IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

    Тук сутринта мъдрувахте защо Източна Европа е по-слабо засегната.
    Доктор Комаровский ще ви обясни защо - има по-малко материал за смъртоносния вирус
    Да беше дал подробности. Кой ще губи повече от час.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      В Турция за няма и седмица болните станали 10 000.
      Така е с имперските мащаби. Работи се нашироко с размах.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        И аз за същото си мисля напоследък. Първата вълна на епидемията някакси ще я прекараме с повече или с по-малко жертви,
        И след това какво? Този вирус няма току-така да изчезне. Ако се опитаме малко да се отпуснем, и веднага ще се появят нови епицентрове на зараза.

        Има голяма вероятност вируса да ни държи в патова ситуация много дълго време. Има вероятност границите никога да не се отворят отново, туризма никога да не заработи отново, за икономиката пък да не говорим.

        Освен патовата ситуация, която може да продължи много дълго време (месеци и дори години) има и още 2 крайни ситуации:
        1. Вдигаме ръце и оставяме вируса да избие 15% от населението на земята (80-90% от възрастните хора)
        2. Измисляме ваксина, и като вариолата избиваме вируса до крак посредством задължитени ваксинации на 100% от населението на земята.
        Хотелите на Слънчев бряг - почивни станции за трудовите колективи! Социализмът се завръща по молба на туристическите босове. Спа процедури за всяка българска бабичка оцеляла от Ковида. Младежта пак ще проходи по бригади наместо екстремен туризъм. Дори бригадите ще минават за туризъм с исторически реминисценции. Светът се променя пред очите ни. Кой се върнал в България, върнал. Тя пак ще е обетовано място, би рекъл Пешето. Ако има кой да му плаща пенсията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Предполагам, че грешката е в мен. Вярно е, че при въпроса си ползвах "номер", а трябваше май да кажа клас.
          Не става дума за номер като физическа мярка - големина, а класът на маската е интересен.

          Междувременно направих едно търсене и под мотото

          masks for protection from coronavirus N99 и ми излезе това от Amazon

          Маски N99

          Това е просто илюстрация, доколкото често чувах да се говори във форума за N95.
          Отт сайта на Силует оставам със субективно впечатление, че за тяхните маски вероятно визираните ред класове са неприложими.
          N99 = FFP3 = KN99

          N95 са по стария стандарт пуска повече

          Иначе всяка маска ще е ок ако се ползва с цел да не се сеят лиги виж това видео (или дори без анлиския) снимани са какви частици летят от усата на човек като си говори с някои от разстояние окло метър

          на 14 минути и 44 секунди







          mWPCloud.com

          Коментар


          • В Турция за няма и седмица болните станали 10 000.

            Коментар



            • Тук сутринта мъдрувахте защо Източна Европа е по-слабо засегната.
              Доктор Комаровский ще ви обясни защо - има по-малко материал за смъртоносния вирус

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                Единствения ефективен вариант е бърз твърд локдаун без компромиси. Китай показа как се прави и ако са занижавали цифри това значи че е още по ефективен и докато те изплуват, лигавия Запад потъва бавно и славно. Всъщност всички страни без изключение ще го приложат щат не щат.
                Не може да режеш гангрената малко по малко и тя да пълзи, защото имало зевзеци които мрънкали.
                Те сега са пуснали локдауна и всички са с маски - ако си без маска ще те арестуват в Ухан

                Лигавия запад дори една маска не може да си сложи като изтока
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                  Начев, нямат размер, но ми стана точно. Не са нищо особено, но е по добре от нищо. Днес я пробвах една. Установих че трябва да си взема едно телче от опаковката на хляба, за да си го сложа на носа въхъу маската им, че няма и не прилепя много плъно. Друго което си мислех, че би помогнало е да я намокря със водка преди да излезна. Предполагам ще се появят и по-добри с времето за момента и това е нещо.

                  https://newsilhouette.bg/shop/%d0%bd...2%d1%8a%d1%80/
                  Предполагам, че грешката е в мен. Вярно е, че при въпроса си ползвах "номер", а трябваше май да кажа клас.
                  Не става дума за номер като физическа мярка - големина, а класът на маската е интересен.

                  Междувременно направих едно търсене и под мотото

                  masks for protection from coronavirus N99 и ми излезе това от Amazon

                  Маски N99

                  Това е просто илюстрация, доколкото често чувах да се говори във форума за N95.
                  Отт сайта на Силует оставам със субективно впечатление, че за тяхните маски вероятно визираните ред класове са неприложими.

                  Коментар


                  • Да движим дискусията Белгия и Холандия стабилни трицифрени мъртви днес ( и това не са им крайните цифри за деня)



                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Единствения ефективен вариант е бърз твърд локдаун без компромиси. Китай показа как се прави и ако са занижавали цифри това значи че е още по ефективен и докато те изплуват, лигавия Запад потъва бавно и славно. Всъщност всички страни без изключение ще го приложат щат не щат.
                      Не може да режеш гангрената малко по малко и тя да пълзи, защото имало зевзеци които мрънкали.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                        https://www.theguardian.com/world/20...alian-province
                        В Бергамо имаш и черен лебед събитие мач от шампионска лига с 40 000 зрители от градчето са ходили на мач
                        1. Съгласен съм за дните на карантината, наистина затвориха цялата държава много бързо след Ломбардия, но какво да кажем за времето между 19 февруари и 9 март, близо 3 седмици?

                        2. Не знам дали си разбрал, но от отбора на Аталанта само вратарят е дал положителен тест.

                        3. В Испания повечето случаи са в Мадрид и Каталуния, не във Валенсия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Лепни му епитет "математик и повече не го обиждай. Трябва да си благодарен, че поне използвах думичката "число" вместо "цифра".

                          Имам предвид съотношението на брой тествани, спрямо тези, при които теста е положителен /със или без симптоматика/. Имаше ли из таблиците сметнат такъв процент, че не ми се рови назад из темата?
                          Наздраве, Преци!

                          П.П. Върнах ти "обаждането"
                          еми и аз ти върнах
                          ps Със закъснение :
                          Last edited by precakanoto; 31.03.2020, 18:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            .................
                            Имам предвид съотношението на брой тествани, спрямо тези, при които теста е положителен /със или без симптоматика/. Имаше ли из таблиците сметнат такъв процент, че не ми се рови назад из темата?
                            Наздраве, Преци!
                            Няма,Тънимъни, даже си мислех, че умишлено не показват това. Защото не ми се вярва, че в МЗ или там където трябва, няма един второкурсник, кой то да разбира от ЦИФРИ , майтап - числа, редици, част, прираст, темп и т.н. Наздраве! Апропо, с маската днес повече кихах и ми течеше риносекретопроизводителя.
                            И това ще мине ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Сори, чак сега видях случайно въпроса. Имаш л.с. по друг повод, А по този въпрос, -няма как да знаем, без доказателства за реалното съотношение на заболели/тествани. Но какво наричаме заболели?- които в момента боледуват или вече са изболедували!? Но има други косвени данни, които ще подсказват, дали сме в някаква грешка .(за тях обаче е нужно повече време)
                              Опит да се приближим до реалността е резултатът от тестовете, които се правят от вчера на по-рисковите групи. Иначе всички се питаме какво е отношението, И тълкуванието ти "нали си по числата" може да те вкара в друго заблуждение - чувала си "дявола чете евангелието", (което някои тълкуватели защитават достатъчно добре).
                              Т.е. Да се надяваме, че числата от тестовете ще се "четат" адекватно
                              Лепни му епитет "математик и повече не го обиждай. Трябва да си благодарен, че поне използвах думичката "число" вместо "цифра".

                              Имам предвид съотношението на брой тествани, спрямо тези, при които теста е положителен /със или без симптоматика/. Имаше ли из таблиците сметнат такъв процент, че не ми се рови назад из темата?
                              Наздраве, Преци!

                              П.П. Върнах ти "обаждането"
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                                Трябва да се монтира малко резервоарче - за редовно мокрене.
                                недей че като паднеш като талпа кьор кютюк пиян никой няма да те вдигне
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X