IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Разбира се....той може да си го позволи. Еднакво е ако имаш много възможности и нямаш никакви възможности.
    Изтягането под сянка е едно, а свободата да вършиш нужното - съвсем друго. Лежането е достъпно всекиму. Затова, имаш/нямаш кинти - все тая.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

      Никаква смелост не се иска. Аз кво съм - си знам чудесно...и имам достатъчно самочуствие да си призная грешките ...и дори се радвам когато това се случи защото това означава че съм научил нещо ново..т.е съм мръднал напред. Ако цял живот въртя...между не знам си кви отчети и данни дет чета като изоглавен и си мисля че прая нещо....ей тогава ще имам проблем.

      И друго в допълнение на предишния пост да ви кажа....ако оставм настрана многото пари...които са нужни за да правиш пари...и инсйадеерската информация и стотиците далавери дето са в игра нон стоп....и т.н....най малкото което е нужно за да учстваш адекватно в пазара е поне истинска информация за компанията която искаш да купиш. А тази информация е изключително скъпа....и обикночвен чеовек не може да си я позволи. Трябва да управляваш адски много пари и да печелиш наистина много за да можеш да си купиш истинска и навременна информация от анализаторите, А анализаторите са някакви шибани гении понякога трябва да ви кажа. Ще дам един пример....скоро чета доклад за една компания...анализатора пише очакваме еди колко си приходи...и сега да ви кажа що оня очаква това.....защото гада е пуснал дронове над всички складове на тази компания да стоят 24 часа над склада.....и с някакви камери ли кво мери колко са натегнати амортисьорите на камионите които влизат и излизат от което прави извод дали са натоварени или ненатоварени и колко са натоварени и то за различни камиони има различни алгоритми...и така смята колко продукция тая компания произвежда в действителност. А тези складове се намират в 3 различни държави. Смята за кво става въпрос. За кви пари и колко струва тая информация. И това става известно за който си плати седмици преди да стане отчасти публично а понякога не става никога публучно. Значи ако аз имам точната информация щото съм си платил ....ще си избия парите на ърнинга без проблем. Само че обикновен човек не може да се добере с шибания си милион дето цъка до подона информация. Даже не може и да си плати...само за тази щото всичко е комплект и се плаща на месец.

      Как по дяволите някой си мисли че е много умен и ще познае нещо....просто не ми го побира главата колко трябва да си наивен че някой ще те остави да спечелиш освен ако нямаш късмет в даден момент.
      Както и да е.....
      Що бе ти си вдъхновяващ пример, че може да стане. Ето те тука. Всеки тръгва от някаква отправна точка. Щом ти си успял, значи и други имат същия шанс. Не е ли така?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Един приятел казваше, че жената трябва да е постоянно заета, за да не прави глупости То зависи как я тълкуваш поговорката ...
        Този ще да го е било страх?
        Та да доказва мъжествеността си с подтискане на жената.
        Не са добре тези комплекси. Щом не си сигурен в себе си, кажи, че другите са още по-зле. Щото ти е трудно, не са те научили и родителите-комплексари, какво е да си себе си и да си сигурен в това, в себе си.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          Разбира се....той може да си го позволи. Еднакво е ако имаш много възможности и нямаш никакви възможности.
          И при двете крайности степента на свобода може да е изключително висока, но не е задължително.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            +2. Един да си признае. Иска се смелост. Поздравления.
            Никаква смелост не се иска. Аз кво съм - си знам чудесно...и имам достатъчно самочуствие да си призная грешките ...и дори се радвам когато това се случи защото това означава че съм научил нещо ново..т.е съм мръднал напред. Ако цял живот въртя...между не знам си кви отчети и данни дет чета като изоглавен и си мисля че прая нещо....ей тогава ще имам проблем.

            И друго в допълнение на предишния пост да ви кажа....ако оставм настрана многото пари...които са нужни за да правиш пари...и инсйадеерската информация и стотиците далавери дето са в игра нон стоп....и т.н....най малкото което е нужно за да учстваш адекватно в пазара е поне истинска информация за компанията която искаш да купиш. А тази информация е изключително скъпа....и обикночвен чеовек не може да си я позволи. Трябва да управляваш адски много пари и да печелиш наистина много за да можеш да си купиш истинска и навременна информация от анализаторите, А анализаторите са някакви шибани гении понякога трябва да ви кажа. Ще дам един пример....скоро чета доклад за една компания...анализатора пише очакваме еди колко си приходи...и сега да ви кажа що оня очаква това.....защото гада е пуснал дронове над всички складове на тази компания да стоят 24 часа над склада.....и с някакви камери ли кво мери колко са натегнати амортисьорите на камионите които влизат и излизат от което прави извод дали са натоварени или ненатоварени и колко са натоварени и то за различни камиони има различни алгоритми...и така смята колко продукция тая компания произвежда в действителност. А тези складове се намират в 3 различни държави. Смята за кво става въпрос. За кви пари и колко струва тая информация. И това става известно за който си плати седмици преди да стане отчасти публично а понякога не става никога публучно. Значи ако аз имам точната информация щото съм си платил ....ще си избия парите на ърнинга без проблем. Само че обикновен човек не може да се добере с шибания си милион дето цъка до подона информация. Даже не може и да си плати...само за тази щото всичко е комплект и се плаща на месец.

            Как по дяволите някой си мисли че е много умен и ще познае нещо....просто не ми го побира главата колко трябва да си наивен че някой ще те остави да спечелиш освен ако нямаш късмет в даден момент.

            Както и да е.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              Може да сбъркате,. Той и Хокинг на няколко пъти се отказваше от господа ... а май при него отиде, (дано при него все пак )
              Моля да се придържаме към фактите: последно Стивън Хокинг каза, че, за съжаление, във физическото обяснение на света "Бог" е излишно, ненужно понятие.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                щото нямаш амбиция да си успешен може би. Има и такъв вариант на живот.
                Иванчо, ако нещата следват своя ход, има-няма амбиция, човек става успешен.
                Или не. Поне, нервите и стресът, във втория случай, са по-малко.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  щото нямаш амбиция да си успешен може би. Има и такъв вариант на живот.
                  Да, нямам и не съм имал тази амбиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                    Струва ми се, че си живея добре и без да съм успешен. ☺️
                    щото нямаш амбиция да си успешен може би. Има и такъв вариант на живот.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Тази сценка , също може да си я представим. Клошар излегнал се в слънчев пролетен ден на зелената трева под цъфнало дърво , пиеш си мастичка, и говорещ със кучето си което му е най- добрия приятел.
                      Разбира се....той може да си го позволи. Еднакво е ако имаш много възможности и нямаш никакви възможности.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                        Да бе!
                        Тази поговорка е полезна само за умствено ограничени хора.
                        Един приятел казваше, че жената трябва да е постоянно заета, за да не прави глупости То зависи как я тълкуваш поговорката ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          ...например, игнор...
                          При игнора се губи обратната връзка, но понякога е неизбежен .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Преди време излезе една много готина книга “48те правила на властта”, може и някой да я помни. Та там една от тезите беше, че умният човек следва постоянно да лавира между фалшивия морал на забраните в обществото и истинските си цели. Там е част от изкуството на успеха. Да не даваш сто процента от себе си на шефа например. Шефа по дефиниция е прасе.

                            Парите са само инструмент. Шапка свалям на натрупалите ги, но те са и наркотик. Карат те да се самозабравиш и да гледаш отвисоко на другите. Много опасно опиянение. Щото за някои работи просякът ще знае повече от теб.

                            Хорското мнение...пак опираме до лавирането с фалшивия морал и истинските ни цели. Има много варианти за справяне с хорското мнение.
                            ...например, игнор...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Той народът отдавна го е формулирал: залудо работи, залудо не стой. Важен е процесът. Пък и има толкова много неща за вършене
                              Да бе!
                              Тази поговорка е полезна само за умствено ограничени хора.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                                Във всеки един момент от живота си повечето хора са успешни и всеки трябва да намери успеха се през различните си периоди от живота.
                                Пример - на 1 година успех е да почнеш да ходиш, на 2 да говориш, на 5 да научиш азбуката/пишеш, на 10 да смяташ и да се оправяш сам, на 18/25 да завършиш средно/висше образование, 30-те да изградиш кариера/да създадеш семейство/да отгледаш деца, 40-те - да разбереш че си смъртен
                                Нататък вече не знам - нямам годините опит.
                                Ама забелязахте ли от всички изброени къде са парите - май ги няма никъде.
                                Защото успеха е в главата, в самите нас и за всеки този успех е различен, както са различни мечтите

                                Да допълня - това е успеха на т.н цивилизован човек.
                                Който го моделират още от раждането му, не че при някое племе живеещо в "1 век" няма ограничения в развитието, но при развитата цивилизация се е изродило направо.
                                Само погледнете и се заслушайте колко пъти майките крещят по децата си "НЕЕЕЕЕЕ", не е по-добро и положението като пораснеш - навсякъде се сблъскваш с НЕ, не изявявай собственото АЗ, прави като другите да си "успешен". И точно това те прави пионка и роб - на шефа, на парите, на хорското мнение
                                Преди време излезе една много готина книга “48те правила на властта”, може и някой да я помни. Та там една от тезите беше, че умният човек следва постоянно да лавира между фалшивия морал на забраните в обществото и истинските си цели. Там е част от изкуството на успеха. Да не даваш сто процента от себе си на шефа например. Шефа по дефиниция е прасе.

                                Парите са само инструмент. Шапка свалям на натрупалите ги, но те са и наркотик. Карат те да се самозабравиш и да гледаш отвисоко на другите. Много опасно опиянение. Щото за някои работи просякът ще знае повече от теб.

                                Хорското мнение...пак опираме до лавирането с фалшивия морал и истинските ни цели. Има много варианти за справяне с хорското мнение.

                                Коментар

                                Working...
                                X