IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Вероятността не е 100% който избута следващите три месеца без да се зарази е доста по малка вероятността след това да се зарази
    Това е вярно, но в случая не говорим за вероятности, а за справяне в личен (семеен) план, без да се разчита на здравната система.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Вместо всеки ден да трошат милиони за ПС тестове,най-добре за ден два да проведат общо изследване на цялото население и да изолират
      болните от здравите . Болните да ги изкарат на полеви болници и там да ги лекуват.
      Той проблемът е, че този тест на цялото население няма как да стане за 1 ден. Няма и как да стане за 1 месец. И това че някой е с отрицателен тест не означава, че вече не е заразен, но вируса все още да не се е разпространил в необходимите обеми за засичане с PCR.

      Коментар


      • Вероятността не е 100% който избута следващите три месеца без да се зарази е доста по малка вероятността след това да се зарази

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

          Да, но от друга страна, какво ще стане, ако има пет или десет пъти повече пациенти за спешна помощ, отколкото е капацитетът й?
          Вместо всеки ден да трошат милиони за ПС тестове,най-добре за ден два да проведат общо изследване на цялото население и да изолират
          болните от здравите . Болните да ги изкарат на полеви болници и там да ги лекуват.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Все пак аз не разбрах какъв е вашият личен план в случай на заразяване?
            ...как сте се подготвили за този момент?
            Какъв план да имаш? Гледам да се опазя с всички сили, старая се да съм в най-добро възможно здравословно състояние. Оттук нататък, нито имам кислородни бутилки, нито други ICU средства... Имам някакви лекарства купени, ама при цялата нечовешка антирекламна и заблуждаваща кампания вече се обърках кое работи и какво не.

            Коментар


            • Все пак аз не разбрах какъв е вашият личен план в случай на заразяване?
              Нали знаете - умните хора планират, а глупавите чакат да се случи, и започват да си търсят виновник за собствената си глупост.

              Та надявам се, че не планирате да се лекувате с молитви, или с псувни към съществуващата власт. Имате ли някаква подготовка и можете ли да споделите какво бихте направили, ако (когато) короната почука и на вашата врата. Вероятноста клони към 100%, така че как сте се подготвили за този сюблимен момент?
              Last edited by Mateev; 01.11.2020, 22:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Бог дава живота и Бог го взема.Медицинската помощ нито дава нито взема живот.Болестите са начин Бог да ни вразумява.Медицинската помощ си мисли че лекува....Лъжа е че циганите са масово неосигурени.На мен ми е интересно защо нито продавачка в Кауфланд и Лидъл не се разболя и защо не затвориха нито един магазин.
                Всъщност има доста заразени продавачки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Бог дава живота и Бог го взема.Медицинската помощ нито дава нито взема живот.Болестите са начин Бог да ни вразумява.Медицинската помощ си мисли че лекува....Лъжа е че циганите са масово неосигурени.На мен ми е интересно защо нито продавачка в Кауфланд и Лидъл не се разболя и защо не затвориха нито един магазин.
                  Отговорите на тези въпроси са лесни. Първо, защото теста струва 100 лв. И като се разболее продавачката, отива да си кашля у дома, и нито на нея, нито на някой друг му дреме дали е ковид или мовид. И, ако се случи да почине, дори след направен положителен тест, никоя медия никога няма да уточни, че "ПРОДАВАЧКА" или хигиенистка, или касиерка, или готвачка, или каквато и да е обикновена професия на планетата, е починала от КОВИД. Просто отговорите са толкова очевидни, че не знам защо се задават въпросите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                    Какво общо има бог със смърта на 33 г. мъж след като не му е оказана специализирана помощ?Ами тези дето са здравно-неосигорени те
                    да мрат като кучета ли?Ами ромите там какво чудо ще е?
                    Бог дава живота и Бог го взема.Медицинската помощ нито дава нито взема живот.Болестите са начин Бог да ни вразумява.Медицинската помощ си мисли че лекува....Лъжа е че циганите са масово неосигурени.На мен ми е интересно защо нито продавачка в Кауфланд и Лидъл не се разболя и защо не затвориха нито един магазин.
                    Last edited by national power; 01.11.2020, 21:51.

                    Коментар


                    • Е какво да стане , то решението не е по избор в такъв случай. Който оцелее, оцелее. Другите ще са починали от нещо друго. То нали ковид не убива.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                        Какво общо има бог със смърта на 33 г. мъж след като не му е оказана специализирана помощ?
                        Да, но от друга страна, какво ще стане, ако има пет или десет пъти повече пациенти за спешна помощ, отколкото е капацитетът й?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Пред Бог сме безсилни.Въвеждането на ред от властта не касае въпроса колко ще живее всеки от нас.Ако си мислиш че след като се осигурят места в болниците хората ще станат безсмъртни или че са в безопастност си в голяма заблуда.За Бог недосегаеми няма...Както много пъти съм казвал търпението и смирението са голяма работа
                          Какво общо има бог със смърта на 33 г. мъж след като не му е оказана специализирана помощ?Ами тези дето са здравно-неосигорени те
                          да мрат като кучета ли?Ами ромите там какво чудо ще е?
                          Last edited by Grosss; 01.11.2020, 21:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                            Ами как ще можеш, нали всичко е в Неговите ръце. И от десетия етаж да скочиш, нищо няма да ти стане. Вярата, периодично трябва да се тества
                            Самоубийството не променя това което твърдя.Ако си решил да се самоубиваш пробвай да видим стиска ли ти.И ще установим че не ти стиска само си джафкаш ей така за проветрение на зъбите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Истински лошото още не е започнало. Сега хоспитализираните са се заразили първите 10дена на октомври когато още нямаше силен взрив на заразени. Нещата ще стават с пъти по зле следващите месеци.
                              Мисля си ,че след като в София има толкова много болници май най-добре ще е половината да лекуват само ковид а останалите само другите
                              болести,инсулт,инфаркт,онкологични и т.н.Така всяка линейка ще знае къде да стоварва пациентите а и специалистите дето се борят със
                              заразата ще бъдат концентрирани на определените места.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                От тия шокиращи новини днес вече властта се задейства и започна да въвежда ред.Така ,че има ефект а и това целта да се реагира веднага
                                и адекватно.
                                Пред Бог сме безсилни.Въвеждането на ред от властта не касае въпроса колко ще живее всеки от нас.Ако си мислиш че след като се осигурят места в болниците хората ще станат безсмъртни или че са в безопастност си в голяма заблуда.За Бог недосегаеми няма...Както много пъти съм казвал търпението и смирението са голяма работа

                                Коментар

                                Working...
                                X