IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
    .....
    Аз съм имунизиран без да съм ваксиниран. И моят естествен имунитет е много по-добър от изкуствения ваксинационен....
    Е те това не е вярно. Вече се доказа, че имунитета на преболедувалите изфирясва след 3 до 6 месеца, докато на ваксинираните се запазва много по-дълго време ...

    Може да ти е много тъжно, но това е голата истина ....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
      Мачът свърши официално.
      ПП. И демонстративно не спазвам "медицинските" им мерки и теглилки. От самото начало на свинската истерия, та и до сега.
      За мое лично човешко.достойнство.
      Ти си гордост за нашата нация, истински смелчага и революционер. Предполагам и правилника за движение по пътищата не спазваш, нито пък си изхвърляш боклука в кофата, ти си истински свободен човек! Евала!

      Коментар


      • Шапката на новините на БНР в 7 часа: "Ръст на имунизираните, но и ръст на новозаразените". Същото се повтаря и в завършека на новините.

        В основното тяло, обаче, новината е, че има спад на процента т.н. новозаразени – 13%, в сравнение с вчерашните 18 и завчерашните 20.
        Нещо над 5000 "случая", обаче при направени над 40 000 теста.
        Минават пак със стария номер да наблягат на числото положителни тестове без връзка с общото число направени.

        Пряка лъжа.
        Комедия.


        И, господа от БНР, стига с този некоректен език!
        "Имунизирани" не е равнозначно или тъждествено на "ваксинирани".

        Аз съм имунизиран без да съм ваксиниран. И моят естествен имунитет е много по-добър от изкуствения ваксинационен.


        Ще се оплача на медийния ви омбудсман!
        Last edited by chan_tura_naga; 22.10.2021, 07:41.

        Коментар


        • Мачът свърши официално.
          Не, че не беше ясно как ще свърши, но сега пък спокойно съм се облегнал и гледам забавата.

          Съветвам това и другите бойци срещу медицинския фашизъм, Ковид-мафията и лекарите-убийци.
          Весело и леко е.

          Не съм се въгсинирал и няма да го правя до последно.
          Не заради въгсината, а заради фашизма на свинохората. Заради човешкото ми достойнство и самоуважение.

          ПП. И демонстративно не спазвам "медицинските" им мерки и теглилки. От самото начало на свинската истерия, та и до сега.
          За мое лично човешко.достойнство.
          Last edited by chan_tura_naga; 21.10.2021, 17:55.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            Аз ходя, но изродите затвориха дискотеките. До 23 час. Алоо, че аз тогава излизам, бре!
            Ми то на дискотека по-рано не се ходи.
            Ходил съм в десет вечерта – празно!

            Коментар


            • Вече трети ден из София фърчат празни линейки с надути сирени.

              90% са такива.

              Имитират страшшшен смърртттоносссен Вироз, предполагам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                Вчера Няма НИ ЕДИН починал под 40г.
                Колко над 40г ходят на дискотека?
                Аз ходя, но изродите затвориха дискотеките. До 23 час. Алоо, че аз тогава излизам, бре!

                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Масата активни участници в тази тема са си тук още от началото, барабар с леля Селена-Ледената пързалка даже.

                  Що не измрееме поне пулвината от пустата му Страшна пандемия™, дагае? Ба?

                  Въпросът ми е хумористичен и риторичен, разбира се.
                  Отговорът е "Щото смъртността от грип е много ниска".
                  Изключая случая на леля ви Селена-Ледената пързалка, разбира се.
                  Last edited by chan_tura_naga; 17.10.2021, 13:14.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    трай ти, че вече много олекна
                    Вчера Няма НИ ЕДИН починал под 40г.
                    Колко над 40г ходят на дискотека? Хващам се на бас че са под 1%. И за тоя 1% дето има вероятност да са застрашени ги затваряме?
                    Не ходя на дискотеки, ама съм против затварянето им. И не само на тях. ЗА ОТВАРЯНЕ НА КОЛКОТО ТРЯБВА БОЛНИЦИ И "ДОБРОВОЛЦИ" В КОВИД ОТДЕЛЕНИЯ СРЕЩУ 2-3к лева, най-добре почасово по 15-20лв на час.
                    Да разнасяш храна, събираш мизерия, буташ колички, лега НЕ СЕ ИСКА НИКАКВИ КВАЛИФИКАЦИИ. А това е 90% от работата и трябват макс 1000 човека за 10к болни колкото е пика от миналата вълна + 1000 квалифициран персонал - доктори, сестри.
                    Имаме 50к легла + 3к за интензивно лечение - повече от достатъчно.
                    В държавата не може да се намерят 1000 специалисти и 1000 чистачи. Ебем ти и държавата.
                    По 5000 да им дават на месец ОТГОРЕ - една вълна е 2 месеца - 2к*10к = 20 милиона. При условие че прахосахме 5 МИЛИАРД - 250 ПЪТИ ПОВЕЧЕ !!!!!
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Със старци/пенсионери - а те как са тръгнали по кръчмите .... сутрин, обед и вечер са там нали нямат работа
                      трай ти, че вече много олекна
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Нищо подобно, болниците вече са препълнени.
                        Със старци/пенсионери - а те как са тръгнали по кръчмите .... сутрин, обед и вечер са там нали нямат работа
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Малко опити за прогнози, не че вярвам кой знае колко в тях, но...

                          Бройката на заразените ще остане може би 1-2 седмици същата или с лек ръст. След това може да има пак скок нагоре над 4000-4500 заразени на ден.

                          В Западна Европа броя на ново-заразените почти спряха да го следят понеже не е някакъв сериозен показател. Гледат как се пълнят леглата и починалите. А по брой починали за съжаление ние водим с повече с много пъти 15-20-30 пъти спрямо някои държави на милион население.

                          Следващата седмица към края вече ще има над 7000 в болница и там някъде ще бъде границата на здравната система. Легла сигурно ще се намерят, ама кой да ги обслужва едва ли и едва ли ще имат читава апаратура и пр.

                          Вирусът си е типичен грипоподобен вирус и студеното време и влажността му влияят благоприятно. Оригиналния щам имаше сериозни проблеми през лятото при сухо и слънчево време. Но сега Делтата успешно се разпространяваше през Август у нас. А Септември и Октомври се разпространява още по-добре. Като не ми се мисли за периода Ноември-Февруари. Най-вероятно разпространението ще се засили заради тези фактори.

                          От друга страна па всички го чакаме тоя стаден имунитет, па той не идва. Но все пак трябва да дойде по някое време. Та броя на прекаралите го и отчасти на ваксинираните ще натискат разпространението надолу. Само че реалния брой на прекаралите го никой не го знае. По 3, по 5 или по повече да умножаваме официалните данни.

                          Ако приемем по 3 на официалните данни. Значи има 1.5-2 милиона прекарали го. Вакснати още около 1.5 милион, част от които и те ще трябва да го прекарат. Демек 3 някъде и остават още 2-3 дето ще трябва да го прекарат. Още малко като сложим от вакснатите дето ще го карат. И бройката може да стигне до 4 милиона дето ще трябва да го преболедуват.

                          Демек официалните данни трябва да станат 1 милион прекарали го и тогава да изчезне. Да кажем че след 750-800 хил официално заразени ще почне спада. Или с други думи до Нова година бройката ще бъде на тези нива евентуално с леки ръстове нагоре и после може да почне да спада.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Нарушителите на противоепидемичните мерки отиват директно на прокурор

                            За незнаещите цитирам член 355 от Наказателния кодекс:
                            ее това е мечтата на всеки промит мозък
                            но защо не направо на другарски съд
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              брат,
                              статистиката винаги изглежда успокояващо особено в глобален мащаб, където има зони с огромно население и никаква или подменена статистика (Индия, Китай, Африка и др.) - всичко изглежда добре докато не попаднеш ти или някой близък в статистиката.

                              да не кажете, че съм гипсиран дома проваксър - вчера ходих малко на нощен живот - всичко в центъра беше фулл. без резервация не можеш да седнеш в готино място, а за барове и клубове да не говорим...тази работа няма да свърши добре и мисля, че скоро ще препълним болниците.
                              Нищо подобно, болниците вече са препълнени.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                                Според статистиката - няма да прерастне.
                                Ако погледнем worldometers-ите (https://www.worldometers.info/coronavirus/) виждаме, че за близо 2 години имаме в световен мащаб 241 170 384 заразявания (3% от световното население) и 4 910 066 смърти от ковид (0.06% от световното население или 2.07% от броя на заразените).
                                Според тая статистика в момента боледуват 17 847 621 човека, което е 0.23% от световното население.
                                Егати пандемията?!?
                                брат,
                                статистиката винаги изглежда успокояващо особено в глобален мащаб, където има зони с огромно население и никаква или подменена статистика (Индия, Китай, Африка и др.) - всичко изглежда добре докато не попаднеш ти или някой близък в статистиката.

                                да не кажете, че съм гипсиран дома проваксър - вчера ходих малко на нощен живот - всичко в центъра беше фулл. без резервация не можеш да седнеш в готино място, а за барове и клубове да не говорим...тази работа няма да свърши добре и мисля, че скоро ще препълним болниците.

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X