IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Спокойно, приятелю. Ние с теб сме як истаблишмънт. Яки като канари.

    Лошото е, че в подобни глави трудно проникват нови идеи. Но пък основите на сградата са най-важни.
    Last edited by Selena; 21.05.2018, 23:04.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
      Вчерашните ти коментари в темата не кореспондират с подчертаните възгледи от това верую. А относно темата, дали е мъртво родена. Като трейдър знаеш много добре силен тренд не се шорти, само може да се присъединиш и да спечелиш от него. Добре дошъл отново в темата.
      Клишета.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
        What I Learned (How to Succeed)
        (and have a Long and Happy Life)
        • Stay in the game. That’s often all you need to do – don’t quit. Stick around! Don’t be a quitter!
        • Don’t burn bridges (behind you)
        • Remember – Life has no blessing like a good friend!
        • Try to be nice and say “thank you” a lot!
        • Stay informed/KEEP LEARNING!
        • Study -- Stay Educated. Do Your Home Work!! Keep learning!
        • Cultivate friends of all ages – especially younger
        • Run Scared -- over-prepare
        • Be proud -But not conceited. Know your own worth.
        • Plan ahead but be prepared to allow when opportunity presents itself.
          [*]Turn Problems into Opportunities. Very often it can be done. Problems create opportunities for change -- people willing to consider change when there are problems.
        • Present yourself well. Clean, clean-shaven, dress “classically” to age. Beware style, trends. Look for charm. Good grammar. Don’t swear so much -- it’s not cute.
        • But be open to change -- don’t be stuck in mud. Be willing to consider what’s new but don’t blindly follow it. USE YOUR HEAD - COMMON SENSE.
        • Have some fun - but not all the time!
        • Be on the side of the Angels. Wear the White Hat.
        • Have a fall-back position. Heir and the spare. Don’t leave all your money in one place.
        • Learn a foreign language.
        • Travel a lot -- around the world, if possible.
        • Don’t criticize someone in front of others.
        • Don’t forget to praise a job well done (but don’t praise a poor job)
        • I don’t like to lose -- but don’t be a poor loser if you do.
        • It helps to have someone to love who loves you (not just sex).
        • Keep your standards high in all you do.
        • Look for the big picture but don’t forget the small details.
        Вчерашните ти коментари в темата не кореспондират с подчертаните възгледи от това верую. А относно темата, дали е мъртво родена. Като трейдър знаеш много добре силен тренд не се шорти, само може да се присъединиш и да спечелиш от него. Добре дошъл отново в темата.


        Last edited by Todor Sabev; 21.05.2018, 22:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Мммм не е необходимо да си Нуньес Паметливия (виж Хорхе Лиус Борхес) за разбереш накъде духа вятърът. А го разбирам именно благодарение на вече открилите топлата вода. Ако някой вече е открил топлата вода, какъв е смисълът да я преоткривам?

          Как се строи сграда? От основите ли се почва, или от покрива? Сградата има нужда от здрави основи и скелет, както и повечето животни. Ако имам здрав културен скелет, с месото е лесно. Ти отричаш темелите. Тогава можеш да се изправиш пред нестабилна конструкция.

          Тя ще е нова, но може да е нестабилна. И аз не ти говоря за сгради в прекия смисъл.

          За да е успешно едно общество има нужда и от такива като тебе и от такива като мене в равни пропорции.

          Иначе или обществото ще закостенее или ще катастрофира.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

            Аз да кажем съм вложил бая свободно време + някакъв труд ....и т.н да мисля в посока какво прави човек успешен вече 3-4 години. Представи си сега аз да се чуствам зле ако някой от вас дойде и каже абе с кви глупсоти се занимаваш че и що ни занимаваш и нас с това. Или пък ми каже абе ти си простак нищо не разбираш и т.н... Както и че пиша в тоя форум....да не би да очаквам някой да ми каже браво? Или да ме похвали? И ако евентуално не го строи...аз да се депресирам. Нищо подобно.

            Аз правя това което правя без значение дали някой го счита за безмисленно или загуба на време защото ми доставя удоволствие. На мен самия. Като такова ...аз не го считам за работа или за загубено време. Ако някога издам книгата си и срещна критика че аз съм да кажем еди къв си....аз няма да хвана един пистолет и да се застрелям...от мъка че Иван...дрган или там еди кой си не са ме оценили...гениалността ми...а всъщност може и правилно да са ме оценили или неоценили? Кой знае?

            Защо аз мисля така...а ти се тормозиш че инвеститорите не те разбират или пък не искат да те разберат? Може да си попадал все на пвсевдоинвеститори или пък е възможно до толкова да си алл ин в твоя проект че да не виждаш друга гледна точка.

            Това което смятам аз едно от нещата които различава успешните от неупешните хора че те са приели дълбоко в себе си разбирането че:

            "Никой никога не им е длъжен за нищо"

            Това по натам ако се наложи ще го коментираме...пак...
            ...къде прочете да съм казал, че някой бил ми длъжен на мен? Друг въпрос, че да, все на псевдо- попадам. Такъв ми бил късметът /виж някой и друг пост по-долу/. А внушенията Импотециеви ги знаем. Наглостта граници не знае. „Пенсионира” ме, и що простотия още изсипа само дето, не ми е известно, едно-едничко нещо, с половин полезност на моята продуктова /линия, гама или поредица, наречи го, както искаш/, да е направил. А клеветите за „измами” меришат, сравнимо, единствено, с дъха и чорапите му.
            Относно Вежливостта - да почетем и Селена - с нея се почва, да Ако партньорите и/или и/ опонентите ти я спазват, въпреки дълбочината на различията помежду ви, тя остава в оборот. Задължително. Докато не започнат злоупотреби с нея. Оттам насетне, ако злоупотребилите не получат полагащото им се, човек се подписва в собствената си неадекватност.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              русофили, които истерично обичат и говорят за масква и путин, на които САЩ са им виновни за всички беди.
              Разпознават се като вмести и пишат й. Например акций.
              Жив ли си още , бре Импотехчоууууу............. Спря ли поне до ''през вечер'' - нощните напикавания , сънувайки ''Нощните вълци'' на Путин...
              Не познавам дори един , , харизматичен ...... с визия на Лидер ......... бохем ..... или въобще ПИЧ -- русофоб !!!!
              Иво Инджев ..... Ал . Йорданов ...... Соломон Паси ...... Росен Плевналиев ......... смрад се носи надалече.............
              И от тукашните центаджиии - също !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Никога не позволявам на училището да ми пречи на образованието.
                И ти си ми любимка поради факта, че си пълната ми противоположност.
                От къде си толкова сигурна, че точно тези са "здравите тухли"?
                Дали знам кога се използва пълен член ми помага на мисленето и качеството на комуникацията така ли? Ако ти например не знаеш монголски, това ще ти пречи яко при комуникацията с монголците. Това нещо пречи ли ти? Не може човек да знае и може всичко. Само който знае всичко, може да определи кое е важно да се знае. Дали български или монголски? Само този който е прочел и разбрал всички книги на света може да каже кои са ценни. Та и аз като всички хора, много неща не знам, обаче пък и много знам. Не е въпроса какво знам а в какво вярвам. Защото може да се приеме че знам всичко, както и обратното му. Няма как обаче да вярвам на две противоположни твърдения. Трябва да избера едното.
                А това за разглобяването. Малките деца всички правят така. За да разбереш как работи трябва да разглобиш по-сложните неща. Целта не е да счупиш а да разбереш.
                Това със здравите основи, много често се налага да се събори старата сграда за да се построи нова и хубава. Без да падне старото, няма как да се появи новото на негово място. И не говоря за тухли а за начин на мислене и вяра. Няма как да приемеш новата вяра без да се убедиш, че старата не работи и не ти носи нужното.
                Мммм не е необходимо да си Нуньес Паметливия (виж Хорхе Лиус Борхес) за разбереш накъде духа вятърът. А го разбирам именно благодарение на вече открилите топлата вода. Ако някой вече е открил топлата вода, какъв е смисълът да я преоткривам?

                Как се строи сграда? От основите ли се почва, или от покрива? Сградата има нужда от здрави основи и скелет, както и повечето животни. Ако имам здрав културен скелет, с месото е лесно. Ти отричаш темелите. Тогава можеш да се изправиш пред нестабилна конструкция.

                Тя ще е нова, но може да е нестабилна. И аз не ти говоря за сгради в прекия смисъл.

                За да е успешно едно общество има нужда и от такива като тебе и от такива като мене в равни пропорции.

                Иначе или обществото ще закостенее или ще катастрофира.
                Last edited by Selena; 21.05.2018, 22:16.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Защото новото на образованост определя мисленето и качеството на комуникацията. Ако не се грижим за езика си и той ще ни отвърне със същото. На същия принцип като счупените прозорци. Образно казано нашата духовна сграда е построена от здрави тухли. Ако тухлите не стават сградата рано или късно ще се срути.

                  При теб има една тенденция да разглобяваш всичко. Като малък сигурно старите часовници са ставали на чаркове за секунди. Деконструкцията е лесна. Трудна е конструкцията. И те гледам, че след като си деконструирал, ти е доста енергоемко да конструираш.

                  Не харесваш старите изпитани модели за нещата, но, от друга страна си се загубил сред чарковете.

                  Това всичко по-горе го казвам в алегоричен план.

                  Забавно е да си срещнеш пълната противоположност, която ти задава странни ама много странни от твоя гледна точка въпроси.

                  Лиуис Карол ряпа да яде.
                  Никога не позволявам на училището да ми пречи на образованието.
                  И ти си ми любимка поради факта, че си пълната ми противоположност.
                  От къде си толкова сигурна, че точно тези са "здравите тухли"?
                  Дали знам кога се използва пълен член ми помага на мисленето и качеството на комуникацията така ли? Ако ти например не знаеш монголски, това ще ти пречи яко при комуникацията с монголците. Това нещо пречи ли ти? Не може човек да знае и може всичко. Само който знае всичко, може да определи кое е важно да се знае. Дали български или монголски? Само този който е прочел и разбрал всички книги на света може да каже кои са ценни. Та и аз като всички хора, много неща не знам, обаче пък и много знам. Не е въпроса какво знам а в какво вярвам. Защото може да се приеме че знам всичко, както и обратното му. Няма как обаче да вярвам на две противоположни твърдения. Трябва да избера едното.
                  А това за разглобяването. Малките деца всички правят така. За да разбереш как работи трябва да разглобиш по-сложните неща. Целта не е да счупиш а да разбереш.
                  Това със здравите основи, много често се налага да се събори старата сграда за да се построи нова и хубава. Без да падне старото, няма как да се появи новото на негово място. И не говоря за тухли а за начин на мислене и вяра. Няма как да приемеш новата вяра без да се убедиш, че старата не работи и не ти носи нужното.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Тъп въпрос. Какво точно разбираш под мурзилка?
                    Има впредвид едни големи батковци дет си играят с него в кабинката на тира

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Тъп въпрос. Какво точно разбираш под мурзилка?
                      русофили, които истерично обичат и говорят за масква и путин, на които САЩ са им виновни за всички беди.
                      Разпознават се като вмести и пишат й. Например акций.
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                        Че ти сам каза че си мурзилка.
                        Преди време като те рекрутнаха, изведнъж взе да пишеш в оная тема с трите си ника, че и диалози водеше помежду си.
                        Тъп въпрос. Какво точно разбираш под мурзилка?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Лъже. Аз също, по неговата класация, съм „мурзилка”...а тази нарочна замяна, единствено в бяс ме хвърля. Той, този твой „палавник” досега, нито веднъж не е реагирал и една десета рязко на това уродливо явление, в сравнение с мен. „Палавникът” ти, Селена, ДГД.
                          Че ти сам каза че си мурзилка.
                          Преди време като те рекрутнаха, изведнъж взе да пишеш в оная тема с трите си ника, че и диалози водеше помежду си.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Палавник си ми ти
                            Знам.
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Лъже. Аз също, по неговата класация, съм „мурзилка”...а тази нарочна замяна, единствено в бяс ме хвърля. Той, този твой „палавник” досега, нито веднъж не е реагирал и една десета рязко на това уродливо явление, в сравнение с мен. „Палавникът” ти, Селена, ДГД.
                              Значи, не Ви знам отношенията, но ако забелязваш се опитвам да няма слизане в нивото поне в тази тема. Даже съм оптимист, че ще успеем да го докараме до съвсем нормален и приятен разговор.

                              Ако нещо или някой те дразни, просто го игнорирай. На определени никове аз например не реагирам. Ако реагирам е само, защото искам да кажа, нещо, което считам, че трябва да бъде казано.

                              Има един страхотен френски философ. Съвременник и съветник на политици. Андре Конт-Спонвил. Написал е една невероятна малка полезна книга.

                              Първата глава третира вежливостта. Андре дори не определя вежливостта като отделна добродетел, а по скоро като предверие към останалите добродетели.

                              Бил е прав. При нарушена комуникация няма добри резултати. Ето я и книгата:
                              Ето една книга, която толкова много ни е нужна днес. Най-малкото, за да се опитаме да разберем как би трябвало да постъпваме, как да се държим с хората около нас, или просто - как да живеем. Тя ни е нужна и за да измерим разстоянието, което ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                                Ракия не пия и със сигурност съм по-млад от теб. Дали е вярно или не мога само аз да го знам. Нормално е дядките да плащат понеже само това могат . Филми не гледам от много време. Използвам инстаграм, фейсбук и много добре знам за какво става на въпрос. Излиза ми се някоя вечер, пиша на някоя и айде излизаме. Но да друго си е да си висок и красив хаха
                                А това не е ли ок? Излиза ти се...обаждаш се излизаш...супер. От кво се оплакваш? Че много лесно се съгласяват ли или че трябва да ги почерпиш все пак?

                                Коментар

                                Working...
                                X