IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    тестваш 100 здрави хора... няма вирус... и излизаш и съобщаваш при нас такова животно нема...
    чиста ралта
    ако усетиш че опозицията ти диша във врата... аа първи случай и медиите си имат работа месеци наред
    Връщат се от Италия и първата им работа да тръгнат по зъболекари.https://offnews.bg/zdrave/kulturniat...al-723197.html
    Last edited by Grosss; 05.03.2020, 09:43.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      Още един факт е много показателен за вируса.Заболелите в Русия.Русия и Китай имат дълга сухоземна обща граница.В Сибир е пълно с китайци-поне няколко милиона-които постоянно щъкат между двете държави.Вярно е че руснаците затвориха границата.Но това стана поне 10 дена след блокирането на Ухан и 1 месец след избухването на епидемията.И официалните случаи са ТРИ.Да оставиме руснаците......В България от Китай в края на януари и началото на февруари са се приблали няколко хиляди китайци......Преди 1 месец...Ами Турция?Истанбул с неговото летище е център за пътуване до Китай за поне 20 съседни държави.........там трябваше да има вече хиляди болни и стотици умрели............Няма регистриран случай.
      тестваш 100 здрави хора... няма вирус... и излизаш и съобщаваш при нас такова животно нема...
      чиста ралта
      ако усетиш че опозицията ти диша във врата... аа първи случай и медиите си имат работа месеци наред
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        Хиляди болни и десетки умиращи не може да се скрият.Вирус има.За да е реална паниката и смъртни случаи ще има.Но за мен цифрите които качих са показателни че място за паника няма.Ако утре цифрите се променят драстично и по улиците почнат да падат хора ще променя мнението си.То се диктува от известните към момента факти.Място за голяма паника няма.Ще има болни и в България.Ще умрат и хора.Но не масово.....................В България всеки ден умират средно 300 човека...Статистиката на умрелите за година дава тази цифра..........Е ще станат 301 или 302........за деня.Средно.
        Вирусът не е опасен като заболяване, но икономическите политическите и други последици от него са изключително опасни. Това е скрита война между огромни наднационални корпорации, а на видимо ниво между официалните властови елити. Затова нито апокалиптиците са прави в случая нито тези които пренебрегват последиците от него. Тръмп и реалният властови икономически елит, който го подкрепят трябва да удържат победа над тези които се опитват всячески да му попречат в противен случай вирусът наистина ще бъде погром над правата и свободите на демократичните общества. България не е геополитически играч, така че тук няма опасност.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
          Посети ме в съня ми, здрависа се с мен и после си изми ръцете.
          За мен е показателно, че има тролчета в темата. Баш три бройки. Кипи абсолютно безмислена дейност. Да не изтича нечий мандат? Страх лозе пази.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vsic4ko_e_otnositelno Разгледай мнение

            Много си напрегнат, ще си докараш нещо от този стрес. Като не вярваш на статистиката, което е неизменно твое право, направи си твое проучване. Проучи колко от познатите ти са болни, колко са се излекували и т.н. Ще се изненадаш от резултатите
            Стреса допринася доста за разпространението на вируса . Китайците са много стресирани и затова вируса удари там .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
              Как е вироза днес, деца?

              Не спете! Покажете, колко е страшен.
              Посети ме в съня ми, здрависа се с мен и после си изми ръцете.

              Коментар


              • Как е вироза днес, деца?

                Не спете! Покажете, колко е страшен.
                Last edited by 78-10; 05.03.2020, 08:07.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                  Така е, и примери десетки, поне в този форум или в тази страна.
                  Грип било, щяло да отмине, не закача младите, бог е българин, имам жегосана ваксина на рамото, ще инвестирам в нов Айфон и анциг вместо във книги и курсове, няма да подкрепям протеста - нищо, че го гледам през прозореца, аз съм прав-другия никога не е, и т..н
                  Много си напрегнат, ще си докараш нещо от този стрес. Като не вярваш на статистиката, което е неизменно твое право, направи си твое проучване. Проучи колко от познатите ти са болни, колко са се излекували и т.н. Ще се изненадаш от резултатите
                  Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    Ти верно ли би вярвал на данните от Русия, Украйна, Турция и България ?
                    Хиляди болни и десетки умиращи не може да се скрият.Вирус има.За да е реална паниката и смъртни случаи ще има.Но за мен цифрите които качих са показателни че място за паника няма.Ако утре цифрите се променят драстично и по улиците почнат да падат хора ще променя мнението си.То се диктува от известните към момента факти.Място за голяма паника няма.Ще има болни и в България.Ще умрат и хора.Но не масово.....................В България всеки ден умират средно 300 човека...Статистиката на умрелите за година дава тази цифра..........Е ще станат 301 или 302........за деня.Средно.
                    Last edited by Hermes73; 05.03.2020, 02:08.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                      Ти да видиш.
                      Верно, едно нещо трябва да стане, да завърши, да го видиш, да го пипнеш, за да знаеш че истина ?
                      Жабата май не усеща водата на котлона, че се повишава температурата в тенджерата.
                      Не, човешкото съзнание може и да бъде много умно и да предвижда процеси, имайки минимални начални данни.
                      А знаем ли какво действително жабата усеща? Според мен усеща, но няма как да ни каже. Стига с тези глупави клишета. Ако те кефи да се страхуваш и да се паникьосваш, това е твое право. Само ще отбележа, че стресът и страхът също понижават имунитета. И едно малко лирическо отклонение, един цитат от "Под игото" на Иван Вазов:

                      Само един човек се мяркаше там, като един призрак.
                      Той беше Мунчо.
                      Като позна главата на любимия си Русияна, той вторачи яростни, безумни очи в нея и изригна, в един дъжд от плюнки, една колосална попръжня против Мохамеда и султана.
                      Обесиха го на касапницата.
                      Тоя луд беше единственият човек, който се осмели да протестира.

                      Може да ни мислите за луди, но не ни заклеймявайте . Паниката и страхът са лоши съветници.



                      Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                        Още един факт е много показателен за вируса.Заболелите в Русия...Ами Турция?Истанбул с неговото летище е център за пътуване до Китай за поне 20 съседни държави.........там трябваше да има вече хиляди болни и стотици умрели............Няма регистриран случай.
                        Ти верно ли би вярвал на данните от Русия, Украйна, Турция и България ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                          Но може и да не бъде
                          Така е, и примери десетки, поне в този форум или в тази страна.
                          Грип било, щяло да отмине, не закача младите, бог е българин, имам жегосана ваксина на рамото, ще инвестирам в нов Айфон и анциг вместо във книги и курсове, няма да подкрепям протеста - нищо, че го гледам през прозореца, аз съм прав-другия никога не е, и т..н

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vsic4ko_e_otnositelno Разгледай мнение

                            Money, по радито като бях в колата, казаха. че в Англия,вече щели да дават статистика един път седмично, за да не стресират хората. Знаеш ли дали е верно, защото не мога да кажа по коя точно станция беше
                            Защо да не е верно, нали става дума за подлите корумпирани англосаксонци ?
                            Като гледам по интернет, още не са решили окончателно, плюс няма да казват за локациите.
                            Ще бъдат единствени в света, даже "лощите" Иранци и Китайци имат повече чувство за демокрация.
                            Де факто, отиваш на работа или на училище и не знаеш дали има заразени там.
                            Естествено, после цялата фирма е заразена, както и ти.
                            Макар, че са със 4та най-висока степен на опасност, още нямат контрол по летищата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                              човешкото съзнание може и да бъде много умно

                              Но може и да не бъде

                              Коментар


                              • Още един факт е много показателен за вируса.Заболелите в Русия.Русия и Китай имат дълга сухоземна обща граница.В Сибир е пълно с китайци-поне няколко милиона-които постоянно щъкат между двете държави.Вярно е че руснаците затвориха границата.Но това стана поне 10 дена след блокирането на Ухан и 1 месец след избухването на епидемията.И официалните случаи са ТРИ.Да оставиме руснаците......В България от Китай в края на януари и началото на февруари са се приблали няколко хиляди китайци......Преди 1 месец...Ами Турция?Истанбул с неговото летище е център за пътуване до Китай за поне 20 съседни държави.........там трябваше да има вече хиляди болни и стотици умрели............Няма регистриран случай.
                                Last edited by Hermes73; 05.03.2020, 01:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X