IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде изядохте дървото?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

    Съгласен съм за рисковете от многотията. Увеличавам си шанса да настъпя мина (разбирай лайно), обаче пък намалявам значението на събитието, ако имам повече чифтове маратонки Признавам си без бой - нямам ташаци да инвестерам всичко в една българска компания точно поради особеностите на местния риболов. След 15+ години наоколо всички са ме дънили поне по веднъж

    Учим се в движение всички, то е ясно. Писаните правила на инвестирането не работят на БФБ, както пак правилно си намекнал във връзка с финансовото здраве. Затова и надничам в тази тема, за да видя колегите какви грешки са отчели.



    Телелинк е бъгава инвестиция. Толкова бъгава, че се правят и подизпълнители на виваком, а всеки в брашна ще ви каже, че подизпълнителите са пълни мизерници. Чудя се как изобщо виваком ги е наемала, но май са си взели поука от "ползите". Преди се чудех и защо борсовите играчи им се вързват на шарлатанииите, но вече не се чудя, защото на борсата рано или късно се случва отрезвяването. А опияняването според мен се дължеше на възхода на Алтерко при който много хора, които бяха пропуснали там влака се хванаха за дърво като телелинк

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

      Да, доста груба при това.

      Не само, че е нетирана загубата, а и последващите пропуснати ползи са значителни. Ако аз някога направя нещо такова, ще се опитам да разбера как така се е получило, проследявайки защо съм инвестирал на първо време, какво съм очаквал, какво се е променило междувременно и как съм реагирал през цялото това време.
      Благодаря за рецептата
      Успех!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

        Да, доста груба при това.

        Не само, че е нетирана загубата, а и последващите пропуснати ползи са значителни. Ако аз някога направя нещо такова, ще се опитам да разбера как така се е получило, проследявайки защо съм инвестирал на първо време, какво съм очаквал, какво се е променило междувременно и как съм реагирал през цялото това време.
        На мен ми се случи нещо подобно миналата година април при SFI с около 40 % от портфейла, продадох на 5,65 с минимална печалба за да купя SFTRD уж за по голям дивидент. Всички знаем след това какво стана с дивидента при SFTRD и цената сега при SFI

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

          Грешка е относително понятие...
          Ако си продал акция на загуба, точно преди тя да утрои, това грешка ли е?
          Да, доста груба при това.

          Не само, че е нетирана загубата, а и последващите пропуснати ползи са значителни. Ако аз някога направя нещо такова, ще се опитам да разбера как така се е получило, проследявайки защо съм инвестирал на първо време, какво съм очаквал, какво се е променило междувременно и как съм реагирал през цялото това време.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

            Учим се в движение всички, то е ясно. Писаните правила на инвестирането не работят на БФБ, както пак правилно си намекнал във връзка с финансовото здраве. Затова и надничам в тази тема, за да видя колегите какви грешки са отчели.



            Грешка е относително понятие...
            Ако си продал акция на загуба, точно преди тя да утрои, това грешка ли е?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Това е, щото инвестираш в много акции Аз, като си джиткам с една, ми е лесно.

              ...Затова и трейдърските изпълнения на БФБ, ако нямаш вътрешно инфо и се мъчиш с показатели да изкараш някой леф, за мен са кауза пердута - поне това съм научил за тези десетилетия тук.

              ... но трейдването на БФБ категорично е противопоказно за финансовото здраве...
              Съгласен съм за рисковете от многотията. Увеличавам си шанса да настъпя мина (разбирай лайно), обаче пък намалявам значението на събитието, ако имам повече чифтове маратонки Признавам си без бой - нямам ташаци да инвестерам всичко в една българска компания точно поради особеностите на местния риболов. След 15+ години наоколо всички са ме дънили поне по веднъж

              Учим се в движение всички, то е ясно. Писаните правила на инвестирането не работят на БФБ, както пак правилно си намекнал във връзка с финансовото здраве. Затова и надничам в тази тема, за да видя колегите какви грешки са отчели.




              Коментар


              • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                дебна в ниското )
                Хихи - хихи
                Благодаря за отговора
                Успех!!!

                Коментар


                • Яйчар Кепитъл и Цветибанк....засега само виртуалното дърво....
                  P.S.Груеца им е кръстник, не аз, така че ........
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • По степен на тежест:
                    Еврохолд
                    Бг Агро
                    Билборд
                    Телелинк
                    Химимпорт

                    Коментар


                    • дебна в ниското )
                      Умереният риск винаги печели ! ))))))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение

                        То убаво ) ама ако продава ) и братко ) освен пенсиите кво праим )
                        Верно че фрий флоута са увеличава, но... аз съм холд.
                        Ти какво правиш?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                          Дълбочина при Агро - на P/E = 2.88 ???
                          То убаво ) ама ако продава ) и братко ) освен пенсиите кво праим )
                          Умереният риск винаги печели ! ))))))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Не ги продавай. Не са лоши компании и в един момент ще ти върнат добра печалба. Имам оферти купува в дълбочина и по трите
                            Дълбочина при Агро - на P/E = 2.88 ???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                              Една от любимите ми теми.

                              Моето голямо дърво за 2022 г. се очертава TBS. Със средна от близо 16.40 лв. тук ми е най-голямото отстъпление (-28%) и това е по-лош резултат дори и от Импулс. Добрата новина е, че и двете са ми с малки тегла в портмонето.

                              С Импулса сбърках. Моя си е вината изцяло, че сложих някакви пари в инвестиция, за която бях скептичен от самото начало. При ТБС болката е по-чувствителна, защото тези спадове на всички показатели (продажби, печалба, марж) дойде малко от нищото...
                              Това е, щото инвестираш в много акции Аз, като си джиткам с една, ми е лесно. С Импулса и аз почти го ядох дървото, но щото се правих на трейдър. Вярно, че занулих, ама ме е яд (малко). Виж за Телелинк съм Очуден - за мен е много хубава компания, но понеже не им разбирам бизнеса, затова и там си играх на трейдър и затворих доволно на плюс (горе-долу на средната, на която ти си купил). Затова и трейдърските изпълнения на БФБ, ако нямаш вътрешно инфо и се мъчиш с показатели да изкараш някой леф, за мен са кауза пердута - поне това съм научил за тези десетилетия тук. Ако искаш да си трейдър - на запад, тук не става. Тук можеш да намериш нещо, което според теб си струва и е смачкано, да вкараш лев и да "забравиш". така стават нещата (или не стават), но трейдването на БФБ категорично е противопоказно за финансовото здраве (освен ако не питаш Батя, той е винаги на плюс )
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Една от любимите ми теми.

                                Моето голямо дърво за 2022 г. се очертава TBS. Със средна от близо 16.40 лв. тук ми е най-голямото отстъпление (-28%) и това е по-лош резултат дори и от Импулс. Добрата новина е, че и двете са ми с малки тегла в портмонето.

                                С Импулса сбърках. Моя си е вината изцяло, че сложих някакви пари в инвестиция, за която бях скептичен от самото начало. При ТБС болката е по-чувствителна, защото тези спадове на всички показатели (продажби, печалба, марж) дойде малко от нищото...

                                Коментар

                                Working...
                                X