IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Тестовете наистина е безсмислено да се гледа, само хоспитализациите са от значение. А там началото на юни имаме около 100 човека, сега имаме 498. пет пъти ръст за 40 дена. Само за последните седем дена са се увеличили с 54. Или над 10%.
    Тестовете наистина вече са само безсмислено трошене на пари щото реално болните са 50-100хил.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от perin Разгледай мнение


      След като не каза нищо по основния въпрос, изглежда си съгласен - повечето мерки не водят до по-добро представяне от медицинска гледна точка.

      Що се отнася до икономиката, разбира се, че ще се справи зле, след като всички останали са се скрили по дупките си. Ако целият свят беше постъпил като Швеция или поне приблизително като тях, негативният здравословен ефект щеше да е сходен на сегашния, но икономическите вреди щяха да са минимални. Не ми е ясно защо затваряха граници за товари и блокираха международен трафик на стоки - ако мислите, че можете да се заразите с ковид от доставения ви от Китай смартфон, тогава не мога да ви помогна - положението в такъв случай е наистина трагично.
      Мерките имат значение само ако са навременни, като ги сложиш когато 10% от населението ти вече е болно, естествено че ще си понесеш последствията. Ясно се вижда че в Източна Европа където взеха бързи мерки пролетта мина леко. За разлика от западна европа, където се туткаха. Сега източна европа са се разпищовили и ще видим дали е било заради мерки или заради нещо друго. Но още не е ясно, така че реално е рано да се каже дали Белград и София ще станат като Брюксел.

      Коментар


      • Тестовете наистина е безсмислено да се гледа, само хоспитализациите са от значение. А там началото на юни имаме около 100 човека, сега имаме 498. пет пъти ръст за 40 дена. Само за последните седем дена са се увеличили с 54. Или над 10%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
          Я пак? Това кристалното кълбо ли ти го каза? Или нещо хапчетата са с изтекъл срок?
          Аповете пич съм объркАл .... ся ше отида да сменя дилъра
          Жив и здрав

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

            Чест ти прави поне че си признаваш, че си на държавна хранилка и поилка Ако не направиш яка издънка си не вечна заплата и никой няма да те уволни
            Я пак? Това кристалното кълбо ли ти го каза? Или нещо хапчетата са с изтекъл срок?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Ха, мерси, ние с Мишо си лафим, няма проблем - ако на годините на Тръмпи жена ми изглежда като Мелания (т.е. имам възможността да финансирам подобна поддръжка), ше съм повече от успешен мъж Затова го приемам за комплимент. Живи и здрави, Мишо и Тоше, и наздраве - вчера беше добър ден и съм доволен, да видим днес как ще е
              Само внимавай да не говориш със звездите

              Коментар


              • Сърбия и Русия са интересен случай. Преди избори новите "заразени" намаляват след избори се увеличават. Тук кога се падат избори?
                Last edited by alex1001111; 09.07.2020, 17:26.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                  Иронията е, че страните (вкл БГ), които имат проблем със бройките, не могат ВЕЧЕ да си позволят повторно затваряне, поради икономически причини.
                  Защото си проиграха шанса в началото, а някои страни го проиграват и в момента.
                  В началото имаше десетина клъстери, сега след 5 месеца полукарантини е възможно да срещеш Ковид и по селата.
                  И със неглижирането, безконтрола и липсата на стратегия още месеци наред ще е първа тема.
                  Вината единствено е на Управлението, то ръководи и то контролира.
                  Българина знае 2 и 200, като му сложиш затвор за 10 год, както във Виетнам за неносене на маска, бързо ще се научи.
                  И все пак, ако се извика виетнамски, кубински, китайски, унгарски ЩАБ за помощ, пак биха се неутрализирали нещата в БГ и не само.
                  А, като има полу карантина и полу мерки, нещата ще са като във Швеция, данните са известни.
                  Само внимавай кат му сложиш затвор да не фане кърпела и да потроши нечии празни глави.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    https://www.gramofona.com/bylgaria-p...-ot-stadionite

                    Затваряме нощните заведения на закрито, публиката аут от стадионите
                    Всички спортни прояви ще се провеждат без публика е втората мярка, която се връща.
                    Забраняват се и груповите празненства, на които има повече от 30 души. Това важи и за сватбите, уточни Ананиев.

                    Разходката до Росенец и протестите отекоха
                    Бе те и в Сърбия въведоха вечерен час ама нещо не им се получи.Шайката на Доган Боката Каскета и Дебелия започва сериозно да настройва народа срещу себе си и ще си го получи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Тука съм напълно съгласен. Хиляди хора умират от рак, защото винаги го откриват късно - в трета или в четвърта фаза. Ако се откриваше рано в първа фаза, почти всички видове рак са напълно лечими. Затова обаче трябва да се правят профилактични прегледи, които струват пари, а такива пари няма в бюджета.

                      Аз съм го смятал - с един бюджет от около 200 милиона лева на година могат да се организират профилактични прегледи на всеки един българин веднъж на 5 години, а на възрастните - веднъж на 2 години. Толкова ли е невъзможно такава сума да се задели, след като в момента за короната се харчат милиарди?

                      При тези профилактични прегледи ще се откриват не само раковите заболявания, но и белодробни, сърдечни и много други заболявания в ранен стадий, когато са напълно лечими.
                      Профилактични прегледи се правят всяка година. Ефекта им е колкото техническите прегледи на колите.
                      Аз съм здрав по профилактичен преглед, иначе имам 100% телк. Като сумирам процентите са 290%
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Тука съм напълно съгласен. Хиляди хора умират от рак, защото винаги го откриват късно - в трета или в четвърта фаза. Ако се откриваше рано в първа фаза, почти всички видове рак са напълно лечими. Затова обаче трябва да се правят профилактични прегледи, които струват пари, а такива пари няма в бюджета.

                        Аз съм го смятал - с един бюджет от около 200 милиона лева на година могат да се организират профилактични прегледи на всеки един българин веднъж на 5 години, а на възрастните - веднъж на 2 години. Толкова ли е невъзможно такава сума да се задели, след като в момента за короната се харчат милиарди?

                        При тези профилактични прегледи ще се откриват не само раковите заболявания, но и белодробни, сърдечни и много други заболявания в ранен стадий, когато са напълно лечими.
                        Матеев проумей най сетне не сме безсмъртни.Все от нещо ще се умре.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                          Aз като казионен експерт, ще ти дам друг пример, щото явно не вдяваш. Ако копаш трюфели, и имаш 4000 работника, къде ще ги пратиш да копаят - в гората или на полето? А като си прекопал цялата гора, ще ги пратиш ли да търсят в полето - да им плащаш надника, или ще ги пуснеш отпуск докато не намериш нова гора?
                          Има корелация, но тя е наобратно - днес намират 200 болни, утре тестват 2000 техни контактни (ако средно по 10 контактни имат) + някаква част от болните (примерно активните случаи отпреди 2 седмици) - за повторен / трети тест. Виж, тук с Грую мога да се хвана на бас, че средната бройка контактни ще гравитира в сравнително тесни граници. Без уикендите, защото го знам че ще се хване за това. От това може да се извади и някаква приблизителна оценка на новотестваните и съответно каква е заразността на чумата. Някой ако не го мързи, да направи един факторен анализ с лаг от 1 ден.
                          Чест ти прави поне че си признаваш, че си на държавна хранилка и поилка Ако не направиш яка издънка си не вечна заплата и никой няма да те уволни

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            Пусни и еднно линкче как иначе им се справя икономиката на Швеция, защото ми се струва че те доказаха че и строгостта на мерките нямат обратна корелация с това как се справя икономиката. Не чакай - аз ще пусна
                            https://www.reuters.com/article/heal...-idUSS3N29P00P

                            След като не каза нищо по основния въпрос, изглежда си съгласен - повечето мерки не водят до по-добро представяне от медицинска гледна точка.

                            Що се отнася до икономиката, разбира се, че ще се справи зле, след като всички останали са се скрили по дупките си. Ако целият свят беше постъпил като Швеция или поне приблизително като тях, негативният здравословен ефект щеше да е сходен на сегашния, но икономическите вреди щяха да са минимални. Не ми е ясно защо затваряха граници за товари и блокираха международен трафик на стоки - ако мислите, че можете да се заразите с ковид от доставения ви от Китай смартфон, тогава не мога да ви помогна - положението в такъв случай е наистина трагично.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                              Хора за 29 в критично състояние ли е тази тема и цялото внимание?
                              Защо няма тема за хилядите в критичоно състояние с ракови заболявания. Сигурно са хиляди в Б-я, за тях няма тема.
                              Гледали ли сте един не лош Бг филм, съдържаш много поуки, казваше се Преброяване на дивите зайци. помните ли как свърши?
                              Защо въобще се правят тестове на ЗДРАВИ ХОРА, БЕЗ СИМПТОМИ с тестове, които са доказано неточни? Защо не тестваме така за ракови заболявания, след като са много повече и наистина опасни?
                              Преброяване на дивите зайци и поредна световна война водена с иновативни средства (без пушки, но с ПСР тестове) - ефектите както и при филма, гледайте го, така и прези т.н. пандемия са едни и същи!!!
                              Как е Тути Папазов? Дришо и десетките публични личности, които влязоха в тази пропаганда?
                              Тука съм напълно съгласен. Хиляди хора умират от рак, защото винаги го откриват късно - в трета или в четвърта фаза. Ако се откриваше рано в първа фаза, почти всички видове рак са напълно лечими. Затова обаче трябва да се правят профилактични прегледи, които струват пари, а такива пари няма в бюджета.

                              Аз съм го смятал - с един бюджет от около 200 милиона лева на година могат да се организират профилактични прегледи на всеки един българин веднъж на 5 години, а на възрастните - веднъж на 2 години. Толкова ли е невъзможно такава сума да се задели, след като в момента за короната се харчат милиарди?

                              При тези профилактични прегледи ще се откриват не само раковите заболявания, но и белодробни, сърдечни и много други заболявания в ранен стадий, когато са напълно лечими.
                              Last edited by Mateev; 09.07.2020, 15:51.

                              Коментар


                              • Г-н Груев ползвах осреднени данни за седем дни за да се изчистят дневните флуктуации. Сам виждате как процента положителни тестове расте, което сочи тяхната недостатъчност в момента и тяхната адекватност към месец май, който сте посочил.

                                Коментар

                                Working...
                                X