IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
    След 3 месеца короната ще бъде забравена и животът ще си продължи както обикновено. 99.9% от населението ще оцелее и ще започне да се бори с новата икономическа криза.

    Не виждате ли какво правят големите акули? Ами те са като фокусниците. С едната ръка ви отвличат вниманието, а с другата правят разни "фокуси" зад гърба!
    Само че тези фокуси в случая струват пари (много пари) и сметката пак ще бъде платена от обикновените хора.
    Не им обяснявай 90% от българския народ е ПРОСТ,много ПРОСТ ,останалите 10 % ,са капка в морето .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

      Щото, гений, хората дето са обявили епидемията не мислят с късогледата ти логика "няма как утре да вали щом днеска не вали". Понеже не си в час си постнал статия от 14-ти март. Днес само регистрираните заразени са 70000 в Италия, а умрелите са 7000. Тва пасва ли на "еталона"?
      Остави го на мира, той иска срив, ако трябва света да се свърши, само и само да паднат цените на имотите. Но пък същевременно се оплаква, че пандемията съсипва икономиката. Но пък от друга страна срива ще го върне на всички успели да си докарат добри доходи, не за друго ами защото не е честно спрямо него. А ако горното не помогне, ще ръководи революция за да може всеки да си получи заслуженото (естествено не брои себе си, вероятно защото нищо не е заслужил)

      ​​​​​​

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
        Бибитко пак го хванаха че лъже.По Жан Виденово време бил ходил да бачка по строежите в Банки за да купи на черно хумана за дъщеря си щото нищо нямало по магазините.само че дъщеря му по това време е била на 14г.
        Според мен проблема не е в бибитко, а в бибитковците които му вярват

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          да ти повторя под доброволна карантина съм от 10 ФЕВРУАРИ.
          И не съм страхливец като тебе.
          Пазя живота си както мога
          Боли ма за чуждото мнение.
          ръкопляскания - не ми трябват 2 метра под земята, даже и това може да не получа.
          И психологията ли ще отече? или само ми се струва.
          Ха-ха-ха ......
          В карантина от 10-ти февруари, а не бил страхливец. Явно си се насрал от страх и сега избиваш комплекси във форума, обявявайки другите за страхливци.

          Аз до ден днешен не съм в карантина. Ежедневно контактувам поне с 10 различни човека - служители, директори, куриери. Да, с маска и да, от 2-3 метра, но не съм в карантина за разлика от страхливците като тебе, които се правят на смели само на приказки, а всъщност са се насрали от страх и затова са изкупили тоалетната хартия от магазина.

          Честно казано такива като тебе ги презирам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            След днешния ден смъртноста от коронавируса нарастна на 14.57%

            https://www.worldometers.info/coronavirus/

            Смъртност в проценти = починали / (излекувани + починали) * 100

            Смъртност в проценти = 18 262 / (107 073 + 18 262) * 100 = 14.57%
            Трябва да има съпоставимимост на данните в световен мащаб! Трябва, когато хората погледнат числата да имат адекватна представа какво означават, което може да стане единствено на база предишни случаи, опит и аналогични сравнения.

            Да се играе с други неизползвани в масовата информации начини на изчисляване във времена на силен стрес може да се разглежда като действие с умисъл за създаване на паника.

            И без тези гръмки числа, хората са ужасени и моля да престанеш да ги търсиш и разнасяш с уголемен размер и привличащи вниманието, включително на хора, неследящи в цялост дискусиите тук!!!

            Защо не е правилно да спекулираш с тези данни?
            За различни цели обикновено % от нещо си върви в посока от общо към частен изследван детайл.
            СЗО използва същия подход в базите данни, които препраща към света.
            Напоследък, ползвам линка на уърдметърс.инфо, не защото няма други, а за да има лесна съпоставка от четящите, които също масово го ползват, виждам и ти също.
            В него са обяснени различните коефициенти, които могат да бъдат използвани - различни варианти с допускания и измерваниия
            https://www.worldometers.info/corona...us-death-rate/
            Описани са различни методи и недостатъците им.

            Многократно се посочва, че в настоящия момент точна оценка е НЕвъзможна.
            По който и модел да смяташ.

            Но, общоприетият за сравнимост по света е
            Степента на смъртност на случая (CFR) представлява делът на случаите, които в крайна сметка умират от заболяване.

            След като епидемията приключи , тя се изчислява по формулата: смъртни случаи / общи случаи .

            Но докато епидемията все още продължава , както е при сегашната нова огнище на коронавирус, тази формула най-малкото е „наивна“ и може да бъде „ подвеждаща, ако по време на анализа резултатът не е известен за незначителен дял от пациентите. "


            И когато хората чуят 2% си представят от 100 заразени 2 си отиват.

            По твоя метод, без някой да обръща внимание на изменените отправни данни, което е нормално за масовия човек, жертвите биха изглеждали 14.
            В Бг не съм сигурна, но ако излекуваните са 3 и смътрните случаи 3, то по твоя коефициент е 50% смъртност. Но това са подробности, които в един форум може и да уточняваме защо начинът не е съвместим с реалната ситуация и не отговаря на научен подход,
            докато в масовото съзнание остават едни големи цифри на числа без стойност към обстановката. Това не е лъжа, но се нарича груба МАНИПУЛАЦИЯ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Хоботьов, ама вярно ли си се самоизолирал йощ преди 42 дана?
              -Вярно, че си "Смел", 'баси. Таквиз Юнаци са рядкост.
              Комшу по хабитат, лошото на една виртуална комуникация е, че почти нищо не знаеш или знаеш за човека насреща само това, който той е споделил. Затова критиките понякога са неуместни.

              Четейки коментарите на bota 156, мисля, че той щеше да е постъпил изключително неразумно, ако сам не си беше наложил карантина.
              Наздраве!
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Истерията в Италия също е много обезпокоителна! 5300 със симптоми, от тях починали 330. Да обяснят защо при еталон 200/10 000, респективно инфектирани, обявяват епидемия при 5000/16 милиона. Критерият е на СЗО, не на д-р Тодоров.
                Щото, гений, хората дето са обявили епидемията не мислят с късогледата ти логика "няма как утре да вали щом днеска не вали". Понеже не си в час си постнал статия от 14-ти март. Днес само регистрираните заразени са 70000 в Италия, а умрелите са 7000. Тва пасва ли на "еталона"?

                Коментар


                • https://www.novini.london/%D0%BD%D0%...B8%D0%BC%D0%B0

                  Епидемия няма и няма да има

                  В щаба за коронавируса да не се държат паникьорски

                  Всички заповеди са неадекватни - затварят се отделения в болница, инфекциозните са пълни с хора без особени индикации за хоспитализация! А медиите са се побъркали! Томислав Дончев бе в бТВ - какво разбира? И се роди шедьовърът, че паниката щяла да доведе до по-висока заразяемост с коронавирус. Слушайте доц. Мангъров редовно, той е инфекционист през последните 40 години! (доц. д-р Атанас Мангъров, началник на детското отделение в Инфекциозната болница в София - бел. ред.)

                  Не мжем да спрем разпространението - но можем да предпазим хората максимално, без паникьорски и рестриктивни мерки!

                  Епидемия няма и няма да има.

                  Епидемия е, когато има заболели независимо от тежестта на симптомите 200/10 000 души. Този критерий не беше изпълнен и за парагрип Б тип "Виктория", признанието го има на сайта на РЗИ - Русе, РЗИ - Варна, и РЗИ - Бургас, но щабът (без д-р Кунчев) си скри невежеството зад това тъпо решение.

                  Истерията в Италия също е много обезпокоителна! 5300 със симптоми, от тях починали 330. Да обяснят защо при еталон 200/10 000, респективно инфектирани, обявяват епидемия при 5000/16 милиона. Критерият е на СЗО, не на д-р Тодоров.


                  Коментар


                  • След 3 месеца короната ще бъде забравена и животът ще си продължи както обикновено. 99.9% от населението ще оцелее и ще започне да се бори с новата икономическа криза.

                    Не виждате ли какво правят големите акули? Ами те са като фокусниците. С едната ръка ви отвличат вниманието, а с другата правят разни "фокуси" зад гърба!
                    Само че тези фокуси в случая струват пари (много пари) и сметката пак ще бъде платена от обикновените хора.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      да ти повторя под доброволна карантина съм от 10 ФЕВРУАРИ.
                      И не съм страхливец като тебе. Пазя живота си както мога
                      Боли ма за чуждото мнение.
                      ръкопляскания - не ми трябват 2 метра под земята, даже и това може да не получа.
                      И психологията ли ще отече? или само ми се струва.
                      Хоботьов, ама вярно ли си се самоизолирал йощ преди 42 дана?
                      -Вярно, че си "Смел", 'баси. Таквиз Юнаци са рядкост.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                        Можеше да си шефче на някое диско или бар в студентски - те са много ударени ама и най бързо ще наваксат ....

                        Как смяташ ако някой от бизнесите с които работиш им натръшка 70% от персонала (който работи в едно помещение и диша рециклиран въздух от климатици) защото китайската чума е много заразна и заразените 25 дни не работят - те по леко ли ще минат през такова събитие или с карантина и да работят при завишени мерки за сигурност и малко на мускули ?
                        Нищо,няма да натръшка,който е болен да се лекува ,хората да си работят и така както при всеки грип.Тотално сте изперкали вече.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Не нужно да ми постваш тия чаршафи .Работя с много фирми от бизнеса в България,като работата ми е свързана с увеличаване или намаляване на заплатите на персонала,в момента всички фирми са на тънката червена линия .
                          Всеки ден от тук нататък е критичен за бизнеса .Критичен .Да много хора ще умрат от вируса ,но щетите за света,за нас като държава ще бъдат 100 пъти по големи в сравнение с умрелите от тоя вирус.След това гасене на тока на световната икономика ,взнезапно ,хората просто ще умират живи ,ако това безумие продължи още 1 месец .
                          Можеше да си шефче на някое диско или бар в студентски - те са много ударени ама и най бързо ще наваксат ....

                          Как смяташ ако някой от бизнесите с които работиш им натръшка 70% от персонала (който работи в едно помещение и диша рециклиран въздух от климатици) защото китайската чума е много заразна и заразените 25 дни не работят - те по леко ли ще минат през такова събитие или с карантина и да работят при завишени мерки за сигурност и малко на мускули ?
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                            Ти в какъв бранш си човек не работиш или ти е кофти че не може да се излиза и да се налазват пичета заради затворените заведения ?

                            Знам че е неприято, но малка част от бизнесите които са засегнати в БГ като после може да наваксат, другите са се адаптирали, можеби се работи малко по бавно в някой случай ама се работи...

                            Българска търговско-промишлена палата:

                            Резултатите от анкетата на БТПП показват, че след обявяване на извънредното положение в страната при 48 % от работодателите, служителите работят стандартно на работното място, като поддържат високи хигиенни и санитарни мерки. При 38% от фирмите – наетите работят чрез хоум офис, а 12% от тях посочват, че са преустановили дейност по различни причини – заради обявеното извънредно положение или липсата на поръчки.
                            Не нужно да ми постваш тия чаршафи .Работя с много фирми от бизнеса в България,като работата ми е свързана с увеличаване или намаляване на заплатите на персонала,в момента всички фирми са на тънката червена линия .
                            Всеки ден от тук нататък е критичен за бизнеса .Критичен .Да много хора ще умрат от вируса ,но щетите за света,за нас като държава ще бъдат 100 пъти по големи в сравнение с умрелите от тоя вирус.След това гасене на тока на световната икономика ,взнезапно ,хората просто ще умират живи ,ако това безумие продължи още 1 месец .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Той целия свят го е СТРАХ, СТРАХ, СТРАХ, а ти си СМЕЛ, СМЕЛ, СМЕЛ. И понеже умря врачката, която те хвалеше, започна по снобски сам да се хвалиш, надявайки се всички да ти РЪКОПЛЯСКАТ, РЪКОПЛЯСКАТ, РЪКОПЛЯСКАТ.
                              да ти повторя под доброволна карантина съм от 10 ФЕВРУАРИ.
                              И не съм страхливец като тебе. Пазя живота си както мога
                              Боли ма за чуждото мнение.
                              ръкопляскания - не ми трябват 2 метра под земята, даже и това може да не получа.
                              И психологията ли ще отече? или само ми се струва.
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                https://www.bloombergtv.bg/novini-ot...ka-do-velikden

                                Чети,никога не е късно да се образоваш....
                                Тръмп иска да отвори американската икономика до Великден

                                Той многократно говори за вредата, която дългосрочното икономическо спиране ще нанесе на нацията



                                Президентът също така предупреди в понеделник, че ако икономиката навлезе в дълбока рецесия чрез мерки за социално дистанциране, може да има смъртни случаи от самоубийства и други причини, надвишаващи тези, причинени от коронавируса.

                                „Общественото здраве включва икономическото здраве - това е ключов момент”, каза Кудлоу.

                                Ти в какъв бранш си човек не работиш или ти е кофти че не може да се излиза и да се налазват пичета заради затворените заведения ?

                                Знам че е неприято, но малка част от бизнесите които са засегнати в БГ като после може да наваксат, другите са се адаптирали, можеби се работи малко по бавно в някой случай ама се работи...

                                Българска търговско-промишлена палата:

                                Резултатите от анкетата на БТПП показват, че след обявяване на извънредното положение в страната при 48 % от работодателите, служителите работят стандартно на работното място, като поддържат високи хигиенни и санитарни мерки. При 38% от фирмите – наетите работят чрез хоум офис, а 12% от тях посочват, че са преустановили дейност по различни причини – заради обявеното извънредно положение или липсата на поръчки.
                                Last edited by marketleverage; 24.03.2020, 22:37.
                                mWPCloud.com

                                Коментар

                                Working...
                                X