IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    някои го знаят, но повечето - не.
    преди около 2 месеца и аз чух, че са предложили 1000лв на някаква позната на жена ми. за да пишат 'починал от ковид" на смъртния акт на някой от родителите и, не помня кой беше починалия. парите се дават естествено на ръка.
    не знам точно как ги оправят, но предполагам всяко уважаващо себе си медицинско заведение /което разбира се точи здравната каза/ разполага с 'черна каса" .
    на някой направи ли му впечатление, че откакто приеха клинична пътека за коронавируса 5к лв, и се засилиха тестовете и "откритите" нови "случаи". не?
    а какво се случва всъщност; отива някой наплашен хипохондрик в пирогов да речем зашото кихнал 3 пъти в последния 1 час, като третия път по-силно. там му правят "тест" и се оказва 'заразен". панираната овца отива на още 2 места за тест, като и двете показват отрицателен резултат. накрая човека се връща в пирогов да си иска теста с резултатите, ама никой не му го дава.

    а на каква база чакаме да ни разпределят европейски пари за борба с 'коронавируса". не е ли точно на "бройка"

    не искам да засягам или дразня никого. това е личното ми мнение.
    Парите нямат никакво значение. Парите извират отвсякъде. В сила е могъщ плат за въдворяване и поробване на населението. Някои си мислят, че това е някаква подготовке и тренировка. Не, плана е в ход и коронакризата е само един от инструментите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

      Абсолютно е сигурно и потвърдено, че дават на роднините по 1500лв за починал с диагноза коронавирус. Чудно изглежда защо го правят, но занапред близките ще слагат сами диагнозите срещу 1500лв. Огромни пари се въртят около тоя коронавирус и това много добре го знаят тук пишещи инфлуенсърчета.
      някои го знаят, но повечето - не.
      преди около 2 месеца и аз чух, че са предложили 1000лв на някаква позната на жена ми. за да пишат 'починал от ковид" на смъртния акт на някой от родителите и, не помня кой беше починалия. парите се дават естествено на ръка.
      не знам точно как ги оправят, но предполагам всяко уважаващо себе си медицинско заведение /което разбира се точи здравната каза/ разполага с 'черна каса" .
      на някой направи ли му впечатление, че откакто приеха клинична пътека за коронавируса 5к лв, и се засилиха тестовете и "откритите" нови "случаи". не?
      а какво се случва всъщност; отива някой наплашен хипохондрик в пирогов да речем зашото кихнал 3 пъти в последния 1 час, като третия път по-силно. там му правят "тест" и се оказва 'заразен". панираната овца отива на още 2 места за тест, като и двете показват отрицателен резултат. накрая човека се връща в пирогов да си иска теста с резултатите, ама никой не му го дава.

      а на каква база чакаме да ни разпределят европейски пари за борба с 'коронавируса". не е ли точно на "бройка"

      не искам да засягам или дразня никого. това е личното ми мнение.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
        Трафикантите, за разлика от болниците, не са длъжни да водят счетоводство, поне официално такова.
        Как бе, водят си ги в 502 и 504. . Между другото, знаеш ли че ЕК иска да заобиколи трафикантите. Предлагат правителствата да получават по 10 000 евра на глава възрастен и 12 000 евра на глава подрастваш. Това за глава приет мигрант.

        Коментар


        • Трафикантите, за разлика от болниците, не са длъжни да водят счетоводство, поне официално такова.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

            Чудя се как се осчетоводяват тия 1500 лв, 'щото не ми се вярва лекарите да ги дават от джоба си.
            Зачуди се и как се осчетоводяват 5000 евра, дето ги дава всеки мигрант на трафикантите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

              Чудя се как се осчетоводяват тия 1500 лв, 'щото не ми се вярва лекарите да ги дават от джоба си.
              Бил Гейтс им ги превежда директно през Уиндоус. Сигурно и потвърдено е.

              Коментар


              • Най-накрая едно читаво мнение за дискусия


                Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                1 и 2 - Съгласен съм. Има още няколко потенциални източници на грешка в тестовете, но не са 50% фалшиво положителни, ами са 30% от положителните (вдигат с 50% положителните тестове. Предполагам е грешка в превода или интерпретацията). Или по-скоро има едни 1-3% дефектни тестове. Има го и обратното - неправилно вземане на проба = фалшиво отрицателен тест.
                3. След като няма начин да се разбере, особено ако хората са контактни - няма нищо лошо в карантината. Щом има парчета от вирус, не пречи да има и вирус. Карантината не е диагноза или лечение, а предпазване на другите хора.
                4. Тая смъртност как е пресметната? Да не е като №5?
                5. За България - тия вируси ги има не само тук, а навсякъде. В нета се виждат изследвания за сезонност, и то не в България. Починали на 1млн от общото население е безсмислена статистика. Все едно американците да кажат, че смъртността на пилотите в наса от експлозия на совалки е 0.0001 на милион.
                6 и 7 - графики не виждам, и не намерих. 0.2% къде/кога/как? Едва ли.
                8 е същото като 5.
                9 и 10 - докато няма нормална статистика кой, къде и защо е починал, всичкото е пунтамара. Само от блокираните градове имаше значително намаление на смъртните случаи от ПТП (пак са малко за общата статистика). За другите държави имаше интересни статистики.
                11. С 1500лв за средно 10 дена престой в болницата и незнамсиколко теста е смешно малко пари. Много по-добре се точи НЗОК с дребни манипулации, за които искат по 3 дена престой.
                12. С аутопсията се поемат много рискове, за никакъв ефект - Ще му ровят кръвоносните съдове за да видят къде е тромба, или колко точно му е фиброзен дроба?

                Иначе е права, че всеки си дърпа към неговия кокал. Всички мнения са перверзно поляризирани, но това не е само по тази тема - като няма факти и има само тропане по масата и сърдене. То за това и бочко е на власт толкова време. Бавно вървим към момента, в който idiocracy ще стане реалност.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                  Абсолютно е сигурно и потвърдено, че дават на роднините по 1500лв за починал с диагноза коронавирус. Чудно изглежда защо го правят, но занапред близките ще слагат сами диагнозите срещу 1500лв. Огромни пари се въртят около тоя коронавирус и това много добре го знаят тук пишещи инфлуенсърчета.
                  Чудя се как се осчетоводяват тия 1500 лв, 'щото не ми се вярва лекарите да ги дават от джоба си.

                  Коментар


                  • Казва Сибила Маринова.След като уби детето на хората се покри.Освен позора трябва и затвор и отнемане на диплома
                    Last edited by Andi11; 28.09.2020, 08:52.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                      Ако трябва да те цитирам.




                      Като не е бил болен нито заразен какво е търсил в болницата?
                      А и аз това питам.Бащата е адвокат и надявам се да ги осъди.Аз ако имам власт такива доктори им анулирам дипломите и да носят тухли по строежите.Не може всякакви самодейци да се правят на доктори

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                        Но пък смъртност 1%. Страхотни са.
                        Ниска е да, ама имат 2 пъти повече починали от нас (при почти идентично население).

                        Явно и бройката заразени има значение. Или те откриват с пъти повече от другите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Оня младеж медицинските фашисти просто го убиха.Оная мърша че не и помня името дето подписки правеше срещу Мангъров...Това са убийци не доктори
                          Ако трябва да те цитирам.

                          Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Математиката можеш ли най накрая да разбереш че положителен ПСР не те прави болен нито заразен...Аман от медицински фашисти и ковид идиоти

                          Като не е бил болен нито заразен какво е търсил в болницата?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            И на оня младеж на 18-19 години абитуриент от Велико Търново ли?

                            И на неговите роднини ли са дали 1500 лв?

                            Сори, че го споменавам, щото трагедията за родителите е голяма, предполагам и той не вярвал много.
                            Оня младеж медицинските фашисти просто го убиха.Оная че не и помня името дето подписки правеше срещу Мангъров...Това са убийци не доктори
                            Last edited by Andi11; 28.09.2020, 08:52.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                              Абсолютно е сигурно и потвърдено, че дават на роднините по 1500лв за починал с диагноза коронавирус. Чудно изглежда защо го правят, но занапред близките ще слагат сами диагнозите срещу 1500лв. Огромни пари се въртят около тоя коронавирус и това много добре го знаят тук пишещи инфлуенсърчета.
                              И на оня младеж на 18-19 години абитуриент от Велико Търново ли?

                              И на неговите роднини ли са дали 1500 лв?

                              Сори, че го споменавам, щото трагедията за родителите е голяма, предполагам и той не вярвал много.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                Прав си, не те прави нито болен, нито заразен в някои случаи. Но в други случаи те прави хем болен, хем заразен, хем те вкарва в болница, хем ти забиват тръба в гърлото, щото не може да дишаш. А в 4% гушваш чемшира. Много ли е 4%, малко ли е - не знам - всеки да си преценява.


                                А ти не може ли да разбереш, че болница не се препълва с болни от само себе си

                                Аман от отричащи фактите.
                                Чемшира е единственото сигурно нещо на тоя свят.Рано или късно всеги го гушва.Бог решава кога..Болниците се препълват заради парите.30 души болни не са препълване дори на една болниза другите до 700 са точене на здравната каса..
                                Last edited by RUBLA; 27.09.2020, 20:57.

                                Коментар

                                Working...
                                X