IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    куронка е. Засега само температура и запушен нос. Набухаха ме со всякакви витамини. Минах на ол инклузив в къщи.
    Спалня , лапатопче, талавизор
    Не си прави шега с тая гад

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alex1001111 Разгледай мнение

      ТИ ТОВА ВСИЧКОТО ГО ВИДЯ С ОЧИТЕ СИ?

      Как изглежда един изнемогнал лекар? Търчи като маратонец от легло на легло в отделението ли? Как точно се изнемогва?
      Аз го видях днес с очите си.Не те знам от къде си но ако не си от София иди пред спешната помощ и стой в колата и гледай линейките,

      Коментар


      • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

        Да ясно, но как успяват да го спрат още в седмиците преди да е стартирало прилагането им?
        Спряха учениците по рано

        Коментар


        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

          Mного просто - спира се дифузното разпространение/разрастване на болните.
          Да ясно, но как успяват да го спрат още в седмиците преди да е стартирало прилагането им?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
            С всичко изложено съм съгласен, като ще ми е интересно да чуя и коментар на контрапункта: че при брутални мерки (вкл. вечерен час, маски на открито, тотален локдаун) много държави, вкл. околните, така и не успяват да овладеят положението.

            Определено това е интересен феномен, особено за страни като Сърбия и Великобритания, които ваксинират като бесни, всичко е затворено отдавна, но положението се влошава до драматизъм. Слава Богу, при нас като че ли мерките (да се надяваме) все още работят.

            В България действат. Миналата пролет спряха разпространението. Декември обърнаха тренда за ръст. Личното ми мнение е че само една мярка работи. Спирането на училищата. Щом тръгнат ученици на училище и месец и половина по късно заразените избухват. Но за това няма друго доказателство освен тази чисто емпирична зависимост. Според мен ако маските ви градския транспорт са задължителни и учениците вкъщи няма да има проблеми

            Коментар


            • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

              Разбира се - трудно ми е да си представя как едни мерки могат да намалят броя на новозаразените една седмица преди да са влязли в сила, както и лисата им да даде начало на увеличаване на броя на същите два месеца напред или един месец назад във времето.

              Не съм учил достатъчно математика, за да схвана подобна, привидно за лаиците, напълно нелогична "експоненциална функция".
              Mного просто - спира се дифузното разпространение/разрастване на болните.
              В момента съм болна от КОВИД - потвърдено и от тест. Лепнах го в офиса, където идват подсмърчащи безотговорници. От екип от 15 човека, осем сме болни.
              И, не, не е обикновен грип - болките, които изпитвам, нямат нищо общо с тези на грипа.

              Коментар


              • Защо дневните новозаразени ще запонат да спадат в края на ноември, една седмица преди началото на строг локдаун, при положение, че преди това масово те не са били прилагани? Защо ще започнат да се увеличават в края на януари, когато всичките строги мерки са в действие за последните два месеца?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                  Не няма да се случи едно и също. Мерките намаляват или направо спират растежа на зарязавеното - както се вижда и от опита у нас през ноември декември и от много други държави. Ако бяха наложени при първите сигнали за ръст на заразените както направиха повечето европейски държави нямаше да се стигне до това до което сега ще се стигне. Още повече след като през следващите два месеца ще дойдат достатъчно ваксини за да забавят значително разпространението.

                  Но Баце с двата пръста чело, очевидно предпочита да слуша Тарзан от заведенията отколкото науката.
                  Ти сякаш изобщо не прочете какво потретих през последните няколко минути - мерките нямат никаква връзка с разпространението освен случайна

                  Коментар


                  • С всичко изложено съм съгласен, като ще ми е интересно да чуя и коментар на контрапункта: че при брутални мерки (вкл. вечерен час, маски на открито, тотален локдаун) много държави, вкл. околните, така и не успяват да овладеят положението.

                    Определено това е интересен феномен, особено за страни като Сърбия и Великобритания, които ваксинират като бесни, всичко е затворено отдавна, но положението се влошава до драматизъм. Слава Богу, при нас като че ли мерките (да се надяваме) все още работят.

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    Не няма да се случи едно и също. Мерките намаляват или направо спират растежа на зарязавеното - както се вижда и от опита у нас през ноември декември и от много други държави. Ако бяха наложени при първите сигнали за ръст на заразените както направиха повечето европейски държави нямаше да се стигне до това до което сега ще се стигне. Още повече след като през следващите два месеца ще дойдат достатъчно ваксини за да забавят значително разпространението.

                    Но Баце с двата пръста чело, очевидно предпочита да слуша Тарзан от заведенията отколкото науката.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                      Не знам и изобщо няма да се опитвам да го изчислявам, но със или без мерки ще се случи общо взето по един и същ начин.
                      Не няма да се случи едно и също. Мерките намаляват или направо спират растежа на зарязавеното - както се вижда и от опита у нас през ноември декември и от много други държави. Ако бяха наложени при първите сигнали за ръст на заразените както направиха повечето европейски държави нямаше да се стигне до това до което сега ще се стигне. Още повече след като през следващите два месеца ще дойдат достатъчно ваксини за да забавят значително разпространението.

                      Но Баце с двата пръста чело, очевидно предпочита да слуша Тарзан от заведенията отколкото науката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Ами не си личи да схващаш. Ако растежа ти е 50% на седмица колко седмици ще ти трябват за да се засегне половината население ако тръгнеш от 10 случая, ако тръгнеш 1000 или от 10000
                        Не знам и изобщо няма да се опитвам да го изчислявам, но със или без мерки ще се случи общо взето по един и същ начин.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                          Разбира се - трудно ми е да си представя как едни мерки могат да намалят броя на новозаразените една седмица преди да са влязли в сила, както и лисата им да даде начало на увеличаване на броя на същите два месеца напред или един месец назад във времето.

                          Не съм учил достатъчно математика, за да схвана подобна, привидно за лаиците, напълно нелогична "експоненциална функция".
                          Ами не си личи да схващаш. Ако растежа ти е 50% на седмица колко седмици ще ти трябват за да се засегне половината население ако тръгнеш от 10 случая, ако тръгнеш 1000 или от 10000

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            Експоненциалните функции не работят както си го представяш.
                            Разбира се - трудно ми е да си представя как едни мерки могат да намалят броя на новозаразените една седмица преди да са влязли в сила, както и лисата им да даде начало на увеличаване на броя на същите два месеца напред или един месец назад във времето.

                            Не съм учил достатъчно математика, за да схвана подобна, привидно за лаиците, напълно нелогична "експоненциална функция".

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение

                              Ами, "закъснелите" мерки бяха в сила през януари и февруари, но графиките през този период устойчиво са нагоре. Преди това в края на ноември същите графики тръгнаха надолу една седмица [b]преди[/] тези "закъснели" мерки да влязат ефективно в сила, а цяло лято хората пълнеха заведенията и нямаше никакви пикове, следователно не знам защо изобщо някой разумен човек би очаквал броят на новозаразените и умрелите да има някаква връзка с тези мерки. Това би могло да се случи само по случайност.
                              Експоненциалните функции не работят както си го представяш. Ако заразените се удвояват на две седмици, то заразените последните две седмици преди пика ще са толкова колкото са всички заразени преди това. Ако увеличението е линейно както си мисля че мислиш, то нямаше да има изобщо за какво да се притесняваме - но не е
                              Last edited by ravnovesie; 18.03.2021, 18:25.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Което пък означава че сега закъснелите мерки ще доведат до наистина изключително неприятни седмици от тук нататък. Следващия месец и половина може да е по смъртоносен от всичко до сега взето заедно.
                                Ами, "закъснелите" мерки бяха в сила през януари и февруари, но графиките през този период устойчиво са нагоре. Преди това в края на ноември същите графики тръгнаха надолу една седмица преди тези "закъснели" мерки да влязат ефективно в сила, а цяло лято хората пълнеха заведенията и нямаше никакви пикове, следователно не знам защо изобщо някой разумен човек би очаквал броят на новозаразените и умрелите да има някаква връзка с тези мерки. Това би могло да се случи само по случайност.

                                Коментар

                                Working...
                                X