IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE]
    Като гръм от ясно небе дойде новината в Италия, че млад мъж на 34 години, без предишни заболявания, е станал жертва на коронавируса.

    може би вече мутира вируса.
    Last edited by RUBLA; 25.03.2020, 09:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

      За да сме коректни, искам да отбележа, че там той няколко пъти писа, че всичко вече е показал и който има уши, да чуе, и край.

      Но чакам от него, така както е в бункера и се гледат строго през процепа с новия вирус (ТракатракТМ), да даде някакво математическо очакване и за загиналите в битката.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Мдъъ, поизнежени са представители на Римската и Поднебесната, редът и дисциплината не са ниво. Докато северняците и техния аналог в Азия - японците и отчасти корейците - здраво държат фронта.
        Наздраве, Мрънкало!
        Най-вече монголците, Съкровище от торбичка чер пипер.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Мангъров казва: "Епидемия няма и няма да има". Вярно ли е?
          А за темпа си прав, "трябва да се намери
          най-удачният темп на пропускане на заразата"
          Точно затова е необходима масова карантина, защото иначе
          • ще се наложи лекарите кого да спасяват и кого да оставят да умира;
          • ще ще се изпоразболее и оскъдният медицински персонал;
          • няма да има къде да се настаняват болните освен в коридорите и по тротоарите;
          • погребалните няма да насмогват;и т.н.
          .
          От разпускането на СИВ и Варшавския съюз някои бяха същисани, но повечето бяха и са щастливи
          Мангъров твърди, че засега няма епидемия у нас. Няма епидемиологична обстановка. Но мерки се взимат, тъй като се очаква да настъпи такава. Те трябва да бъдат добре премерени.
          За повечето хора разпускането на Източния блок беше голямо облекчение, но то причини стопански разпад и криминализация на икономиката, която и без това беше заразена от властови произвол и корупционерство. Да не говорим за опасностите за националната сигурност на България, които съвсем не са отминали.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

            Предпочитам названието групов или колективен имунитет. Показва отношение и мисъл.
            Докато, Стадото се води, без оглед способностите на овчаря.
            Струва ми се, че в англоезичната литература "стаден" има биологичен, а не обществен смисъл за имунитета.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
              Мангъров това казва - всички ще го преболедуваме. Затова трябва да се намери най-удачният темп на пропускане на заразата, при който заболелите да получат добра медицинска помощ (за някои ще се окаже недостатъчна) без да досъсипваме обществата си..
              Мангъров казва: "Епидемия няма и няма да има". Вярно ли е?
              А за темпа си прав, "трябва да се намери
              най-удачният темп на пропускане на заразата"
              Точно затова е необходима масова карантина, защото иначе
              • ще се наложи лекарите кого да спасяват и кого да оставят да умира;
              • ще ще се изпоразболее и оскъдният медицински персонал;
              • няма да има къде да се настаняват болните освен в коридорите и по тротоарите;
              • погребалните няма да насмогват;и т.н.
              .
              Преди 30 години бяхме същисани от разпускането на СИВ и Варшавския съюз, та сега, ако се разпаднат ЕС и НАТО, ще сме направо осрани.
              От разпускането на СИВ и Варшавския съюз някои бяха същисани, но повечето бяха и са щастливи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Мдъъ, поизнежени са представители на Римската и Поднебесната, редът и дисциплината не са ниво. Докато северняците и техния аналог в Азия - японците и отчасти корейците - здраво държат фронта.
                Наздраве, Мрънкало!
                Много рано бе,още не съмнало като хората?!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Не са само немците, а почти всички северняци са с минимални жертви. Също японците, корейците.
                  Мдъъ, поизнежени са представители на Римската и Поднебесната, редът и дисциплината не са ниво. Докато северняците и техния аналог в Азия - японците и отчасти корейците - здраво държат фронта.
                  Наздраве, Мрънкало!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Тъй като си бил, си и ще бъдеш лека кавалерия това е сърдечен както казват руснаците “адресен” поздрав от мен за теб, мон амур . Лека нощ.

                    https://youtu.be/Soy8l53zRGE
                    Леката кавалерия е едно от най - добрите подразделения във войската
                    Навсякъде , обаче , са следвани от един особен вид жени , пребиваващи в обоза - при готвачите и артелчиците .
                    Задачата на тези жени е била да отнемат и понижават стреса и адреналина на кавалерията ( войската ) .....
                    За дребни възнаграждения , разбира се .......
                    Най старичките селенки , обаче , са допускани само до готвачите ......... зер и при тях е имало стрес ........
                    виж да нямаш фиде по косата , бабушка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                      Цял януари и февруари Матеев се скъсваше да обяснява математически системи за форекса, нито забелязваше нито се интересуваше от короната. Изведнъж спря там и се прехвърли на тема корона и взе да смята системи и тук.
                      За да сме коректни, искам да отбележа, че там той няколко пъти писа, че всичко вече е показал и който има уши, да чуе, и край.

                      Но чакам от него, така както е в бункера и се гледат строго през процепа с новия вирус (ТракатракТМ), да даде някакво математическо очакване и за загиналите в битката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Който го е страх, със сигурност ще умре. Който не, ще живее.
                        В личен план разбирасе не е, но в национален план е абсолютно вярно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          А защо тогава ме напада и ми се подиграва на всеки един мой постинг, при това не само в тази тема, но и във всички останали теми на форума? Не осъзнаваш ли, че него трябва да съветваш, а не мене.

                          Иначе съм съгласен на такава една сделка - ако той итрие всички обиди и подигравки, които досега незаслужено и без да го предизвиквам ми е нанесъл, аз ще направя същото и с моите отговори към него, в които само съм се отбранявал (но никога не съм нападал първи). Става въпрос за поне 1000 негови обидни и подигравателни постинги по всички теми във форума.
                          Кой та е обиждал?
                          Ти сам се правиш за посмешище.
                          Аз съм обикновен човек и нямам силите да си сдържам смеха
                          По "велик" си и от БОГ !?!?!?
                          За болестите - имам по малки шансове от жена ти ако ме хване.
                          При грип задължително съм на системи, миналата година 3 пъти подред.
                          Избери си кои са "обидните" думи и да търсим в изказванията кой ги употребява?
                          Какво ще е съотношението - 1000:1 поне … ваше величество.
                          Last edited by bota156; 25.03.2020, 09:10.
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                            Аз подозирам, че всред многото вируси в тялото ми постоянно си нося по некой и друг грипАвен и грипБевен. От много години, още от малък сигурно.
                            Мани, мани...

                            Шаш и паника, всички ще умрем, както прозорливо каза Груйо...
                            Който го е страх, със сигурност ще умре. Който не, ще живее.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Мангъров това казва - всички ще го преболедуваме
                              Аз подозирам, че всред многото вируси в тялото ми постоянно си нося по некой и друг грипАвен и грипБевен. От много години, още от малък сигурно.
                              Мани, мани...

                              Шаш и паника, всички ще умрем, както прозорливо каза Груйо...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Не са само немците, а почти всички северняци са с минимални жертви. Също японците, корейците.
                                Хората имат мислещи управници, а не бивши ченгета, ДС-та, и пожарникари, дето са се самозабравили.

                                Коментар

                                Working...
                                X