IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    никога не е имало 90% смъртост. Първите данни от Китай, още през януари бяха за 4% смъртност. В последствие след като приключи експеримента с кораба оставен да се зарази - някъде през февруари всички си промениха очакваната смъртност между 0.5% и 1%. Което пак е доста, но не е срива на обществото, който може да се очаква при 4%.
    А бе, нямам идея,каква му е смъртността, може дори и да е по-ниска от на грипа,само че грипа идва,поочука,поудари и отнесе,който е решил да отнася със себе си в рамките на месец -два......и пак другата година ....Пък на тоя пргрип/Груев/,нещо му по-длъчък сезона ...Като е почнал от миналия март-април , с увеличаваща се скорост,та до тоя март...И ...разбирам през май , да вземе да поизчезне, добре....Ама ,засега няма такива изгледи....Дано пък греша...Та за мен, най -големият проблем с тоя пргрип/Груев/ е доста дългият и все още неприключил "сезон".....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Ми хубаво, спирам да те коментирам тогава, нямам проблем с това - по принцип коментирам (еднократно) или крайни олигофрени, или смислени мнения. Ти не си в първата категория, но щом не искаш да си и във втората - твоя работа. Бъди здрав и си гледай тока и стопанството, за самонадути и арогантни пуяци като мен не се хаби
      Аз си помислих че си ме разбрал най накрая ти взе че се обиди и се фръцна.Замисли се какво ти пиша щото целта ми не е да те обидя.Ако си се засегнал извинявай пак повтарям не съм искал да те обидя а да се замислиш какво ти казвам защото не знаеш какво съм преживал последните две седмици...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Не не уважаваш мненията ми.Държиш се арогантно демонстрираш самонадеяност и арогантностт пред болестта и страданията на другите хора.Не мисли само че си недосегаем.Като се опариш ще научиш някои неща.Не си мисли че този грип е за другите...Пак ти казвам смири се и уважавай мъкат аи болката на хората особено тези дето са загубили близки.Имай смирение пред смъртта.
        Ми хубаво, спирам да те коментирам тогава, нямам проблем с това - по принцип коментирам (еднократно) или крайни олигофрени, или смислени мнения. Ти не си в първата категория, но щом не искаш да си и във втората - твоя работа. Бъди здрав и си гледай тока и стопанството, за самонадути и арогантни пуяци като мен не се хаби
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

          Е като предпочиташ конспирации, то приеми, че короната я ползват китайците, за налагане на базовия доход в САЩ За постигане на такава цел, какво са няколко милиона жертви....които жертви голяма част от обществата(будните) ще са убедени че са измислица

          Колкото до сравнението с Чумата, то би трябвало да си забелязъл в началото, че имаше 80-90% смъртност.

          Та да си представим, че си премиер и имаш доклад:
          боледуваме от нещо, досега от 100 разболяли се, 90 са мъртви
          лечение няма, скоро няма и да има, колко е разпространено не знаем.

          Дайте инструкции.
          Равновесие ти е отговорил - само "гении" като Матейко смяташе 90% смъртност от клоузд кейсис, всички други смятаха макс 4%. Вече защо реагираха толкова малоумно всички правителства, е големият въпрос. Ако трябва да съм максимално честен, наш БХ се справи доста по-добре от почти всички идиоти в ЕС. Дребните грешки бяха дивотиите с пейките и кпп-тата миналата година по това време, а голямата дивотия беше неподготвеността на системата есента, след като цяло лято си бъркаха в ушите и спаха.
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Батка, уважавам мненията ти, но, без да се обиждаш, все повече звучиш като едно сърдито старче. Това е типична черта на северозапада де - препрочети пак разказа Белимелецът на Вазов, там е описано това лашкане в крайностите. Бъди здрав, и грипът ще мине, но замине ли душата на България (което почти се е случило), кой ще дойде да я освобождава от едно или друго, ще е без значение!
            Не не уважаваш мненията ми.Държиш се арогантно демонстрираш самонадеяност и арогантностт пред болестта и страданията на другите хора.Не мисли само че си недосегаем.Като се опариш ще научиш някои неща.Не си мисли че този грип е за другите...Пак ти казвам смири се и уважавай мъкат аи болката на хората особено тези дето са загубили близки.Имай смирение пред смъртта.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

              Е като предпочиташ конспирации, то приеми, че короната я ползват китайците, за налагане на базовия доход в САЩ За постигане на такава цел, какво са няколко милиона жертви....които жертви голяма част от обществата(будните) ще са убедени че са измислица

              Колкото да сравнението с Чумата, то би трябвало да си забелязъл в началото, че имаше 80-90% смъртност.

              Та да си представим, че си премиер и имаш доклад:
              боледуваме от нещо, досега от 100 разболяли се, 90 са мъртви
              лечение няма, скоро няма и да има, колко е разпространено не знаем.

              Дайте инструкции.
              никога не е имало 90% смъртост. Първите данни от Китай, още през януари бяха за 4% смъртност. В последствие след като приключи експеримента с кораба оставен да се зарази - някъде през февруари всички си промениха очакваната смъртност между 0.5% и 1%. Което пак е доста, но не е срива на обществото, който може да се очаква при 4%.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Не чета само заглавия, просто ми е енигма това пр грипче - хем не е нищо особено, хем ревът е все едно е чума. Всъщност чума е - за икономиката и особено за средната класа, както и за децата, дето сега са на 5-10 години и ги формираме като характери. Ма нищо де, и това ще мине, просто процентът хипохондици ще нарастне в пъти
                Поредното смонадеяно изказване на неподготвен човек тип последна инстанция..смятащ че този грип няма да го засегне лично.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Не чета само заглавия, просто ми е енигма това пр грипче - хем не е нищо особено, хем ревът е все едно е чума. Всъщност чума е - за икономиката и особено за средната класа, както и за децата, дето сега са на 5-10 години и ги формираме като характери. Ма нищо де, и това ще мине, просто процентът хипохондици ще нарастне в пъти
                  Е като предпочиташ конспирации, то приеми, че короната я ползват китайците, за налагане на базовия доход в САЩ За постигане на такава цел, какво са няколко милиона жертви....които жертви голяма част от обществата(будните) ще са убедени че са измислица

                  Колкото до сравнението с Чумата, то би трябвало да си забелязъл в началото, че имаше 80-90% смъртност.

                  Та да си представим, че си премиер и имаш доклад:
                  боледуваме от нещо, досега от 100 разболяли се, 90 са мъртви
                  лечение няма, скоро няма и да има, колко е разпространено не знаем.

                  Дайте инструкции.
                  Last edited by satz; 26.03.2021, 13:06.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                    "Тя обясни, че в момента циркулацията на грипните вируси в цяла Европа е много ниска" Та не е изчезнал грипа, просто циркулира в пъти по-малко.
                    Което е и обяснимо. В САЩ и Бразилия можеш да видиш - колко по-малко ограничения - толкова повече грип.

                    пп
                    ама не прави изводи само от заглавията ако може
                    ппп
                    е всеки да си избира научни източници https://www.sciencedirect.com/browse/journals-and-books
                    lancet и nature вече трябва също да са известни. Почти всички университети на сайтовете си често публикуват също.
                    Не чета само заглавия, просто ми е енигма това пр грипче - хем не е нищо особено, хем ревът е все едно е чума. Всъщност чума е - за икономиката и особено за средната класа, както и за децата, дето сега са на 5-10 години и ги формираме като характери. Ма нищо де, и това ще мине, просто процентът хипохондици ще нарастне в пъти
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Груец бе ти много бърже оправяш нещата всичко ти е ясно дай поне един министър да те направим...Ако стане война по добре е военните да си купят цветя и венци да се строят и да посрещнат с хляб и сол новия освободител
                      Батка, уважавам мненията ти, но, без да се обиждаш, все повече звучиш като едно сърдито старче. Това е типична черта на северозапада де - препрочети пак разказа Белимелецът на Вазов, там е описано това лашкане в крайностите. Бъди здрав, и грипът ще мине, но замине ли душата на България (което почти се е случило), кой ще дойде да я освобождава от едно или друго, ще е без значение!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • "Тя обясни, че в момента циркулацията на грипните вируси в цяла Европа е много ниска" Та не е изчезнал грипа, просто циркулира в пъти по-малко.
                        Което е и обяснимо. В САЩ и Бразилия можеш да видиш - колко по-малко ограничения - толкова повече грип.

                        пп
                        ама не прави изводи само от заглавията ако може
                        ппп
                        е всеки да си избира научни източници https://www.sciencedirect.com/browse/journals-and-books
                        lancet и nature вече трябва също да са известни. Почти всички университети на сайтовете си често публикуват също.
                        Last edited by satz; 26.03.2021, 12:42.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Това е модел на семейство какъвто дано никога не дойде в България.Нация егоисти.Колкото и пари да имаш каквото и жилище да имаш нямаш ли хора които обичаш нямаш ли семейство да та е у живота.Сам като куче ма с пари.Е за какво ти са къде ще ги носиш?
                          Така е. Просто констатирам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Прочел съм я - като не искат да лекуват - пенсийката и да си стоят вкъщи. Ако трябва, ще си внесем лекари от Молдова и Украйна - капитализъм се нарича. Ама трябвало кинти - е, трявбат, няма да ходят в хрантутниците Гепита, а ще отидат в хората, дето релано ще вършат нещо. Едно Гепи взема между 3-6 бона, зависи от пациентите и района - айде да спрем да плачем колко са бедни, стресирани и онеправдани. Това им е работата и точка. Утре военните ще рекат, че не им е работа да отбраняват страната, ако стане война, щото трябвало да си пазят семействата, после милиционерите и т.н. И ако продавачките в Лидл откажат да бачкат, тогава какво правим - ще си ядем лекарствата и марлите ли?
                            Груец бе ти много бърже оправяш нещата всичко ти е ясно дай поне един министър да те направим...Ако стане война по добре е военните да си купят цветя и венци да се строят и да посрещнат с хляб и сол новия освободител

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                              Някой те е излъгал, че ги е изяло "грипчето" ама защо му вярваш незнам. Дори имаше статии, че в България има засечени и с два ковида и с грип+ковид.

                              Как кълвете на такива сказки, за мен е мистерия.
                              Навремето в библиотеки трябваше да се ходи, а инфо актуално напрактика нямаше. Ама сега има богат избор от достъп до научни публикации....
                              А, не, как "някой" - неква шматка като тая - предполагам, че е неква много проста.
                              Досега в нашата лаборатория няма доказани грипни вируси, което е необичайно. В предишните сезони обикновено през този период на годината започваше грипната епидемия". Това коментира тази сутрин пред Би Ти Ви проф. Нели Корсун, завеждащ Националната референтна лаборатория "Грип и остри респираторни заболявания" към Националния център по заразни и паразитни болести.
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                                Така работи демокрацията

                                Сега ако ми кажеш, че на опозицията (или на който и да политик) и/му пука за човешкия живот и изобщо не им пука за правилната електорална нагласа. Начи ще пусна една сълза и ще гласувам за тях.
                                Като дойдат ще ти пиша какво е станало

                                Коментар

                                Working...
                                X