IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен си играем с огъня и ситуацията най-вероятно вече е изтървана. Колкото по-дълго се правим, че няма проблем, толкова по-висока ще е цената.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      Края на белите дробове реално са кръвоносни съдове. Точно те се засягат. За това и ковид пневмонията нито може да се види на рентген, нито да се чуе със слушалки. Тези кръвоносни съдове се възпаляват и започват да произвеждат съсиреци. Тези съсиреци тръгват по кръвообращението и може да предизвикат инсулт. В същото време тъй като през тези кръвоносни съдове всъщност кислорода достига от белите дробове до кръвта, тяхното възпаление сваля нивото на кислород, от което се получава умората при леко протичане на болестта или припадъци при по-сериозно протичане.
      Отговорът пък на организма на това възпаление, който се получава след няколко дена, когато вече тялото разпознава вируса може да е прекалено силен, да се получи тази цитокинова буря, където собствената имунна система реално разрушава органите на тялото, защото реагира прекомерно. За това и загиват и хора всъщнос със силен имунитет. Просто техния имунитет пък е прекалено силен. За това и наскоро казаха че кортикостероиди ако се дават в този период, може реално да спасят живот. Те всъщнос свалят имунитета. Но пък ако се дават преди да реагира организма може да убият.
      Аре надмина Матейко.
      Как откриват двойна бронхопневмония на пациентите с ковид? Сигурно 90% се разболяват от това, другите не се разболяват.
      Така нареченото възпаление е реакция на организма и представлява съединителна тъкан - тя като се натрупа повечко и се вижда като стъкло, още повече и като шпакловка .
      Тя възпрепятства обмяната на вещества и кислорода.
      Една манджа с грозде от подочути тук таме някои термини без никаква идея за какво става дума
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Всъщност точно това се случва когато кислорода ти е под дадено равнище - което се получава при ковид. Хората падат като круши.
        Я кажи при колко е това падане. Че аз имах 34 кислород в артериалната кръв и ходех(бая зор беше - все едно съм на Еверест . Сатурация около 60.
        Единствения вариант да "падат кат круши" е да получават белодробна емболия
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от THE TRADER Разгледай мнение
          НОЩ изпълнява поръчка!!! Поръчки!!! Политически, а не каквито и да е здравни и най-малкото обществени! Дано да им е чиста съвестта, ако изобщо имат такава! Но е много удобно за политиците някой друг да е виновен! Иначе е ясно - ще направят това, което си искат - броя на "новозаразените" е толкова, колкото ни кажат, защото няма как да се провери! И, ако искат, ще направят така, че да се премине каквато и да е "психологическа граница", която им е удобна, за да наложат каквито си искат мерки! А новопоявилите се лаборатории, чиито резултати от тестовете НОЩ не признава, защото в България имало само една референтна лаборатория, но когато става въпрос за брой лаборатории, им отърва да ги има - НИКОЙ НЕ ЗНАЕ, дали изобщо в България е възможно да се направят 4 - 5 000 теста на ден - това няма никой да ви каже! Както и много други истини, които няма да разберем, защото са неудобни...
          Ха ха ха най после някой написа истината кратко точно и ясно...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            Края на белите дробове реално са кръвоносни съдове. Точно те се засягат. За това и ковид пневмонията нито може да се види на рентген, нито да се чуе със слушалки. Тези кръвоносни съдове се възпаляват и започват да произвеждат съсиреци. Тези съсиреци тръгват по кръвообращението и може да предизвикат инсулт. В същото време тъй като през тези кръвоносни съдове всъщност кислорода достига от белите дробове до кръвта, тяхното възпаление сваля нивото на кислород, от което се получава умората при леко протичане на болестта или припадъци при по-сериозно протичане.
            Отговорът пък на организма на това възпаление, който се получава след няколко дена, когато вече тялото разпознава вируса може да е прекалено силен, да се получи тази цитокинова буря, където собствената имунна система реално разрушава органите на тялото, защото реагира прекомерно. За това и загиват и хора всъщнос със силен имунитет. Просто техния имунитет пък е прекалено силен. За това и наскоро казаха че кортикостероиди ако се дават в този период, може реално да спасят живот. Те всъщнос свалят имунитета. Но пък ако се дават преди да реагира организма може да убият.
            Поредната медиийна дришня на поредния учен търгаш...Ха ха ха запри се вече

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

              Хубаво правите залози, обаче нито конете са у вас, нито хронометъра, нито тичат едновременно, нито трасето дали е едно и също.
              Не знаем спинкащия бочко какво ще измисли утре, не знаем колко от тестовете са "първи", съответно колко е истинския капацитет за тестване (в началото имаше случаи на отказани тестове), не знаем дали ще затворим границата за чужденци (защото като няма Гърция, и България е "Гърция") - визирам сърбите.

              Ето ви още няколко теми за размисъл:
              1. Ясно се вижда тенденцията - по около всяка седмица, пиковите стойности са с 15-20 от предходната. 11 седмици до 30.09 с тази скорост са около 400 парчета на ден. Та 500 не е много по-далече до грешката при 200-те ти бройки до 30.06.
              2. Във световната статистика ясно се очертава тренд на разтваряне на ножицата м/у заразени и починали. Тестовете ли са различни, мутирал ли е вируса, напипали са медикаменти ли (и за трите има разни ре-контра-дез-информации)
              Ми бъдещо несугурно събитие е все пак
              Нали затова е залогът, за да не хабим напразно клавиатурите, а и мъжката дума, ако е мъжка, следва да е подплатена с нещо, иначе е лалане. Ако маляките затворят за шумадийците, ще е джакпот на БХ, ние за тях няма да затворим, макар че нзае ли човек - с БХ всичко е възможно, но вече и той усеща дебелия, но не от пр грипчето, а от разбитата икономика. А хлабът е по-силен от всичко...
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                Кажи нещо, което съм написал и да не е подкрепено от факти или от логическо следване на факти.
                Всичкото което пишеш си е пунта мара.Явно не можеш да схванеш че на тоя свят има хора които се боят само от Бог.През хея са ми вируси тръмповци путинци акции европейски съюзи натовци и прочее смрад.На медии вяра нямам никаква а смешните поръчкови учени дето днес са така утре иначе според паричния интерес мога да им сера на титлите да си заврат отзаде...Не мога да отрека обаче че развеселяваш форума и то доста добре.Все пак не ми отговори на въпроса от какво се издържаш след като си в гората вече четвърти месец

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение

                  Кои факти - лъжливите ли . Кое логическо следване - на Cоvidiotа ли ?
                  Слагай маската ZORO
                  втора А група на 107 детска градина те поздравява. Още малко и с остроумия може да достигнеш ниво на 2Г клас.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    Кажи нещо, което съм написал и да не е подкрепено от факти или от логическо следване на факти.
                    Кои факти - лъжливите ли . Кое логическо следване - на Cоvidiotа ли ?
                    Слагай маската ZORO

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                      Ама твоите господари, тия дето ти плащат да дращиш тука, се посират от страх, че не всички са овце и че има и такива, които мислят логически и на базата на фактите, н’ал тъй
                      пич аз съм си господар на себе си и цял живот съм нямал нито шеф нито шефчета, картите са ме хранили, покерчето ръйш
                      опънал съм се ся на сянка на верандата под асмата, пия си биричката, , немотивирано кибича във форума и си драскам щот ми е рахат на душата
                      след малко ще отида да закачам жената

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Ми аз дадох - под 200 умрели до 30.06 - не познах с минимална бройка. Имам и два баса, че няма да видим 500 заразени на ден до 18.09.2020 г. дори и само за един ден - колко по-ясна и точна прогноза да дам. Давай сега ти, бас няма да ти искам, че ще трябва да излезеш от партизанаската си нелагалност, пък тогава мъдреците от Цион току-виж те намерили и успееш да осъществиш връзка с кораба-майка и шестимата индианци с дълги бради, които командват света
                        Хубаво правите залози, обаче нито конете са у вас, нито хронометъра, нито тичат едновременно, нито трасето дали е едно и също.
                        Не знаем спинкащия бочко какво ще измисли утре, не знаем колко от тестовете са "първи", съответно колко е истинския капацитет за тестване (в началото имаше случаи на отказани тестове), не знаем дали ще затворим границата за чужденци (защото като няма Гърция, и България е "Гърция") - визирам сърбите.

                        Ето ви още няколко теми за размисъл:
                        1. Ясно се вижда тенденцията - по около всяка седмица, пиковите стойности са с 15-20 от предходната. 11 седмици до 30.09 с тази скорост са около 400 парчета на ден. Та 500 не е много по-далече до грешката при 200-те ти бройки до 30.06.
                        2. Във световната статистика ясно се очертава тренд на разтваряне на ножицата м/у заразени и починали. Тестовете ли са различни, мутирал ли е вируса, напипали са медикаменти ли (и за трите има разни ре-контра-дез-информации)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                          Хората са овце и разбират от доене, стригане и бой Разум има в главата на овчаря
                          Ама твоите господари, тия дето ти плащат да дращиш тука, се посират от страх, че не всички са овце и че има и такива, които мислят логически и на базата на фактите, н’ал тъй

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                            ААА добрутру тарантула ти ся стопли, че короната е поръчков инженерен и генно модифициран продукт бравос То на щерката ми която е на 6 годинки вече й стана ясно ти ся загря ква била рабтата
                            https://forum.investor.bg/forum/%D0%...86%D0%B8%D0%B8

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение

                              неравновесен , доста здраво маниулираш.
                              Кажи нещо, което съм написал и да не е подкрепено от факти или от логическо следване на факти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Всъщност точно това се случва когато кислорода ти е под дадено равнище - което се получава при ковид. Хората падат като круши.
                                неравновесен , доста здраво маниулираш.

                                Коментар

                                Working...
                                X