IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    a number of studies and anecdotal reports have pointed to obesity being a notable risk factor for COVID-19—and often the primary risk factor for younger patients. This month, Kass and two Hopkins colleagues gathered preliminary findings from six ICU units around the United States, concluding in a Lancet report that "in populations with a high prevalence of obesity, COVID-19 will affect younger populations more than previously reported."

    https://hub.jhu.edu/2020/06/01/david...sity-covid-19/
    Сър, не Ви ли се струва странно, че стъпват на данни на кардиолози и общопрактикуващи лекари, които са "били чули нещо изненадващо от други колеги кардиолози", това е цитат, а не са потърсили данните от извора то ест от приемните отделения за ковид и от самите лекарски екипи, занимаващи се с това?

    ПП. За мен това е още един от многото опити за вдигане на медиен шум и пушилка около ковида на празно място.
    Last edited by Мачу Пикчър; 07.07.2020, 11:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      Аз съм се махнал от София. Но на почти половин километър от вилата в която живея има нощно заведение. Всеки петък и събота е фраш, като се чува чак до вкъщи, повечето коли са от София, а дори не е популярна дестинация.
      Бях в Созопол и там беше фраш. Без резервация маса на Северната стена — йок

      В хотела ме похвалиха, че съм единственият клиент, който носи маска... какво да говорим

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

        По къщите най-рано септември и то евентуално може би, по-рано няма как да се случи колкото и да ти се иска на теб, и на този който ти плаща
        Да-м, като видя някой новоизлюпен ник да набедява стари форумци, които съвсем очевидно не са тролове веднага си казвам, аха, значи този сигурно е от платените. Това си му манталитета

        Добре бе, Асо, за к’ви стотинки драскотиш тука?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Равновеско, ти в България ли си, или от някъде другаде драскаш, щото хал хабер си нямаш от ситуацията тук - заведенията на закрито са сравнително празни, да не кажа много празни. Тези с маси навън са да речем на 40-50% в добрите дни и 10% в кофти дни - знам, защото редовно ги обикалям. Нощен живот почти няма. Мачовете и посещаемостта им винаги са били трагедия - сега имаше малко еуфория покрай финала за купата от Литекс и толкова. Отделно първенството свършва след 2 кръга, ако това ви е великият проблем, щото сте прочели за някакви фалшиви проби в отбора на "Черно море", дето явно си играйкат едно прилично тото, но това е друга тема. Да напомня ли как отборът на БХ - бистришките тигри, съобщи, че имат 5-6 полжителни и само след час каза, че са се объркали и станали отрицателни

          Само за твое сведение, в края на февруари Левски изигра мач с Литекс, на който имаше над 25 000 зрители (от които да речем 15-16 000 левскари), седнали гъз до гъз в секторите А и Б - горе-долу по това време се игра прословутия мач на Аталанта и Валенсия с подобна гъчканица - изводите сам си ги направи, ако можеш.

          Басче като на Мищо искаш ли - безкрайно съм ларж към теб, защото ти очакваш 1000 заразени на ден до 2 седмици - аз ти предлагам да е до месец. на хубаво уиски? Или ше се измъкнеш мазно и ще обяснищ, че не си хазартен тип, било аморално и дъра-бъра - няма да има 1000 заразени на ден в до 07.08.2020, другото са брътвежи
          Аз съм се махнал от София. Но на почти половин километър от вилата в която живея има нощно заведение. Всеки петък и събота е фраш, като се чува чак до вкъщи, повечето коли са от София, а дори не е популярна дестинация.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Ще следваме шведския още седмица, две, след това най-вероятно пак по къщите. Иначе болниците в София ще се напълнят през август. То дали има или няма ограничения не е само желание на Бойко, а и възможности за справяне с проблема. А такива възмижности София няма при експоненциален ръст. Да не бяха пускали нощните заведения и мачовете, можеше и да се закрепи положението, но в момента това е вече невъзможно.
            Равновеско, ти в България ли си, или от някъде другаде драскаш, щото хал хабер си нямаш от ситуацията тук - заведенията на закрито са сравнително празни, да не кажа много празни. Тези с маси навън са да речем на 40-50% в добрите дни и 10% в кофти дни - знам, защото редовно ги обикалям. Нощен живот почти няма. Мачовете и посещаемостта им винаги са били трагедия - сега имаше малко еуфория покрай финала за купата от Литекс и толкова. Отделно първенството свършва след 2 кръга, ако това ви е великият проблем, щото сте прочели за някакви фалшиви проби в отбора на "Черно море", дето явно си играйкат едно прилично тото, но това е друга тема. Да напомня ли как отборът на БХ - бистришките тигри, съобщи, че имат 5-6 полжителни и само след час каза, че са се объркали и станали отрицателни

            Само за твое сведение, в края на февруари Левски изигра мач с Литекс, на който имаше над 25 000 зрители (от които да речем 15-16 000 левскари), седнали гъз до гъз в секторите А и Б - горе-долу по това време се игра прословутия мач на Аталанта и Валенсия с подобна гъчканица - изводите сам си ги направи, ако можеш.

            Басче като на Мищо искаш ли - безкрайно съм ларж към теб, защото ти очакваш 1000 заразени на ден до 2 седмици - аз ти предлагам да е до месец. на хубаво уиски? Или ше се измъкнеш мазно и ще обяснищ, че не си хазартен тип, било аморално и дъра-бъра - няма да има 1000 заразени на ден в до 07.08.2020, другото са брътвежи
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Ще следваме шведския още седмица, две, след това най-вероятно пак по къщите. Иначе болниците в София ще се напълнят през август. То дали има или няма ограничения не е само желание на Бойко, а и възможности за справяне с проблема. А такива възмижности София няма при експоненциален ръст. Да не бяха пускали нощните заведения и мачовете, можеше и да се закрепи положението, но в момента това е вече невъзможно.
              По къщите най-рано септември и то евентуално може би, по-рано няма как да се случи колкото и да ти се иска на теб, и на този който ти плаща

              Коментар


              • Ще следваме шведския още седмица, две, след това най-вероятно пак по къщите. Иначе болниците в София ще се напълнят през август. То дали има или няма ограничения не е само желание на Бойко, а и възможности за справяне с проблема. А такива възмижности София няма при експоненциален ръст. Да не бяха пускали нощните заведения и мачовете, можеше и да се закрепи положението, но в момента това е вече невъзможно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                  Ако бачкаш като келнер — разбирам те

                  Ама ние сега нали ще следваме шведския модел. Няма ли да се кротнеш? Ако спрат да идват клиенти и бакшиши няма да е заради мерките
                  А, келнер, много ме повиши ти, къде ти да съм келнер - ехееее, ма нали не знам език, само басър и това е
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Мише, ще мрем ли, брат, че всяка сутрин ставам и докато тропам в кенефа, проверявам в нюз фийда дали съм умрял. Егати и държеливото племе сме, простаци ти казвам - не щем да мрем и това си е, а генеалгоджи (а.к.а. Спасителя) ни обеща да мрем, и то да мрем яко. Е, чакаме, даже и равновеско все си реве за есента, пък за зимата, пък 4-цифрени бройки до 2-3 седмици, ама бас не ще, не е с топки като теб, а простичко плямпало - май по-скоро в прекия смисъл, за съжаление...
                    Ако бачкаш като келнер — разбирам те

                    Ама ние сега нали ще следваме шведския модел. Няма ли да се кротнеш? Ако спрат да идват клиенти и бакшиши няма да е заради мерките

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Ле-ки симпто-ми, трла-ла-ла... слън-це пе-че, с Ковид-19 много е добре

                      Think a 'mild' case of Covid-19 doesn’t sound so bad? Think again



                      https://www.theguardian.com/commenti...d-symptoms-who
                      Мише, ще мрем ли, брат, че всяка сутрин ставам и докато тропам в кенефа, проверявам в нюз фийда дали съм умрял. Егати и държеливото племе сме, простаци ти казвам - не щем да мрем и това си е, а генеалгоджи (а.к.а. Спасителя) ни обеща да мрем, и то да мрем яко. Е, чакаме, даже и равновеско все си реве за есента, пък за зимата, пък 4-цифрени бройки до 2-3 седмици, ама бас не ще, не е с топки като теб, а простичко плямпало - май по-скоро в прекия смисъл, за съжаление...
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Мачу Пикчър Разгледай мнение

                        Вие администратор на форума ли сте?
                        Питам за един приятел.
                        Не бе, копнал го е от епицентър.бг, Киро не е такъв, пич е

                        Кире, бате, и ти ли стана апокалиптик? Заеби! Шарже ла кинта, Кире, шарже ла кинта -да ти кажа ли кой е собственик на епицентър.бг (с подставено лице, разбира се) или сам ще се сетиш, като видиш стила и го сравниш с другия парцал - блиц.бг. Линията на корпулентното момче (вероятно заради килограмите му) е да всява шоГ и ужасТ, а и защото заглавията с кръв, лайна и сперма са най-кликаемите, затова!

                        Иначе, мой познат на познат (на стрина Пена зълвин син ) е лежал с друг толуп - Ути. На Ути, който имаче спи с маска, защото е с леко свинско телосложение и има един милион болести заради това, му се е разминало много леко, а е не рискова, ми незнам колко рискова група. Толкова за грипчето - сега Киро може да ме "изтрие"
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Ле-ки симпто-ми, трла-ла-ла... слън-це пе-че, с Ковид-19 много е добре

                          Think a 'mild' case of Covid-19 doesn’t sound so bad? Think again



                          https://www.theguardian.com/commenti...d-symptoms-who

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Коментари от сорта "лъжат ни, абе това е грипче, защото един чичо от телевизора така каза... .", ще бъдет изтривани.
                            Вие администратор на форума ли сте?
                            Питам за един приятел.

                            Коментар




                            • Мечката е при съседите. Болниците в някои сръбски градове са препълнени... Коментари от сорта "лъжат ни, абе това е грипче, защото един чичо от телевизора така каза... .", ще бъдет изтривани.

                              Междувременно с положителни проби за коронавирус са председателката на парламента, министърът на отбраната и пълномощникът за Косово. Общият брой на заразените е ...

                              EPICENTER.BG
                              Доскоро Сърбия контролираше пандемията. Сега пандемията контролира Сърбия
                              Междувременно с положителни проби за коронавирус са председателката на парламента, министърът на отбраната и пълномощникът за Косово. Общият брой на заразените е ...
                              Междувременно с положителни проби за коронавирус са председателката на парламента, министърът на отбраната и пълномощникът за Косово. Общият брой на заразените е ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Имам доста книги за Ванга от преди 30г....Нищо подобно няма там.Няма Курск няма Мурск няма корона вирус няма изобщо подобни простотии...Пишат простотии че предрекла и Путин ама тя за друг Владимир е говорела.Преиначават думите и.И за Сирия преиначават..Иначе ти можеш да си вярваш на всичко което прочетеш и най вече пожелаеш но то няма нищо общо с истината
                                Да 99 % измишльотини ,но има предаване един руски журналист го пускаха даже на детектор на лъжата , че е говорила за тайната на петте двойки и някаква епидемия.

                                Това е предаването
                                https://www.1tv.ru/shows/na-samom-de...-ot-26-12-2019
                                Last edited by Morqka; 07.07.2020, 10:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X