IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

    Аааааааа, да си дойдем на думата. На никой не му пука дали хората ще са добре или не. Важното е да не ни лъснат задниците колко е зле здравната система. Щото хората може да почнат и да се замислят, че освен калпаво новопостроени пътища, май няма с какво много друго да им замажат очите. Да не стане като във вица за селския еб.ч- Аз на оная си работа ли да вярвам или на селския глашатай
    Е то това е ясно още от март миналата година. какво мислиш че означава flattening the curve, което всички държави от Европа приеха като начин за справяне. Аз защо мислиш от една година живея в планината. Всички европейски държави съвсем официално си казаха че ще заразяват нарочно части от населението си докато вируса премине през всички. Просто нашите и още няколко чугунени глави от източна европа изтърваха нещата брутално

    Коментар


    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

      Интересни разсъждения. Ако беше Джи Пи на 65г. и си с някое хронично заболяване ми е интересно дали щеше да искаш да се занимаваш с Ковид. Нормално е да се изпокрият личните лекари, възрастни са.

      Прочетете Хипократовата клетва и вижте какво точно пише в нея, за да приключат фантазиите по отношение на моралните задължения на лекарите.
      ​​​​​​
      Прочел съм я - като не искат да лекуват - пенсийката и да си стоят вкъщи. Ако трябва, ще си внесем лекари от Молдова и Украйна - капитализъм се нарича. Ама трябвало кинти - е, трявбат, няма да ходят в хрантутниците Гепита, а ще отидат в хората, дето релано ще вършат нещо. Едно Гепи взема между 3-6 бона, зависи от пациентите и района - айде да спрем да плачем колко са бедни, стресирани и онеправдани. Това им е работата и точка. Утре военните ще рекат, че не им е работа да отбраняват страната, ако стане война, щото трябвало да си пазят семействата, после милиционерите и т.н. И ако продавачките в Лидл откажат да бачкат, тогава какво правим - ще си ядем лекарствата и марлите ли?
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        а в същото време гордо се заявява, че ковида изял грипа, затова нямало грип. Ми генералгоджита, сър, и техните адепти...
        Ковида не е изял грипа

        А благодарение на мерките няма грип, щото грипа се разпространява много по-трудно от Ковида.

        Сравнително близко до ума е, но понякога тролските навици надделяват.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Грую - То за това се правят локдауните - че лекарите да не абдикират.
          Аааааааа, да си дойдем на думата. На никой не му пука дали хората ще са добре или не. Важното е да не ни лъснат задниците колко е зле здравната система. Щото хората може да почнат и да се замислят, че освен калпаво новопостроени пътища, май няма с какво много друго да им замажат очите. Да не стане като във вица за селския еб.ч- Аз на оная си работа ли да вярвам или на селския глашатай

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
            В тази статия важното е това

            Preliminary data from EU statistics agency Eurostat compiled by Reuters showed Sweden had 7.7% more deaths in 2020 than its average for the preceding four years. Countries that opted for several periods of strict lockdowns, such as Spain and Belgium, had so-called excess mortality of 18.1% and 16.2% respectively.

            Twenty-one of the 30 countries with available statistics had higher excess mortality than Sweden. However, Sweden did much worse than its Nordic neighbours, with Denmark registering just 1.5% excess mortality and Finland 1.0%. Norway had no excess mortality at all in 2020.


            Т.е. когато се прави сравнения е добре да се сравняват сравними неща. Иначе се получават сравнения между круши и дини и накрая заключаваш че ябълките не са по-жълти от пъпешите.

            Та е добре да се сравнява Швеция с нейните съседи - все пак близки по география, по манталитет и по повечето други показатели.

            Та видно е че Швеция се представя с пъти по-зле от съседите си. Като в Швеция е нямало мерки, а в съседите и е имало мерки.


            Сега горе долу се опитай да си представиш колко по-зле би било, ако нямаше мерки. Или па колко много по-добре би било ако бяхме на нивото на финландците или датчаните.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              На лекарите работата им е да НЕ абдикират в никакъв случай. Това е и морална отговорност. И не, нямат право на избор - имали са, когато са си избирали професията. Иначе минаваме на лафчетата - ми тоя що да го лекувам - пропаднал пияница, казвахме му да не пие, тоя е пушач, що пуши, онзи се е пребил с мотор, казахме му да не кара и т.н. И тогава става вече разрухата, която май вече сме постигнали с подобно безкритично отношение към лекарите - кой оцелее, баце, ма с такива лекари, такова ще е и положението
              Интересни разсъждения. Ако беше Джи Пи на 65г. и си с някое хронично заболяване ми е интересно дали щеше да искаш да се занимаваш с Ковид. Нормално е да се изпокрият личните лекари, възрастни са.

              Прочетете Хипократовата клетва и вижте какво точно пише в нея, за да приключат фантазиите по отношение на моралните задължения на лекарите.
              ​​​​​​

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                орбан поне има топки и управлява с укази и се зъби на който си иска
                нашата крадлива мутра управлява по телефона от джипа, а после отрича и прехвърля топката на 'отговорните институции'
                резултатът е огромна администрация, която или краде или не смее да предприеме мерки без онзи с джипката да потвърти по телефона.

                еми може и да бием унагрците...
                Аз съм безкрайно учуден, че Лукашенко не яхна ковид-вълната - тази манна небесна за всеки wanna-be-Сталин. Щеше да се бетонира съвсем.

                Всеки случай факта, че при Лукашенко и Путин има повече свобода на движение и на работа от при Меркел и Конте е достатъчно показателен.

                Най-тъжното нещо от цялата пандемия е колко иначе много интелигентни хора повярваха на телевизията, която по принцип дори не гледат и повярваха, че политиците са се загрижили за техните баби и дядовци изведнъж.


                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  На лекарите работата им е да НЕ абдикират в никакъв случай. Това е и морална отговорност. И не, нямат право на избор - имали са, когато са си избирали професията. Иначе минаваме на лафчетата - ми тоя що да го лекувам - пропаднал пияница, казвахме му да не пие, тоя е пушач, що пуши, онзи се е пребил с мотор, казахме му да не кара и т.н. И тогава става вече разрухата, която май вече сме постигнали с подобно безкритично отношение към лекарите - кой оцелее, баце, ма с такива лекари, такова ще е и положението
                  Айде че пък им е работат да не абдикират. Аз чак се чудя как изобщо още работят. Ако на мен ми дават 1800 лева да оправям бакийте на Боко, ще им тегля една майна и ще емигрирам в Германия - а идиотите в България да мрът от задух

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    не, не се брои за първо място - учудвам се да го чуя точно от теб. Едно време имахем такъв лаф - едно пикане - половин, еване, ма две пиканете не правят цял секс Та и тук така - хайде погледни пак таблицата - виж данните на Словения или Словакия, че много народ ги бърка, за последните 3-4 месеца, пък пак да коментираме дали две пиканета правят цял секс. Ми не, не сме първи по нищо, освен по глупост на генералгоджитата, но като гледам какво става в Европа, то нашите май са направо академици, в сравнение с олигофрените по Западна и Централна Европа
                    сигурно защото декември изведнъж брояча се занулява, лекарите са си отпочинали, хората са си оправили психиката и могат да започнат наново. Средната екстра смъртност за ноември и декември в България е 84.3 % на Словения е 83.65 на Полша е 73.3 на Чехия 60.6

                    Към момента в който нашите изтърваха нещата смъртността в България е по-висока от на всяка друга държава с над 1 милион население.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Добре де, наистина не ви разбирам - толкова много ви се иска "яко да се мре", че да оправдаете вярата си в генаралгоджита и прочие измет, че дори не желаете да погледнете данните. Имаме само един период с криви данни -в края на годината, като причината е ясна - Гепитата, уж наречени лекари, абдикираха тотално, скриха се в миши дупки в момент, в който трябваше да лекуват и за който са се клели, че ще помагат, системата тотално колабира, защото БХ 6 месеца си драпа макарите и не направи нищо, и това е. През останалото време нямаме нищо. Дори и сега сме с два пъти по-ниски резултати, в сравнение с преди 3 месеца, но вкараха изкуствено антигенните тестове, за да изглежда мнооого страшно, Ми не е страшно - ако ще и всеки със сополи да го пишат с ковид, пак не е страшно!.....
                      И бас загуби, и пак не разбираш

                      Какво очакваш от някой премиер да направи, след като има доклад на масата си, че "ще си скъсам дипломата ако не е изчезнал вируса юли"
                      и заедно с тоя доклад, на улиците и в "социалните медии" пълно с кресльовци, че това не е проблем, че мутирал само към по-лек "защото вируса искал да се размножава???"
                      пък кресльовците и те избиратели - е па вокса попули
                      и сега Дарвин се оглежда за награждаване

                      пп
                      поне се смири пред лекарите които сме загубили...
                      Last edited by satz; 26.03.2021, 11:02.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Грую - То за това се правят локдауните - че лекарите да не абдикират. Не е заради се спяват хора, които не могат да бъдат спасени, а за да е възможно да се спасяват хора които могат да бъдат спасени.

                        След като сме стигнали до срив на здравеопазването значи мерките не са били достатъчни.
                        На лекарите работата им е да НЕ абдикират в никакъв случай. Това е и морална отговорност. И не, нямат право на избор - имали са, когато са си избирали професията. Иначе минаваме на лафчетата - ми тоя що да го лекувам - пропаднал пияница, казвахме му да не пие, тоя е пушач, що пуши, онзи се е пребил с мотор, казахме му да не кара и т.н. И тогава става вече разрухата, която май вече сме постигнали с подобно безкритично отношение към лекарите - кой оцелее, баце, ма с такива лекари, такова ще е и положението
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          Добре де, наистина не ви разбирам - толкова много ви се иска "яко да се мре", че да оправдаете вярата си в генаралгоджита и прочие измет, че дори не желаете да погледнете данните. Имаме само един период с криви данни -в края на годината, като причината е ясна - Гепитата, уж наречени лекари, абдикираха тотално, скриха се в миши дупки в момент, в който трябваше да лекуват и за който са се клели, че ще помагат, системата тотално колабира, защото БХ 6 месеца си драпа макарите и не направи нищо, и това е. През останалото време нямаме нищо. Дори и сега сме с два пъти по-ниски резултати, в сравнение с преди 3 месеца, но вкараха изкуствено антигенните тестове, за да изглежда мнооого страшно, Ми не е страшно - ако ще и всеки със сополи да го пишат с ковид, пак не е страшно!

                          Апропо, вчера четох, че фори обикновената настинка смазвала ковида и го убивала - изследването е на университета в Глазгоу, статията е на ББС, а не на кварталното издание на генералгоджи
                          The team at the Centre for Virus Research in Glasgow used a replica of the lining of our airways, made out of the same types of cells, and infected it with Sars-CoV-2 and rhinovirus, which is one of the most widespread infections in people, and a cause of the common cold. If rhinovirus and Sars-CoV-2 were released at the same time, only rhinovirus is successful. If rhinovirus had a 24-hour head start then Sars-CoV-2 does not get a look in. And even when Sars-CoV-2 had 24-hours to get started, rhinovirus boots it out. "Sars-CoV-2 never takes off, it is heavily inhibited by rhinovirus," Dr Pablo Murcia told BBC News.He added: "This is absolutely exciting because if you have a high prevalence of rhinovirus, it could stop new Sars-CoV-2 infections."


                          а в същото време гордо се заявява, че ковида изял грипа, затова нямало грип. Ми генералгоджита, сър, и техните адепти...
                          Ми те, както са почнали, като вкарат всички случаи на смърт в графата "ковид", и другите болести ше изчезнат, ше остане само вироза.
                          Там при чума, дифтерит, едно-друго, щом присъства положителен тест, смъртта ше е от ковида, разбира се.

                          Мъчи ги остър недостиг на коронасмърти, сър. Ако питаш пък патоанатомите, такива въобще няма.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            И това че ноември сме втори след Полша, а Декември след Литва и Словения не смяташ ли че се брои поне за едно първо място. Все пак разликата между нас и първия е никаква, а Полша декември доста си смъква смъртността доста под нашата
                            не, не се брои за първо място - учудвам се да го чуя точно от теб. Едно време имахем такъв лаф - едно пикане - половин, еване, ма две пиканете не правят цял секс Та и тук така - хайде погледни пак таблицата - виж данните на Словения или Словакия, че много народ ги бърка, за последните 3-4 месеца, пък пак да коментираме дали две пиканета правят цял секс. Ми не, не сме първи по нищо, освен по глупост на генералгоджитата, но като гледам какво става в Европа, то нашите май са направо академици, в сравнение с олигофрените по Западна и Централна Европа
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Click image for larger version

Name:	image_16568.jpg
Views:	1
Size:	92.0 КБ
ID:	3738444

                              Коментар


                              • Грую - То за това се правят локдауните - че лекарите да не абдикират. Не е заради се спяват хора, които не могат да бъдат спасени, а за да е възможно да се спасяват хора които могат да бъдат спасени.

                                След като сме стигнали до срив на здравеопазването значи мерките не са били достатъчни.

                                Коментар

                                Working...
                                X