IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    https://www.sofia.bg/disaster-protection

    Плановете на София - едно голямо нищо, поне що се отнася до епидемия. В общи линии е Бог да ни пази, защото няма никой друг
    Има очертани някакви рамки, които могат да послужат евентуално при изготвяне на план за действие при епидемия. При бедствия, както и при война на първо място е важна връзката ръководителите/отговорните органи на различни нива и подчинените /пострадалите. То и затова навремето се измислени знамената и бойните тръби и барабани

    Имам поглед при наводнения, пожари и ураганни ветрове. Отначало нещата се бавят, но после всичко си влиза в руслото. Едва ли ще сме така организирани като китайци или японците, да речем ..., но те от векове имат изградени такива структури, които с азиатска жестокост са се справяли с всяка ситуация.
    Last edited by tnm; 17.02.2020, 17:34.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • https://www.sofia.bg/disaster-protection

      Плановете на София - едно голямо нищо, поне що се отнася до епидемия. В общи линии е Бог да ни пази, защото няма никой друг

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Интересно ми е как България се подготвя. Реално докато Китай удържат карантината нещата са що годе под контрол, но ако това се проточи с месеци те просто няма да издържат икономически, ще прекратят карантината и вирусите ще се отприщят.
        А до сега не съм видял и чул за никаква подготовка, дори само като планиране от страна на българското правителството.
        - кога точно ще се приеме че има проблем - като при нормалния грип ли - когато 30% май-беше от децата се окажат болни - то тогава вече ще са измрели десетки хиляди българи
        - закупуват ли екстра предпазни средства, маски, ръкавици, защитни облекла. Защото ако кризата удари целия свят от никъде няма да могат да се намерят

        - имат ли план за екстра площи за настаняване на болнир като спортни зали, училища, хотели

        -болниците имат ли план за това как ще посрещат болни. Или и болни и здрави на едни опашки и всяко посещение на болница ще е смъртна присъда за един процент от населението.

        -държавния резерв от храни има ли достатъчно запаси и има ли план как ще се разпределят сред хората тези храни. Защото ако не работят магазини какво ще се случи? Би трябвало вече да имат яснота къде по квартали и градове ще се разполагат пунктове за храна, но нещо ме съмнява. Как ще се организира това - или всички на една опашка и бог да ги пази от заразяване.

        -какви са плановете при пълна карантина. Ще се забранява ли ползване на коли, ще се спира ли градския транспорт - в Китай градския транспорт е втория най-голям източник на заразяване след болниците.

        -при какъв брой заболели ще спрат транспорта - или ще чакат хорат да почнат падат мъртви по улиците.

        - НЕК и ВИК имат ли планове как да работят в такава ситуация. Или няма да имаме и ток и вода към карантината. Като предпазни облекла за хората, намалени екипи
        Не мой да плюваш по правителството и в частност по нашите депутати. Цял закон си има за управление при кризи. Изключително безинтересно четиво, почти без никаква конкретика. В областните планове за действие при бедствия и аварии мерките са разписани по-обстойно. Вярно, не си спомням дали в тях се споменаваше "карантина", но общо взето имаше разни разработки по повдигнатите от теб въпроси.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

          Седемстотин милиона ли, фармацефте? Всеки втори-трети китаец по цялата китайска земя?
          А що само по китайската земя, бре!? Не може ли да тръшне и част от диаспората им по света и у нас?
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
            2 ... китайските власти правилно се презастраховат, защото имунните система на човека и човечеството не са запознати с него.
            3. Вирусът е много слаб срещу етанола. Който мисли, че е заплашен от заразяване, нека го прилага по всички начини, вътрешни и външни; справка - МакТевиш на Джек Лондон.
            На мен не ми стана ясно от къде идва твърдението в т. 2, че китайските власти се презастраховат.
            А не смяташ ли, че ако т. 3 беше вярна то това "откритие" би осенило и някой от десетки милионите китайски лекари или друг лекар по света? Тогава вероятно нямаше да се налага да организират заварчици за заваряване на входни врати, а дружно всички /заразени и незаразени/ щяха да си пият етанолче, дори и профилактично.

            Понеже и аз имам претенции да съм скептик, си представям един хипотетичен случай - зараза някъде по света със смъртоносен вирус, от който смъртността е 5-10% /примерно/. Как биха се развили събитията? Да предположим, че медиите в тази страна да обявят на гражданите, че има съвсем реална опасност всеки десети от тях да се зарази и умре. Съответно избухва тотална паника и отчаяние сред населението, вероятно се стига до неподчинение /може и до мародерство/, уличният ред, въведената карантина и другите забрани не се спазват от значителна част от хората. И какво биха спечелили хората от всичко това? - Нищо! Даже заразата ще се разпространи още повече и ще загинат много повече.
            Не е ли много по-разумно да се "пипнат малко" официалните данни и да се оповестява само 1/10та или 1/20та част от заболелите и починалите и в същото време да се избегне паниката, да се гарантира обществения ред и спазването на наложените мерки? Обикновеният човек и без друго не може да направи нищо. Същевременно това не пречи специалисти извън въпросната страна да бъдат уведомени за реалното положение.
            При това положение как може всеки от нас да си прави изводи за реалната ситуация? Вероятно по взетите мерки от властите и (видео) материалите, които изтичат в интернет от хора на място.
            Напълно е възможно случаят в Китай да не е като гореописаният и просто да си имаме работа с един грип.
            Но аз до сега най-малкото не съм чувал за блокиран цял един круизен кораб поради грипна епидемия.
            Last edited by LaCosta; 17.02.2020, 15:41.

            Коментар


            • А дори самото планиране на това какво трябва да се направи ще отнеме месеци, ако съдя по други действия на правителството ни. Да не говорим пък за реална подготовка, те докато се подготвят и вече няма да са на власт, и следващите неподготвени ще се извиняват с тях

              Коментар


              • Интересно ми е как България се подготвя. Реално докато Китай удържат карантината нещата са що годе под контрол, но ако това се проточи с месеци те просто няма да издържат икономически, ще прекратят карантината и вирусите ще се отприщят.
                А до сега не съм видял и чул за никаква подготовка, дори само като планиране от страна на българското правителството.
                - кога точно ще се приеме че има проблем - като при нормалния грип ли - когато 30% май-беше от децата се окажат болни - то тогава вече ще са измрели десетки хиляди българи
                - закупуват ли екстра предпазни средства, маски, ръкавици, защитни облекла. Защото ако кризата удари целия свят от никъде няма да могат да се намерят

                - имат ли план за екстра площи за настаняване на болнир като спортни зали, училища, хотели

                -болниците имат ли план за това как ще посрещат болни. Или и болни и здрави на едни опашки и всяко посещение на болница ще е смъртна присъда за един процент от населението.

                -държавния резерв от храни има ли достатъчно запаси и има ли план как ще се разпределят сред хората тези храни. Защото ако не работят магазини какво ще се случи? Би трябвало вече да имат яснота къде по квартали и градове ще се разполагат пунктове за храна, но нещо ме съмнява. Как ще се организира това - или всички на една опашка и бог да ги пази от заразяване.

                -какви са плановете при пълна карантина. Ще се забранява ли ползване на коли, ще се спира ли градския транспорт - в Китай градския транспорт е втория най-голям източник на заразяване след болниците.

                -при какъв брой заболели ще спрат транспорта - или ще чакат хорат да почнат падат мъртви по улиците.

                - НЕК и ВИК имат ли планове как да работят в такава ситуация. Или няма да имаме и ток и вода към карантината. Като предпазни облекла за хората, намалени екипи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                  За степента на заразност е показателен и факта че 1700 медици са се заразили.Карантинираните са почти 700 000 000 вече.
                  Седемстотин милиона ли, фармацефте? Всеки втори-трети китаец по цялата китайска земя?
                  Last edited by 78-10; 17.02.2020, 15:33.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                    Понеже изказвам скептицизъм към праведността на широковещанието по света и у нас, и в сегашното време, и се предполага компанията в този специфичен форум да е с доста трезв подход, предлагам да се тръгва от най-некритикуемите по истинност факти.
                    -- Първият за мен е голямата заболеваемост на херметизирания кораб-пленник в японското пристанище.
                    -- Вторият е масовите карантинни мерки в Китай.
                    Останалите числа или факти на мога да приема за сто процентно верни, но, следейки противоположни информационни тенденции и развитието им, надавам ухо и тям.

                    Засега виждането ми е това:
                    1. Вирусът не по-заразен и смъртоносен от този на обикновения грип. Но...
                    2 ... китайските власти правилно се презастраховат, защото имунната система на човека и човечеството не са запознати с него.
                    3. Вирусът е много слаб срещу етанола. Който мисли, че е заплашен от заразяване, нека го прилага по всички начини, вътрешни и външни; справка - МакТевиш на Джек Лондон.
                    За степента на заразност е показателен и факта че 1700 медици са се заразили.Карантинираните са почти 700 000 000 вече.

                    Коментар


                    • Понеже изказвам скептицизъм към праведността на широковещанието по света и у нас, и в сегашното време, и се предполага компанията в този специфичен форум да е с доста трезв подход, предлагам да се тръгва от най-некритикуемите по истинност факти.
                      -- Първият за мен е голямата заболеваемост на херметизирания кораб-пленник в японското пристанище.
                      -- Вторият е масовите карантинни мерки в Китай.
                      Останалите числа или факти не мога да приема за стопроцентно верни, но, следейки противоположни информационни тенденции и развитието им, надавам ухо и тям.

                      Засега виждането ми е това:
                      1. Вирусът не по-заразен и смъртоносен от този на обикновения грип. Но...
                      2 ... китайските власти правилно се презастраховат, защото имунните система на човека и човечеството не са запознати с него.
                      3. Вирусът е много слаб срещу етанола. Който мисли, че е заплашен от заразяване, нека го прилага по всички начини, вътрешни и външни; справка - МакТевиш на Джек Лондон.
                      Last edited by 78-10; 17.02.2020, 15:09.

                      Коментар


                      • Че историята е мътна - мътна е. Едно е ясно, обаче - китайците знаят истината, за да реагират по този, впечатляващ сетивата, начин. Но, каква е тя? Ако има провокация, нещата стават много сложни и непредвидими. Както неотдавна Путин размаха пръст на американците и каза - ние знаем всичко. Нищо повече. Което беше страховито предупреждение. Така и сега - китайците знаят всичко.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                          Бе реших да видя смъртността от пневмония въобще в света.
                          През 2017 година са умрели 1 милион и 130 хиляди.
                          https://ourworldindata.org/pneumonia

                          Графиките са интерактивни.
                          На втората графика се вижда, че бройката на по-възрастните от 70 години, умрели от пневмония, си е стабилна за последните 27 години.

                          Май джурналята пак преекспонират и ни държат на кукичката на страха.
                          факт,
                          но защо тогава Китай си 'спря' икономиката буквално. Някои казват ПР акция, схема, цирк, но тези са с култ към работата и когато китаец има поръчки да седи заключен 'дома' хич не е ок. Информацията е манипулирана и в двете посоки, но за мен показателното е, че най-голямата икономика (ако не броим финансовите схеми на САЩ китай са си номер 1 вече) .. е на трупчета.

                          ако беше просто статистика тези 1700-2000 човека загинали в следствие на вируса нямаше да са фактор... всяка годна в китай при инциденти с коли загиват над 60 000 човека или по 5000 на месец средно и едно седене и колапс на транспорта реално ще свали тази смъртност... много са въпросителните и малко обективната информация.

                          времето ще си покаже
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Бе реших да видя смъртността от пневмония въобще в света.
                            През 2017 година са умрели 1 милион и 130 хиляди.
                            https://ourworldindata.org/pneumonia

                            Графиките са интерактивни.
                            На втората графика се вижда, че бройката на по-възрастните от 70 години, умиращи от пневмония, си е стабилна за последните 27 години – малко над 250 на 100 000.
                            На третата е бройката по страни. Основно смъртността е в Африка. По "белите" страни е много по-ниска и е горе-долу една и съща и това са старите хора, мисля.

                            Май джурналята пак преекспонират и ни държат на кукичката на страха.
                            Last edited by 78-10; 17.02.2020, 13:05.

                            Коментар


                            • Mohave в Индия имат трима оздравели, значи всички оздравяват, може да е достоверно защото нали им се отдава медицината.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                                Предвид че полетите трябваше отдавна да бъдат спрени или поне намалени (не само от и към Китай). Ми се вижда твърде рано да се правят каквито и да е изводи. Нищо не пречи вируса да си работи там някъде, докато медиите "забравиха за него". От "Кораба на обречените" става ясно че вероятно един човек може да зарази хиляди, което го прави най заразния вирус в историята. Също така в Китай са се заразили 1700 доктора, което означава че обикновеното предпазно облекло не е достатъчно.

                                В момента Японците ми изглеждат супер големи оптимисти, защото смятат че ще могат да проведат олимпиадата. Няма да има олимпиада или ако има, това ще доведе до много, много заразени.

                                Пълната карантина може да намали , но не и напълно да спре предаването . А и тя няма как да продължава дълго . Фактът обаче , че в U.A.E. са хванали цели 9 , а в Индия - 3 , показва различията в нивото на здравните системи и от там изгледите за успех .

                                Коментар

                                Working...
                                X