IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    “Наистина”. Със стена не се спори.
    Абсолютен факт, особено с емигрирали "българи", които се мъчат да ни дават акъл от чужбина, в каква "Кочина" живеем тези, дето плащаме пенсията и здравните услуги на родителите ѝ. Венсеремос, другари емигранти!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Щом и Ботата го отнесе .Едно е да си скептик а съвсем друго да те гепи.
      Именно. Аз чакам Мангъров.

      Коментар


      • Ако вземеш статистиката дори и 10 години назад смъртността е относително постоянна величина - отразява вероятността човек да почине поради различни причини с или без грип. Тези вероятности са относително стабилни и съответно смъртността е стабилна. Всичкия свръх това се дължи на ковид. И практически и теоретически не е вероятно да имаш промяна във вероятността за смърт само по време на ковид пандемия дължаща се на нещо друго освен на ковид пандемия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
          Лекарите изнемогват и тъмо затова умоляват гражданите да си стоят по къщите - защото системата просто не може да поеме повече хора, които са с пневмония, не могат да дишат и се нуждаят от кислород. Повтарям - болниците са пълни с хора, които не могат да дишат, които трябва да бъдат обдишвани с подаване на кислород от бутилка, няма лекари и сестри, които да се грижат за тях, а тези лекари, които все още са там са изнемощели от цялата лудница и необходимостта да са в скафандър и да дишат през плътна маска по 10 часа на ден.

          Кое не ти е ясно, кое не може да разбереш и наистина ли "наистина" не разбираш?
          “Наистина”. Със стена не се спори.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
            Лекарите изнемогват и тъмо затова умоляват гражданите да си стоят по къщите - защото системата просто не може да поеме повече хора, които са с пневмония, не могат да дишат и се нуждаят от кислород. Повтарям - болниците са пълни с хора, които не могат да дишат, които трябва да бъдат обдишвани с подаване на кислород от бутилка, няма лекари и сестри, които да се грижат за тях, а тези лекари, които все още са там са изнемощели от цялата лудница и необходимостта да са в скафандър и да дишат през плътна маска по 10 часа на ден.

            Кое не ти е ясно, кое не може да разбереш и наистина ли "наистина" не разбираш?
            ТИ ТОВА ВСИЧКОТО ГО ВИДЯ С ОЧИТЕ СИ?

            Как изглежда един изнемогнал лекар? Търчи като маратонец от легло на легло в отделението ли? Как точно се изнемогва?
            Last edited by alex1001111; 18.03.2021, 17:03.

            Коментар


            • Ама вие наистина ли вярвате, че всички умират С ковид? И не мрат от нищо друго? Хайде стига - къде отидоха рака, инфарктите, инсултите? Или те вече не се броят, точно както и грипът изчезна, т.е. прероди се в ковид. На всеки починал има десетки, дето дори не са разбрали как са го изкарали и ощше други десетки, дето са си правили по десет пср-а, щото са се насрали от страх и всяко кашляне го считат за ковид! То всъщност точно до това доведоха всичко - до параноя при всеки сопол или кашлица, как след малко умираме и всички да бягаме като от чумав от въпросния човек.

              Писано е милион пъти, няма нужда да се пише повече - пазете си психическото здраве, кукловодите все някога ще спрат грипчето, но психическото ви здраве няма да се върне, а то е в основата на всичко!

              П.С. Хайде пак да поствате табличката на НСИ - къде е великата смъртност сега, че нещо не я виждам. Оф, забравих, чакаме пика, но БХ ще ни спаси. без коз, купа и три трефи метър на вашата пика!

              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Аз наистина не разбирам хората с паниката, че имало болни - ми има бе, има. По време на всеки грип има болни, като повечето са в болницата от страх, че вкъщи няма кой да се грижи за тях (основно възрастни хора с деца в чужбина - някой разпозна ли се?). Реално болните са 500-600 човека, другото е стандартно побъркани от страх хорица. И кво - за 500-600 болни да затворим 5-6 милиона - суууупер! да не сме натоварели болничната система с 80 000 легла (по спомени) - е, не, това наистина е велико, просто велико! И за къв плащаме здравни вноски тогава, че нещо не разбирам - за здравна система, дето се затваря при 500-600 болни на легло? Ми дайте да закрием и държавата тогава, то и от нея няма много смисъл точно както и от здравната ни система
                Има 8000 легла сега да заети 7800 - ако си дадат зор могат да ги докарат до 12 000. 20% от нуждаещите се от болница умират. 50% от тези тези 600 в интензивни отделения ще починат. Това не са малки цифри. Втората световна война в България са загинали по-малко хора отколкото сега ще починат от ковид.

                Коментар


                • Лекарите изнемогват и тъмо затова умоляват гражданите да си стоят по къщите - защото системата просто не може да поеме повече хора, които са с пневмония, не могат да дишат и се нуждаят от кислород. Повтарям - болниците са пълни с хора, които не могат да дишат, които трябва да бъдат обдишвани с подаване на кислород от бутилка, няма лекари и сестри, които да се грижат за тях, а тези лекари, които все още са там са изнемощели от цялата лудница и необходимостта да са в скафандър и да дишат през плътна маска по 10 часа на ден.

                  Кое не ти е ясно, кое не може да разбереш и наистина ли "наистина" не разбираш?

                  Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Аз наистина не разбирам хората с паниката, че имало болни - ми има бе, има.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Нетипични симптоми са: хремата и болките в гърлото, които са характерни за възпаление на горните дихателни пътища. Хора, които имат хрема и кихат, по всяка вероятност са хванали настинка или грип.
                    КИХАМ кашлица нямам. Дишам си нормално, сатурация 96. Леко ме болят колена и китки
                    Ботич, дано всичко е наред с теб. Понеже и моето семейство се е разкиснало нещо / без температура, гърло, кашлица и т.н./ жената не издържа на напрежението и се тества - отрицателен резултат , а лаборантката и шернала, че имало яко други вируси сега та не се знае какво е....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Аз наистина не разбирам хората с паниката, че имало болни - ми има бе, има. По време на всеки грип има болни, като повечето са в болницата от страх, че вкъщи няма кой да се грижи за тях (основно възрастни хора с деца в чужбина - някой разпозна ли се?). Реално болните са 500-600 човека, другото е стандартно побъркани от страх хорица. И кво - за 500-600 болни да затворим 5-6 милиона - суууупер! да не сме натоварели болничната система с 80 000 легла (по спомени) - е, не, това наистина е велико, просто велико! И за къв плащаме здравни вноски тогава, че нещо не разбирам - за здравна система, дето се затваря при 500-600 болни на легло? Ми дайте да закрием и държавата тогава, то и от нея няма много смисъл точно както и от здравната ни система
                      Мммм, болните всеки ден са по 600 / като 100-200 са от резервната скамейка ежедневни попълнения /
                      Държавата трябваше да бъде затворена още преди няколко седмици.... Това докато хората не се научат, че освен тях самите , които нищо не ги лови има и други ....
                      Разбирам че си го изкарал без да усетиш, но аз пък познавам хора за които беше много тежко , а и 2-ма не успели / 100% от него , а не с него иначе възрастни/
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.03.2021, 16:45.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Аз наистина не разбирам хората с паниката, че имало болни - ми има бе, има. По време на всеки грип има болни, като повечето са в болницата от страх, че вкъщи няма кой да се грижи за тях (основно възрастни хора с деца в чужбина - някой разпозна ли се?). Реално болните са 500-600 човека, другото е стандартно побъркани от страх хорица. И кво - за 500-600 болни да затворим 5-6 милиона - суууупер! да не сме натоварели болничната система с 80 000 легла (по спомени) - е, не, това наистина е велико, просто велико! И за къв плащаме здравни вноски тогава, че нещо не разбирам - за здравна система, дето се затваря при 500-600 болни на легло? Ми дайте да закрием и държавата тогава, то и от нея няма много смисъл точно както и от здравната ни система
                        А умрелите що забравяш? По 100 на ден. Повече от рака. От всички видове рак взети заедно.

                        До затваряне на училища, градини, театри се стига точно защото клекнаха на кръчми, хотели, бардаци и чалготеки.

                        Коментар


                        • Цирка с тази лъжа все още продължава?
                          Last edited by alex1001111; 18.03.2021, 16:49.

                          Коментар


                          • Аз наистина не разбирам хората с паниката, че имало болни - ми има бе, има. По време на всеки грип има болни, като повечето са в болницата от страх, че вкъщи няма кой да се грижи за тях (основно възрастни хора с деца в чужбина - някой разпозна ли се?). Реално болните са 500-600 човека, другото е стандартно побъркани от страх хорица. И кво - за 500-600 болни да затворим 5-6 милиона - суууупер! да не сме натоварели болничната система с 80 000 легла (по спомени) - е, не, това наистина е велико, просто велико! И за къв плащаме здравни вноски тогава, че нещо не разбирам - за здравна система, дето се затваря при 500-600 болни на легло? Ми дайте да закрием и държавата тогава, то и от нея няма много смисъл точно както и от здравната ни система
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                              Къде са тия кристални кълбета, в които ги гледате тия три седмици до пик? Моето показва, че от другата седмица се изравняваме и започва спадът.
                              Седмиците са повече. Реално се слива пролетната ваканция на учениците с локдауна. Така че, те ще отворят след две обаче децата няма да ходят на училище още една. Явно се надяват това да е достатъчно да компенсира отворените ресторани. Същото го изиграха и по Коледа. Тогава обаче се събраха 5 седмици. Та сега не е много сигурно, че ще взлезем в низходящ тренд преди да децата да се върнат в училищата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                                Къде са тия кристални кълбета, в които ги гледате тия три седмици до пик? Моето показва, че от другата седмица се изравняваме и започва спадът.
                                Това което го виждаш в момента като заразени и влизащи в болница е плод на нещо което се е случило преди 10 дена за заразените и преди 2 седмици за влизащите в болницата. Тогава вече е имало експоненциален растеж, който продължава още - защото нищо не му преми. Трябва да минат две седмици за да отразят данните само заразените в днешния момент. А всички мерки имат лаг за действие върху самото заразяване от поне 5 дена, дори и да се свали R0 до под 1 това ще се случи поне за седмица, така че пика ще е три седмици.

                                Така че гледай сега какво е сложи по 50% седмичен ръст следващите три седмици - и смятай каква драма ще е по изборите.

                                Коментар

                                Working...
                                X