обоза, който е помагал при боевете на Шипка (т.е. не е бил на самия връх, а някъде откъм Габровско - прекалено млад е бил и не го приели в Опълчението, нищо че изминал 300 км пеша, за да отиде и да бъде доброволец. Съшият е имал съседи турци, които били заможни - нито те са пострадали след Освобождението, нито него са го закачали преди това), а от другата - пак прапрадядо ми е бил четник в четата на Сандански (семейната традиция говори, че бил байрактар, но аз не намерих стабилни доказателства за тази теза). Аз не съм достоен да им бърша краката на тези хора, но пък и никога не съм се насирал от страх, каквото и да се е явявали срещу мен. Апропо, всички мъже в рода ми са дълголетници, освен този дядо, дето е бил на Шипка. Дори нямам починали преки родни през войните, доколкото ми е известно, а абсол'тно всички са били на фронта, като почнеш от 1885, та стигнеш до Стражин-Страцин и Драва Соболч.

                Ма да не отплесвам, темата е за друго. Бъди здрав и позитивен (упс, тая думичка май звучи лошо сега), т.е. положително настроен - напрежението и паниката винаги са лош съветник дори и за олигофрени като мен
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Проф. Рачев говори живо, увлекателно, почти поетично за звяра
                  Проф. Георги Рачев: Природата има няколко сериозни антидота срещу този особен вирус

                  В секцията на Myth busters на WHO вече отдавна стои, че
                  COVID-19 virus can be transmitted in areas with hot and humid climates

                  Тъй че - айде да иде бат Райко, да огрее и изсуши и да ни отървава.
                  Перничани вече имат рилска вода.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Как ги намериха че е нарушил карантината?
                    Ходил е да заразява хора, някой се е оплакал след като го е видял.
                    Потропаха му на вратата - тука у фейса си писал "глупости" ела тука да се обясняваш !?!?
                    Ако нещата у фейса са изфабрикувани?
                    Кой е тоя надлежния ред по който е установено нарушението?
                    Нима по снимка на километраж показваш 200 могат да те осъдят?
                    Че има нужда от мерки има, че има нужда от ограничения има.
                    Ама не и така "шапкарската" - тотална некоординираност, липса на идея, по строги мерки а реално повишават риска от зараза (размятват се листа между хиляди хора !?!)
                    Ами те ги проверяват вкъщи тези дето са под карантина знам че като е кацнал на 11ти (ако на обяд) трябва да си седи на адреса който е посочил до 25ти

                    Иначе сам си е казал че е в Разлог




                    Иначе ако беше разумен щеше да седи и време отгоре за всеки случай че не знае дали не го кара свръх леко и тогава да сее нагоре надолу като мацката за която споменах вчера ...
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      хехе, значи да се хвърля да спасям света за шепа неблагодарници - ми не, няма да стане/ Апропо, крайно незапознат си с Априлското въстание и причините за него - а основната е, че след Кримската война тук се е напълнило с татари, черкези и всякаква друга измет, които са прекъснали търговксите пътища на най-богатите краища. Затова и се вдига въстанието, и то се вдига в богатоте земи, а не сред селяните, които са смазани от турския произвол. Те затова и протести има само в София, и то само от умнокрасивите, които вземат по 2К и нагоре, обикновения селяк си седи дома и се кефи на БХ и генералгоджи. да не забравя, че гешев е радост, генералгоджи е слънце, а смъртността е 15%
                      Знам ,че си много запознат....Ако позволиш,все пак и аз да кажа две-три думи,като обикновен селяк и потомък на обикновени селяци, малко да се позащитя.....Цялата ми рода ,от всичките ми възможни страни,от най-дъртия та до бебето, са преки или косвени участници в Априлското въстание...И не,не са били богаташи...Били са обикновени селяци......Вие в Софето - града голяма по това време,какво точно правехте ,че не се сещам.....Чакахте Ботьова, да дойде да ви тропа на джамовете, да си покажете носовете навън,че сте се били изпокрили ,като мишки и без корона- пандемия....Е ,Ботьова не успя да дойде,завалията.......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                        Извинявам се, че се намесвам в чужд разговор, но нали затова сме във форум

                        Съгласен съм с изказаното мнение. Тези който се надсмиват и неглижират са още във фазата на отричането. Други, за разлика от тях, поради навременната информираност и подготовка сме вече психически привикнали към новата ситуация и проблема. Един вид с едни гърди напред сме. Това разбира се не трябва да ни кара да сваляме гарда. Ранното осмисляне и приемане на променената реалност, води до по-бързо адаптиране към последващите промени и запазване на психичното здраве.


                        Поздрави и успех!
                        Тъй, тъй, младежо тъй ще е - насрали сме се от страх и треперим в бърлогите си, запазени с кенефпапир. За теб специално ще дам един тест за интелигентност - от 150 вадиш рулата тоалетна хартия вкъщи и ще намериш собственото си IQ. Паниката е убила много повече хора от всеки един вирус или битка - само за твое инфо, огромната част от касапниците в доиндустриалните води, са се случвали, защото панически някой е побягвал и се е навирал я в река, я в блато, я директно се е обърквал и е попадал под меча на противника. Ма нищо, страхувайте се, страхувайте се. Ето, сега ще ти отгворя с клише - то е писано от олигофрени, които не са знаели, че смъртността е 15% от чумата на 21 век и че гешев е радост, а генералгоджи е слънце:

                        Чумата тръгнала към Багдад. Срещнал я един ходжа и я попитал къде отива. „Да умъртвя хиляда души“, отговорила тя. В Багдад умрели 20 хиляди. Срещнал пак ходжата чумата и се опитал да разбере защо го е излъгала. „Не те излъгах – казала, – другите 19 хиляди умряха от страх.“
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                          Така изопчаваш фактите кошлуков мръдна преди да му е изтекла карантината ако му се седеше в разлог да беше посочил място за карантина разлог и да си седеше там



                          Така нарушава правята на другите да не ги зарзява - щото ти също имаш право на живот и свобода и не някой кйто си е дошъл от зона на зараза да щъка насам натам преди да се знае
                          Как ги намериха че е нарушил карантината?
                          Ходил е да заразява хора, някой се е оплакал след като го е видял.
                          Потропаха му на вратата - тука у фейса си писал "глупости" ела тука да се обясняваш !?!?
                          Ако нещата у фейса са изфабрикувани?
                          Кой е тоя надлежния ред по който е установено нарушението?
                          Нима по снимка на километраж показваш 200 могат да те осъдят?
                          Че има нужда от мерки има, че има нужда от ограничения има.
                          Ама не и така "шапкарската" - тотална некоординираност, липса на идея, по строги мерки а реално повишават риска от зараза (размятват се листа между хиляди хора !?!)
                          Last edited by bota156; 26.03.2020, 16:01.
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Много сложно го обясни - аз чета на децата приказката за лъжливото овчарче по този повод
                            Всяка прилика с действителни лица е случайна. Вярвам, че гешев е радост, а генералгоджи е слънце, смъртността е 15% и добре че ръсят със захар, иначе щеше да е 150%
                            Тия хора просто не знаят какво вършат..Всеки ден нови простотии бележки декларации уведомления служебни пропуски.Тамън сколаса човек да изтегли новата и ново пет сменяме.Утре е петък предполагам че към три следобед ще имаме ново пет.Аз и вчера казах това до десет дена макс ще се обърне срещу тях.По форумите вече масово недоволстват хората от глупостите им.Айде МВР да измисли некаква бележка и да си седне на задника че ни писна.Ше им пиша аз глупости че отивам на работа и че се връщам.То гледам и полицайчетата им писна само отделни натегачи се заяждат...Блокирали са градовете.Интересна работа тоя вирус явно не харесва селата ходи само в градовете...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                              Зарежи смятането на смъртност така.... тази сметка ще излезе като случаите приключат.... - този който я неглижира , може в последствие да е асимптоматичен преносител и да заразява други (не носи обикновенна маска сее зараза като говори - от изпаранията или киха, кашля - сее по продутктие в магазина итнт) , презерватива може да не е 100% ама ако сложиш два риска пада още от да е само 1 (така че и при източника и при присътващия да го има)

                              Нали има и женски презервативи все едно тя да носи женски https://en.wikipedia.org/wiki/Female_condom a ти мъжки = на всички да са с маска
                              Виж, по този повод се сещам за един виц, дето Барба Ганьос отишъл на международен конкурс за коронавируса. Всички рисували, пяли, драскали графити и т.н., водела Грета Тундберг, естествено и тъкмо да ѝ дадат голямата награда, се изтапанчил наш Барба Ганьос с композицията, дето Веждичката му я бил направил, а именно - презерватив, противогаз и роза. Журито било в ступор, лично Макароня забравил опасността да зарази бабишкела си и станал и го разцелувал, Меркелица го потупала по рамото, а Тръмплина само промърморил, че такова нещо и Цвъ Цвъ не може да направи. Дали му те на наш Барба първата награда, слиза той на летището, всички правителствени мисирки се затичали с микрофоните към Фалконя, да го питат за награда, а Беновска даже имала наглостта да го пита какво точно означава композицията, а Барба Ганьос рекъл:
                              - Ми кво, кво, ми да ебеш барселонската мис прани гащи с презератив, е като да миришеш роза с противогаз

                              та така, бъди здрав и се усмихвай - доколкото знам беше млад, от мен да знаеш - апокалипсисът пак се отлага!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                                Теория на конспирацията

                                Cлаба ракия. Я виж това

                                "“The majority are wealthy people. If you are rich, you are at risk. If you are poor, no,” Barbosa said of the coronavirus. “We poor people, we are immune.”"

                                Коментар

                                Working...
                                X